Субота
24-04-20
18:28

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

§ 4. Джерела інформації


§ 4. Джерела інформації

У роботі з проведення досліджень можуть бути використані як первинні, так і вторинні дані. Первинні - це дані, вперше зібрані спеціально з метою вирішення певної проблеми в туристській середовищі. Вторинні - дані, зібрані раніше з іншими цілями, які можна отримати, просто відвідавши бібліотеку чи інші сховища вторинних даних. Коли дослідники проводять опитування пасажирів круїзів з метою визначення їх відносин і думок, вони таким чином збирають первинні дані. Коли ж вони звертаються до статистичних даних, отриманих з попередніх опитувань та анкетування пасажирів, то вони використовують вторинні дані.

Помилкою є проведення туристських досліджень, спрямованих на отримання первинних даних без перевірки необхідної інформації з наявних вторинних джерел. Лише у разі, коли після вивчення всіх відповідних вторинних джерел інформації не отримано достатньо даних для вирішення проблеми, можна звернутися до первинних джерел.

Вторинні дані збираються шляхом проведення кабінетного дослідження. За останні 10 років нагромадилася велика кількість інформації з туризму, подорожам, відпочинку та дозвілля. Компетентні дослідники в галузі туризму повинні бути добре знайомі з цими джерелами і способами їх знаходження.

Вторинні джерела інформації поділяються на внутрішні і зовнішні.

До внутрішніх джерел належать: звіти про прибутки та збитки; балансові звіти; звіти про збут турагентів та інших каналів розподілу; звіти комівояжерів; рахунки-фактури; звіти про попередніх дослідженнях.

Аналізуючи внутрішньофірмові документи, менеджер може виявити нові можливості та загрози, що виникають і проблему. З внутрішніх джерел можна отримати історичні дані, які допоможуть побачити важливі тенденції, закономірності. Історичні дані можуть містити інформацію: по ринку (ємність, частка ринку); про маркетингової діяльності підприємства (історія рекламних кампаній, цінової політики); по витратах і прибутків; що стосується змін в технологіях; в галузі правового регулювання; про демографічні тенденції та іншу корисну інформацію про зовнішнє середовище.

У звіті про результати господарської діяльності наводяться відомості про обсяг продажів фірми, собівартості реалізованої продукції і витратах за певний момент часу. Вивчаючи звіти про результати господарської діяльності за послідовні відрізки часу, підприємство може виявити виникнення сприятливих або несприятливих тенденцій і прийняти відповідні заходи.

Аналіз показників ефективності продажів допоможе менеджерам прийняти відповідні заходи. Наприклад, якщо продаж в одному регіоні більш ефективні, ніж в інших, менеджер може вдатися до наступних заходів: організувати рекламну кампанію, активізувати стимулювання відстаючих за показниками регіонів до більш ефективної діяльності по збуту.

Порівняння фактичних і планових показників можливо провести з докладних прогнозів продажів: по територіях; продуктам; покупцям і турагентствам. У прогнозах встановлюється норма обсягу продажів, з якої потім порівнюються фактичні результати. Аналіз продажів - один з найдешевших і найважливіших джерел маркетингової інформації.

До зовнішніх джерел інформації належать: офіційно опубліковані внутрішні звіти фірм за показниками продажів, цінами (прайс-листи); видання державних органів з туризму; книги і періодичні видання (газети та журнали, такі, як "Туринфо", "TTG", "Туризм і подорожі: практика, проблеми, перспективи "," турбізнесу "," Екстра-М "," Іноземець "," 5 зірок "," Вояж "та ін); офіційні статистичні матеріали, які надають дані про демографічні (перепис населення), економічних, соціальних та інших аспектах; публікації готельних асоціацій; рекламні матеріали про послуги комерційних організацій.

Публікації надають дані про розмір ринку, частках ринку різних компаній, перевагах споживачів і їх поведінці, а також буклети та брошури з напрямками поїздок, готелям, перевізникам. Використання державних статистичних даних дає фірмі інформацію про потенційних споживачів, їх купівельної здатності, розмірі ринку, про социодемографических характеристиках населення (дохід на особу).

Вторинні дані служать відправною точкою дослідження. Якщо знайдені відповідні вторинні джерела інформації, то можна заощадити велику кількість грошей і часу. Низька вартість вторинної інформації є безперечною перевагою цього джерела. Коли доступні вторинні джерела, не доводиться складати і друкувати анкети, наймати інтерв'юерів, оплачувати транспортні витрати та кодування інформації. Вторинні дані також можуть бути зібрані набагато швидше, ніж первинні. При проведенні власне польових досліджень дані можуть бути зібрані не менш ніж за 60-90 днів; вторинні ж дані можуть бути отримані з бібліотеки протягом декількох днів.

Вторинні дані мають і свої недоліки, основний з яких - їх устареваемость. Наприклад, перепис населення проводиться кожні 10 років, до кінця цього періоду дані по населенню можуть змінитися і вже будуть не так корисні.

Коли неможливо почерпнути інформацію з наявних вторинних джерел або коли наявна інформація застаріла або її недостатньо для вирішення досліджуваної проблеми, або є сумніви в її достовірності, необхідно звернутися до первинних даних (отриманим з перших рук). Якщо необхідно отримати інформацію, що стосується думок подорожуючих, то доцільно звернутися до першоджерела, тобто опитати безпосередньо подорожуючих. Як вже було зазначено раніше, вдаватися до збору первинних даних необхідно тільки після того, як була вивчена вся наявна з даної проблеми інформація з вторинних джерел.

Зміст


[10-02-09][All for the tourists of]
Winter Fun (0)

[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Замбія: природу у визначній пам'ятці! (0)
[09-09-19][Карпати]
МОї Карпати. (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Горгани (0)