П’ятниця
19-04-26
07:45

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

«Проблеми створення та управління підприємствами малого бізнесу (на прикладі «Яремче» 2
«Проблеми створення та управління підприємствами малого бізнесу в індустрії гостинності (на прикладі підприємства готельного господарства «Яремче»)»

 
Крім загальних факторів на економіку готельної галузі великий вплив надає і ряд специфічних факторів. В Україні таким великим поштовхом до розвитку готельного сектору є майбутня організація чемпіонату Європи з футболу в 2012 році. Тільки в столиці України повинно бути 5-10 готелів класу "п'ять зірок" (на даний момент 2) і до 30 готелів класу "чоти-три зірки" (на даний момент 8), а також понад 30 малих готелів. Містами, що приймають чемпіонат, стануть Київ, Дніпропетровськ, Донецьк і Львів, А також розглядаються Одеса і Харків. В даний момент готелі української столиці спроможні прийняти 15,5 тис. чоловік, в регіонах існуючий рівень готелей і номерний фонд не може задовольнити потреби для проведення чемпіонату. Наприклад, Донецьк може запропонувати послуги всього 19 готелів, Львів - 38, в Дніпропетровську - всього 40 готелів необхідного рівня. Найбільш дефіцитною категорією у всіх містах являється трьох-, чотирьох зіркові готелі на 150-200 місць з розвинутим конференц - сервісом і вартістю проживання до 100 доларів за добу. Велика нестача усіх міст й в малих готелях [20].
Таким чином, в перебігу найближчих років прогнозується пожвавлення інвестиційної активності в готельному секторі України (мал №).
Хоча, що ж до інвестиційного клімату в Україні, то тут дуже важливо відзначити, що законодавство України поки ще не сприяє залученню інвестицій в будівництво готелів як такових, не говорячи вже про міні-готелі. Проте, в цілях залучення коштів інвесторів на розвиток інфраструктури туризму, Державна туристична адміністрація внесла пропозиції про зміну деяких законів, зокрема забороняючих приватизацію курортних об'єктів (санаторіїв, будинків відпочинку). Гостурадміністрация пропонує дозволити приватизацію санаторно-курортних будинків відпочинку за умови збереження профілю їх діяльності.
Залучення інвесторів для розвитку інфраструктури туристичної галузі можливо лише шляхом введення більш привабливих для них правил гри на ринку. Проте, слід зазначити, що іноземні інвестори ще з побоюванням дивляться на можливість капіталовкладення в Український ринок готельних послуг. В першу чергу їх цікавить прозорість фінансових операцій, чиста податкова схема і, безумовно, прийнятний рівень прибутковості. Також слід врахувати, що Україна на сьогоднішній день ще вважається ризиквою в економічних і політичних відносинах країною. Проте, можна з упевненістю сказати, що в найближчому майбутньому сектор міні-готелів чекає не тільки кількісне, але і якісне зростання.
Проте вже на сьогоднішній день Держтурадміністрация спільно з Мінекономіки розробляють новий закон, що сприяє залученню внутрішніх і зовнішніх інвестицій для будівництва і реконструкції готелів. Інвесторів планується звільнити від сплати 20% ПДВ на придбання спеціального імпортного обладнання, що не виготовляється в Україні. Також пропонується зняти ПДВ (зробити ставку 0%) на будівельні послуги із зведення санаторно-курортних об'єктів готельного господарства.

Рисунок 5
 
В цілому тенденції розвитку даного сектора на Українському ринку є позитивними і зводяться до того, що найближчим часом кількість міні-готелів збільшуватиметься. В першу чергу через те, що термін повернення інвестицій скорочуватиметься в порівнянні з великими готелями, на сьогоднішній день він складає 3-5 років. Крім цього чинника, явно зростає попит на міні-готелі. Клієнти віддають перевагу невеликим готелям, з відчуттям затишку, домашнього тепла і більш індивідуальний підхід до себе, а також і більш вигідні ціни на проживання.
 
