П’ятниця
19-04-19
08:49

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Полювання, Оздоровлення і СПА у Яремче
Полювання, Оздоровлення і СПА у Яремче


Трансєвропейська траса Лісабон – Київ вже практично підійшла до кордонів України. Це означає, що відстань до потенційних прибуткових ринків Італії, Австрії, Південної Німеччини, де знаходиться кілька мільйонів мисливців, скоротилась до мінімуму. Його загальний потенційний об’єм можна оцінювати виходячи з наших можливостей, як мінімум, в півмільярда доларів на ближчі п’ять років. Цей вид туризму звичайно пов’язаний з дуже високим рівнем особистого попиту, тому робить прибуткову ціле направлену роботу, навіть з невеликими групами

Оздоровлення і СПА

Глибокий аналіз шляху розвитку вітчизняної курортної галузі не входить в нашу сьогоднішню задачу. Не варто все таки підкреслювати, що поряд з спеціалізацією традиційного лікування, Карпати можуть стати центром розвитку вітчизняних спа-курортів. Наприклад, термальні джерела Закарпаття потребують абсолютно порівняно нові підходи до ринкового позиціонування, а означає – організації інфраструктури, формату самого продукту, стилю менеджменту… Для того, щоб знайти оптимальний варіант їх нового розвитку потрібно, як мінімум, уважно вивчити досвід. Крім того, необхідно ретельно проаналізувати економічні показники і головні тенденції розвитку традиційних курортів. Появлені в останні роки зарубіжні і вітчизняні інвестори готові до системної роботи. В той же час великий потенційний попит на лікувальний і оздоровчий туризм, пов’язаний з ста рінням європейського населення, дозволить нам дуже серйозно підійти до проблеми розвитку нових лікувальних курортів(наприклад, Східниці) і їх стратегічне планування необхідно провести в самий ближчий час.
 
Екологічно чиста їжа

Важливо підкреслити, що сьогодні одним з головних трендів в туризмі виступає національна гастрономія. При цьому особливо ціниться екологічно чиста продукція. Спершу припускається, що в горах, де не практикують промислові методи ведення сільського господарства, продукти харчування традиційним методом. Це дозволить говорити про можливості будування сільськогосподарського циклу, повністю орієнтованого на туристичні потреби – доходи від реалізації сільськогосподарської продукції в цьому випадку можуть бути в декілька разів вище, ніж в середині звичайного ринку сільської продукції. Ціле направлено відродити максимум місцевих марок продуктів харчування, пива… Особливо стимулюючи створення міні пивоварень(особлива цінність яких полягає в якості будь-якого унікального гірського струмка).

