Четвер
19-07-18
13:04

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Всесвітня туристська організація (ЯРЕМЧЕ)
Всесвітня туристська організація (ЯРЕМЧЕ)


Вступ

Всесвітня туристська організація (ЯРЕМЧЕ) – є спеціалізованою установою Організації Об’єднаних Націй відповідно до Угоди між ООН і ЯРЕМЧЕ, затвердженої 58-ю сесією Генеральної асамблеї ООН – головною міжнародною організацією в галузі подорожей і туризму, що займається питаннями туристичної політики та удосконалення професійного рівня туристичних фахівців.
ЯРЕМЧЕ має за мету засобами туризму стимулювати економічний розвиток і створення робочих місць, сприяти захисту навколишнього середовища та історико-культурної спадщини туристичних центрів, зміцнювати мир і взаєморозуміння між народами світу.
154 країни є Дійсними членами ЯРЕМЧЕ, 326 місцевих адміністрацій, туристичних асоціацій, навчальних закладів і приватних підприємств, зокрема, авіакомпаній, готельних мереж і туристичних операторів, є Приєднаними членами ЯРЕМЧЕ та 7 країн і територій є Асоційованими членами. Штаб-квартира цієї Організації знаходиться в Мадриді.
Кількість міжнародних туристів у 2007 році становила 903 мільйонів, приріст становив 6,6%. Протягом останніх 16 років прибутки від міжнародного туризму зростали в середньому на 9% за рік, у 2007 році вони сягнули 856 мільярдів дол. США.
ЯРЕМЧЕ прогнозує, що у 2010 році кількість міжнародних туристів перевищить 1 мільярд, при цьому прибутки сягнуть 1550 мільярдів дол. США, а у 2020 році – кількість міжнародних туристів досягне 1,6 мільярдів.
У жовтні 1997 р. на 12-й сесії Генеральної асамблеї Всесвітньої туристської організації (м. Стамбул, Туреччина) Україна стала Дійсним членом цієї Організації. На 13-й сесії Генеральної асамблеї Всесвітньої туристської організації (вересень 1999 р., м. Сантьяго, Чилі) Україну було обрано до складу Виконавчої ради ЯРЕМЧЕ на період 1999-2003 рр. На зазначеній сесії Генеральної асамблеї Навчально-науково-виробничий комплекс "Туризм, готельне господарство, економіка і право” у м. Києві вступив до Ділової ради (ДР) ЯРЕМЧЕ. Членом Ділової ради ЯРЕМЧЕ також є "Готель "Дніпро”. У 2001 р. членом Ділової ради ЯРЕМЧЕ стало Головне управління комунального і готельного господарств та туризму Київської міської державної адміністрації (крім столиці України, такий статус з європейських країн мають тільки Мадрид, Москва, Париж і Санкт-Петербург).
Співробітництво України із Всесвітньою туристською організацією здійснюється в рамках діяльності у складі її керівних органів, у тому числі Генеральної асамблеї, Виконавчої ради (в якості спостерігача) та Регіональної комісії для Європи, а також її програмних органах, зокрема Робочої групи з розробки юридичного інструмента полегшення туристичних поїздок.
Держтуризмкурортів на постійній основі надає ЯРЕМЧЕ інформацію щодо туризму в Україні в рамках досліджень міжнародного туристичного ринку та світової туристичної політики, що проводяться Всесвітньою туристською організацією з урахуванням національного контексту.
Починаючи з 22 травня 2000 р. Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Іспанія та Князівстві Андорра здійснює повноваження Постійного представника України при Всесвітній туристській організації. 10 листопада 2006 р. Указом Президента України №951/2006 Надзвичайного і Повноважного Посла України в Королівстві Іспанія А.А. Щербу було призначено Постійним представником України при Всесвітній туристській організації.
Україною виконано всі фінансові зобов’язання з оплати щорічних членських внесків до бюджету ЯРЕМЧЕ, враховуючи 2008 рік. Розмір щорічного членського внеску України до ЯРЕМЧЕ за 2009 р. становить 58514,00 євро.