РОЗДІЛ 2. ДОСЛІДЖЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ ФУНКЦІОНУВАННЯ ГОТЕЛЮ «ЯРЕМЧЕ»

2.1.    Загальна характеристика готелю «Яремче» та основних напрямків його діяльності

Готель «Яремче» знаходиться на високому, укритому зеленню вікових дерев, поряд з живописним парком та озером. Готель «Яремче» розташований в мальовничому районі поблизу головної магістралі міста, що йде по направленю до міста Бориспіль.
До готелю зручно добиратися автомобілем і суспільним транспортом. Станція метро «Харківська» знаходиться на відстані 2 км від готелю. Аеропорт «Бориспіль» розташований недалеко за межею міста, в 10 хвилинах їзди на автомобілі.
Готель «Яремче» відкрився в 2006 році.
Адреса готелю «Яремче»:
м.Яремче, Київська обл.
проспект Чорновола 26
тел. 224 – 84 – 84
тел. 224 – 94 – 92
hotel-glibovka.com.ua
hotel-glibovka@ukr.net
В готелі «Яремче» організаційна структура відображає взаємозв’язок ланок управління підприємством (Рисунок 6). Досліджуючи дану структуру можна зробити висновок, що вона - лінійно-функціональна, керівником даного підприємства є директор, оскільки готель «Яремче» є товариством з обмеженою відповідальністю. На підприємстві існує демократичний стиль управління, оскільки всі рішення обговорюються колективом, але приймає їх та несе відповідальність лише керівник.


Рисунок 6
 
Організаційна структура готелю є відображенням повноважень та обов’язків, які покладені на кожного робітника. Ця структура досить складна, нестандартність її зумовлена функціональними особливостями та специфікою управління організацією.
В готелі «Яремче» функціонує не багато відділів, які виконують певні функції згідно положень про підрозділи. Форми реалізації функцій управління на підприємстві наступні:
1. Адміністративна – директор, головний менеджер готелю,  менеджер ресторану вирішують такі питання: визначення загальних напрямків політики підприємства у рамках поставлених цілей та задач, прийняття рішень, які орієнтовані на певний сегмент ринку, що спрямовані на задоволення потреб споживачів, вирішують питання, пов’язані з фінансовою політикою та економічним управлінням.
2. Операційна –– забезпечують створенні та реалізацію основних та додаткових послуг готелю. Інженерна служба,  енергетична, транспортна та складська служби забезпечують безперебійну роботу всіх систем готелю, постійне постачання енергії, своєчасне завезення всіх ресурсів на підприємство та ін.
3.   Маркетингова – відділ продажів та маркетингу
4. Еккаутинг – бухгалтерія - облік всіх господарських операцій підприємства.
В організаційній структурі сучасних готелів виділяється основний операційний підрозділ - служба розміщення. Це пов’язане з тим, що готелі пропонують своїм гостям головну послугу – безпечне і комфортне проживання. Іншим підрозділам надається допоміжна роль підтримки основної діяльності готелю.
Отже, розглянемо докладно підрозділи готелю «Яремче» (Рисунок 7).
Служба прийому і розміщення (СПіР)
До функцій служби прийому і розміщення входить бронювання, реєстрація, розподіл номерів, надання гостям різних інформаційних послуг, стягування плати за проживання, ведення необхідної документації. До обов'язків цієї служби входить також ведення і підтримка в робочому стані бази даних, що містить інформацію про гостей і стан номерного фонду.
Готель комп'ютеризований, кожен співробітник СПіР має право на доступ лише до тих комп'ютерних даних, до яких він має безпосереднє відношення.
Інженерно-технічна служба
Повсякденна підтримка в належному стані номерів вимагає великої відповідальності і пунктуальності. Значення цієї служби в готелі по мірі насичення їх сучасним високотехнологічним обладнанням все більше й більше зростає.
Ця служба в готелі несе відповідальність за роботу механічної, електричної, опалювальної, вентиляційної служб, водопостачання та каналізації, а саме: підтримка складних систем в робочому стані та їх ремонт.
Фінансово-економічна служба (бухгалтерія). Ця служба в готелі відповідає за своєчасне складання бухгалтерської звітності в суворій відповідності з нормативними документами; несе відповідальність за дотримання фінансової і договірної дисципліни; проводить аналіз фінансово-господарської діяльності; складає фінансово-господарські плани і кошториси за встановленими формами; несе відповідальність за своєчасність складання звітів, балансів і рахунків, прибутків і збитків; виконує роботу з обліку, введення в експлуатацію і списання матеріальних цінностей і обліку коштів у встановленому порядку; несе відповідальність за дотриманням ціноутворення і правильності складання тарифів; здійснює облік надходження і вибуття виробничих запасів відповідно до Положення (стандартів) бухгалтерського обліку; організовує роботу з одержання ліцензій.

