Субота
24-04-20
03:23

test [404]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

Стандартизація і сертифікація як гарантія якості туристських послуг. Основи законодавства по стандартизації і сертифікації

Стандартизація і сертифікація як гарантія якості туристських послуг. Основи законодавства по стандартизації і сертифікації

Перед споживачем завжди стояла проблема визначення якості товарів і послуг. Звичайно, він може зробити висновок про те. влаштовує його дану якість чи ні, але цей висновок буде суб'єктивний. Для того, щоб мати можливість об'єктивніше підійти до питання оцінки якості, були розроблені стандарти, направлені на захист інтересів споживача.

Пра вовиє основи стандартизації в Російській Федерації, обов'язкові для всіх державних органів управління, а також підприємств і підприємців (далі - суб'єкти господарської діяльності), суспільних об'єднань, і заходи державного захисту інтересів споживачів н держави за допомогою розробки і застосування нормативних документів по стандартизації встановлені Законом РФ «Про стандартизацію» від 10 червня 1993 р.  5154-1 (із змінами від 27 грудня 1995 р.).

У Законі визначені основні положення, принципи, поняття, порядок організації робіт в області стандартизації, які є єдиними і обов'язковими для всіх підприємств, організацій і установ незалежно від форми власності, а також для граждан-пред-"рінімателей. Дія цього Закону розповсюджується на виготівників продукції, продавців, виконавців послуг, конструкторські, проектні, транспортні і інші організації і підприємства.

Стандартизація - це діяльність по встановленню норм, пра-в"л і характеристик (далі - вимоги) в цілях забезпечення:

• безпеки продукції, робіт і послуг для навколишнього середовища. *нзни, здоров'я і майна споживача;

• технічній і інформаційній сумісності, а також взаї мозаменяємості продукції;

• якості продукції, робіт і послуг відповідно до рівня разів. вітія науки, техніка і технології;

• єдність вимірювань;

• економії всіх видів ресурсів;

• безпеці господарських об'єктів з урахуванням риски виникнення природних і техногенних катастроф і інших надзвичайних ситуацій;

• обороноздатності і мобілізаційній готовності країни. Існують різні визначення поняття «стандартизація»

зокрема поняття, прийняте Міжнародною організацією по стандартизації (ІСО). Визначення, дане ІСО, є достатньо складним, проте указує на такі важливі обставини, як оптимальність ухвалюваних рішень, їх загальність, багатократність застосування, зокрема відносно тих, що існують або можуть виникнути в майбутньому завдань.

Визначення стандартизації, дане в даному Законі, не містить згаданих елементів, указуючи лише на істоту діяльності - встановлення норм, правив і характеристик. Це, зрозуміло, не означає, що перераховані вимоги ІСО не враховуватимуться на практиці. Результатом роботи по стандартизації є ухвалення стандарту, який, як згадано, містить норми, правила і характеристики. Така різноманітність змісту є наслідком існування різних об'єктів стандартизації (продукція, процеси, послуги) і видів стандартів (основоположні, загальнотехнічні, на продукцію, послуги, процеси, методи контролю і ін.). Залежно від характеру стандартізуємого об'єкту і застосовуються згадані основні форми викладу стандартів. Детально ці питання регламентуються ГОСТ Р 1.5-92 Державних системи стандартизації (ГСС) «Загальні вимоги до побудови, викладу, оформлення і змісту стандартів».

Ц їли стандартизації, що висловлюються в законі, відображають її двоєдиний характер в даний час. З одного боку, головна її мета -ето встановлення обов'язкових вимог по безпеці, технічній і інформаційній сумісності, а також взаємозамінюваності продукції і безпеки господарських обьектов, а з іншою -разработка рекомендацій за споживчими показниками продукції виходячи з необхідності підвищення її якості і економії рев.
со Ця друга сторона власне стандартизацією може бути вана умовно, оскільки характеристики, що виробляються, не є обов'язковими.

