Понеділок
23-03-27
06:59

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Легенда про Топірець Довбуша у Яремче

Легенда про Топірець Довбуша у Яремче

Ця легенда пов’язана зі скелями Довбуша, які розміщені поблизу міста Яремче. Легенда говорить, що одна мати мала сина Олексу. ЇЇ синок був дуже красивий і сильний. Коли виповнилось йому 5 років він одного разу вийшов на вулицю і почав гратися та майструвати. І зробив він собі добре витесаний топірець. Увійшов синок до хати та й каже: « Глянь мамо, який я собі топірець зробив. А як стану дорослим, то буду такий, що ніхто мене не подужає».

Дивилась мати на свого сина та й раділа. Через кілька років пішла вона в ліс по дрова, та й взяла з собою хлопчика. Коли ходили вони по лісі і одного разу Олекса промовив до мами: «Свій топірець я заб’ю в пеньок і ніхто не витягне, тільки я зможу його витягнути, коли підросту через пару років».

Виповнилось Олексі 16 років. Став він підбирати собі військо для боротьби з ворогами. Приймав до війська найсміливіших гопаків, які мали силу, розум і відвагу. Приймав вояків до себе Олекса так: з високої гори пускав колесо; хто його перестрибне в повітрі, того він брав у військо.
Жили тоді хлопці у печері, яку і самі видовбували у скалі. В печері були стіл і лавиці, де вони засідали на раду. Приходили на збори таємно, адже за ними слідкували жовніри. Також у печері був таємний прохід.

Якось повів Олекса своїх воїнів у гори на те місце, де він колись забив топірець, коли ходив з матір’ю по дрова. Підійшли вони до дерева, а Олекса і каже: « Ану хлопці тягніть цей топірець»

Але ніхто не міг витягти.
Тоді прийшов Олекса до матері та й каже: «Мамо, я тепер є найдужчим у горах. Мій топірець ніхто крім мене не годен витягти.»
А мама в сльози:
- Тебе багачі збираються вбити.
- Не плачте, мамо! Мене ніхто не знає, як убити. Тільки вам скажу, що вбити мене можна 9 зернинами.
Але підслухали ці слова багачі. Пририхтували все і коли він повертався, вони його застрелили.
І цей топірець по сьогодні стоїть у дереві поблизу міста Яремче.


[09-10-12][Все для туристов]
Чистота - Куда выбрасывать мусор? (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Сінгапур: визначні пам'ятки (2)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Магічна сила лікарських трав (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Мавки (0)