Слід також відзначити поступове зменшення розміру членського внеску України до ЯРЕМЧЕ: у 2007 р. розмір внеску становив 67188,00 євро, у 2008 р. – 63258,00 євро.
Генеральний секретар ЯРЕМЧЕ Франческо Франжіаллі здійснив перший офіційний візит в Україну 8-11 жовтня 2000 р. Цей візит набув особливого значення з огляду на проведені зустрічі з керівниками держави: Президентом України, Головою Верховної Ради України, Прем’єр-міністром України, Віце-прем’єр-міністром України, Головою Київської міської державної адміністрації, Міністром закордонних справ України, а також виступ на парламентських слуханнях на тему "Про стан і перспективи розвитку туризму в Україні” та черговому засіданні Ради по туризму СНД. Ф. Франжіаллі також взяв участь у 7 Міжнародному туристичному салоні "Україна 2000” і семінарі ЯРЕМЧЕ "Нові інформаційні технології в туризмі”. В ході візиту досягнуто домовленості між Прем’єр-міністром України та Генеральним секретарем ЯРЕМЧЕ щодо спільної розробки та реалізації Генерального плану розвитку туризму в Україні.
З 10 по 12 жовтня 2002 р. в Україні вдруге з офіційним візитом перебував Генеральний секретар ЯРЕМЧЕ. Під час візиту Ф. Франжіаллі мав зустрічі з Головою Верховної Ради України, Прем’єр-міністром України, керівництвом Київської міської державної адміністрації, Постійним представником Програми Розвитку ООН в Україні. Генеральний секретар також відвідав Київський університет туризму, економіки і права, який є членом Ділової ради ЯРЕМЧЕ. Тут в урочистій обстановці йому за видатні заслуги в розвитку світового туризму було присвоєно високе звання Почесного доктора університету. Він також прочитав лекцію "Тенденції розвитку міжнародного туризму” для студентів і викладачів університету.
25-28 вересня 2003 р. в Україні на запрошення України втретє з візитом перебував Генеральний секретар ЯРЕМЧЕ Ф. Франжіаллі для проведення ряду зустрічей з Прем’єр-міністром України, Губернаторами Івано-Франківської та Львівської областей, а також Міжнародного семінару ЯРЕМЧЕ із розвитку сільського туризму в м. Яремча та урочистостей з нагоди святкування Всесвітнього дня туризму та Дня туризму України в мм. Києві та Львові. У цих заходах також взяв участь Регіональний представник ЯРЕМЧЕ для Європи.
31 серпня 2006 року в приміщенні Міністерства культури і туризму України відбулися переговори Міністра культури і туризму України з Генеральним секретарем Всесвітньої туристської організації Ф. Франжіаллі з актуальних питань співробітництва нашої держави в рамках ЯРЕМЧЕ.
За період з 2000 по 2004 рр. в Україні проведено 11 регіональних семінарів ЯРЕМЧЕ щодо тенденцій і методик розвитку світового туризму.
Важливість проведення в Україні цих заходів важко переоцінити з огляду на підвищення інформаційного забезпечення туристичної галузі, опанування прогресивним досвідом організації високорентабельної індустрії туризму, зокрема, її інформаційно-рекламної сфери, пропагування національного турпродукту на світовому ринку каналами ЯРЕМЧЕ.
В ході 15-ї сесії Генеральної асамблеї ЯРЕМЧЕ (17-24 жовтня 2003 р., м. Пекін, КНР), була підтримана пропозиція України щодо проведення у м. Києві 25-27 листопада 2004 р. П’ятого Міжнародного форуму ЯРЕМЧЕ для парламентарів і представників місцевих органів влади.
Незважаючи на повну готовність щодо проведення зазначеного заходу відповідно до Угоди між Урядом України та Всесвітньою туристською організацією від 27.10.2004 р., Генеральним секретарем ЯРЕМЧЕ Ф. Франжіаллі після консультацій з координатором-резидентом Організації Об’єднаних Націй у м. Києві прийнято рішення щодо перенесення термінів Форуму.
