П’ятниця
24-03-29
12:04

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

6. Організаційно-економічні основи туризму


6. Організаційно-економічні основи туризму


Організаційно-економічний розвиток туризму характеризується вражаючими даними щодо світового економічного ринку. Вони показують, що туризм є найдинамічнішою галуззю в багатьох країнах світу і що його роль у світовій економіці безперервно зростає.

Питома вага доходів від туризму в загальній сумі надходжень від експорту товарів та послуг вже в 1981 році становив в Іспанії 60%, Австрії - 40%.

За туризмом, як основою туристичної індустрії і туристичного бізнесу, майбутнє. В останні 20 років середньорічні темпи зростання числа прибуттів іноземних туристів склали в світі 5,1%, збільшення валютних надходжень - 14%.

Згідно з даними Всесвітньої туристичної організації (ВТО) у 1995 році в світі було зареєстровано 576 мільйонів прибуттів туристів, надходження від міжнародного туризму досягли 372 млрд. доларів (без обліку надходжень від міжнародного транспорту). У цілому, обсяги валютних надходжень від туризму за період з 1950 по 1995 рік зросли у 1441 разів. Туризм став провідною експортною галуззю в світі.

На думку багатьох вчених-аналітиків в основі розвитку міжнародного туризму лежать наступні чинники-можливості:

1. Економічний ріст і соціальний прогрес призвели до розширення об'єму не тільки ділових поїздок, але і поїздок з пізнавальними цілями.
2. Вдосконалення всіх видів транспорту здешевило поїздки, зробило їх можливими для багатьох верств населення.
3. Збільшення числа найманих робітників і службовців в економічно розвинених країнах і підвищення їх матеріального і культурного рівня підвищили їх прагнення до духовних і пізнавальним цінностям.
4. Інтенсифікація праці і отримання трудящими більш тривалих відпусток припускають необхідність більш змістовного відпочинку.
5. Розвиток міждержавних зв'язків і культурних обмінів між країнами привело до розширення міжособистісних зв'язків як між, так і всередині регіонів.
6. Розвиток сфери послуг стимулювало технологічний прогрес в області телекомунікацій, збільшило зацікавленість у відвідуванні різних країн і регіонів.
7. Ослаблення обмеження на вивіз валюти в багатьох країнах і спрощення прикордонних формальностей також стимулює розвиток туризму.

Організаційно-економічні можливості розвитку туризму в міжнародному масштабі створили сприятливі умови для розвитку організаційно-економічних процесів в окремих країнах.

Для багатьох з них міжнародний туризм є:

- Найважливішим джерелом валютних надходжень;
- Фактором, який стимулює зростання платіжного балансу;
- Потужним стимулом розвитку та диверсифікації багатьох галузей (виникають як підприємства, так і окремі галузі, які обслуговують сферу туризму).

Аналіз стану туризму показує, що на частку РФ припадало до кінця 1995р. менше 1,5% світового туристичного потоку. 80% матеріальної бази туризму потребує реконструкції, інвестиції в туристичний бізнес незначні і носять тактичний характер, виявлено інші недоліки. РФ, утримуючи багато років активний торговельний баланс, має пасивний платіжний баланс. Головна причина - туризм, що має негативне сальдо. Це означає, що російські громадяни регулярно вивозять з країни валютні кошти в кількостях, непорівнянних із тими, які іноземні туристи залишають у нас.

Потенціал можливого розвитку туризму в РФ великий і вона, за прикидками СОТ, до 2020 року увійде до першої десятки країн як по прийому туристів (47,1 млн. туристів в рік, 2,9% - частка у світовому потоці туристів; 6,7 % - середньорічний ріст доходів за період з 1995 по 2020 роки), так і по виїзду туристів за кордон держави (30,5 млн. осіб на рік, 1,9% - частка у світовому потоці туристів).

Неблагополучне положення туризму в РФ пояснюється тим, що туристичний потенціал держави далеко не затребуваний, а якість обслуговування приїжджають не в усіх випадках відповідає міжнародним стандартам. До останнього часу туризм в РФ асоціюється зі спортом і з зміцненням здоров'я (лікувально-оздоровчий, спортивний туризм), а не з галуззю економіки, що приносить значні доходи, в тому числі й у твердій валюті.

Позитивним фактором розвитку російського туризму є зростаюче число і вплив об'єднань туроператорів і турагентів. Поряд з такими відомими об'єднаннями, як РАТА (Російська асоціація турагентств) та ПМА (Національна туристична асоціація), за останні роки сформувалася безліч суботраслевих об'єднань у сфері туризму. До їх числа можна віднести Російську асоціацію соціального туризму, Телевізійну асоціацію турагентств, Російську таймер асоціацію, Об'єднання туроператорів Москви та ін Споживачі турпослуг також об'єднуються: не так давно створена, наприклад, ліга захисту прав подорожуючих.

Помітно активізувався ринок освітніх послуг для сфери туризму.

Потенційні резерви є чи не в кожному регіоні країни і полягають у сприянні розвитку малого та середнього бізнесу, посилення економічного потенціалу країни. Про це свідчить досвід країн з розвиненою ринковою економікою, де на частку малих і середніх підприємств припадає, як правило, не менше 90-95% всіх підприємств національної економіки. Сприяння розвитку малого і середнього бізнесу є не стільки економічною проблемою, скільки проблемою соціальної.

У будь-якому суб'єкті РФ знайдуться відповідні можливості для розвитку ферм і виробництв з переробки продуктів харчування, артілей народних промислів, мобільних будівельних бригад, мисливських і рибальських господарств і т.д.

