П’ятниця
24-04-26
04:35

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Під покривом сарі

Під покривом сарі

У радянські часи наші жінки дивилися «Зіту і Гіту» та інші 2-серійні індійські кінопристрастей не розваги заради, а щоб помріяти про серйозні речі: «Ах, от би так хоча б місяць пожити - носити красиві сарі, не говорити навіть, а співати про любов, а ще краще - висловлювати почуття в химерному танці! »
Під покривом сарі Де талію будемо робити?
Колекції всесвітньо відомих будинків моди приходять на подіуми і йдуть, а сарі залишається. Давня легенда говорить, що ткач, що створив цей жіноче вбрання, прагнув по достоїнству прикрасити божественної краси тіло коханої. Не тільки вона, але і вся прекрасна половина Індії оцінила його творіння.

Можуть змінюватися склад матеріалу, забарвлення, орнаменти, але сам шматок тканини від 4,5 до 9 метрів у довжину і від 1 до 1,5 метрів у ширину залишається таким же шматком тканини тих же розмірів, що й тисячі років тому. Так-так, ці спокусливі драпірування, що підкреслюють достоїнства жіночої фігури і приховують недоліки там, де треба, - це всього-на-всього прямокутний відріз полотна, який з ярличком «Москва-Швачка» знайдеться в засіках будь-якої російської бабусі. Але спробуйте-но створити з неї сарі на власному тілі! Він, мабуть, звернете собі шию! Індійських дівчаток вчать цьому мистецтву змалку. Індійські дівчата вміють драпірувати одне і те ж сарі десятками способів, з яких «Сакач» і «ниви» (сарі-штани і сарі-спідниця) легко їм вдаються навіть спросоння в темній спальні навпомацки за лічені секунди.

Індійські жінки, навіть із сімей невеликого достатку, мають у своєму гардеробі сарі на будь-який випадок життя. Адже до кожного з них обов'язкові ще два елементи - блуза і нижня спідниця. Блуза («Чолі») може бути вузькою та короткою або вільніше, з рукавами або без, як господиня забажає. Забарвлення підбирається неодмінно під колір окантовки сарі. Нижня спідниця повинна щільно облягати талію. При наявності такої, природно. Пишні красуні (а в таких тут обожнюють) кокетливо підв'язують «подсарнік» спеціальної стрічкою. Бойовий забарвлення нижньої спідниці визначає основний колір сарі. А той, у свою чергу, залежить від того, куди власниця має намір піти.

На весільній церемонії потрібно червоніти і червоніти, символізуючи саме життя, її енергію і плодючість. Жовте сарі з багатою золотою облямівкою - найкраще вбрання на будь-яке інше святковий захід, адже колір сонця священним для будь-якого жителя Індії. Білий висловлює горе і смуток про небіжчика. Зелений здавна вважається фарбою торгового люду. Решта трудящі: селяни, ремісники, ткачі і благовірні - традиційно носять одяг синього кольору. Дами з вищих каст споконвіку вважають «індиго» «нечистої» фарбою з тієї простої причини, що для її виготовлення використовують особливі технології, а тканину для їх ніжної шкіри має бути такою ж ніжною і натуральної - бавовна або шовк ручної роботи.

Гидували індійські аристократки і сарі з хитромудрим малюнком. І в наші дні будь-яка дівчина з вищого індійського суспільства пояснить, чому: для демонстрації численних прикрас підходить тільки однотонне сарі, без відволікаючих уваги візерунків. Ні, зрозуміло, якщо ви родом із західних провінцій, можете розмалювати себе з ніг до голови вульгарними слонами і павичами, а якщо ваше місце проживання - яка-небудь глушина на сході країни, то випала вам гірка доля носити сарі в клітинку, як і всі жінки в окрузі. Але коли столичні штучки вирішуються на строкатий наряд, то замовляють ексклюзивний малюнок, трафарет якого після закінчення роботи знищується безповоротно. Так що можливість неприємної зустрічі «серед шумного балу, випадково» двох дам, одягнених в однакові сарі, виключена.

Усепожираючим вогонь любові
Зрозуміло, найкрасивіше сарі з яскраво-червоною з золотою ниткою парчі приберігає для найважливішого дня в житті кожної індійської дівчини - весілля. І нехай часто наречена бачить свого судженого на церемонії перший раз в житті, вона зобов'язана смиренно прийняти вибір батьків. Адже вони заплатили сім'ї нареченого чималу суму - «Даурія». Стерпиться - злюбиться - це воістину і індійська приказка. Зате хоча б один день вона побуде богинею. У її будинку будують маленький індуїстський храм («веди»), що потопає в жовтих кольорах - символ вірності. Наречений смиренно чекає, коли її винесуть на спеціальному паланкіні. Сім разів носильники обходять навколо майбутнього чоловіка, а потім, зупинившись, просять молодих поглянути один одному в очі. Погляд цей називається куди як точно - «шубхо дрішті» («найперший погляд»). Священик вимовляє молитву і з'єднує руки молодих гірляндою квітів. Золоте кільце теж має місце бути, тільки надягають його на середній палець ноги. А ще наречену на знак того, що вона перетворюється в заміжню даму, прикрашають незліченними червоними браслетами, сережкою у ніс, священної крапкою посередині чола, а не між брів, як у дівоцтві. Наречений теж носить свій внесок у її вбрання - власними руками завдає червону фарбу на лоб і проділ нареченої і одягає намисто «талі». Відтепер ця пара нерозривно пов'язана узами шлюбу. Всі танцюють, як у кіно.