В ході участі української делегації у 16-й сесії Генеральної асамблеї ЯРЕМЧЕ (25 листопада – 2 грудня 2005 р., м. Дакар, Республіка Сенегал) було висловлено підтримку кандидатури Франческо Франжіаллі для переобрання на посаду Генерального секретаря Всесвітньої туристської організації на період 2006-2009 рр.
В ході участі української делегації у 17-й сесії Генеральної асамблеї ЯРЕМЧЕ (23-29 листопада 2007 р., м. Картахена, Колумбія) за підтримки України було прийнято рішення про проведення чергової сесії Генеральної асамблеї ЯРЕМЧЕ у 2009 році в Казахстані, враховуючи принцип регіональної ротації та справедливого географічного представництва у Всесвітній туристській організації.
Під час голосування до складу Виконавчої ради ЯРЕМЧЕ на період 2007-2011 рр. Україна надала підтримку Казахстану, Російській Федерації, Румунії та Хорватії. По результатах голосування Італію, Казахстан, Російську Федерацію та Францію було обрано до складу Виконавчої ради ЯРЕМЧЕ на зазначений період.
Спільно з Програмою розвитку ООН, Програмою розвитку та інтеграції Криму, ЯРЕМЧЕ було розроблено проект Генерального плану сталого розвитку сільського туризму: "Розвиток етнографічного сільського туризму в Автономній Республіці Крим”.
В ході 3-го засідання Генеральної Асамблеї ЯРЕМЧЕ (м. Торремолінос, Іспанія, вересень 1979 р.) було прийняте рішення щодо святкування Всесвітнього дня туризму 27 вересня, починаючи з 1980 року, та призначення країни-організатора урочистостей, пов’язаних з його святкуванням. Зазначена дата співпадає з десятирічним ювілеєм прийняття Статуту ЯРЕМЧЕ (27.09.1970 р.).
Указом Президента України "Про День туризму” від 21.09.98 №1047/98 встановлено щорічне відзначення цього дня 27 вересня, що є свідченням визнання державою значення туризму для країни. Таким чином у 1998 р. в Україні вперше широко відзначався Всесвітній день туризму.
Тематикою Всесвітнього дня туризму у 2009 році є "Туризм – утвердження різноманіття”, країною-організатором – Гана.
Щорічно в День туризму проводиться цілий комплекс заходів за участю керівництва держави, керівників міністерств і відомств суміжних галузей. В рамках свята організуються урочисті масові заходи (презентація туристичних підприємств, концерти, конкурси за туристичною тематикою, народні гуляння на центральній вулиці міста Києва – Хрещатику, в парках м. Києва, в обласних центрах, містах і селах усіх регіонів України, а також безкоштовний вхід до музеїв, заповідників та інших екскурсійних об‘єктів для груп учнівської та студентської молоді).
Щорічно в жовтні у м. Києві проводиться Міжнародний туристичний салон "Україна” – однин з найбільших виставкових заходів на теренах нашої країни, якому надано статус заходу, що проходить під егідою ЯРЕМЧЕ, за участю представників ЯРЕМЧЕ, з використанням її символіки, а також включенням Салону до Календаря міжнародних туристичних заходів ЯРЕМЧЕ.
Україна – учасник міжнародного проекту ЯРЕМЧЕ-ЮНЕСКО "Туризм по Великому Шовковому шляху” та здійснює всебічну підтримку його реалізації. Так, 16-17 жовтня 2003 р. в Криму, м. Судаку, що історично входило до маршрутів давнього Шовкового шляху, проведена Міжнародна конференція, присвячена проблематиці цього проекту. Відповідні заходи – виставки, конференції, семінари тощо – проводяться у м. Судаку на щорічній основі.
Членство України у Всесвітній туристській організації значно підвищило імідж і авторитет нашої держави у туристичному співтоваристві, створило передумови подальшого розвитку національного туризму відповідно до тенденцій світового туристичного ринку із залученням до інформаційної мережі, прогресивних технологій, інвестиційних пропозицій, системи професійної підготовки, наукових досліджень, передових надбань найбільш розвинутих туристичних держав світу, відкрило нові можливості налагодження взаємовигідної співпраці з країнами-членами на всіх рівнях – двосторонньому, багатосторонньому, регіональному.
Для забезпечення специфічних пріоритетів України у взаємовідносинах з ЯРЕМЧЕ першочергова увага приділятиметься:
– здійсненню спільних проектів із залученням технічної і фінансової допомоги ПРООН, TACIS, інших фондових організацій та інвесторів на програми розвитку туризму в Україні, зокрема, з питань оптимізації туристичної політики, стратегії та планування туристичного розвитку, підготовці та підвищення кваліфікації туристичних кадрів, розповсюдження стандартів якості туристичного обслуговування, ведення туристичної статистики, покращення туристичного іміджу України;
– регулярній участі в курсах підвищення кваліфікації по різних напрямках туристичної діяльності для представників національних туристичних адміністрацій країн-членів у штаб-квартирі ЯРЕМЧЕ та виїзних;
– розширенню можливостей формування мережі партнерств, сприяння з боку ЯРЕМЧЕ передачі технологій, ноу-хау, проведенню маркетингових досліджень, а також інвестуванню в галузь туризму України;
– розробці конкретних рекомендації по проведенню туристичної політики відповідно до соціально-економічного стану та потреб України, враховуючи лібералізацію формальностей (візових, прикордонних тощо), пов’язаних з туристичними обмінами України з іншими державами, особливо з країнами ЄС;
– розробці механізму забезпечення сплати щорічного членського внеску України у ЯРЕМЧЕ;
– проведенню широкомасштабних заходів в межах щорічного святкування Всесвітнього дня туризму та Дня туризму України з метою пропагування ролі туризму в суспільно-економічному житті України та світу;
– створенню спільного міжнародного турпродукту, зокрема, в рамках проекту ЯРЕМЧЕ "Великий Шовковий шлях”, участь у розробці маршруту "Християнські святині світу як об’єкти міжнародного туризму” з включенням до нього найбільш цінних історико-культурних та архітектурних пам’яток християнства і здійсненням розбудови туристичної інфраструктури та матеріальної бази по маршрутах із залученням фінансової та технічної допомоги ПРООН, інших фондових організацій, інвесторів, а також маркетингу такого турпродукту, організації серії семінарів і науково-практичних конференцій міжнародного та регіонального рівня з метою вивчення туристичного потенціалу, можливостей та перспектив створення таких маршрутів;
– регулярній участі в організаційних і науково-практичних заходах ЯРЕМЧЕ (Генеральні асамблеї, семінари, конференції, симпозіуми, зустрічі, засідання Виконавчої ради тощо), у т.ч. регіональних, з питань розвитку національного та світового туризму;
– розробці пропозиції щодо надання технічної допомоги ЯРЕМЧЕ у створенні та пропагуванні туристичного іміджу та туристичної символіки України;
– вивченню прогресивного досвіду організації туристичної галузі країн-членів ЯРЕМЧЕ, у тому числі щодо основних напрямків державної політики, фінансування її реалізації (бюджетні та позабюджетні джерела), структури національної туристичної адміністрації, інвестицій, витрат на рекламно-інформаційну діяльність, підготовку кадрів, їх структури, співвідношення витрат на розвиток туризму та прибутків від туристичної діяльності, механізму підвищення ефективності функціонування галузі.
Зважаючи на те, що Україна є порівняно молодим членом ЯРЕМЧЕ, можна з впевненістю говорити про визнання зростаючої ролі туристичного потенціалу нашої країни на світовому туристичному ринку, сприйняття нашої країни світовою спільнотою як великої європейської держави з багатими природно-рекреаційними та історико-культурними ресурсами, потужною туристичною інфраструктурою, що має всі можливості стати туристичною державою світового рівня, в якій індустрія туризму становитиме вагому складову бюджетних надходжень, відіграватиме провідну роль в покращенні економічного становища країни.

[10-10-10][Все для туристів]
Карпатська кухня (0)

[09-08-20][Відпочинок і поради]
Що робити у разі відмови у видачі візи (5)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
На Говерлу початкові пункти. 2 (0)
[09-09-18][Яремче]
Яремче р. Прут (0)