Особливе місце серед цілей стандартизації займає забезпечення єдності вимірювань, правові основи якої встановлені Законом РФ «о забезпеченні єдності вимірювань» від 27 квітня 1993 р.

164871-1-

Відносини в області стандартизації регулюються даним Законом і видаваними відповідно до нього законодавчими актами Російської Федерації. Справжній Закон не регулює відносини, пов'язані з державними освітніми стандартами.

На підставі даного Закону питання стандартизації можуть регулюватися нормативними актами законодавчого органу, Уряди РФ, російських міністерств і відомств, підприємств і організацій в межах їх компетенції.

Д еятельность по стандартизації направлена на забезпечення необхідної технічної і організаційної єдності по регульованих питаннях в загальнодержавному масштабі. Конституція РФ відносить до її ведення «стандарти». Хоча таке формулювання не зовсім ясне, очевидно, що мова йде про стандартизації. Які-небудь повноваження суб'єктів Російської Федерації у зв'язку з цим Закон не передбачає.

На відміну від Законів РФ «Про захист прав споживачів» і «Про сертифікацію продукції і послуг» справжній Закон містить виключно норми адміністративного і державного права. Це обумовлено суттю стандартизації як діяльності держави в особі уповноважених органів по встановленню обов'язкових вимог і контролю по їх дотриманню. Навіть реалізація норм Закону не приводить, як правило, до виникнення цивільно-правових відносин, як це має місце при сертифікації продукції і послуг. Тому норми ГК РФ можуть застосовуватися до відносин в області стандартизації лише в тих випадках, коли з цих відносин витікають інші, засновані не на відносинах влади і підпорядкування, а на рівності сторін (наприклад, при реалізації стандартів або іншої інформації по стандартизації).

Особливе місце в правовому регулюванні стандартизації займають державні стандарти Державної системи стандартизації (ГСС).

Гос ударственная система стандартизації є сукупністю основоположних державних стандартів, які

повинні визначати правила і порядок розробки, побудови, ц3 ложенія, застосування стандартів різних категорій і видів.

акон у загальних рисах визначає зміст стандартів Гсг-оні повинні регламентувати традиційні, загальні організації онниє і технічні правила здійснення робіт по стандартизації, а також форми і методи взаємодії суб'єктів господарської діяльності один з одним і з органами державного управління.

Зміст останньої області регулювання не повинен виходити за рамки відносин в процесі стандартизації і державного нагляду, визначених справжнім Законом. Одна з принципових змін, внесених до ГСС, пов'язана з виключенням технічних умов (ТУ) з числа нормативних документів по стандартизації. Структурно це виразилося у відміні з 1 квітня 1994 р. ГОСТ Р 1.3.-92 і його подальшого вилучення з системи. Проте вміст даного Госту в частині основних, принципових положень практично текстуально було перенесено в новий документ, затверджений Держстандартом Росії одночасно з новими стандартами ГСС: Пр50.1.001-93 «Правила узгодження і затвердження технічних умов».

Пос кольку ТУ грають важливу роль у формулюванні вимог до якості продукції, з'ясування їх правового статусу і меж державного регулювання представляє не тільки теоретичний, але і практичний інтерес з урахуванням Закону РФ «Про захист прав споживачів», адміністративній і кримінальній відповідальності за порушення має рацію останніх.

В даний час в РФ діє концепція стандартизації, що полягає в тому, що державними стандартами встановлюються два види вимог до якості продукції: обов'язкові для загального застосування (в основному перераховані в п. 2 ст. 7 даного Закону) і такі, що рекомендуються, містять більшість споживчих характеристик продукції. При цьому вибір необов'язкових вимог є прерогативою виготівника продукції. Вони визначаються в його технічній документації, перш за все в технічних умовах.

Эта концепція чітко не сформульована в законодавстві РФ-НО, поза сумнівом, витікає із Закону РФ «Про захист прав споживачів» (п. 5 ст. 4) і даного Закону, що разом з іншими чинниками з'явилося причиною виключення ТУ з категорії нормативних документів по стандартизації.

