Понеділок
19-04-22
20:47

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

ТУризм і рекреація, суспільство і туристи у Яремче
ТУризм і рекреація, суспільство і туристи у Яремче


Вступ

Сучасне суспільство характеризується інтенсивними комунікаційними процесами. Без обміну речовин та енергій не має бути місця існування економіки. Інформаційні технології визначають науково-технологічний потенціал суспільства, формує новий життєвий стиль. Але усі процеси руху у часі та просторі речей, енергії і інформації виявляються вторинними по відношенню до процесу переміщення людей. Переміщення людей у просторі є життєво необхідною функцією організму і виконується завдяки існуванню у людини опорно-рухомого апарату.
Вже на ранніх етапах розвитку людини суспільні відносини потребували об’єднання людей у часі та просторі для ефективного здійснення процесів виробництва, потреби матеріальних і культурних цінностей, наукової, суспільно-політичної, військової, учбової та іншої діяльності. Так з’явилися населені пункти.
Пасажирське сполучення між окремими населеними пунктами постійно розвивалось. Зміцнення транспортних та економічних зв’язків між сусідніми населеними пунктами призвело до виникнення більш великих суспільних об’єднань, які сформувались в окремі регіони. Поміж регіонами та країнами також сформувалися транспортні зв’язки
Для сучасної України значення транспорту велике, тому що саме транспорт з’єднує різні регіони у єдину країну. В цьому сенсі транспорт є одним з відомих країностворюючих факторів.
Транспорт (від лат.-переміщаю) – народногосподарський комплекс, який здійснює перевезення людей та вантажів. За об’єктом перевезення розрізняють транспорт пасажирський та вантажний. Пасажирський транспорт – частка єдиної транспортної системи. Сучасний пасажирський транспорт виконує перевезення людей, їх ручної клажі та багажу у різних видах сполучення. Перевезення людей може виконуватись як на професійній основі, так і самостійно громадянами у своїх справах. Також існують перевезення комерційні та некомерційні. Комерційні виконуються перевізником з метою отримання економічної вигоди та підрозділяються на перевезення транспортом загального користування і технологічні перевезення. Некомерційні перевезення виконуються громадянами з метою задоволення власних потреб.
Автомобільний пасажирський транспорт є складовою частиною єдиної транспортної системи (ЄТС) країни, та її успішне функціонування в більшості залежить від координації роботи з іншими видами транспорту.
Пасажирські перевезення виконуються автобусами та легковими автомобілями загального користування. Автомобільний транспорт загального користування виконує перевезення пасажирів маршрутними автобусами; автобусами, наданими державним та корпоративним підприємством, закладами і організаціями за їх замовленнями, а також громадянами за договорами або окремими замовленнями; маршрутними таксі та легковими автомобілями-таксі індивідуального користування; легковими автомобілями, наданими підприємствами, закладами та організаціями для службового використання, а також громадянам за окремими замовленнями.
Пасажирський транспорт відноситься до сфери послуг населенню. До послуг транспорту можна віднести: перевезення пасажирів, пересадження пасажирів, послуги при очікуванні пасажирів, послуги при подачі перевізних засобів, отримання на вимогах прокату перевізного засобу, послуг по обслуговуванні підприємств, організацій.
Особливості діяльності по наданню послуг зводяться до наступних положень:
– послуги не можуть існувати зовні процесу їх надавання, (вони не можуть бути накопиченими);
– продаж послуг – це фактично продаж самого процесу праці, тому якість послуг визначається якістю самого процесу праці;
– послуги являють собою конкретну споживчу вартість тільки в визначений час та в конкретному місці або напрямку, що обмежує можливість їх заміни на ринку послуг;
– послуги транспорту відносяться до послуг, які закінчують процес матеріального виробництва.
Сфера послуг повинна функціонувати таким чином, щоб повністю задовольняти потреби населення з можливо малими витратами. Однак на сьогоднішній час немає ефективних кількісних методів оцінки якості послуг.
Основною проблемою міжміських пасажирських перевезень є удосконалення перевізного процесу та покращення якості обслуговування пасажирів Не велика питома вага перевезень на маршрутах великої протяжності визначаються тим, що швидкість сполучення міжміських автобусів недостатньо високі, а запропоновані пасажирам послуги не відповідають потребам.