У різних штатах Індії весільна церемонія проводиться з урахуванням місцевого колориту. На півдні червоною фарбою фарбують долоні і ступні нареченої. Її браслети сяють золотом, а з чола спускається тика у формі квітки, обрамленого перлинами. Наречений одягається в бежеву сукню («Доті»), а зверху накидає білосніжну шовкову накидку. На його шиї красуються гірлянди червоних, білих і жовтих свіжих квітів (на відміну від гірлянд з монеток у штатах Хар'яна, Пенджабу і Хімачал Прадеш). Бенгальська звичай вимагає випробувати дівчину, що входить до дому чоловіка. Свекруха наливає у велике блюдо гаряче молоко і ставить на порозі. Якщо невістка без звуку витримує високу температуру, буде гарною господинею. Вступає в шлюб індус теж повинен у цей момент показати себе - тримає миску з зерном над головою дружини, демонструючи тим самим, що він здатний зробити її матір'ю. Але які б витончені ритуали предки ні змусили б виконувати молодих, в будь-якому куточку Індії їх одруження закінчується одним і тим же - піснями і танцями.

А потім починаються сімейні будні, і відкривається справжнє значення «талі». Це не проста прикраса, а містична нитка, що з'єднує життя подружжя. Якщо вона порветься, чекай біди. Індійська дружина з однаковим завзяттям береже «талі» і пестить і плекає благовірного. Кожні п'ять років здійснює особливий «обряд охорони чоловіка». Якщо він захворів, постить. Ніколи не називає чоловіка по імені, так як вимовлене вголос ім'я вкорочує його життя. Звертається до нього на «Ви», приймає їжу тільки після нього, не сідає в транспорті, якщо він стоїть, ніколи не йде поруч з ним, а тільки трохи позаду. Чи готова і на більше, адже втратити чоловіка в багатьох районах Індії до цих пір означає бути похованою живцем. Вдова добровільно сходить на похоронне багаття покійного чоловіка, хоча обряд «саті» був офіційно заборонений ще в 1987 році. І це не єдине відлуння минулих часів ...

Не вбивай мене, мамо!
В Індії здавна існує звичай вбивства новонароджених дівчаток, що з'явилися на світ раніше спадкоємця чоловічої статі. І те, що на дворі XXI століття, не змінило ситуацію. Раніше батьки йшли на криваву справу, щоб позбутися «зайвої» рота, але і зараз більшість населення живе у злиднях. Раніше тата і мами хотіли уникнути виплати величезного, але обов'язкового при видачі дочок заміж «Даурія», і нині продовжують скупитися. Раніше прагнули забезпечити власне майбутнє і в наші дні вважають за краще синів, тому що саме вони традиційно дбають про старих батьків, а доньки - «відрізана скиба». А крім того, відповідно до древнього закону, тільки син має право запалити похоронне багаття після їх смерті і зробити священні ритуальні обряди.

Змінилося за тисячоліття тільки одне - спосіб вбивства. Він придбав, якщо можна так висловитися, більш «цивілізовану» форму: від дитини небажаного статі звільняються не після його народження на білий світ, а після визначення цього самого підлоги за допомогою ультразвукової діагностики плоду. Згідно з офіційними даними, в Індії щороку здійснюється близько 500 тисяч абортів, індійські ж жінки знають, що це лише верхівка айсберга, десята частка реальної «бійні» дівчаток. Та й якщо бути до кінця чесними, то ультразвук і операція в виблискуючою чистотою клініці - це доля небагатьох. А в якому-небудь глухому селищі «акушерки» заробляють свої сто рупій (три долари) тим, що душать дівчаток, або поять їх соком отруйних рослин, або кладуть у глиняний горщик і перекривають доступ повітря ... Методів багато, результат має бути один - перший крик нещасного малятка стає останнім ...

За десять років з 1991 по 2001 рік кількість дівчаток на кожну тисячу хлопчиків скоротилася з 945 до 927, а в столиці і зовсім до 800! Виходить, що рівень освіти і матеріального добробуту не в змозі подолати давні стереотипи! Хлопчик, особливо якщо мова йде про перший в сім'ї дитину, продовжує залишатися переважно. І заради нього індіанки готові знову і знову жертвувати дочками. Не діє прийнятий парламентом закон 1996 року про заборону допологового визначення статі дитини, якщо для цього немає медичних показань. Даремно штрафують гінекологічні клініки. Безглуздо відловлюють підпільних «повитух». У Міжнародний жіночий день 8 березня в Індії святом і не пахне. Якщо справа так піде і далі, скоро тут нікому буде носити сарі ...


[10-10-17][Все для туристів]
Транскарпатський (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Білорусь: резиденція Діда Морозу (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Найдорожчі види сексу (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австрія: радощі шопінга (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
Переглядів: 1028 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: