П’ятниця
24-04-26
17:07

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Професійне свято будинкового

Професійне свято будинкового

1 лютого - Єфімов день. І, крім того, професійне свято Домового. Здавна на Русі за прикметами Єфремова дня судили про те, яким буде літо. Так, якщо на Єфрема вітер подме, бути літа сирим і холодним.
Професійне свято будинкового На Єфрема не можна було вбивати в будинку ніяких комах! Навіть тарганів і клопів. Вважалося, що домовик може образитися.

Називали будинкового ласкаво - "суседушка". За народними повір'ями домовик відривався на всю котушку саме на Єфремов день. Тому за старих будинкового задобрювали - пригощали кашею, наливали в чашку молоко і просили не шкодити дому, а дбати про нього, допомагати у веденні домашнього господарства. Частування раніше залишали на печі, зазвичай те ж саме, що їли самі. Заїжджі багаті купці дарували домовому срібну монетку, щоб будинок був повною чашею. Народ бідніші залишав мідну монетку.

Якщо ваша рожева мрія спихнути на когось хоча б частину домашніх обов'язків, то не забудьте сьогодні пригостити будинкового печивом, цукеркою. Не відмовиться він і від чашки какао. Тільки харчується домовик не самими продуктами, а нашій енергією уваги і турботи про нього.

Хто ж такий домовик?

За уявленнями наших предків це дух, охоронець будинку. Істота таємниче, здатне здійснювати як добрі справи, так і не дуже ...

У тлумачному словнику живої великоросійської мови Володимира Даля написано: "Домовик - Домовик - дідусь, постенная, Лизун, доможіл, господар, жировик ... суседко, батанушка, дух хранитель і кривдник будинку. ... Є будинки сараяшнік, конюшнік, баенники і Волосатка. Все це нежить (у російської міфології: фантастичні істоти), ні людина, ні дух, мешканці стихійні. Сюди зараховують польового, лісовика, мару, русалок, шутовок, водяного та ін ".

У російській хаті піч була головним символом сімейного затишку й оберегом будинку. Домовик, як охоронець будинку, мешкав в подпечье. Де живе домовик тепер можна тільки припускати. Але якщо у вас є яка-небудь тварина, особливо кішка, ви можете простежити, куди тварина дивиться пильним поглядом - там напевно і є домовик. Кішки його дуже добре бачать.

За старих часів домовик час від часу з'являвся людям. Зазвичай він приймав вигляд кішки або іншої тварини. Добрим людям домовик показувався в людській подобі. На древніх слов'янських поселеннях були виявлені фігурки старичків. Вважається, що саме так бачили або представляли будинкових наші пращури.

У спогадах людей похилого віку часто можна почути історії про домовика. Нерідко в старовину будинкові не тільки охороняли будинок, а й стежили за дітьми. Наші прапрабабусі не відмахувалися, коли дитина розповідала, що він грав з маленькою кошлатим грудочкою, і не звинувачували дитино у брехні. Навпаки, раділи. Вважалося, що якщо домовик грає з дитиною, то він обгородити його від всіх бід і хвороб.

Якщо домовик полюбив домашніх, то він попереджає про неприємності та про радощі, охороняє будинок, якщо ж йому щось не подобається, то у вашому будинку часто б'ється посуд, ви можете почути, як він тупотить по ночах.

Домовик не може жити в енергетичній бруду. Якщо в будинку негаразди, сварки, неприязнь, домовик стає дратівливою, перестає охороняти будинок і піклуватися про добробут родини. У такому випадку від вас починає йти достаток і часто здоров'я. Гроші, навіть якщо заробляються, миттєво зникають. Якщо господарі не візьмуться за розум, не намагатимуться налагодити стосунки в родині, домовик може взагалі піти з дому і відправитися на пошуки більш затишного і дружного сімейства. У будь-якому випадку з домовиком потрібно дружити, не забувати пригощати його пиріжком і ще чимось смачним, ласкаво з ним розмовляти.

Якщо ви не вірите в будинкового, це ваші проблеми. Боятися будинкового не потрібно. Домовик, який живе у вашому будинку, як правило, намагається вам допомогти. Але якщо ви його не помічаєте, він впадає у відчай, опускає руки, і господарство, як би ви не вилизували будинок, не йде на лад. Тому не бійтеся здатися смішною самій собі, поговоріть з домовиком, назвіть його господарем.

Якщо ж будинкового у вас немає, спробуйте завести його. Можна спеціально з'їздити в село і привезти будинкового з покинутого сільського будинку, а можна спробувати заманити тутешні - безхазяйного міського. Візьміть віник і з чотирьох кутів вимету все в центр кімнати. Станьте в середині кімнати і скажіть: «Я тут, а ти десь там. Що ж порізно бути з тобою нам? Замела я по всіх кутах. Приходь, будемо разом жити! Будеш будинок ти наш вартувати. І з тобою ми будемо дружити. Будемо ми тебе поважати і ватрушками пригощати. Приходь, заходь і живи в повній чаші добра і любові ».

Віник залиште в центрі. На столі поставте блюдечко з частуванням. Запаліть свічку і не чіпайте її, поки сама не згорить. Цей обряд повторюють 3 рази 1 раз на місяць на повний місяць. Скоро у вашому будинку з'явиться Господар. Ви відчуєте це по невловимим зміною в будинку. Не забувайте вечорами розмовляти з ним. Пригощайте його чаєм.

Якщо ви самотні, то поділіться цим з домовиком. Не раз і не два цей метод допомагав знайти одиноким жінкам не просто чоловіка, а розуміє і уважного супутника життя. Кажуть, що будинкові між собою спілкуються і зводять разом своїх господарів. Але тільки після того, як домовик знайде вам пару, не обділяйте і надалі його своєю увагою.

Якщо ви посварилися з домовиком, то постарайтеся з ним помиритися. Запропонуйте йому полуничне варення або трохи меду і вибачитеся, якщо ви дійсно винні, наприклад, погано дивіться за будинком. Поясніть, що зайняті навчанням або кар'єрою, часу в обріз і вся надія на його мудрість і діловитість. Домовик неодмінно увійде у ваше положення, простить ваші упущення і візьметься ще ретельніше стежити за будинком.

Якщо з домовиком у вас склалися хороші відносини, то ви ніколи не залишите включеним праска або чайник на плиті, хтось невідомий неодмінно нашепче вашій підсвідомості всі необхідні застереження.

На Єфрема ввечері на честь іменин будинкового було прийнято розповідати всякі цікаві історії про нього і його справи. Православна ж церква 10 лютого вшановує пам'ять святого Єфрема Сирина, який жив у Месопотамії в 4 столітті до н.е. Прославився він вірним служінням Богу. Святий довгий час навчав усіх вірі й покаяння. В кінці свого життя він усамітнився в печері.


[10-01-30][Все для туристів]
Ріки Карпат — дороги водного туризму (0)

[09-09-01][Відпочинок і поради]
Конференц-сервис в «Срібніце» або Як влаштувати ефективну і незабутню ділову зустріч? (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Звіт по практиці (3)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Ой що тото за соколи (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-28)
Переглядів: 1081 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: