Глава 11. Екстремальний туризм
11.1. Поняття про екстремальний туризм
Останнім часом активно розвивається пригодницький туризм - вид туризму, який об'єднує всі подорожі, пов'язані з активними способами пересування та відпочинку на природі, що мають на меті отримання нових відчуттів, вражень, поліпшення туристом фізичної форми та досягнення спортивних результатів. До спеціальних видів відноситься різновид пригодницького туризму, а саме - екстремальний туризм, що набирає силу в усьому світі, особливо в Росії. Все більше людей прагнуть побачити краси підводного світу, спуститися по гірському схилу на лижах і навіть стрибнути з парашутом. У Європі, наприклад, цей вид туризму почав розвиватися швидкими темпами і ставати більш масовим в кінці 1980 х - початку 1990 х рр.. А у нас, в Росії, - з середини 1990-х. Незважаючи на те що цей вид туризму з року в рік стає все більш популярним, туристи в основному віддають перевагу такі, як і раніше популярні види туризму, як екскурсійний, пізнавальний, пляжний і ін А все тому, що велика частина туристів не знає, що в себе включає екстремальний туризм, куди можна поїхати (але ж можна навіть не виїжджати за межі свого міста) і скільки все це коштує. У Росії екстремальний туризм розвинений не так добре, як в інших частинах світу, зокрема в Європі.
Активні види відпочинку набувають все більше прихильників серед звичайних туристів. Особливо популярним став дайвінг, один із самих екстремальних видів. Дайвінг затягує. Він небезпечний і захоплюючий. Він модний. Парашутистам і гірськолижникам доводиться потіснитися - число дайверів в Росії і в усьому світі стрімко зростає. Самі дайвери впевнені, що кращого відпочинку, ніж занурення на 40 метрову глибину з важкими балонами за спиною, немає. При погляді на цифри стає ясно: поширення дайвінга порівнянне тільки із епідемією. Зараз у світі майже 20 млн сертифікованих дайверів аматорів, а 40 років тому їх було всього кілька сотень.
Нині дуже популярні стрибки з парашутом. З парашутом почали стрибати більше напівстоліття назад, але в масовий вид відпочинку вони перетворилися тільки років 15 тому. Зараз існує багато варіантів стрибків з парашутом. Це і скайсерфинг, і групова акробатика, але все більшу популярність набирає ВАSE jumping.
Якщо комусь не подобається пірнати під воду або стрибати з величезних висот - тоді можна спробувати віндсерфінг, теж популярний вид відпочинку. (Але варто врахувати, що це задоволення пов'язане з постійними падіннями у воду і реальною можливістю захлинутися в морських хвилях, а також неминучими мозолями на руках.) Або ж випробувати себе в сплаві по бурхливих гірських ріках, який точно запам'ятається надовго.
Тим, хто боїться води, підійдуть піші тури. Це теж екстремальний туризм, який пов'язаний з труднощами і небезпеками.
Самим же екстремальним відпочинком можна сміливо назвати альпінізм, де перевіряється як фізична, так і психологічна витривалість людини.
Альтернативою альпінізму може стати похід по печерах. Вражень від такого походу зазвичай вистачає надовго.
Зміст