Мотивація туристичних поїздок визначається багато в чому економічними чинниками, головний з яких: чи достатній грошовий дохід для придбання туристичної путівки? Цей фактор пов'язаний безпосередньо з низкою соціальних факторів, що мають тенденцію до певних змін.

В даний час пасивне прагнення змінилося прагненням до активного відпочинку: треба бути не тільки активним самому, але і відпочивати в компанії або удвох.

Для громадян РФ, які здійснюють туризм в мотиваціях звертається особлива увага на:

- Вік. Турфірма повинна чітко зрозуміти, що, наприклад, літні люди у своїй більшості потребують не в спортивному туризмі, а в лікувально-оздоровчому і т.д.;
- Освіта. Чим більш освічений складу туристів, тим більше потрібно враховувати їх можливі прагнення, наприклад, до культурно-пізнавальному і пригодницького туризму;
- Рівень доходу. Ясно, що економічні міркування будуть переважаючими для багатьох туристів у виборі місця подорожі, його термінів;
- Соціально-економічне становище. Мова йде про різні підходи до туризму у більшої частини населення, середнього класу і багатих. Якщо дитина часто виїжджав за кордон, то, ставши дорослим, він також буде прагнути до цього, якщо людина виїхала в іншу країну, то у нього часто виникає привід для ностальгічного туризму.

Необхідно забезпечити тісну ув'язку організаційних, економічних і соціальних факторів, на перетворення їх в організаційно-економічні.

Виїзний туризм в РФ в додаткове стимулювання не потребує. У ньому взаємно зацікавлені як країни, що чекають наших туристів, так і самі туристи, охочі відвідати будь-яку з цих країн (або декілька з них).

Інакше йде справа із в'їзним туризмом. Його потрібно заохочувати з простої причини: він дуже вигідний. Туристичний бізнес, який розвивається в РФ, як на основі внутрішнього туризму, так і на основі в'їзного іноземного туризму, стимулює розвиток не лише туристичної індустрії, а й ряду інших галузей невиробничої сфери. Він є стимулятором збільшення кількості робочих місць в галузях, а також на підприємствах інфраструктури туристичного бізнесу.

При цьому слід мати на увазі два соціально-економічні явища:

- Часовий проміжок між зростанням попиту на туристичні послуги та появою нових робочих місць в туристичному бізнесі та пов'язаних з ним галузях мінімальний;
- Для обслуговування одного іноземного туриста потрібно приблизно 9 осіб.

Для розвитку в'їзного туризму потрібно не тільки добре розрекламувати наші можливості в туризмі, а й побудувати нові готелі, підвищити якість туристичних послуг, поліпшити сервісне обслуговування.

Поряд з позитивним, слід враховувати можливі негативні наслідки, що виникають при притоці туристів у певний регіон. Так, якщо в регіоні немає надлишку робочої сили, то її переміщення в індустрію туризму, наприклад, з сільського господарства може призвести до певного застою в останньому. Міграція населення з сільських районів в міські збільшить навантаження на такі невиробничі галузі, як охорона здоров'я та освіта. Інвестиційні ресурси, витрачені на додаткові вкладення в туристичне господарство, не зможуть бути направлені в ті галузі, де вони необхідні.

У макроекономіці, наприклад, переважання виїзду наших туристів за кордон у порівнянні з в'їздом до РФ іноземних туристів призводить до фактичного переміщення валютних коштів в економіку інших країн.

Подальший розвиток нашої туристичної діяльності за кордоном необхідно, по-перше, підкріплювати розвитком в'їзного туризму і туризму всередині країни. По-друге, необхідно акцентувати увагу наших турфірм не тільки на організаційні та економічні аспекти їх діяльності, а й на соціальний бік зарубіжного туризму, на ненав'язливу виховну роботу в туристичних групах, що виїжджають за кордон. По-третє, необхідно враховувати прагнення жителів РФ до туристичних поїздок за кордон.

У РФ є багато об'єктивних факторів, які забезпечують гарні перспективи для виїзного туризму. Статистика свідчить про збільшення кількості російських туристів, що виїжджають за кордон. Стримуючим фактором більш бурхливого розвитку виїзного туризму є низький рівень життя основної маси населення, зниження його реальних доходів за роки реформ. Якщо в найближчі роки стане можливим переломити цю негативну тенденцію і стимулювати зростання доходів, то виїзний туризм отримає бум свого розвитку.

У разі стабілізації економіки та політики можна чекати значного збільшення обсягів в'їзного туризму. Але для цього необхідні такі зміни в РФ:

а) корінні зміни в наданні сервісних послуг - побутовий комфорт, різноманітність варіантів турпрограми, можливість спонтанних занять, швидка зміна туру;
б) зміни в сервісному обслуговуванні;
в) зміни в ціноутворенні.

Таким чином, найважливіші організаційно-економічні проблеми майбутнього туризму в РФ можна звести до двох основних. З одного боку, із зростанням добробуту російського суспільства збільшиться обсяг виїзного туризму, що, безумовно, підвищить вимогливість російського споживача турпослуг до їх якості. Вже зараз йде усвідомлення необхідності в нівелюванні як стандарту послуг, так і рівня цін на туристичні послуги.

З іншого боку, в'їзний туризм є важливим джерелом валютних надходжень. Падіння обсягів в'їзного туризму вимагає від вітчизняних фірм, що приймають туристів, проаналізувати причини відсутності інтересу до нашої країни у західного туриста.

Зміст


[10-12-28][Все для туристів]
З літа в зиму, з Апецької на Боржаву (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Визначні пам'ятки Киргизстана. (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кубинський дайвінг: що та як (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Альпи - добре, а Карпати - краще! (0)