Теорія – 2 години.
1) Будова туристичного намету, стійки і кілочки для наметів, тент для намету, правила вкладання наплічника.
У поході дім для туристів – це намет. Кількість наметів визначається їхньою місткістю. Для групи з 15 чоловік потрібно мати п’ять тримісних намети. Перед походом перевіряється справність намету, наявність усіх розтяжок.
На випадок дощу потрібно мати поліетиленову плівку, якою накривають намет як тентом, що надійно захищає від промокання навіть при тривалій зливі.
2 Стійки для встановлення наметів і кілочки для розтяжок може зробити кожний турист. Краще, коли стійки складаються з трьох частин, тоді вони легко вміщуються в кишені наплічника. Маючи їх, можна поставити намет там, де немає жодного деревця. Найкращі для цього дюралюмінієві трубки. Щоб з’єднати їх, використовують дерев’яні чи металеві стрижні. Такі стійки зручні для кожного намету, їх треба мати 6-12 штук. Кілочки, загострені на кінцях, зручніше забивати. Навіть забиті у пісок, вони добре тримають намет. Зрештою, можна виготовити такі кілочки з дроту завтовшки 6-8 мм. Проте для пухкого грунту краще мати довші дротяні кілочки, бажано сталеві. Речі зберігаються у наплічнику. За розміром наплічник для походів вибирають таким, щоб у нього все містилося: і спорядження, і запаси продуктів. Наплічник, навіть добре навантажений, повинен прилягати до спини, не перекручуватись. Важливо також, щоб його лямки не дуже тиснули на плечі.
Речі укладають так, щоб їх легко можна було знайти в будь-який час. Тверді предмети кладуть ближче до передньої стінки наплічника, щоб не заважали нормальному руху.
М’які речі (ковдру, спальний мішок, білизну) кладуть уздовж задньої стінки, важкі речі – вниз, одяг і хліб – верху.
Борошно упаковують у торбинки з тканини, жири – у пластмасовий посуд. У кишені наплічника кладуть предмети, які можуть знадобитися в дорозі (ремонтний набір, посуд, предмети туалету. аптечку). Речі в наплічнику вкладають щільно, лямки регулюються, щоб не стискували плечей.
Практичне заняття – 2 години.
Тема: Становлення туристичного намету, наплічника. Проведення гри “Перетягування через лінію”.
Як правило, намети встановлюють входом у напрямку вогнища, річки або відкритої місцевості. Якщо немає можливості розбити місце відпочинку учасників подорожі у місці, зовсім закритому від вітру, намету ставлять задньою стіною до вітру. Якщо грунт на місці табору вологий, під днище намету кладуть поролонову підстилку.
Встановлювати намети треба до випадання роси, щоб місце під ними було сухим. У дощ встановлюйте їх якомога швидше, щоб не намокла тканина. Якщо під руками є все необхідне, для цього вистачить 2-3 хв.
Гостинний двір ""Вечір в Карпатах", відпочинок в м. Яремче, Карпати, Котедж... Перейти?
Під час дощу не доторкайтеся до стелі намету зсередини: у цьому місці вона почне протікати. Якщо ж це трапилося, натисніть пальцем на місце, звідки капає, і проведіть ним униз уздовж стінки.
“Перетягування через лінію”
(гра для підлітків 12-14 років).
Мета: виховання силових і вольових якостей.
Гравців розділяють на дві команди і шикують у дві шеренги обличчям одна до одної на відстані 1 м.
Кожний учасник бере взаємним захватом зап’ястя суперника, який стоїть проти нього (правою рукою захоплює ліву, лівою – праву). Між шеренгами проводять лінію. За сигналом гравці починають перетягувати один одного. Перетягнутим вважається той, хто переступив лінію двома ногами. Він стає позаду свого переможця. Тривалість гри – 1-2 хв. Виграє команда, яка перетягне більше суперників. Гру можна проводити і з двома учасниками (то з трьох або п’яти спроб більше переможе).
Вказівка до гри: партнери повинні приблизно мати однакову масу тіла.