Особливо відмічений пріоритет міжнародно-правових норм перед ациональнимі, який є загальновизнаним правилом міжнародного права.

Если у міжнародному договорі встановлені інші правила, чим ті які містяться в законодавстві Російської Федерації про стандартизацію, то застосовуються правила міжнародного договору.

По д міжнародним договором РФ слід розуміти державні договори, увязнені на вищому урядовому рівні, і відомчі міжнародні договори, увязнені міністерствами і іншими федеральними органами виконавчої влади РФ відповідно до їх компетенції. В даний час Держстандарт Росії проводить лінію на уніфікацію національних правил по стандартизації з міжнародними.

Гос ударственноє управління стандартизацією в РФ, включаючи координацію діяльності державних органів управління, взаємодію з органами влади республік у складі РФ, країв, областей, автономних областей, округів, міст, з суспільними об'єднаннями, зокрема з технічними комітетами із стандартизації, суб'єктами господарської діяльності здійснює Держстандарт Росії. Він же формує і реалізує державну політику в області стандартизації, здійснює державний контроль і нагляд за дотриманням обов'язкових вимог державних стандартів, бере участь в роботах по міжнародній (регіональною) стандартизації, організовує професійну підготовку і перепідготовку кадрів в області стандартизації, а також встановлює правила застосування міжнародних (регіональних) стандартів, правив, норм і рекомендацій по стандартизації на території Російської Федерації, якщо інше не встановлене міжнародними договорами Російської Федерації. Конкретні завдання і функції Держстандарту сформульовані в положенні, затвердженому ухвалою Уряду РФ від 11 липня 1994 р.  825.

Основними методами керівництва стандартизацією є: координація діяльності федеральних органів виконавчої влади; твердження обов'язкових для виконання правив і норм; державний контроль за їх дотриманням.

На Держстандарт Росії покладені наступні функції:

• встановлення порядку і правил проведення робіт по стандартизації;

• методичне керівництво і координація діяльності технічних комітетів із стандартизації, створюваних заїнтересованни-

мі підприємствами і організаціями для розробки проектів державних стандартів;

• державна реєстрація нормативних документів по ста». дартізациі.

Госстан дарт Росії також затверджує всі державні стандарти, за винятком стандартів в області будівництва і лади. тільних матеріалів, які затверджуються Держбудом Росії.

Др угие державні органи управління беруть участь в роботах по стандартизації в межах їх компетенції.

В зв'язку з цим важливе значення для визначення компетенції кожного органу має норма, передбачена Положенням про Держстандарт, згідно якої розмежування повноважень між ним і іншими центральними органами федеральної виконавчої влади регулюється положеннями про ці органи і угодами між ними і Держстандартом Росії. До цього можна додати федеральні закони і ухвали Уряду РФ, якими можуть встановлюватися певні права і обов'язки міністерств і відомств.

Так. наприклад. Положенням про взаємодію Держстандарту Росії і Госькомсанепіднадзора Росії від 9 липня 1992 р. передбачалися пріоритетність санітарного законодавства при стандартизації показників безпеки продукції і виняткові повноваження Госькомсанепіднадзора Росії у встановленні норм, що забезпечують безпеку продукції для здоров'я людини, а також у встановленні порядку гігієнічної оцінки продукції і методик дослідження.

Гос комі а неп ід нагляд Росії здійснює гігієнічну сертифікацію тієї продукції, яка може представляти небезпеку для здоров'я населення, на стадії узгодження нормативної документації і постановки продукції на виробництво.

Поло женієм передбачається, що Держстандарт Росії спільно з Госькомсанепнднадзором Росії визначають номенклатуру показників, що підлягають обов'язковому включенню в нормативну документацію, і їх конкретні значення, а також здійснюють стандартизацію методик випробувань продукції на безпеку; визначають перелік видів продукції, нормативна документація на яку підлягає узгодженню з органами Госькомсанепіднадзорз Росії.