Нові ринки

Дуже важливо зрозуміти, що поступове покращення інфраструктури розміщення і якості продукту буде відкривати для Карпат нові можливості на нових ринках. Так вже згадувалось про деякі виключно перспективні сегменти європейського ринку подорожей. Систематично і наполегливо необхідно працювати в Росії та інших країнах СНД, приділяючи більше уваги підтриманню уваги до Карпат і постійному покращенню іміджу регіону. Так, як Карпати – це єдиний близько доступний туристичний гірський район для центральної Росії всередині СНД. Кавказ надто небезпечний в силу відомих причин, решта гірських масивів або достатньо далеко або мають набагато гіршу інфраструктуру.
Більш жорсткі умови візового режиму в Польщу і Словакію в найближчий час також погіршають поїздки в ці райони, які являються самими серйозними конкурентами для нас в цьому сегменті. Хоча не можна не відмітити, що регіон став більш доступніший європейському туристу дякуючи відміні в’їздних віз для них з сторони нашої держави. Однаково всі вказані вище складові разом дають серйозні середньо термінові переваги для просування карпатського тур продукту перш за все на російському ринку.
На наш погляд, прийшов час активніше працювати з українською діаспорою в США, Канаді, Великобританії, пропонуючи пакетні рекреаційні тури, сполучені з можливістю зустрічі з родичами. Ймовірно, на цьому ринку можуть користуватися попитом і лікувальні курорти Карпат.
Дуже перспективним може зробитися арабський ринок, особливо багатих нафтодобувних країн. Тут також прості лісні прогулянки можуть стати однією з основних мотивацій подорожей – не слід забувати, що в туристичному раю персидської затоки температура літом доходить до 50 градусів вже в 10-11 годин ранку, а на підтримання скромного земного поясу вздовж узбережжя витрачається 600 мільйонів доларів на рік Безумовно, завоювання цього ринку – непроста задача і потребує особливих зусиль в розробці деяких елементів самого тур продукту і спеціальної підготовки персоналу. Як показує досвід ринку, на наш погляд, необхідно також віднестися серйозно.
Системна маркетингова підтримка продукту повинна починатися з формування позитивного іміджу України як туристичного направлення – і тут фінансова підтримка держави, яка, нажаль, була загублена в минулому і цьому році, просто необхідна.
Але, безумовно, основну увагу сьогодні треба приділити розвитку внутрішнього ринку, де вже на національному рівні, особливу важливість набувають соціальні аспекти масового внутрішнього туризму.
Поряд з бюджетною підтримкою рекламно-інформаційної діяльності в сфері туризму, для розвитку регіону я к цілорічного туристичного напрямку, особливу увагу потрібно приділити розвитку дорожної і транспортної інфраструктури.
Тут треба говорити і про розширення залізничного сполучення, і про залучення в регіон економічних авіаліній з Європи, і про нову якість автобусних перевезень.
Особливо хотілось би зупинитися на проблемі "Гірського трамваю”. Карпатський трамвай поступово починає відроджуватись на території Івано-Франківської області, але в загальному, не дивлячись на те, що проблема обговорюється вже декілька років, конкретних кроків для її вирішення зроблено не було. Разом з тим, гірські вузькоколісні можуть стати однією з візитних карток Карпат, найбільш підходячим транспортом для моделі стабільного туризму, яку ми хочемо створити в районі.
Ще одним з головних питань – це формування солідарної відповідальності бізнесу і влади за якість туристичного продукту, раціональне використання ресурсів, збереження енергії. В цьому випадку приймаюча сторона може на нових засадах залучати туриста в систему відносин, основану на економії природних ресурсів, зберігання чистоти, поважному відношенню до місцевих традицій і побуту життя. І поступовий рух до цієї ідеальної моделі може початися хоча б з введення ряду загальноприйнятих в світовому готельному бізнесі в простій практиці – це вже сьогодні дозволить економити деякі засоби.
З другого боку необхідна реалізація комплексної програми впровадження технологічних енергозберігаючих інновацій в більшій частині наших рекреаційних закладів, яка потребує значних витрат тур індустрії. Тут, очевидно, потрібно поставити питання про законодавче регулювання відношення таких витрат.
Комплексний розвиток туристичної індустрії пов’язаний з процесами в десятках галузей економіки і соціально-культурного життя суспільства, які відрізняються між собою за масштабами і напрямками, але органічно об’єднані феноменом туризму.
Досвід розвитку світової економіки останніх десятиліть підтверджує, що світовий туризм впевнено займає місце серед найбільш динамічних і найбільш масштабних видів економічної діяльності людства, і, напевно, на вищому державному рівні України поставлено більш серйозно віднестися до екологічного потенціалу туризму і рекреації, розвитку дуже великої частини її регіонів, побудувавши частину державного управління і підтримки туристичної сфери на його основі.