 
1. Дослідження пасажиропотоків

Дослідження пасажиропотоків розробляють для виявлення попиту на перевезення пасажирів в міжміському сполученні.
Об’єм пасажирських перевезень знаходиться у прямий залежності від величини пасажиропотоків та характеру їх коливання. Попит на переміщення, який характеризується ознакою типу пасажирів, місцями зародження та призначення поїздок, а також маршрутом може бути виражений в залежності від деякої множини соціально-економічних характеристик.
Була розглянута транспортна мережа міста Харкова у міжміському сполученні, а точніше сполучення між АС – №1 по всім містам України.

1.1 Вивчення попиту та його динаміки

Важливу роль при організації руху пасажирського транспорту відіграє нерівномірність розподілу пасажиропотоків за годинами та окремими ділянками діючих маршрутів. Для формування оптимальної або раціональної маршрутної сітки, також як і для ефективного використання рухомого складу та забезпечення високого рівня обслуговування пасажирів, необхідно знати напрямки, розміри та ступінь нерівномірності пасажиропотоків. Для виявлення пасажиропотоків на автобусних маршрутах застосовуються методи, які підрозділяються на дві групи: звітно-статистичні і натурні.
До звітньо – статистичної групи відносяться аналіз даних про виручку від перевезення пасажирів на маршрутах і квитковий метод. Група натуральних обстежень складається з методів: талонного, розрахунково-табличного, анкетного і методу регистрації за допомогою автоматичних лічильників. На міжміській маршрутній мережі встановлена періодичність проведення обстеження пасажиропотоків не рідше за один раз у в три роки.
Методика проведення обстежень на міжміських маршрутах повинна забезпечити:
– необхідна кількість даних про пасажиропотоки, що відображають величину і характер їх змін, особливо таких, як розподіл поїздок між зупинними пунктами маршрутів, відомості, характерезуючі пересадки пасажирів і своєчасність здійснення перевезень;
– швидкість обробки матеріалів обстеження;
– об'єктивність одержуваних даних.
В розпорядженні підприємства є 55 маршрутів у міжміському сполученні, які виконують перевезення у різних областях України. Далі наведена таблиця переліку маршрутів перевезень пасажирів з міста Харкова по всім напрямкам.
Перелік міжміських маршрутів на підприємстві наведений в таблиці 1.1.

Таблиця 1.1 – Перелік міжміських маршрутів на підприємстві ВАТ «ЯРЕМЧЕ»
Назва маршруту    Назва маршруту
Яремче – Олександрія    Яремче – Нікополь
Яремче – Антрацит    Яремче – Нова Каховка
Яремче – Бердянськ    Яремче – Новопсков
Яремче – Луганськ    Яремче – Полтава
Яремче – Донецьк    Яремче – Рубіжне
Яремче – Дніпропетровськ    Яремче – Світловодськ
Яремче – Дніпродзержинськ    Яремче – Сміла АС-1
Яремче – Жовті води    Яремче – Слов’янськ
Яремче – Маріуполь    Яремче – Сніжне
Яремче – Запоріжжя    Яремче – Стаханов
Яремче – Кіровоград    Яремче – Старобільськ
Яремче – Кременчук    Яремче – Северодонець
Яремче – Кобеляки    Яремче – Троїцьке
Яремче – Київ    Яремче – Торез
Яремче – Карлівка    Яремче – Херсон
Яремче – Красно град    Яремче – Черкаси
Яремче – Каховка    Яремче – Чернігів
Яремче – Кривий ріг    Яремче – Білокуракине
Яремче – Краматорськ    Яремче – Кам’янка – Дніпровська
Яремче – Костянтинівна    Яремче – Канів
Яремче – Красний луч    Яремче – Миколаїв
Яремче – Комсомольське    Яремче – Ялта
Яремче – Красноармійськ    Яремче – Чернівці
Яремче – Лубни    Яремче – Яремча
Яремче – Лисичанськ    Яремче – Слов’яногорськ
Яремче – Миргород    Яремче – Одеса
Яремче – Марганець    Яремче – Мелітополь