Суб'єкти господарської діяльності, включаючи суспільні об'єднання, організовують і проводять роботи по стандартизації відповідно до справжнього Закону.

Госстан дарт Росії відповідно до справжнього Закону встановлює в стандаргах державної системи стандартизації загальні організаційно-технічні правила проведення робіт по стандартизації, форми і методи взаємодії суб'єктів господарської діяльності один з одним і державними органами управління.

Разом з тим слід ще раз підкреслити, що всі міністерства і аєдомства при організації роботи по стандартизації керуються принципами державної політики і загальними правилами проведення робіт але стандартизації, встановленими Держстандартом Росії. Це означає його право в межах своєї компетенції координувати і контролювати діяльність федеральних органів виконавчої влади, а також ухвалювати рішення, обов'язкові для виконання. Згідно Указу Президента Російської Федерації від 6 вересня 1996 р.  1326 Державний комітет РФ - федеральний орган виконавчої влади, що здійснює на колегіальній основі міжгалузеву координацію по питаннях, віднесених до його ведення, а також функціональне регулювання в певній сфері діяльності.

В зв'язку з цим вимагає також роз'яснення питання про форми і методи взаємодії Держстандарту Росії з органами влади і управління суб'єктів Федерації. Слід перш за все відзначити, що, згідно ст. 78'констітуциі РФ федеральні органи виконавчої влади для здійснення своїх повноважень можуть створювати територіальні органи і призначати відповідних посадових осіб. Ухвалою Уряду РФ «о організації робіт по стандартизації, забезпеченню єдності вимірювань, сертифікації продукції і послуг» від \2 лютого 1994 р. Хн 100 встановлене, що підвідомчі Держстандарту Росії центри стандартизації і метрології (інші аналогічні органи) є територіальними органами що го комітету і здійснюють державний контроль і нагляд за дотриманням суб'єктами господарської діяльності обов'язкових вимог державних стандартів, правил обов'язкової сертифікації і за сертифікованою продукцією, а також державний метрологічний контроль і нагляд.
м
Эти же ухвалою органам виконавчої влади суб'єктів Федерації рекомендовано надавати необхідне сприяння територіальним органам Держстандарту Росії в здійсненні ними державного контролю і нагляду.
означає
Это , що органи влади суб'єктів Федерації не мають права Давати вказівки територіальним органам по питаннях, що входять в компетенцію Держстандарту Росії, або ухвалювати рішення але даним питанням.

Проте Конституція РФ допускає можливість передачі Гос стандартом Росії але угоді з органами старанною ала** гн суб'єктів Федерації частини своїх повноважень. Об'єм і характе передаваних повноважень повинні визначатися виходячи з того, чтц не можуть бути передані основні функції і права, що визначає єдину загальнофедеральну політику в області стандартизації. Наприклад, не можуть бути передані права на затвердження державних стандартів, здійснення державного нагляду н застосування санкцій за відповідні порушення і тому подібне

Что стосується територіальних органів, то Держстандарт Росії може делегувати їм будь-які повноваження о*, що належать йому, лицем або в частині, якщо це не протіворечит чинному законодавству.

У читаючи важливу роль стандартизації в розвитку міжнародних торговельно-економічних зв'язків, Держстандарт Росії бере активну участь в області міжнародної стандартизації. Ця робота проводиться на основі участі Росії в різних міжнародних організаціях, головної з яких є ІСО, а також шляхом висновку Росією багатобічних і двосторонніх угод про співпрацю і взаємодію в цій області. Наприклад, в березні 1992 р. урядами 11 держав (колишніх республік СРСР) було підписано Угода про проведення узгодженої політики в області стандартизації, метрології і сертифікації. Для його практичної реалізації передбачено створення Міждержавного радого із стандартизації, метрології і сертифікації, до складу якого входять керівники відповідних органів країн - учасників Угоди.