Рисунок 7
Структура оргінізації та підрозділів
 
 Режим роботи
Режим готеля: цілодобовий (24 год)
Режим роботи ресторану: з 8:00 до 23:00
Режим роботи працівників:

Таблиця 2.1.
Посада    Режим роботи
Головний бухгалтер    10:00 – 18:00
Головний менеджер    11:00 – 23:00
Адміністратор    10:00 – 22:00
Завідуючий поверхами    9:00 – 19:00
Чергові та покоївки    7:00 – 19:00/
19:00 – 7:00
Головний інженер    9:00 – 18:00
Інженер з технічного нагляду    9:00 – 18:00
Начальник господарської служби    8:00  - 19:00
Швейцари    9:00 – 21:00
Менеджер ресторану    10:00 – 22:00
Шеф-кухар    11:00 – 23:00
Кухар    7:00 – 16:00/
16:00 – 23:00
Миючий посуду    8:00 – 16:00/
16:00 – 23:00
Бармен    8:00 – 16:00/
16:00 – 23:00
Офіціант    8:00 – 16:00/
16:00 – 23:00

Матеріально-технічна база
Матеріально-технічна база підприємства:
    адміністративні приміщення (кабінети, контори, приміщення для нарад)
    приміщення вестибульної групи (вестибуль, гардероб, санітарні вузли, пункт охорони громадського порядку)
    приміщення житлової групи (номери, коридори, холи, вітальні, приміщення побутового обслуговування на поверсі)
    приміщення масового обслуговування – зали приміщення ресторанного господарства. Складські приміщення для продуктів і сировини.
Матеріально-технічна база готелю включає в себе 3-поверхову будівлю, яка безпосередньо відведена для надання послуг розміщення, що представлена 12 номерами та прилеглу до неї територію, яка використовується як зона відпочинку. Усі будівлі, приміщення та територія є власністю готеля.
Матеріально-технічне оснащення номерного фонду складає: ліжко, TV, DVD, туалетна кімната з душовою зоною, холодильник, система освітлення, трюмо, стіл, шафа, диван, стільці, крісла, система кондиціонування. Фітодизайн представлений як композиціями зі штучних квітів, так і живими, окремими квітами та рослинами. Також наявні: картини, телефон, іnternet, системи пожарогасіння, попарної сигналізації та оповіщення про пожежу.
Теплозабезпечення. У приміщенні гастрономічного блоку змонтована система рекуперації повітря, що дозволяє значно економити витрати теплової енергії.
Водопостачання. Водопостачання готельного комплексу здійснюється від двох незалежних магістралей, які передбачають два закільцьованих вводу з установленими водолічильниками на кожному з них. Система питного водопроводу суміщена з протипожежною.
Каналізація. Готельний комплекс забезпечений побутовою, жировою, ливневою каналізацією та дренажними системами. Господарчі, побутові та стічні води відводяться самотечією у міську каналізаційну мережу.
Електропостачання. Електропостачання готельного комплексу здійснюється по двом незалежним вводам від РП-373. У будівлі готельного комплексу встановлено АВР пожежної та охоронної сигналізації, пожежних насосів, пожежної вентиляції, комп’ютерних мереж і аварійно-евакуаційного освітлення. Для запобігання ураження електричним струмом у готельному комплексі виконано занулення.
Вентиляція та кондиціювання. Житлові приміщення обладнані автономними сучасними кондиціонерами, а з 2000 року системою кондиціювання фірми TRANE (США) обладнані приміщення холу готелю .
Комп’ютерна мережа. Призначена для автоматизації виробничих процесів: 
–    бронювання місць (у т.ч. через Internet), розміщення та розрахунку з клієнтами за надані послуги;
–    бухгалтерського обліку та аналізу економічного стану готельного комплексу;
–    документообігу та створення рекламних матеріалів малого тиражу, а також для надання додаткових послуг (Internet).
Програмне забезпечення: "Мій Готель" ver. 2.20
В готелі впроваджена система бездротового доступу до ресурсів Internet за Wi-Fi технологією.
Телевізійна кабельна мережа. Телевізійна кабельна мережа забезпечує трансляцію в межах готельного комплексу 50ти європейських ТВ-каналів.
Пожежно-охоронна сигналізація. Готельний комплекс обладнаний системою пожежної автоматики ППС-3. Станції приймання знаходяться на пожежному пості.
Отже, готель за матеріально-технічними показниками оснащений достатньо  добре, що включає устаткування за останніми науково-технічними розробками та усіма належними матеріальними засобами відповідно до категорійності готеля.
А також матеріали, що були використані в оздобленні інтер’єру ресторану відповідають високої якості, є довговічними, жиро- та вологостійкими та повністю відповідають санітарно-гігієнічним вимогам.
 
