Неділя
25-01-05
00:27

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

4.1. Туристського законодавства ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН


4.1. Туристського законодавства ЗАРУБІЖНИХ КРАЇН

За даними СОТ, законодавчі акти з регулювання туризму прийняті в більш ніж в 100 країнах світу. Вони спрямовані на визначення державних завдань у сфері розвитку туризму і засобів їх досягнення, упорядкування туристських формальностей і зменшення ризиків при подорожах, інтенсифікацію розвитку туристичної індустрії, регулювання відносин між виробниками і споживачами туристських послуг, а також на інші цілі і завдання, вирішення яких неможливо без прийняття окремого закону про туризм.

ФРАНЦІЯ. Законом про туризм № 92-645 визначено умови, що дозволяють займатися продажем турів, встановлено коло фізичних та юридичних осіб, які підпадають під дію цього закону, названі послуги, пов'язані з туристським, сформульовані умови, при яких можливе здійснення туристської діяльності для турагентств, громадських організацій та асоціацій, місцевих туристських органів, а також окремих категорій осіб. Фактично мова йде про можливість отримання дозволу (у вигляді ліцензії, сертифіката та іншого офіційної згоди) на заняття туристської діяльністю в тому вигляді, в якому це визначено Законом.

У спеціальному розділі Закону фіксуються відносини між виробником і споживачем туристичного продукту, перераховані основні права і обов'язки продавця і покупця, які повинні міститися в контракті (договорі). Законом також регламентовані міри відповідальності продавця тур-продукту за якість що входять до нього послуг, а також випадки, що виключають таку відповідальність, санкції до порушників і механізм контролю з боку державних органів за діяльністю фізичних та юридичних осіб, що підпадають під регламентацію даного Закону.

БЕЛЬГІЯ. Туристська діяльність регулюється Законом "Про діяльність турагентств та осіб туристських професій" від 16 лютого 1994 р. Він містить основні використовувані визначення, вимоги до реклами турпродукту, умови укладення контракту на поїздку, зміст контракту, відповідальність сторін, механізм вирішення спорів і санкції за порушення Закону .

ІТАЛІЯ. У 1983 р. був прийнятий основний закон щодо вдосконалення і розвитку сфери туризму і готельної індустрії. Законом визначені органи управління туризмом на регіональному рівні і порядок їх функціонування, дані визначення туристського підприємства і умови його реєстрації, а також визначення та класифікація готельного господарства, викладені умови, на яких транспортним і туристським бюро, суспільним асоціаціям дозволяється займатися туристичною діяльністю, регулюється діяльність професіоналів в туристській сфері, визначені заходи підтримки туристської галузі з боку держави та інше.

ІСПАНІЯ. Туристська діяльність на загальнонаціональному рівні визначається Законом № 48/1963 "Про компетенцію в галузі туризму" та Декретом "Про діяльність приватних туристських підприємств" від 14 січня 1965 Крім загальнонаціонального, кожна з 17 автономій має власне законодавство з туризму, основні положення якого відповідають вищевказаного Закону. Іспанське законодавство з туризму регулює відносини між туристом і продавцем турпродукту, умови, на яких фізичним та юридичним особам дозволяється займатися туристичною діяльністю, порядок надання туристських послуг, заходи контролю з боку держави і санкції до порушників. У квітні 1996 р. Парламент Іспанії затвердив Закон "Про комбінованих подорожах", яким були чітко визначені права та обов'язки як споживача, так і туристського агентства. Під комбінованим подорожжю розуміється поїздка, що включає турпродукт, що містить, щонайменше, два з трьох нижченаведених елементи: транспорт, розміщення на нічліг і будь-які інші туристичні послуги. У Законі дано чіткий розподіл відповідальності всередині туристської сфери та роз'яснення різних аспектів турпродукту і комбінованих подорожей. Вказано на необхідність наявності таких даних в інформаційних каталогах: кінцева мета і тривалість подорожі, засоби транспорту, вид ночівлі, вартість подорожі, додаткові пропозиції, умови і положення на випадок відмови від подорожі. Якщо викладені в каталозі деталі передбачуваної подорожі не відповідають реальності, то турист, який учинив поїздку, має право пред'явити позов. Ввівши цей закон, Іспанія призвела національне законодавство відповідно до Директиви ЄС 1990 р. про туристських послугах (туристському продукті).

США. Перший Національний закон США "Про міжнародному туризмі" був прийнятий в 1961 р. Ним передбачалося створення Адміністрації з подорожей та туризму (АПП) в рамках Федерального міністерства торгівлі США. Далі в 1981 р. був прийнятий Закон "Про Національну політику в сфері туризму", а 30 травня 1992 р. - Закон "Про політику в сфері туризму і розвитку експорту", згідно з яким перед АПТ були поставлені наступні основні завдання: координація державної політики у галузі туризму в інтересах США, дослідження кон'юнктури туристського ринку, ведення статистики туризму, керівництво програмою розвитку туризму, надання підтримки штатам, графствам, містах і сільських районах.

