Четвер
20-01-23
22:30

1. Təqdimat Ukrayna istirahət, şəhər Yaremche [23]
2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche [23]
3. Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [23]
4. عرض الباقي في أوكرانيا، Yaremche المدينة [23]
5. Aanbieding van die res in die Oekraïne, die stad Yaremche [23]
6. Aurkezpena Ukrainan gainerako, hiria Yaremche [23]
7. Прэзентацыя Адпачынку ва Украіну, горад Яремче [23]
8. Представяне на почивка в Украйна, гр. Yaremche [23]
9. Trình bày của các phần còn lại tại Ukraina, thành phố Yaremche [23]
10. Cyflwyniad o'r gweddill yn yr Wcrain, Yaremche ddinas [23]
11. Ներկայացում մնացածը Ուկրաինայում, քաղաքը Yaremche [23]
12. Prezantasyon rès la nan Ikrèn, Yaremche lavil [23]
13. यूक्रेन में आराम की प्रस्तुति, शहर Yaremche [23]
14. Presentatie van de rest in de Oekraïne, de stad Yaremche [23]
15. Παρουσίαση της υπόλοιπης στην Ουκρανία, πόλη Yaremche [23]
16. პრეზენტაცია დანარჩენი უკრაინაში, ქალაქ Yaremche [23]
17. Presentación do resto da Ucraína, cidade Yaremche [23]
18. Præsentation af resten i Ukraine, by Yaremche [23]
19. Ettekanne ülejäänud Ukraina linn Yaremche [23]
20. מצגת של שאר באוקראינה, בעיר Yaremche [23]
21. פּרעזענטירונג פון די מנוחה אין אוקריינא, שטאָט יאַרעמטשע [23]
22. Penyajian sisanya di Ukraina, kota Yaremche [23]
23. Cur i láthair ar an chuid eile san Úcráin, chathair Yaremche [23]
24. Kynning á hvíla í Úkraínu, borg Yaremche [23]
25. Presentación del resto de Ucrania, ciudad Yaremche [23]
26. Presentazione del resto in Ucraina, città Yaremche [23]
27. Presentació de la resta d'Ucraïna, ciutat Yaremche [23]
28. 介绍在乌克兰各地,市Yaremche [23]
29. 其餘介紹在烏克蘭,城市Yaremche [23]
30. 프레 젠 테이션 우크라이나의 나머지 부분, 도시 Yaremche [23]
31. Presentation of Ukraine ceteris civitas Yaremche [23]
32. Iepazīstināšana ar pārējo Ukrainā, pilsētas Yaremche [23]
33. Pristatymas Ukrainoje poilsio, miestas Yaremche [23]
34. Презентација на одмор во Украина, градот Yaremche [23]
35. Penyajian sisanya di Ukraine, bandar Yaremche [23]
36. Preżentazzjoni tal-bqija fl-Ukrajna, belt Yaremche [23]
37. Präsentation der Rest in der Ukraine, Stadt Yaremche [23]
38. Presentasjon av resten i Ukraina, by Yaremche [23]
39. ارائه تفریح و سرگرمی در اوکراین ، شهرستان Yaremche [23]
40. Prezentacja reszta na Ukrainie, miasto Jaremcze [23]
41. Apresentação do resto da Ucrânia, cidade Yaremche [23]
42. Презентация Отдыха в Украину, город Яремче [12]
43. Prezentarea restul în Ucraina, oraş Yaremche [23]
44. Презентација остатак у Украјини, град Иаремцхе [23]
45. Prezentácia zo zvyšku na Ukrajine, mesto Yaremche [23]
46. Predstavitev počitka v Ukrajini, mesto Yaremche [23]
47. Uwasilishaji wa mapumziko ya Ukraine, mji Yaremche [23]
48. การนำเสนอส่วนที่เหลือในยูเครน, เมือง Yaremche [23]
49. Sunum Ukrayna dinlenme, şehir Yaremche [23]
50. Bemutatása a többi ukrajnai városban Yaremche [23]
51. Презентація Відпочинку в Україні, місто Яремче [10]
52. ڈیمو یوکرائن میں باقی کی، شہر Yaremche [23]
53. Pagtatanghal ng mga pahinga sa Ukraine, lungsod Yaremche [23]
54. Esittely loput Ukrainan kaupunki Yaremche [23]
55. Présentation du reste en Ukraine, ville Yaremche [23]
56. Prezentacija odmora u Ukrajini, gradu Yaremche [23]
57. Prezentace ze zbytku na Ukrajině, město Yaremche [23]
58. Presentation av resten i Ukraina, stad Yaremche [23]
59. プレゼンテーションウクライナの残りの部分、都市Yaremche [23]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche » 2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche

Kushtet natyrore

Kushtet natyrore

 

Geologically Yaremchanschina takon Karpatet palosur.

Pjesa perëndimore e territorit është e vendosur brenda malet e Gorgan, lartësi mesatare duke filluar 400-1542 m.

Pjesën lindore të territorit të pushtuar nga Pokutsko-Bukovinsky Malet Karpate - pikën më të lartë - 1325 m.

Pjesa ekstreme jugore - në shpatet veriore të Malit të Zi.

Klima është e butë kontinentale. rrit Continentality nga veriu në jug. Dimër është mesatarisht i butë, temperatura mesatare në janar - 4,3-7 ° C. Shpesh mjegull dhe shkrij. periudhën e ngrohtë fillon nga dekadën e dytë të marsit. Temperatura mesatare në muajt e verës, 18 ° C (më e larta 28 ° C).

Arterie kryesore lumit të qytetit është Prut. Origjina e lumit Prut janë të vendosur në shpatet veriore të lartësi të Malit të Zi mbi 1750 m. degët kryesore të lumit Prut janë lënë Prutets Yablunitsky (16 km), Zhonka, Kamenka, e drejtë - Piga (11 km), Prutets Chemegivsky (21 km).

Pjesa më e madhe e territorit të pushtuar nga pyje, kryesisht ahu-meshanye-yalitsevo bredhi, dhe mbi 1100 - 1200 m - e pastër bredh pyje. Ah pyjet me përzierje të panje, hirit, elm, bredh dhe bredh përhapur në shpatet e maleve në një lartësi prej 500-600 m. Në shpatet e Gorgan në tokat ranore të rritet pisha plain thupër, të përbashkët dhe bredh. Në traktin Kedruvaty dhe leshko të ruajtura relike pyll pishe. Ky kombinim i pyjet halore dhe qumeshtit krijon peizazhe jashtëzakonisht piktoresk, sidomos në pranverë dhe në vjeshtë.

Yaremchanskogo në territorin e Këshillit të Qytetit të krijuar të gjitha mundësitë për mjekim spa në bazë të ujërave minerale. Në lagjen Yamna zbuluar ujërat minerale të dy llojeve:

- Sodium Slabomineralizovanaya hidrike me një përmbajtje të lartë të lëndës organike (të tilla si Naftusya);

- Chloride-sodium-mineralizimit karbonatike të varfër (të tilla si "Brusnitskaya", "Mirgorodskaya).

Territori është karakterizuar nga një florë dhe faunë të ndryshme dhe lloje, shumë prej të cilave janë unike.


[10-03-04][All for the tourists of]
Roast (0)

[09-08-31][Відпочинок і поради]
Ядерний туризм України (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Болгарія: що подивитися (0)
[09-08-31][Відпочинок за кордоном.]
Море на травневих. Моржам вхід заборонений (0)

Категорія: 2. Prezantimi i pjesës tjetër në Ukrainë, qytet Yaremche | Додав: vechervkarpatah (11-01-27)
Переглядів: 565 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: