Неділя
25-01-05
00:21

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

6.1. Людський фактор


6.1. Людський фактор

Пункт 1 ст. 44 Конституції Російської Федерації встановлює, що "... кожному гарантується свобода літературної, художньої, наукової, технічної та інших видів творчості, викладання. Інтелектуальна власність охороняється законом". Стаття 138 Цивільного кодексу України говорить: "У випадках і порядку, встановлених цим Кодексом та іншими законами, визнається виключне право (інтелектуальна власність) громадянина чи юридичної особи на результати інтелектуальної діяльності і прирівняні до них засоби індивідуалізації юридичної особи, індивідуалізації продукції, виконуваних робіт або послуг (фірмове найменування, товарний знак, знак обслуговування та ін.) Використання результатів інтелектуальної діяльності і засобів індивідуалізації, які є об'єктом виключних прав, може здійснюватися третіми особами тільки за згодою правовласника ".

Під творчістю, творчим процесом розуміють розумову працю, спрямований на створення нових речей, які ніколи раніше не існували. Психологи вважають, що творчої особистості необхідні уяву, натхнення, оригінальність мислення, вміння напружено працювати і розмірковувати, аналітичні здібності та ін Сьогодні творчий потенціал людини формують особисті здібності, інформатика, програмно-цільові методи та інноваційні технології.

В даний час кілька призабуті вже згадувані дослідження Й. Шумпетера про роль людського фактора. Він розробив складну модель людської поведінки і вважав, що підприємницька функція виконується індивідами в певному суспільно-ситуативному контексті. Згідно з його соціологічному підходу, в рамках інституційного індивідуалізму людська діяльність частково обмежена і частково вільна.

При розробці нових видів продукту та бізнесу їх інституційними правами є патенти, що надають власнику монополію на комерціалізацію певної технології в певній області протягом встановленого часу. Інші права на інтелектуальну власність пов'язані з авторством та його різновидами.

Пітер Ф. Друкер прийшов до висновку: "Працівники розумової праці володіють своїми засобами виробництва, тобто тими знаннями, які зберігаються у них в голові. Це абсолютно" портативний "та надзвичайно ємний вид основного капіталу. Оскільки працівники розумової праці володіють своїми засобами виробництва, вони дуже мобільні. Фігурально висловлюючись, працівники фізичної праці більше зацікавлені в роботі, ніж робота в них. Можливо, не про всіх працівників розумової праці можна сказати, що вони потрібні роботі більше, ніж робота ім. Але в переважній більшості випадків взаємовідносини працівників інтелектуальної праці з організацією, що забезпечує їх роботою, характеризуються тим, що вони зацікавлені одне в одному в рівній мірі ".

На думку П. Друкера, продуктивність працівників розумової праці визначається шістьма факторами:

- Ясністю виробничого завдання;
- Особисту їх відповідальністю та незалежністю;
- Включенням інноваційної діяльності в розумову роботу і виробниче завдання;
- Постійним придбанням знань і навчанням колег;
- Якістю розумової праці, а не його кількістю;
- Бажанням працювати на свою організацію і перевагою цієї роботи всім іншим.

Мабуть, подальший розвиток цивілізації на нашій планеті піде в інтелектуально-гуманістичному напрямку. Це обумовлено обмеженістю матеріальних і сировинних ресурсів Землі для задоволення зростаючих потреб зростаючого населення в умовах екологічної безпеки. Існує нерозривний зв'язок інноваційних процесів і творчості. Так як знання є основним ресурсом у конкурентній боротьбі, то і навчання, що підтримує його довгострокову ефективність, перетворюється на одну з головних турбот господарюючих суб'єктів.

Нова модель гнучкої організації, що дозволяє використовувати знання та унікальні можливості кожного окремого працівника, отримала назву "індивідуалізованої корпорації". Вона діє і розвивається, спираючись на творчість обдарованих особистостей, яким створюються умови для розкриття і підвищення творчого потенціалу. У таких корпораціях превалює обстановка довіри, що виключає жорстке регламентування, яке гасить творчі пориви. Дисциплінуючим чинником є відповідальність творчої особистості за свої дії. Розширення кола повноважень і збільшення ступеня свободи працівників деколи приводить до окремих помилок, але вважається, що витрати цих помилок менше прорахунків, неминучих при жорсткому командному управлінні.

Зміст


[10-01-30][Все для туристів]
Ріки Карпат — дороги водного туризму (0)

[09-09-19][Яремче]
Дизель поїзд в Яремчі на Вокзалі. (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Зберігати гроші можна не тільки в ощадній касі (0)
[09-09-18][Яремче]
Мекка українського туризму Яремче (0)