Річний об’єм перевезень пасажирів за останні три роки на підприємстві ВАТ «ЯРЕМЧЕ» та об’єм перевезень пасажирів на міжміських маршрутах за останні три роки наведені відповідно в таблицях 1.2, 1.3.

Таблиця 1.2 – Річний об’єм перевезень пасажирів за останні три роки на підприємстві ВАТ «ЯРЕМЧЕ»

Рік    Об’єм перевезень, Q, тис. чол.
2005    7064,5
2006    7859,1
2007    8452,6

Таблиця 1.3 – Об’єм перевезень пасажирів на міжміських маршрутах за останні три роки
Місяць    Об’єм перевезень пасажирів, Q, чол.
    2005 рік    2006 рік    2007 рік
Січень    50181    44403    31229
Лютий    37513    33756    29164
Березень    31223    38869    37881
Квітень    39046    43059    48514
Травень    44459    42388    39233
Червень    48700    48811    47834
Липень    59764    59717    58181
Серпень    57330    54485    54314
Вересень    40592    56728    45626
Жовтень    50401    47306    49311
Листопад    46296    40395    44437
Грудень    50181    45827    49725

1.2 Сегментування ринку

Сегментування ринку – це систематизований процес виділення ринкових сегментів, котрі потребують зі сторони організації у спеціально розробленому комплексі маркетингу з метою підвищення конкурентоспроможності підприємства на ринку за рахунок реалізації економічних інтересів виробників та споживачів. Приведені визначення містять важні з точки зору маркетингу положення: сегментування ринку представляє собою систематизований процес, що означає його цілеспрямованість, послідовність, сплачування, періодичність; цілеспрямованість процесу сегментування обумовлена його направленістю на зусилля конкурентних позицій підприємства; процес сегментування передбачує виділення ринкових сегментів, а ні механічне розділення ринку на визначні групи або страти; послідовність обумовлена необхідністю її проведення з установленими етапами, прийманням системи моделей та методів сегментування; сітка сегментування ринку не є статичною, розробленою на багато років. Вона потребується у періодичному оновлені з динамікою маркетингової середи [14].
Теорія сегментування ринку на сьогоднішній час містить міцний арсенал теоретичних та практичних наробіток. Так, сегментування ринку пропонує послідовний аналіз та застосування підходів, моделей та методів, котрі на основі об’єктивних даних о ринку, отриманих в ході маркетингових досліджень.
Сегментування починається з вибору параметрів, по яких будуть групуватися учасники ринку. Оскільки сегментація є творчим процесом, що не має шаблонів кожна автотранспортна фірма проводить його на підставі різних параметрів.
Фактори сегментування потреб:
– за характером перевезень: місцеві, дальні;
– за характером пересування: трудові, учбові, побутові, культурні;
– за складом пасажирів: пенсіонери, працюючі, безробітні, учні;
– за складом пасажирів: пільгові, повноплатні пасажири.

Таблиця 1.4 – Анкета опитування пасажирів
Питання    Відповідь
1. Мета вашої поїздки?    а) робочі
б) учбові
в) побутові
г) культурні
2. Чи задовольняє вас якість обслуговування?    а) так
б) ні
в) не має значення?
3. Ви є потреба в зміні рухомого складу на більш швидкий та комфортний?    а) так
б) ні
в) не має значення
4. Чи задовольняє вас плата за проїзд?    а) так
б) ні
в) не має значення
5. Чи потрібно змінити розклад руху?    а) так
б) ні
в) не має значення
6. Ви задовольняє вас маршрут слідування?    а) так
б) ні
в) не має значення
7. Чи задовольняє вас рухомий склад    а) так
б) ні
в) не має значення
8. Як часто здійснюєте поїздку?    а) постійно
б) періодично
в) у святкові дні

 
По даним оброблених анкет можна було зробити сегментування ринку за 8 показниками:

 
Умовні позначення:
- учбова;
- побутова;
- робоча;
- культурна.
Рисунок 1.3 – Сегментування ринку за метою поїздки
 
Умовні позначення:
- задоволені якістю обслуговування;
– не задоволені якістю обслуговування;
– задоволення якістю обслуговування не має значення.
 
