Четвер
24-04-25
22:42

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

4.5. Хадж до Мекки


4.5. Хадж до Мекки

Паломництво до Мекки вважається хаджу, якщо воно закінчилося у свято Ід аль Адха (Курбан байрам) і людина зробив всі необхідні ритуали протягом 10 днів. Паломництво, менш тривалий за термінами і закінчилося в інший день, називається умра. Під час хаджу мусульманам необхідно виконати чотири умови:

1) одягатися в білі шати - іхрам;
2) здійснити обхід навколо Кааби (таваф);
3) здійснити предстояння в долині Арафат (вукуф);
4) знову зробити обхід навколо Кааби після повернення з долини Арафат.

При в'їзді до Мекки віруючий добровільно приймає на себе особливі обмеження (іхрам). Сенс ихрама полягає в загальному очищенні, рівність, едіноустремленіі і самопожертві. Всі люди, незалежно від їхнього соціального стану та добробуту, одягаються в однакові одягу і постають перед Богом рівними. На знак смирення чоловіки не носять головних уборів, хоча парасольки від сонця дозволені. Жінки не повинні приховувати своє обличчя для утвердження атмосфери довіри і чистоти. Прочани повинні тримати свій розум у стані спокою, не допускати роздратування, сварок, образ. Прояв похоті або інтимні стосунки роблять хадж недійсним. Під час хаджу не можна свататися або одружуватися.

Отже, хадж почався в той момент, коли люди увійшли в іхрам. Під час проведення паломництва спеціальна поліція відстежує дотримання організаційних моментів, стежить за порядком проведення заходів, спостерігає за порядком проведення ритуалу. Слід зазначити, що законодавство Саудівської Аравії дуже суворе.
Програма хаджу

1. Сьомого числа місяця зуль хіджа - проповідь у мечеті Кааби. Паломники сім разів обходять Каабу проти годинникової стрілки. У той же вечір або на наступний ранок прочанам показують Мекку. Сім разів здійснюють ритуальний біг між пагорбами Сафа і Марва. Відвідують святе джерело Зам заст. На цьому мале паломництво може закінчитися, і тоді воно буде вважатися паломництвом умра.
2. На восьмий день процесія паломників здійснює повне обмивання і прямує до долині Миру в 10 км від Кааби. Потім відправляється до гори Арафат, яка розташована в 24 км від Мекки.
3. Дев'ятого числа починається предстояння перед Богом на горі Милості. Паломники стоять з полудня до настання сутінків (чоловіки з непокритою головою) і моляться.
4. Десятого числа паломники відправляються в долину Міна, де кидають сім камінчиків, підібраних раніше, в стовп, який символізує диявола (Ібліса). Цей ритуал носить назву "побиття камінням диявола". Потім заколюють жертовну тварину (вівцю, козу або верблюда). М'ясо роздається бідним. Потім паломники оббривають собі волосся на голові і підстригають нігті (обрізані волосся і нігті зариваються в землю). Після повернення до Мекки паломники знову обходять Каабу. Після чого паломництво Хадж вважається завершеним. Паломник чоловік, що зробив хадж, називається хаджі, жінка - хаджу.

Дуже часто з паломництвом до Мекки прийнято поєднувати відвідування могили великого Пророка Мухаммеада в Медіні. Іноді на довершення хаджу здійснюється подорож паломництво в Єрусалим на гору пророків.

Зміст


[11-01-16][Все для туристів]
Куля в небі (0)

[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Йорданія: маленькі радощі шоппінга (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Болгарія очима туриста (0)
[09-09-18][Яремче]
Прогулянка по Яремче (0)