Поло женія Угоди додатково конкретизуються спеціальними угодами і протоколами.

Расс матріваємий Закон також визначає нормативні документи по стандартизації і їх застосування. Питання про нормативні документи після стандартизації, їх змісту і юридичного статусу не є формальним. Введення нових або відміна документів, що діють, зміна їх юридичної сили крім того, що пов'язане із значними матеріальними витратами, робить безпосередній вплив на організацію і функціонування виробництва. мобілізаційну готовність підприємств, об'єм має рацію, обов'язків і юридичної відповідальності державних органів і підприємств, на ефективність зашиті прав споживачів.
ботка
Разра і застосування нормативних документів по стандартизації є мірою державного захисту інтересів споживачів і держави. Тому із змінами державного уст-
ва
йст і форм управління народним господарством міняються перелік, Утримання і юридичний статус нормативних документів по стандартизації.

До нормативних документів але стандартизації, що діє на • горіторії РФ у випадках, порядку і на умовах, встановлених справжнім Законом, відносяться:

• державні стандарти;

• вживані в установленому порядку міжнародні (регіональні) стандарти, правила, норми і рекомендації по стандартизації;

• загальноросійські класифікатори техніко-економічної інформації;

• стандарти галузей, стандарти підприємств, науково-технічних, інженерних суспільств і інших суспільних об'єднань.

По д галуззю розуміється сукупність суб'єктів господарської діяльності незалежно від їх відомчої приналежності і форм власності, розробляючих н (або) що проводять продукцію (виконуючі роботи і надаючі послуги! певних видів, які мають однорідне споживче або функціональне призначення.

Фа кт закріплення в законі переліку нормативних документів по стандартизації означає, по-перше, що цей перелік може бути змінений тільки законом РФ. ніякі інші державні органи не мають права це робити. По-друге, які-небудь інші документи по стандартизації, вживані державними органами і підприємствами, не можуть відноситися до нормативних. По-третє, інші документи, що встановлюють обов'язкові вимоги до продукції і інших об'єктів, не є документами по стандартизації.

Вимоги, що встановлюються нормативними документами по стандартизації, повинні грунтуватися на сучасних досягненнях науки, техніка і технології, міжнародних (регіональних) стандартах, правилах, нормах і рекомендаціях по стандартизації, прогресивних національних стандартах інших держав, враховувати умови використання продукції, виконання робіт і надання ує-луг, умови і режими праці н не повинні порушувати положень, встановлених актами законодавства Російської Федерації.

Нормативні документи по стандартизації на продукцію і ус-пуги, що підлягають відповідно до законодавства обов'язкової Сертифікації. повинні містити вимоги, по яких осуществ-

л яєтся обов'язкова сертифікація, методи контролю на соответещ,, цим вимогам, правила маркіровки продукції і послуг, требой нія до інформації про сертифікацію, що включається в супровідну документацію.

Нормативні документи по стандартизації, які прініманп ця федеральними органами виконавчої влади і встановлюють або повинні встановлювати вимоги пожежної безпеки, піт лежать обов'язковому узгодженню з Державною протівоїожар. ний службою Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації.

Гос ударственниє стандарти, стандарти галузей не є об'єктом авторського права. Це узгоджується з нормами Закону РФ «о авторському праві і суміжних правах» від 9 липня 1993 р.  5351-1, введеного в дію з дня його публікації 3 серпня 1993 р. Згідно ст. 8 цього Закону не є об'єктами авторського права офіційні документи (закони, судові рішення, інші тексти законодавчого, адміністративного і судового характеру), а також їх офіційні переклади.
кольку
Пос державні, галузеві стандарти і рівнозначні документи приймаються державними органами управління, вони є документами офіційними і законодавство про авторське право на ці документи не розповсюджується.
ударственниє стандарти розробляються на продукцію, роботи і послуги, що мають міжгалузеве значення, і не повинні суперечити законодавству Російської Федерації.
ударственниє стандарти повинні містити:

• вимоги до продукції, робіт і послуг з їх безпеки для навколишнього середовища, життя, здоров'я і майна, вимоги пожежної безпеки, вимоги техніки безпеки і виробничої санітарії;

• вимоги по технічній і інформаційній сумісності. а також взаємозамінюваності продукції;

• основні споживчі (експлуатаційні) харакгерісті-ки продукції, методи їх контролю, вимоги до упаковки, маркіровки, транспортування, зберігання, застосування і утилізації:

• правила і норми, що забезпечують технічну і інформаційну єдність при розробці, виробництві, використанні (експлуатації) продукції, виконанні робіт і наданні послуг, зокрема правила оформлення технічної документації, допуски і посадки, загальні правила забезпечення якості продукції, робіт і послуг, сохра-

енія і раціонального використання всіх видів ресурсів, терміни їх визначення, умовні позначення, метрологічні та інші *ешетехиические і організаційно-технічні правила і норми.

Дл я забезпечення державного захисту інтересів Росії і конкурс нездатності вітчизняної продукції (послуг) в государ-твенних стандартах в обгрунтованих випадках встановлюються попередні вимоги на перспективу, що випереджають можливості традиційних технологій.

Зміст вимог державних стандартів, області їх розповсюдження, сфери дії і дати їх введення визначаються державними органами управління, які їх приймають.

Вимоги, устаївал іваємиє державними стандартами для забезпечення безпеки продукції, робіт і послуг для навколишнього середовища, життя, здоров'я і майна, технічної н інформаційної сумісності, взаємозамінюваності продукції, єдності методів контролю і маркіровки, а також інші вимоги, встановлені законодавством Російської Федерації, є обов'язковими для дотримання державними органами управління, суб'єктами господарської діяльності.

Відповідність продукції і послуг вказаним вимогам державних стандартів визначається в порядку, встановленому законодавством РФ про обов'язкову сертифікацію продукції і послуг.
иє
Ин вимоги державних стандартів до продукції, роботам і послугам підлягають обов'язковому дотриманню суб'єктами господарської діяльності через договір або в тому випадку, якщо про це указується в технічній документації виготівника (постачальника) продукції, виконавця робіт або послуг. При цьому відповідність продукції і послуг цим вимогам державних стандартів може визначатися в порядку, встановленому законодавством РФ про добровільну сертифікацію продукції і послуг.

Відповідність продукції і послуг вимогам державних стандартів може підтверджуватися шляхом маркіровки продукції і Послуг знаком відповідності державним стандартам.

Мар кированіє продукції і послуг знаком відповідності державним стандартам здійснюється в тому випадку, якщо продукція, що маркірується (послуги» відповідає всім передбаченим нормам. Знак відповідності Гостам застосовується додатково до знаку відповідності вимогам по безпеці, право застосування, якого виникає після проходження обов'язкової сертифікації.

Видача ліцензії на маркіровку продукції знаком соотве* ствія Гостам означає визнання державою високого тсхнічег кого рівня і якості відповідної продукції. Відповідно до ст. 16 Закону РФ «Про стандартизацію» підприємства, випуськающ,,,, таку продукцію, повинні стимулюватися економічно. Пред1]0, лагаєтся встановлення для них податкових і кредитних пільг.
учення
Пол ліцензії на маркіровку продукції знайомий соответ-ствія Гостам здійснюється на добровільній основі. Застосування якої-небудь спеціальної відповідальності до підприємства, що випускає продукцію, маркіровану знаком відповідності Госту але не відповідну показникам останнього, законодавством не передбачено.
му
Фор знаку відповідності державним стандартам, порядок маркіровки цим знаком, а також порядок видачі суб'єктам господарської діяльності ліцензій на маркіровку ними продукції і послуг цим знаком встановлює Держстандарт Росії.