Турмаршрути. Сільський туризм. Гірські лижі

Перспективні види туризму
3 метою реалізації всіх географічних, ландшафтних, природно-кліматичних переваг, з урахуванням історичних і культурних моментів, перспективним для району є розвиток та активна промоція таких видів туризму:
1)гірськолижного - переважно на територіях курортної зони Шаян, де розташований витяг буксирувальний елеваторного типу з кільцевим рухом одномісних буксирувальних траверс, призначений для транспортування лижників по сніжному схилу (довжиною - 230м.), с. Велятино, де встановлено гірськолижний витяг довжиною - 580 м., кафе-бар та будується база відпочинку та сіл Вільшани, Забрід, Монастирець, де рельєф гір дозволяє встановити гірськолижні витяги довжиною понад 1000 метрів;
2)пішохідного, комбінованого автобусно-пішохідного, кінного;
3)культурно-пізнавального - діючі музеї, що відвідуються туристами у Хустському район:
І.Нижнєбистрівський краєзнавчий музей. Загальна кількість експонатів 520 (з них оригінальні - 50). Адреса: Н.- Бистрий - ГЕС, 733.
2.Громадська музейна кімната с. Забрідь. 300 експонатів. Знаходиться в Забрідській сільській бібліотеці.
3. Громадська музейна кімната с. Липовець. 150 експонатів. Розмішена в Липовецькій сільській раді.
4.Громадська музейна кімната с. Нанково. 280 експонатів:
- пам’ятки природи:
•    єдина в Європі "Долина нарцисів" в ур. "Кіреші", де зберігся гірськолюбивий нарцис вузьколистий;
•    дуб звичайний в с. Крайниково віком 500 років;
•    оголені скелі на р. Теребля в с. Драгово;
•    водоспад "Городилів";
•    Липовецьке озеро "Морське око". Розташоване на
невеликій гірській улоговині на висоті більше 500 метрів над рівнем моря, ця водойма, з радіусом близько двадцяти метрів ніколи не висихає, хоч до неї не впадає ні один потічок, а тільки витікає;
•    Вільшанське водосховище;
•    буйволи карпатської породи;
•    ферма плямистих оленів;
•    страусина ферма.
4)сільського (зеленого) туризму;
5)екотуризму - переважно на територіях природно-заповідного фонду-заповідник "Долина нарцисів”;
6) екстремальних видів туризму:
спуску по гірських річках;
7) елітних видів туризму:
Мисливського туризму;
Спортивного велотуризму;
8)етнічного та етнографічного туризму - переважно в місцях компактного проживання національних меншин (угорці в смт. Вишково);
9) волонтерського руху, на базі якого доцільно розгортати оздоровлення школярів і
10) релігійного - пам'ятки дерев'яної архітектури.
Крім цього, при плануванні розвитку туризму доцільно врахувати світові тенденції його розвитку, серед яких домінуючими є такі:
    знижується попит на групові поїздки і активізується індивідуальний туризм. Збільшується кількість пропозицій для сімейних туристів групами 5-6 чоловік і для невеликих дружніх компаній;
    туристична діяльність з метою поїздки - ділова, зокрема проведення конференцій, конгресів, відноситься до найбільш вигідних видів подорожей, що надзвичайно динамічно розвиваються. Великим попитом стали користуватися поїздки вихідного дня. Активні форми відпочинку практично витіснили пасивні. У зв'язку з вищенаведеним пригодницькі спортивні поїздки стають дедалі популярнішими.
    Сьогодні збільшується кількість пропозицій для сімейних туристів групами 5-6 чоловік: і для невеликих дружніх компаній. Туристична діяльність з метою поїздки - ділова, зокрема проведення конференцій, конгресів, є найбільш вигідним видом подорожей, що надзвичайно динамічно розвиваються. Саме в цьому напрямку ми і плануємо працювати у майбутньому.
Крім того в районі організовуються мисливські тури за сприяння Хустського державного лісогосподарського підприємства

Сільський зелений туризм у смт. Вишково та у Хустському районі

В Хустському районі зареєстровано місцеву громадську організацію - спілку громадян "Сільський зелений туризм” у смт. Вишково (свідоцтво про реєстрацію об'єднання громадян №10 від 01.06.2000 року). Згідно зі статутом спілки, її діяльність поширюється на територію Хустського району. Головою спілки є Іда Людвигівна Етвеш – учитель(тел. 97-304); льників. Спілка має тісні зв'язки з відповідними громадськими організаціями Угорщини.
У сім’ях вишківців туристи забезпечуються сніданком, вечерею та нічлігом. Вдень організовуються екскурсії за складеною заздалегідь програмою або за бажанням туристів. Вони можуть скуштувати гострі страви угорської кухні, а також українські та інші страви. Для охочих організовують рибалку на річці Тиса, катання на катамаранах, човнах. Туристи можуть полікуватися в санаторії «Шаян», ознайомитися з технологією виготовлення речей домашнього вжитку з листя кукурудзи. Програми організовуються на 3-6 днів.
Спілка "сільський зелений туризм” зайняла перше місце на З-й Міжнародній виставці культури та туризму, що проходила в Будапешті 6-9 листопада 2003 року. В активі спілки прийом студентів географічного факультету з Англії та Угорщини.
За чіткою програмою розвивається агроекотуризм і у Хустському районі. Райдержадміністрацією надіслано в управління по туризму та курортах Закарпатської облдержадміністрації 15 бізнес-карток, які характеризують будинки короткотермінового проживання.
Проведено ряд нарад-семінарів з сільськими, селищним головами та керівниками ТРЗ на яких, зокрема, обговорювалися питання розвитку сільського туризму в інших селах району, підготовки до роботи в зимовий період, до участі у міжнародних виставках тощо.

