П’ятниця
23-06-09
12:23

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Глава 6. Туристський продукт


Глава 6. Туристський продукт

На відміну від туристських послуг туристський продукт набуває форми товару. Туристський продукт в широкому сенсі слова - це економічне благо, призначене для обміну. Так К. Менгер, засновник австрійської школи в економічній науці, визначає будь-який товар (К. Менгер, 1992 р.).

Дуже важлива відмінність туристичного продукту від туристської послуги полягає в тому, що якщо туристська послуга може бути куплена і спожита тільки в місці її виробництва, то туристський продукт може бути придбаний і за місцем проживання, але спожитий тільки на місці виробництва туристських послуг. Це кардинальна відмінність і використовують турагенти, коли продають вам путівку в подорож. Купуючи путівку, ви ще не купуєте туристські послуги, хоча вже й заплатили гроші, але ви купуєте гарантії відпочинку.

Є ще одна обставина, яка робить необхідної роботу туроператора з виробництва туристичного продукту. Пояснимо це на прикладі. Навряд чи ви підете до Відня заради того, щоб з'їсти віденський шніцель і випити пиво «Гесер». Ці послуги хоча і приємні, але виявляться занадто дорогі. Транспортні витрати набагато перевищать вартість самих послуг, що спонукали вас до поїздки в Австрію. Інша справа, ви приїхали до Австрії на Зальцбурзький фестиваль, так чому б заодно не скуштувати місцевого пива?
Тепер уявімо собі, що туроператор формує туристський продукт до Австрії і включає в нього вартість відвідування моцартівського фестивалю в Зальцбурзі. Що відбувається? Тим самим він звузив ринок споживачів до любителів музики В. А. Моцарта. А якщо він включить в цей тур ще й відвідування пивного бару як обов'язковий компонент, то швидше за все йому доведеться шукати вже любителів музики Моцарта в партії любителів пива.

Тому завдання туроператора - включити в тур тільки необхідні послуги, достатні для того, щоб споживач погодився понести транспортні витрати.

Технологія складання туристського продукту буде розглянута дещо пізніше, зараз же зупинимося на деяких важливих властивостях туристського продукту як товару.

Туристський продукт як товар характеризується споживною вартістю, тобто корисністю чи здатністю задовольняти певні рекреаційні потреби людей. Корисність туристського продукту визначається його цінністю для суб'єкта. Тому туроператор повинен прагнути до того, щоб створити такий туристський продукт, який був би цінний для максимально великої кількості людей, тобто по можливості він повинен мати масового споживача. Тоді можна використовувати і індустріальні технології для виробництва туристичного продукту.

Масове споживання товарів визначається його міновою вартістю - кількісним відношенням, в якому споживні вартості туристичного продукту обмінюються на споживчі вартості інших товарів.

Зміст


[09-11-01][Все для туристів]
Розваги, відпочинок, квадроцикли, велосипеди – На прокат! (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Курорти Білорусії 3 (0)
[09-08-19][Відпочинок і поради]
Що таке паломництво? (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Звідки взялися писанки (0)