2.2. Дослідження особливостей управління та розвитку готелю «Яремче»

Процес управління готелем пов'язаний та безпосередньо впливає на експлуатацією устаткування і приміщень (прибирання, чищення), збереження і переміщення сировини, матеріалів, напівфабрикатів, готової продукції. Він здійснюються в готелі «Яремче» складськими, транспортними, інженерно-технічними службами. До обслуговуючих процесів належать соціальні послуги, надані працівникам на даному підприємстві.
Допоміжні і обслуговуючі технологічні процеси виконуються іншими спеціалізованими підприємствами, для яких ці процеси є основними. Так, спеціалізація веде до зниження затратності підприємства, до підвищення якості обслуговування. Організація такої технології вигідна для даного готелю, оскільки він є невеликим підприємством.
Готель «Яремче» як підприємство індустрії гостинності, є представником однієї з областей сфери обслуговування, що динамічно розвивається. Недивлячисть на те, що даний готель належить до ряду малих готелів, управління даним бізнесом викликає не менше складності, аніж великим готелем. Управління ним, як і іншим бізнесом сьогодні, неможливе без активного використання інформаційних технологій, обумовлених стрімким проникненням у всі сфери життя суспільства персональних комп'ютерів та Інтернету.
 Не залишився в стороні від цих тенденцій і даний готель. Комп'ютеризація готеля «Яремче» включає три етапи.
 1. Автоматизація бізнес – процесів усередині готелю.
 Інформація про роботу готелю накопичується і зберігається (у базі даних) на сервері. Клієнт – серверна технологія побудови інформаційних систем забезпечує доступ до бази даних з будь-якого робочого місця відповідно до прав доступу.
Сервер без даних і пов'язані з ним локальною мережею робочі місця підрозділів, зі встановленим на них програмним забезпеченням, утворюють внутрішню Інтернет – систему готелю.
2. Створення зовнішньої інформаційної системи.
 Дана система дозволяє автоматизувати бізнес-процесси через мережу Інтернет, що зв'язує внутрішню інформаційну систему готелю з її зовнішніми партнерами (туроператорами, клієнтами).
3. Об'єднання Інтернет - і екстранет – систем в одне бізнес середовище.
Інтегрує всі внутрішні служби готелю і забезпечує відгук на будь-які запити ззовні завдяки методам електронного обміну даними, електронній комерції.

[10-02-01][Все для туристов]
Праздник с привкусом брынзы (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австрія: дві сторони медалі (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Сироти (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Побут визначає їжу - національна кухня Казахстану (0)