4.2.1. Принципи планування
Планування становить один з основних елементів системи управління інноваційною діяльністю. Планування полягає у розробці основних напрямів інноваційної діяльності відповідно до наміченої стратегією розвитку, ресурсними можливостями та наявним попитом на ринку. Це система розрахунків, визначення розміру інвестицій та підготовка рішень, необхідних для досягнення намічених цілей. Планування базується на проведенні систематичних досліджень стану ринку, збиранні та аналізі численних даних, що охоплюють економічні, політичні, демографічні та інші аспекти.
Планування інновацій входить у складну структуру комплексного планування, що складається з різних за рівнем, цілям і змісту планів. Його здійснюють за цілями (стратегічне або оперативне), предмету (виробництво, збут, фінанси, персонал), рівням (організація, підрозділ, програма, окремий виконавець), змістом (техніко-економічне, продуктове, календарне) і періодів (короткострокове, середньострокове, довгострокове).
Планування інновацій має наступні функції:
- Постановка завдань на основі інформаційного забезпечення про цілі, ресурси, строки та умови проведення інновації, в тому числі кожному учаснику;
- Підготовка раціональних і економічно обгрунтованих управлінських рішень на основі розрахунків і обгрунтованих прогнозів, що враховують сприятливі і несприятливі тенденції та умови;
- Координація діяльності всіх учасників процесу різними формами управління і стимулювання;
- Визначення бази та періоду часу для предметного контролю стану системи і оцінки ходу інноваційного процесу.
Конкретну постановку завдань і впровадження інновацій за окремими напрямками, продуктів та послуг містять інноваційні проекти.
Зміст