Рисунок 1.4 – Сегментування ринку за вдоволенням якістю обслуговування
Умовні позначення:
- немає значення в зміні РС;
– немає потреби в зміні РС;
– є потреба в зміні РС.

Рисунок 1.5 – Сегментування ринку за потребою в зміні рухомого складу на більш швидкий та комфортний

 
Умовні позначення:
- не має значення в сплаті за проїзд;
– не задоволені платою за проїзд;
– задоволені платою за проїзд.
 
Рисунок 1.6 – Сегментування ринку за вдоволенням платою за проїзд
 
Умовні позначення:
- не має значення в зміні розкладу руху;
– задоволені розкладом руху;
– не задоволені існуючим розкладом руху.

Рисунок 1.7 – Сегментування ринку за потребою в зміні розкладу руху

 Умовні позначення:
- немає значення в зміні маршруту слідування;
- не задоволені маршрутом слідування;
– задоволені маршрутом слідування.
Рисунок 1.8 – Сегментування ринку за задоволенням маршруту слідування

 
Умовні позначення:
- не має значення взагалі в зміні РС;
– є потреба в зміні РС;
– не задоволені існуючим РС.
Рисунок 1.9 – Сегментування ринку за вдоволенням рухомим складом

1.3 Прогнозування пасажиропотоків

Формування пасажиропотоків відбувається під комплексним впливом різних факторів, ступінь котрих неоднакова. Для виявлення ступеня впливу як окремих факторів, так і їх сукупності на пасажирські перевезення використовують різні економіко-математичні методи. Головним методом вивчення тенденцій розвитку пасажирського автотранспорту є прогнозування. Воно є по суті головним засобом обоснування перспективних планів, а точність прогнозів визначає реальність приймаємих планових рішень.
Прогнозування на сьогодні розглядається як обов’язкова частина процесу планування. В розробці прогнозу розвитку пасажирських перевезень основними етапами є: аналіз динаміки перевізного процесу та виявлення тенденцій його розвитку, виявлення важливих закономірностей процесу перевезення на основі характеристик цих тенденцій; складання прогнозу пасажирських перевезень, розрахунок помилки прогнозу та побудування інтервалів довіри.
Як правило, прогнози пасажироперевезень основані на закономірностях, вилучених в результаті натурних обстежень переміщень населення. Математичні моделі транспортного пересування мають практичне значення. Головне їх позначення-прогнозування.
Головними факторами, які впливають на вибір пасажирами транспорту, є: експлуатаційні, технічні та економічні.
Так на досліджуваних маршрутах було встановлено обсяги перевезень за місяцями за останні 3 роки.
Слід відмітити, що від правильного використання тарифної системи в значній мірі залежить ефективність роботи, тому що тариф впливає на економічні та об’ємні показники роботи.
Основою для аналізу і вибору методу удосконалювання організації перевезень є їхня класифікація, тобто виділення якісно відмінних друг від друга підходів до вирішення поставлених перед дослідженням задач.
Кожний із наведених методів може привести як до підвищення якості обслуговування пасажирів, так і до зростання ефективності перевезень для транспортного підприємства. Найбільш чисельна група методів присвячена питанням організації перевезень на окремих маршрутах. Звичайно ці методи не вимагають великих матеріальних і трудових витрат, якщо вони не пов'язані з придбанням рухомого складу для перевезень, але від них також не можна очікувати і великої результативності.
У число таких методів входить реалізація незадоволеного попиту на пересування, що дозволяє з одного боку домогтися підвищення якості обслуговування пасажирів, з іншого боку дає можливість збільшення обсягу прибутків транспортного підприємства. Незадоволений попит повинен виділятися не тільки по напрямку перевезень, але й за рівнем якості обслуговування, що може призводити до різноманітних варіантів рішення, тобто до відкриття маршрутів із різними засобами організації роботи. Ці методи є вельми перспективними, незважаючи на відносно високий рівень витрат на їхню реалізацію. Проблема витрат може бути вирішена шляхом укладання лізингової угоди. Менших витрат на реалізацію потребують методи удосконалювання організації перевезень на існуючих маршрутах.
