Середа
24-04-24
11:16

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

4. ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ РЕГУЛЮВАННЯ ТУРИЗМУ В СВІТІ


4. ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ РЕГУЛЮВАННЯ ТУРИЗМУ В СВІТІ

У міжнародному туризмі як виді діяльності беруть участь три основні сторони:

1) туристи - споживачі турпродукту, велика частина якого надається в іншій державі;
2) турфірми - виробники і продавці турпродукту (в даному випадку маються на увазі всі види організацій, установ і підприємств, пов'язаних з наданням послуг туристам);
3) державні органи, що здійснюють відповідні розпорядчі, адміністративні та інші функції (паспортні, візові, прикордонні, митні, валютного контролю, санітарно-епідеміологічного нагляду, ліцензійні, сертифікаційні, контролю за режимом в'їзду та перебування іноземців, квотованим відвідування окремих територій і т.д .).

У процесі взаємин ці сторони утворюють свого рбда "трикутник" (рис. 4.1).

Туристський трикутник

Рис. 4.1. Туристський трикутник

У будь-якій державі взаємини сторін "трикутника", а саме "турист - турфірма", "турист - держава", "турфірма - держава", регулюються відповідним законодавством. У залежності від ступеня цивілізованості держави і при все більшому наближенні до поняття правової держави законодавство стає більш детальним і повним. В оптимальному варіанті повинен бути охоплений кожен елемент взаємовідносин зазначених сторін.

При взаємодії "туристів" і "турфірм" найбільш важливо документальне оформлення угоди між ними, отже, потрібно письмовий договір, в якому зафіксовані всі взаємні права і обов'язки.

Для врегулювання відносин по стороні "туристи" - "держава" необхідно розгорнуте законодавство про закордонний паспорт, паспортному і візовий режимах, митних, валютних, медико-санітарних нормах, правилах переміщення культурних та історичних цінностей, а також деяких зразків флори і фауни, порядок виїзду з країни і в'їзду назад, правове становище іноземних громадян та інше.

На додаток до цього необхідні правові норми про захист прав споживача, ліцензування міжнародної туристської діяльності, сертифікації туристського продукту, страхування у турпоїздці, регулюванні туристської реклами та багато іншого.

В оптимальному варіанті потрібен закон про розвиток туризму, в якому були б позначені основні правові норми по всьому спектру взаємин сторін-учасниць.

У більшості європейських та інших країн світу пішли саме таким шляхом.

Незважаючи на прагнення ЄС привести туристське законодавство до єдиного знаменника, в кожній країні є власні підходи до регулювання туризму з упором на ту або іншу сторону "трикутника". У багатьох країнах основні зусилля спрямовані на регулювання боку "турфірма - держава". Здійснюється це перш за все у формі ліцензування туристської діяльності, тобто певного державного дозволу, яке дається юридичним (їх офіційним представникам) та фізичним особам тільки в тому випадку, якщо:

- Вони можуть підтвердити свій професійний рівень, достатній для заняття туристичною діяльністю;
- На них не поширюється дія норм кримінального чи цивільного законодавства країни, що визначають обмеження на можливість заняття цим видом діяльності;
- Вони можуть реально надати своїм клієнтам достатні фінансові, банківські, матеріальні або інші гарантії для повної оплати всіх своїх можливих витрат, які можуть раптово виникнути в процесі туристської діяльності;
- Вони мають страховий поліс з достатнім покриттям, щоб нести фінансову відповідальність за зобов'язаннями, що випливають зі своєї професійної діяльності, і т.д.

Але важливий не сам "бумаготворческій" акт видачі ліцензії (незалежно від ступеня жорсткості чи м'якості отримання цього дозволу), а розвиненість і ефективність роботи того державного механізму, який відстежує виконання всіх ліцензійних та інших умов туристської діяльності, а у випадку рекламацій або і інших проблем - вживає необхідних заходів для наведення належного порядку. Спробуйте в іншій країні працювати без ліцензії - вже ввечері буде реакція держави, причому вона "з'явиться, як правило, брязкаючи наручниками і стукаючи поліцейськими чобітьми". Без такого механізму будь-які розмови про ліцензування будуть вестися вічно і даремно.

У ряді країн термін "ліцензування" законодавчо фактично не закріплений, а разом з тим державні вимоги до турфірмам за їх фінансової та іншої відповідальності перед клієнтами, професійної підготовки керівників і співробітників, страхування фірм і самих туристів дуже навіть суворі. Основні зусилля там робляться на регулювання "трикутника" по стороні "турист - турфірма" і спрямовані на максимально повний захист прав туристів-споживачів і постійне підвищення відповідальності турфірм за якість турпродукту та інших послуг. При таких підходах особливе значення має загальна інформованість туриста про всі умови майбутньої поїздки, наявність стандартів і чітких правил оформлення і здійснення туру, обізнаність туриста про порядок можливих дій з його боку щодо подальшого відстоювання своїх прав і законних інтересів. Для цього в багатьох країнах розробляються докладні інструкції. Наприклад, у Німеччині міністерством юстиції затверджені "пам'ятки" для туристів, типу "Ваші права подорожують разом з вами" і "Повний перелік прав туриста під час подорожі". І, крім того, детально розписані пояснення по порядку вирішення всіх спірних питань, що виникають у процесі туристського обслуговування. У випадках отримання неякісного турпродукту або незадовільного виконання окремих послуг, незадоволеному туристу по суду відшкодовується істотна частина вартості туру. Докладно величина повертається вартості (у відсотках) вказана в так званої "Франкфуртської таблиці щодо зниження цін за поїздки", яка неодноразово публікувалася в російській туристської пресі.

Але введення подібних норм вимагає розвиненості туристського ринку, наявності досконалого законодавства, в першу чергу докладних стандартів сфери туризму та інших чітко розписаних правил туристського обслуговування, яких у РФ до цих пір немає.
Зміст


[09-10-10]
Чому "Вечір в Карпатах" (0)

[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Перу: розваги (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Легенда Гуцульщина (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Музеї Андорри (0)