Четвер
24-03-28
16:18

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

4.3. Усвідомлення необхідності зміни стратегії


4.3. Усвідомлення необхідності зміни стратегії

Для будь-якої галузі, а для туризму особливо, економічна конкуренція, технологічні зміни, політика держави мають тенденцію до постійної мінливості. Туристська продукція невидимо проходить по всьому життєвому циклу, починаючи з періоду виникнення до повної реалізації, а іноді шает і періоди занепаду. Базове туристське пропозицію у вигляді гурів, маршрутів і програм має свої власні характеристики і стадії циклу. Різні типи циклів очевидні в сфері туристського споживання (сніданок - ліжко, пансіон, напівпансіон, послуга).

Ділова стратегія повинна змінюватися і, якщо треба, змінюватися швидко, з урахуванням виникаючих економічних обставин і змін у туристському звертанні. На першій стадії розробки продукту (на стадії концепції і введення нововведення) може бути важливим момент рішення. На другій стадії вмілий маркетинг і ефективний контроль за мережею збуту стають більш важливими елементами. На заключній стадії контроль за поточними витратами стає життєво необхідним. Компанія повинна бути впевнена, що на кожній стадії розвитку ніщо не виходить за її конкретні рамки. Однак своєчасне усвідомлення необхідності змін в зробленій стратегії є істотним у підтримці туристського звертання.

Важливість змін у стратегії підприємництва з метою пристосуватися до змін оточення може бути легко проілюстрована.

Пятьдесять років тому неможливо було уявити придбання турпродукту в кредит. Сьогодні в умовах зростаючого попиту на поїздки за кордон багато туристські організації надають кредит на придбання путівки для відпочинку або закордонної подорожі. Нині виникла необхідність переконати людей користуватися такою можливістю в рамках мно-i ообразія пропозицій. Така тактика допомагає компаніям збільшити контингент туристського залучення, а отже, забезпечити ріст надходжень і прибутковості.

Показовим прикладом необхідності змін змінених економічних обставин стратегії управління туризмом стало зростання в 1997-1998 рр.. вимог російських туроператорів і турагентів про захист інтересів всередині російського готельного та туристсько-екскурсійного бізнесу. Не випадково 1998 пройшов в рамках підготовки проекту Закону РФ «Про соціальний туризм» 1, відтворення Всеросійського народного туристського товариства (ВНТО) 2, підготовки Національного конгресу турізма3, а також активного обговорення проблеми в'їзного (для Росії) і внутрішнього турізма4.

Не кожна туристська компанія або об'єднання виявляє прагнення відмовитися працювати за програмами внутрішнього і місцевого туризму. Принаймні правління декількох організацій, наприклад НТА5, ВАТ «ЦСТЕ-Інтур - Центральна рада з туризму», РМАТ6, відкрито заявили про свої наміри знову зайнятися туристськими поїздками і подорожами за маршрутами Російської Федерації. Ці організації наполегливо проявляють ініціативу відновити зайнятість туристського персоналу на вітчизняних підприємствах туризму та гостинності. Такі ж наміри проявляє керівництво туркомплексу «Ізмайлово», ЗАТ «Верхньоволзька» і багато інших з 10 тис. підприємств та установ соціального туризму країни. В умовах запеклої конкуренції, коли закордонний туроператор на 85% володіє в Росії туристським пакетом на поїздки за кордон, керівництво вітчизняних туроператорів і турагентств знову повертається до організації місцевих маршрутів, визначенню регіональної політики, відродження туристської експедиції «Росія - Батьківщина моя». Цей приклад ілюструє дуже просте судження: керівництво, яке бачить тенденцію краще за своїх конкурентів, буде більш успішно підтримувати розвиток своїх економічних цілей.

Усвідомлення необхідності переходу в нові сфери діяльності. Однак проникливе управління усе-таки вносить зміни у свій підприємницький курс. Прийде час, коли зростання вартості послуг і тарифів у туристському бізнесі буде падати. Більшість компаній повинні повністю залучатися в новий бізнес, якщо вони припускають свій подальший розвиток.

Перевірка нових сфер до інвестицій. Не всі туристські компанії, що йдуть назустріч новим видам бізнесу, досягають очікуваного розвитку. Насправді багато хто фактично зіштовхуються зі зниженням економічної ефективності. Таке розчарування майже завжди приходить тому, що правління не врахувало наступні вирішальні моменти:

- Наскільки приваблива по економічних характеристиках і життєва конкретна сфера туризму?
- Які ринкові і технологічні зусилля могла б почати компанія для відкриття нового бізнесу?

Доречно підкреслити дві тенденції. Перша - безліч правлінь емоційно і швидко втягуються у нову перспективу. Друга - вони з небажанням скорочують одного разу усталену «надійну» продукцію, навіть якщо вони вже зараз втрачають гроші, і не вкладають адекватних інвестицій для віз-ірата. І якщо правління вважають себе зобов'язаними виправдувати збереження втрат бізнесу або продукції, то вони звертаються до статистичного маніпулювання і засланні на непередбачені обставини.

Часто керівництво не усвідомлює, що фінансові ресурси й уміння керувати, необхідні для підпірки умираючого бізнесу, можуть бути використані більш прибутково в інших ситуаціях. Наприклад, турецький бізнес на туристському ринку Росії пішов на безпрецедентне спрощення адміністративних формальностей для російських туристів, що відвідують Туреччину. Різко здешевив вартість візи, відмовившись від бюрократичних процедур і поліпшивши інформацію і гостинність, переборовши мовний бар'єр в обслуговуванні туристів з Росії у своїй країні, він (бізнес) домігся за рік-два вражаючих успіхів, переключивши туристський потік з Росії до Туреччини замість Греції.

1 Див: Актуальні проблеми туризму: Зб. доповідей, тез і повідомлень II Всеросійської науково-практичної конференції. У 2-х ч. - К.: РМАТ, 1998. - Ч. 2. - С. 3-6, 7-10.
2 Див: Актуальні проблеми туризму: Зб. наукових праць. 1996 - 1997 рр.. Вип. 1.-М.: РМАТ, 1997. - С. 97-129.
3 Див: Актуальні проблеми турізма'98: Зб. наукових праць. Вип. 2.-М.: РМАТ, 1998.-С. 18.
4 Див: Там же.-С. 18.
5 НТА - Національна туристична асоціація.
6 РМАТ - Російська міжнародна академія туризму.

Зміст


[10-03-04][Все для туристов]
центр Европы (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Єгипет: транспорт (0)
[09-08-31][Відпочинок і поради]
Абхазія - чи варто туди їхати цього літа (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Тур-ресурси України 2 (2)