Найдорожчим із них є заміна діючої марки рухомого складу (РС) на більш раціональну, тобто таку, що дозволяє одержати більш високий прибуток. Але і він є більш простим у порівнянні з попередніми методами, тому що дозволяє сформувати, принаймні, частину потрібних інвестиційних ресурсів за рахунок реалізації існуючого РС.
До цієї ж групи методів відносяться й інші технологічні заходи, такі як організація комбінованого режиму руху і резервування автобусів на маршруті. Перший із них є достатньо ефективним методом скорочення часу поїздки пасажирів, але для цього потребуються спеціальні умови роботи, головними з який є відносна ізольованість маршруту і специфічна структура пасажиропотоків. Тому застосування даного методу обмежено дуже вузьким набором виробничих ситуацій.
Методи удосконалювання організації перевезень пасажирів на окремих маршрутах можуть дати серйозні позитивні результати, проте найбільше діючими є методи організації роботи маршрутної мережі (ММ) у цілому. В основному це обумовлено можливістю урахування взаємодії між маршрутами. Але це спричиняє за собою підвищену складність вирішення таких задач.
Прогнозування об’ємів перевезень на міжміських маршрутах, прогнозування перевезень пасажирів на маршруті Яремче – Красноармійськ, прогнозування перевезень на маршруті Яремче – Бердянськ для визначення доходів для інвестиційного проекту були виконані на ТОМ за допомогою програми FORECAST.EXE.
Для виконання прогнозу необхідно було зібрати дані про об’єми перевезень за три роки на існуючих маршрутах.
Отримані розрахунки подані у додатку Б.

1.4 Аналіз пропозиції

Сучасна ринкова ситуація характеризується високим рівнем конкуренції. Стратегічна стабільність підприємства на ринку можлива тільки за умов його конкурентноспроможності та можливості адаптації до змін ринкового середовища. Для того, щоб бути конкурентноспроможньою, компанія повинна мати конкурентні переваги. Маркетингова концепція поведінки на ринку і виникла як зброя конкурентної боротьби. Предметом конкуренції є, як правило, товар або послуга, через які виробники намагаються завоювати визнання і гроші покупців. Конкуренція має подвійну природу. На поверхні явища конкурують послуги. Якраз так сприймає її споживач. Але за зовнішньою оболонкою знаходяться послуговиробники, які використовують гроші, спеціалістів, рекламні стратегії, мережі збуту та інше. Подвійна природа конкуренції найбільш яскраво відображаються в найважливішій характеристиці послуги – її конкурентоспроможності. В конкурентоспроможності концентруються уміння підприємця, його можливості, здібність маркетологів, конкурентоспроможність послуги, конкурентоспроможність підприємця.
Важливим заходом якісної конкурентної боротьби є аналіз конкурентів і інформація про конкурентів. Під аналізом розуміється характеристика конкурентів та визначення долі ринку, яку вони освоюють.
Необхідно було зібрати наступну інформацію: кількість транспортних засобів, які виконують перевезення по даному маршруту, кількість рейсів за день, які виконуються одним транспортним засобом, тарифи на транспортні послуги.


[09-10-14][Все для туристов]
Яремче? (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Сафарі. Африканське полювання. (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Іспанська Корида (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
У пошуках чистого повітря (0)