Суб'єкти господарської діяльності, яким видані ліцензії на маркіровку продукції і послуг знаком відповідності державним стандартам, а також сама продукція і послуги, маркіровані цим знаком, вносяться до Державного реєстру продукції і послуг, маркірованих знаком відповідності державним стандартам. Порядок ведення вказаного реєстру і користування їм встановлює Держстандарт Росії.

Гос ударственниє стандарти і загальноросійські класифікатори техніко-економічної інформації приймає Держстандарт Росії, а в області будівництва і промисловості будівельних матеріалів - Держбуд Росії.
ударственниє стандарти вводяться в дію після їх державної реєстрації в Держстандарті Росії.

Пор ядок розробки, ухвалення, введення в дію, застосування і ведення загальноросійських класифікаторів техніко-економічної інформації встановлює Держстандарт Росії.

Стандарти галузей можуть розроблятися і прийматися державними органами управління в межах їх компетенції в цілях забезпечення вимог, вказаних в ст. 1 даного Закону стосовно продукції, робіт і послуг галузевого значення.

Стандарти галузей не повинні суперечити обов'язковим вимогам державних стандартів.

Відповідальність за відповідність вимог стандартів галузі обов'язковим вимогам державних стандартів несуть ті, що прийняли їх державні органи управління.

Пор ядок розробки, ухвалення, облікової реєстрації, застосування, контролю за дотриманням обов'язкових вимог, зміни відміни стандартів галузей встановлюється державними стандартами Державної системи стандартизації.

Гос ударственниє органи управління можуть приймати стандарти галузей в межах їх компетенції. Компетенція вказаних органів (міністерств, відомств РФ) визначається положеннями про ці органи, затверджуваними Урядом РФ.

Стандарти підприємств можуть розроблятися і затверджуватися ними самостійно, виходячи з необхідності їх застосування в цілях забезпечення вимог, вказаних в ст. 1 справжнього Закону, а також для вдосконалення організації і управління виробництвом.

Вимоги стандартів підприємств підлягають обов'язковому дотриманню іншими суб'єктами господарської діяльності, якщо в договорі на розробку, виробництво і постачання продукції, на виконання робіт і надання послуг зроблено посилання на ЦІ стандарти.

Стандарти науково-технічних, інженерних суспільств і інших суспільних об'єднань розробляються і приймаються цими суспільними об'єднаннями для динамічного розповсюдження і використання отриманих в різних областях знанні результатів досліджень і розробок. Необхідність застосування цих стандартів суб'єкти господарської діяльності визначають самостійно. Порядок розробки, твердження, обліку, зміни і відміни стандартів суб'єктів господарської діяльності встановлюється ними Самостійно відповідно до справжнього Закону.

Стандарти суб'єктів господарської діяльності не повинні порушувати обов'язкові вимоги державних стандартів.

Відповідальність за відповідність вимог стандартів суб'єктів господарської діяльності обов'язковим вимогам державних стандартів несуть утвердівшие їх Суб'єкти господарської діяльності.

Ин формація про прийняті стандарти галузей, стандартах науково-технічних, інженерних суспільств і інших суспільних об'єднань прямує в органи Держстандарту Росії.

На практиці основними документами, що визначають споживчі вимоги і характеристики якості продукції (окрім Гостів), що поставляється, є технічні умови і інша тех-

чсськая документація виготівника (еталони-зразки, технічні описи, паспорти, інструкції з експлуатації і тому подібне) - Техннчсс кие умови, безумовно, є локальним нормативним актом утвердівшего їх підприємства.

Нормативні документи по стандартизації повинні застосуватися державними органами управління, суб'єктами господарської діяльності на стадіях розробки, підготовки продукції до виробництва, її виготовлення, реалізації (постачання, продажі), існользо* ванія (експлуатації), зберігання, транспортування і утилізації, при виконанні робіт і наданні послуг, при розробці технічної документації (конструкторською, технологічною, проектною), зокрема технічних умов, каталожних листів на продукцію, що поставляється (послуги, що надаються).