Гірські лижі та інші види зимового відпочинку

Хустський район володіє значним потенціалом для занять зимовими видами спорту, а також для відпочинку та розваг узимку. Сьогодні на території району діють гірськолижні витяги, доступ до яких є загальним, за доступними цінами. У зимовий період діє канатно-буксирувальна дорога гірськолижного спортивно-оздоровчого клубу "Велятино" в с. Велятино. Тип КБД-СТ, довжина - 450 метрів. Середній нахил 25%. Є можливість збільшити довжину траси до 1000 м.
Інший гірськолижний витяг знаходиться в м. Хуст, поблизу туристично-оздоровчого комплексу "Нарцис”. Тип КБД-СТ, довжина - 250 метрів. Стислі дані про тип, характеристику та місцезнаходження витягів - нижче:
    с. Велятино, санаторій "Нарцис", тип СТ 345L = 450м.
    м. Хуст, ТОК "Нарцис", тип СТ 345 L = 250м.
Туристичні маршрути, що розробляються
Кількість туристичних маршрутів, а також видів туризму, що культивуються на Хустин, зростають. Сьогодні в районі розроблюються такі основні туристичні маршрути:
1. Цілющі води Шаянської гряди: Хуст-Вишково (мінеральні води, цеолітові кар'єри, санаторно-курортні, оздоровчі заклади, побут угорців та їх вироби з кукурудзяного листя, буйволи, гірськолижні траси, пам'ятки кам'яної архітектури ХІП ст.).
2. Колишні володіння графа Дракули: Хуст - Вільшани (Долина нарцисів, пам'ятки дерев'яної та кам'яної архітектури ХУ-ХУИ ст., мінеральні джерела, скелі-останці, Вільшанське водосховище, монастирі, гора Менчул (1501 м).
3.    Красуня-горянка з хустини: Хуст - Нижній Бистрий - Теребле-Ріцька ГЕС вироби з лози, страуси, плямисті олені, водяні млини, підвісні мости, монастирі, озеро у кратері вулкану, гірська ГЕС).
4.    Велич і горе Карпатської України: Хуст - Рокосово (пам'ятки геології, монастирі, водоспади, мальовничі урочища, меморіал "Красне поле”).
5.    По гірській Тисі: сплав на надувних плотах, катамаранах і байдарках тощо.

Опис турбаз, оздоровниць. Телефони і адреси

Перелік пам'яток, музеїв, заповідників, інших природних об'єктів
У Хустському районі є чимало місць, привабливих для туристів. Серед них назвемо хоча б такі:
•    - 3 церкви - пам'ятки дерев'яної архітектури та 2 - кам'яні храми;
•    - 32 стаціонарні пам'ятки;
•    - 7 діючих монастирів;
•    - руїни Хустського замку;
•    - 7 музеїв та музейних кімнат на громадських засадах;
•    - Долина нарцисів;
•    - заповідник "Плямисті олені";
•    - природно-заповідний фонд Драгівського лісництва;
•    -Вільшанське водосховище;
•    - 17 озер та ставків. Канатно-буксиру вальні дороги:
•    - с. Велятино, ТОК "Нарцис", тип СТ 345 L = 450м.
•    - м. Хуст, ТОК "Нарцис", тип СТ 345 L =450м.

