П’ятниця
23-03-24
18:22

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Кухня на Яремче

Кухня на Яремче

Гуцульська кухня напрочуд смачна і досить проста їжа, однак спосіб приготування має свої секрети і особливості. Використовували гуцули такі продукти як кукурудзяне борошно та крупу, картоплю, гриби і вироби з овечого молока. Найпоширенішими гуцульськими стравами є банош, грибна юшка, бринза, росівниця. Далі – опис деяких гуцульських став.

Бринза (бринзя, бриндза) – сорт сиру, виготовлений з овечого молока. Виробляли бринзу чоловіки, оскільки вівчарами були завжди чоловіки. Насамперед для приготування бринзи проціджували овече молоко і заквашували молоком, що вистоялося у шлунку молодого ягняти. Тоді посудини з молоком ставлять біля вогню і помішують – таким чином утворюються грудки сиру, які підвішують у теплому місці. Виготовлений сир називають будзем. Згодом будз розтирають із сіллю і маслом – тоді й отримують бринзу.

Бануш – найкращий бануш приготований на вогні і в казанку, однак сьогодні господині приготовляють й удома. Насамперед з водою розмішують сметану, виготовлену із овечого молока, заливають у посудину і доводять до кипіння. Тоді насипають кукурудзяної муки або крупи, помішуючи ставу обов’язково дерев’яною ложкою, допоки на поверхні не появиться масло. Готову страву подають із приготованими шкварками і бринзою.

Вурда – різновид овечого сиру, утворений із сироватки.

Грибна юшка – для приготування юшки беруть курячий бульйон, в якому відварюють сухі білі гриби. Згодом додають домашню локшину, спеції і зелень.

Гуслянка – кисломолочний продукт, виготовлений із коров’ячого або овечого молока. Молоко  кип’ятять, знімають з вогню, охолоджують, додають ложку кислої сметани, добре розмішують і охолоджують.

Росівниця – відвар з буженини та квашеної капусти, яку загущують кукурудзяною крупою.

Книші – булочки, начинені вареною картоплею або бринзою

Шпеня – страва з квасолі.[10-01-23][All for the tourists of]
Legends are in a stone (0)

[09-09-01][Відпочинок за кордоном.]
Spa-столица Азії (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Майже колиска цивілізації - Італія, визначні пам'ятки (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
На Маковицю (0)