При цьому галузеві стандарти, що діють, застосовуються на території Російської Федерації у випадках, якщо нх вимоги не протіворечат російському законодавству.

аказчик і виконавець зобов'язані включати в договір умову про відповідність продукції, виконуваних робіт і послуг, що надаються, обов'язковим вимогам державних стандартів.

Если замовник і/або виконавець л порушення Закону не включили в договір умова про відповідність продукції (робіт, послуг) обов'язковим вимогам державних стандартів, це не знімаєте них обов'язку забезпечити виконання цих вимог і встановленої відповідальності за їх порушення.

Офіційна інформація про державні стандарти, що розробляються і прийнятих, загальноросійських класифікаторів техніко-економічної інформації, а також самі ці державні стандарти і загальноросійські класифікатори повинні бути доступні для користувачів, зокрема зарубіжних, в тій частині, в якій вони не складають державної таємниці.

Госстан дарт Росії організовує публікацію офіційної інформації про державні стандарти, загальноросійських класифікаторів техніко-економічної інформації, міжнародні (регіональних) стандарти, правила, норми і рекомендації по стандартизації, національні стандарти інших держав, а також інформацію про міжнародні договори в області стандартизації і правила їх застосування; створює і веде федеральний фонд державних стандартів і загальноросійських Есласснфікаторов техніко-економічної інформації, а також міжнародних (регіональних) стандартів, правив.

ло м і рекомендації по стандартизації, національних стандартів,-пубежних країн. Порядок створення і правила користування цими фон-«*1 встановлюються Урядом Російської Федерації.

Особливе місце в законі займає питання про державний конт-яоле і нагляд за дотриманням вимог державних стандартів.

Гос ударствснний контроль і нагляд за дотриманням суб'єктами господарської діяльності тільки обов'язкових вимог державних стандартів здійснюються на всіх стадіях життєвого циклу продукції: від її розробки (дотримання в нормативній і технічній документації обов'язкових вимог Гостів) до утилізації.
ударственний контроль і нагляд за дотриманням суб'єктами господарської діяльності обов'язкових вимог державних стандартів здійснюються на стадіях розробки, підготовки продукції до виробництва, її виготовлення, реалізації (постачання, продажі), використання (експлуатації), зберігання, транспортування і утилізації, а також при виконанні робіт і наданні послуг.

Пор ядок здійснення державного контролю і нагляду за дотриманням обов'язкових вимозі державних стандартів встановлює Держстандарт Росії відповідно до законодавства РФ.
ядок проведення Держстандартом Росії державного контролю і нагляду за дотриманням обов'язкових вимог державних стандартів, правил обов'язкової сертифікації і за сертифікованою продукцією (роботами, послугами) затверджений наказом Держстандарту Росії від 30 грудня 1993 р.  239.

У казанний порядок обов'язковий для всіх суб'єктів господарської діяльності незалежно від відомчої приналежності і форм власності. Об'єктами контролю є продукція, зокрема імпортна, послуги, технічна документація на продукцію.

Дол жностниє особи суб'єктів господарської діяльності зобов'язані створювати всі умови, необхідні для здійснення державного контролю і нагляду.

Органами, що здійснюють державний контроль і нагляд 33 дотриманням обов'язкових вимог державних стандарті, є Держстандарт Росії, інші спеціально уповноважені |"^дарственные органи управління в межах їх компетенції.

Здійснення державного контролю і нагляду за собл^, деннем обов'язкових вимог державних стандартів пп

водиться посадовими ліїамі державних органів управлен»" в межах їх компетенції.

Безпосереднє здійснення державного контролю « нагляду за дотриманням обов'язкових вимог державних ста

[10-10-10][Все для туристів]
Вертеп (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Камбоджа: національна кухня (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
ОРГАНІЗАЦІЯ ТУРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Ізраїль: визначні пам'ятки (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-03-19)
Переглядів: 1671 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: