Вівторок
23-06-06
18:05

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

ПЕРЕДМОВА


ПЕРЕДМОВА

Менеджер і економіст, бухгалтер і фінансист, туроператор і турагент, директор готелю і турорганизатор, тобто кожна юридична особа і кожен працівник туристського підприємства, в сучасних умовах не можуть ні знати двох економічних категорій - витрат і прибутку - суть і основу будь-якої підприємницької діяльності в туризмі.

У сучасній економічній літературі практично відсутній аналіз витрат безпосередньо в сфері туризму. У наявних літературних джерелах об'єктом аналізу є не витрати в туризмі, а витрати взагалі, взяті на мікрорівні стосовно поведінці фірми на сучасному ринку. Специфіка витрат у сфері туризму в них не врахована. Автор даної роботи поставив мету - заповнити цю прогалину в сучасній економічній літературі.

Туристські послуги на світовому ринку порівнюють з "невидимим" товаром, що пов'язано зі специфікою туристського споживання, яке відбувається в місцях виробництва туристських послуг. Вартість такого товару можна визначити з точки зору як попиту на туристські послуги, так і пропозиції даних послуг. У цьому сенсі можна говорити про ціну попиту на туристські послуги і ціною пропозиції на них.

На міжнародному рівні для забезпечення порівнянності даних по туристських витрат на Оттавської конференції Всесвітньої туристської організації зі статистики подорожей і туризму в 1991 р. була прийнята концепція, згідно з якою за базу прийнята ціна попиту.

На цій же конференції були вироблені певні стандарти. Так, наприклад, класифікація статей туристських витрат на самому широкому рівні включає сім категорій:

1) комплексні поїздки, пакети послуг на відпочинок та комплексні тури;
2) розміщення;
3) харчування і напої;
4) транспорт;
5) рекреаційні, культурні та спортивні види діяльності;
6) відвідування магазинів;
7) інші статті.

Концепція туристських витрат охоплює широкий діапазон статей - від придбання споживчих товарів та послуг, що є невід'ємним елементом подорожей і перебувань, до придбання невеликих товарів тривалого користування для особистого споживання, сувенірів і подарунків для родичів і знайомих.

У вітчизняній теорії і на практиці туристські витрати визначаються з точки зору пропозиції і являють собою витрати туристських фірм по формуванню, просуванню і реалізації туристичного продукту.

Перш за все від сумарного обсягу витрат залежить основний результуючий показник діяльності підприємства - прибуток. Не менш значна роль рівня фактичних витрат у вирішенні найважливіших завдань комерційного напрямку діяльності підприємства, а саме в підвищенні конкурентності його послуг.

Забезпечивши навіть мінімальне зниження витрат на одиницю турпродукту, підприємство має можливість обрати один з альтернативних варіантів поліпшення свого фінансового становища:

- Зберігши колишню ціну на свою продукцію, отримувати з кожної реалізованої її одиниці додатковий прибуток;
- Зберігши колишню норму доходу на одиницю продукції, знизити її ціну в порівнянні з ціною конкурентів, забезпечивши тим самим можливість отримання додаткового прибутку за рахунок неминучого збільшення загальних обсягів реалізації.

Зазначені чинники визначають актуальність організації ефективної цільової підсистеми фінансового управління, безпосередньо спрямованої, з одного боку, на забезпечення раціональної структури витрат підприємства, а з іншого - на оптимізацію їх конкретних статей.

Витрати - явище складне та динамічне. Вони заслуговують постійної пильної уваги фахівців - економістів, фінансистів, бухгалтерів і менеджерів, бо проблема витрат - проблема не лише теоретична, а й практична. Поза витрат немислима діяльність будь-якого туристського підприємства.

У даній книзі розглядається проблема витрат у сфері туризму як в теоретичному, так і в практичному аспекті. І ще одну особливість має ця робота: облік витрат у сфері туризму розкривається з позицій не тільки суто економічних чи суто фінансових, але і бухгалтерських. Все це дає авторові надію, що книга буде корисною студентам і викладачам, керівникам і працівникам туристських підприємств, економістам і бухгалтерам - всім тим, кого цікавлять питання економіки і фінансів у сфері туризму.

Зміст


[10-01-23][Все для туристов]
Форель: ловить запрещено уничтожать (0)

[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
Йорданія, Джераш (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австрія: радощі шопінга (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Білорусь: визначні пам'ятки (0)