Опис туристичних центрів, готелів і оздоровниць району

Санаторій - профілакторій "Теплі води" ТОВ "Сільгосппромрекреація"
На основі цілющих мінеральних вод діє санаторій - профілакторій Теплі води" ТОВ "Сільгосппромрекреація". Вода свердловини 14 -Т (глибина 1002 метри, дебіт свердловини більше 1000 м. куб. за добу, мінералізація 84 - 110 г/л, рН 6,65, температура на виході до 60 град. С) представляє собою велику цінність головним чином для зовнішнього застосування у розведеннях при мінералізації 10-20-30 г/л.
Медичними показниками для лікування мінеральною водою свердловини 14 - Т при зовнішньому застосуванні являються:
1. Хвороби опорно - рухового апарату, артрити та поліартрити (ревматоїдний, ревматичний, бруцельозний, гонорейний та ін.), запальні хвороби хребта (анкилозіруючий спонділоартрит, спонділіти та ін.), дегенеративно-дістрофічні хвороби суглобів та хребта (деформуючі остеартрози, спондельози, спондилоартрози, остеохондроз та ін.), захворювання періостикулярних тканей (пріостити, тендовагініти, бурсити та ін.), захворювання м'язів (міалгії, міозит та ін.), стан після травм та пошкоджень суглобів м'язів.
2.    Хвороби нервової системи:
*    Хвороби та наслідки травм периферичної нервової системи (радикуліти, радикулонервіти, плексити, полінервіти, солярити, тангліоніти та ін.)
*    Хвороби та наслідки травм центральної нервової системи (залишкові явища менінгоенцефалітів, арахноїдітів, травм спинного та головного мозку та ін.)
3.    Хвороби порушення обміну речовин та ендокринної системи (цукровий діабет, ожиріння, мочекислий діатез, гіпотіроез таін.)
4.    Хвороби серцеве — судинної системи: міокардітичний кардіосклероз, недостатність мітрального клапану, початкові прояви гіпертонічної хвороби, гіпертонічна хвороба, облітеріруючі захворювання периферичних судин, посттромбофлебітний синдром, варікозне розширення вен).
5.    Гінекологічні хвороби: хронічні сальпінгіти та оофаріти, параметрити та периметрити, ендометрити, безпліддя та ін).
6.    Хвороби органів дихання нетуберкульозного характеру (емфізема легень без вираженого кардіопульмонального синдрому, бронхіальна астма без важких приступів).
Туристсько-оздоровчий комплекс "Нарцис"
Місце розташування. Розташований у долині річки Тиса біля підніжжя знаменитої Замкової гори, поблизу залізничного та автобусного вокзалів. Свою поетичну назву комплекс отримав не випадково: в урочищі Киреші, неподалік від Хуста, знаходиться унікальна пам'ятка природи - Долина нарцисів. Ті, хто подорожує в тутешніх краях у першій половині травня, можуть помилуватися чудовою красою ніжно-білих квіток, що сяють на зеленому фоні пагорбів.
П'ятиповерховий корпус комплексу нараховує 98 гостьових номерів (200 місць).
Лікувально-оздоровчі послуги. На основі використання місцевих ресурсів мінеральної води "Шаян", лікувальних трав і обладнаних належним чином діагностичних кабінетів, комплекс "Нарцис" забезпечує лікувально-оздоровчий цикл для відпочиваючих. Відпочинок. Організовуються екскурсії по м. Хуст, на Замкову гору, у м. Мукачево, на Теребле-Ріцьку ГЕС, на високогірне Синевирське озеро, до водоспаду Шипот, на соляні озера смт. Солотвина. Адреса: м. Хуст.
Готельний комплекс "Урожай"
Знаходиться за 1,5 км від центра м.Хуста. У двоповерховому будинку наявні: 2 номери "люкс", 9 двомісних номерів, 5 тримісних номерів зі зручностями на поверхах. Ресторан на 62 місця. Адреса: м. Хуст.
Готель "Карпати"
Розташований у м. Хусті неподалік від залізничного вокзалу (200 м). Сучасна будівля з таким номерним фондом: 1 "люкс", 2 номери "напівлюкс" (двомісні) із усіма зручностями. Є бар-кафе. Адреса: м. Хуст.
Готель "Верховина"
Розташований у центрі Хуста. Триповерхова будівля з таким номерним фондом: 4 номери "напівлюкс" (двомісні), 3 одномісні номери зі зручностями, 27 двомісних номерів зі зручностями на поверхах. Є кафе. Адреса: м. Хуст.
Готельний комплекс "Ріка"
Триповерхова будівля з номерним фондом: 3 номери "люкс", 12 номерів "напівлюкс", 2 одномісні номери зі всіма зручностями.
До послуг відвідувачів: кафе-бар на 50 місць, пральня, тенісний корт.
Адреса: м.Хуст.
Санаторій "Шаян"
Місце розташування. Санаторій "Шаян" знаходиться за 18 км від м. Хуст, на схилах Виторлаг - Гутинського хребта на висоті 210 м над рівнем моря. Санаторій розташований на лівому березі ріки Тиси біля підніжжя гори Великий Шаян, що разом із горами Середній і Малий Шаян оточує курортну зону, залишаючи відкритим лише східний напрямок. Завдяки цьому формується своєрідний місцевий мікроклімат з майже безвітряною м'якою погодою. Середньорічна температура повітря дорівнює +8,7 градусів за Цельсієм. Найтепліші місяці - липень і серпень.

[09-10-14][Все для туристів]
Ворохта? (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Киргизськая охота (0)
[09-09-18][Яремче]
Міжнародний зліт Байкері в м. Яремче 2008 р. (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Кухня «смарагдового острова» (0)