Крім Національного органу, що регулює туризм на федеральному рівні, в США в кожному зі штатів є відповідна служба, відповідальна за розвиток туризму. Як правило, це Агентство з торгівлі, комерції та туризму, перед яким поставлено завдання планомірного росту і всебічного розвитку в'їзного та внутрішнього туризму, проведення рекламно-інформаційних програм з їх пропаганді, здійснення дослідницьких акцій з аналізу стану і перспективам розвитку туризму. Аналогічна картина в графствах і містах, де при місцевих органах влади є спеціальні Бюро з туризму, головною функцією яких є залучення туристів. У Бюро входять представники міської влади, транспортних компаній, готелів, ресторанів, розважальних та інших установ. Бюджети Бюро формуються з коштів, зібраних графством або містом у вигляді податку, що стягується з мешканців готелів за проживання (від 8 до 18%), а також за рахунок членських внесків та доходів від реклами.

АПТ була покликана працювати в тісному контакті з Консультативною радою з питань туризму, куди входять 15 представників основних галузей промисловості США, а також Національною Радою з пропаганди подорожей і туризму, який відповідальний за видання щороку доповіді з сучасними вимогами назвою: "Туризм працює на Америку" . У цих доповідях чітко простежується думка, що в'їзний і внутрішній туризм є найважливішими секторами національної економіки. До речі, в США туристська індустрія є другим найбільшим "роботодавцем" після системи охорони здоров'я.

У 1995 р. з метою залучення уваги до сфери туризму та розгляду що виникають у ній проблем у Білому Домі була проведена Національна конференція з розвитку туризму. Крім всіх інших були розглянуті питання перекладу АПТ на самофінансування, оскільки сфера туризму по доходах стала займати в США третє місце (після виробництва автомобілів і продуктів харчування). По завершенні Олімпіади в Атланті в серпні 1996 р. державне фінансування АПТ істотно скоротилося, вступила в дію система часткового державного спонсорування і значно більш активної участі у цьому приватних фірм і підприємств. У 1996 р. Конгрес США прийняв ще один закон щодо розвитку туризму і з січня 1997 р. стала функціонувати передбачена в ньому нова Федеральна туристська структура - Національна Організація Туризму (НОТ). У Законі конкретно зазначено, що якщо в найближче майбутнє НОТ не підвищить частку США у світовому туристичному ринку і не збільшить кількість іноземних туристів, то вона буде розпущена.

ФІНЛЯНДІЯ. "Закон про суб'єктів, які мають право на продаж турів" та "Закон про тури і занятті туристської діяльністю" № 1080/94. Багато в чому прийняття даного Закону було обумовлено вступом Фінляндії в ЄС та необхідністю приведення фінських законів відповідно до вимог ЄС. Закони регулюють відносини клієнта і турфірми з питань продажу туру та порядок врегулювання спірних моментів. У березні 1995 р. прийнято Постанову урядових структур Фінляндії "Про занятті туристської діяльністю", в якому деталізовано основні відомості, необхідні при реєстрації на заняття туристської діяльністю: крім звичайних питань, слід вказати, в тому числі, чи є фірма посередником іноземній туристської компанії.

Законодавці перерахованих країн виходили з тієї природної посилки, що полегшення туристської поїздки, спрощення туристських формальностей і вільне переміщення туристів і підвищення їх безпеки вимагає єдиних дефініцій сфери туризму та уніфікованої нормативно-правової бази, яка досить легко регулювала б взаємини різних суб'єктів міжнародного туристичного ринку, незалежно від направляючої і відвідуваною країни, або цілого ланцюжка країн по всьому маршруту слідування туриста.

Як вже зазначалося вище, в об'єднаної Європі ще в червні 1990 р. була прийнята Директива ЄС щодо змісту туристських послуг і турпродукту в цілому ("пекідж-тури"). Для захисту прав споживачів у Директиві ЄС приведені до єдиного змістом тексти контрактів між турфірмою і туристом-споживачем обумовлені умови, взаємні права, обов'язки і гарантії.

РОСІЯ. 24 листопада 1996 був прийнятий Федеральний закон "Про основи туристської діяльності в Російській Федерації" № 132-ФЗ, в якому у частині, що стосується даної теми, говориться, що "державне регулювання туристської діяльності здійснюється шляхом захисту прав та інтересів туристів, забезпечення їх безпеки, встановлення правил в'їзду в РФ, виїзду з РФ і перебування в РФ з урахуванням інтересів розвитку туризму, податкового та митного регулювання ".

У Російській Федерації, як в будь-якій іншій країні світу, питаннями державного управління у сфері туризму та міжгалузевої координації, включаючи підготовку пропозицій щодо спрощення туристських формальностей, покликана займатися Національна туристична адміністрація (НТА). З липня 2000 р.-це Департамент туризму Міністерства економічного розвитку і торгівлі Російської Федерації.

Зміст


[10-03-13][Все для туристів]
на Шпицях (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Ніагара: водопад і вино (0)
[09-08-15][Відпочинок і поради]
Що дратує чоловіка на відпочинку (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Сироти (0)