П’ятниця
24-04-26
03:34

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

6.4.1. Способи охорони і захисту інтелектуальної власності


6.4.1. Способи охорони і захисту інтелектуальної власності

Згідно усталеному стереотипу законодавчо регулюються в більшій мірі речові відносини, а належать до сфери нематеріальних явищ нові ідеї, технології, управлінські рішення не мають адекватних форм оцінки їх вартості, економічних та соціальних критеріїв, юридичних нормативів. Це призводить до появи піратства в інтелектуальній сфері. Тому розробка технологій захисту інтелектуальної власності - одна із актуальних завдань.

Охорона інтелектуальної власності є ключовим моментом інноваційної діяльності. Сам стан патентної системи може стимулювати або стримувати інноваційну діяльність компаній. Зважаючи на особливу нематеріальної природи об'єктів інтелектуальної власності відсутність або позбавлення патентних прав означає втрату самої власності. Патентна система в даний час охоплює всі стадії розробки нового продукту, що йдуть слідом за фундаментальними дослідженнями, включаючи маркетинг. Тому її охорона, а також припинення недобросовісної конкуренції входять до числа стратегічних цілей як компаній, так і держави.

Держави інтенсивно вдосконалюють систему охорони промислової власності. У 1990-і рр.. патентний захист поширилася на нові області (біотехнологія, інформатика та ін), методи і технології, в тому числі і в діловій практиці. У зв'язку з активним поширенням інформаційних технологій відбувається уніфікація національних патентних систем, а охорона інтелектуальної власності виходить за межі національної юрисдикції.

Європейський Союз, стурбований тим, що більшість європейських патентів належить американським та японським фірмам, схвалив Положення про патент Спільноти, що дозволило зробити витрати на отримання патенту в Європі порівнянними з існуючими в США і Японії, тим самим посилюючи іннова-ційний потенціал та підвищуючи конкурентоспроможність європейських компаній.

Зі зростанням комерційного використання Інтернету різко зросла кількість справ, пов'язаних з порушенням авторських прав. У Європейському Союзі організована Розподільча патентна служба Інтернету (DIPS), орієнтована насамперед на потреби малого та середнього підприємництва та індивідуальних винахідників.

У Російській Федерації 23 вересня 1992 прийняті Патентний закон Російської Федерації (закон № 3517-1, діє в редакції від 7 лютого 2003 р. № 22-ФЗ) і Закон "Про товарні знаки, знаках обслуговування і найменуваннях місць походження товарів" ( закон № 3520-1, який діє в редакції від 11 грудня 2002 р. № 166-ФЗ, зі змінами від 24 грудня 2002 р. № 176-ФЗ). Ці закони регулюють відносини, що виникають у зв'язку з правовою охороною та використанням винаходів, корисних моделей, промислових зразків, товарних знаків, знаків обслуговування і найменувань місць походження товарів.

При Федеральній службі з інтелектуальної власності, патентам і товарним знакам створено консультативну раду. Основна його мета - пошук ефективних шляхів захисту власності, вироблення пропозицій щодо вдосконалення законодавства, створення середовища для здорової конкуренції та сприятливого інвестиційного клімату.

Крім патенту та ліцензії в більшості країн формами захисту інтелектуальної власності є:

- Копірайт (право на відтворення) - правова норма, яка регулює відносини, пов'язані з відтворенням творів літератури, мистецтва, аудіо-або відеотворів. Латинська літера С у гуртку, що наноситься на твір, вказує на те, що даний твір охороняється авторським правом;
- Товарний знак і знак обслуговування - позначення, що служать для індивідуалізації товарів, виконуваних робіт або послуг юридичних або фізичних осіб (правова охорона в РФ надається на підставі їх державної реєстрації);
- Фірмове найменування - після реєстрації є безстроковим і припиняється тільки в разі ліквідації фірми, не підлягає продажу. Відповідно до статті 54 Цивільного кодексу РФ "юридична особа, що є комерційною організацією, повинне мати фірмове найменування. Юридична особа, фірмове найменування якого зареєстровано в установленому порядку, має виключне право його використання".

Крім охорони та захисту промислової власності законодавчо регулюються відносини, що виникають у зв'язку із створенням та використанням творів науки, літератури і мистецтва (авторське право), фонограм виконань, постановок, передач організацій ефірного або кабельного мовлення (суміжні права). Ці відносини регулюються Законом Російської Федерації "Про авторське право та суміжні права" від 9 липня 1993 р. № 5351-1 (в редакції від 20 липня 2004 р. № 72-ФЗ).

Згідно з цим законом авторське право на твір науки, літератури і мистецтва виникає в силу факту його створення. Для виникнення і здійснення авторського права не вимагається реєстрації твору, іншого спеціального оформлення твору або дотримання будь-яких формальностей.

Володар виняткових авторських прав для сповіщення про свої права може використовувати знак охорони авторського права, який вміщується на кожному примірнику твору і складається з трьох елементів: латинської букви С в колі, імені (найменування) власника виняткових авторських прав, року першого опублікування твору.

Авторське право на твір, створений у порядку виконання службових обов'язків або службового завдання роботодавця (службовий твір), належить автору службового твору.

Однак виключні права на використання службового твору належать особі, з якою автор перебуває у трудових відносинах (роботодавцеві), якщо в договорі між ним і автором не передбачено інше. Розмір авторської винагороди за кожний вид використання службового твору і порядок його виплати встановлюються договором між автором і роботодавцем.

Закон встановлює випадки, коли допускається використовувати твір без згоди автора і без виплати авторської винагороди (з обов'язковим зазначенням імені автора, твір якого використовується, і джерела запозичення). Допускається цитування в наукових, дослідницьких, полемічних, критичних і інформаційних цілях із правомірно оприлюднених творів у обсязі, виправданому метою цитування; відтворення у пресі, передача в ефір статей з поточних політичних і економічних та інших питань, а також публічно виголошених політичних промов.

Авторське право діє протягом усього життя автора і 70 років після його смерті. Авторське право переходить у спадщину. Право авторства, право на ім'я і право на захист репутації автора охороняються безстроково, але не переходять у спадок. Закінчення строку дії авторського права на твори означає їх перехід у суспільне надбання, що дозволяє будь-якій особі використовувати його без виплати авторської винагороди.

Стаття 49 закону передбачає за порушення авторських і суміжних прав цивільну, кримінальну та адміністративну відповідальність відповідно до законодавства РФ. Автори і виконавці у разі порушення їх особистих немайнових прав або майнових прав також має право вимагати від порушника відшкодування моральної шкоди.

У 2004 р. в текст закону включена нова стаття "Конфіскація контрафактних примірників творів чи фонограм", в якій говориться, що такі твори, матеріали та обладнання, які використовуються для відтворення творів чи фонограм, а також інші знаряддя вчинення правопорушень підлягають конфіскації в судовому порядку. Конфісковані контрафактні примірники творів або фонограми підлягають знищенню, за винятком випадків їх передачі володарю авторських або суміжних прав на його прохання.

Зміст


[10-03-16][Все для туристов]
Вызов горным потокам (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кенія: озера Великої Рифтової Долини (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Мальта. Корисне в дорогу (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Що таке діловий туризм (0)