Неділя
23-05-28
08:41

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Глава 18. § 1. Російське законодавство у сфері захисту прав та інтересів туристів


Глава 18. Захист прав та інтересів туристів в Російській Федерації

§ 1. Російське законодавство у сфері захисту прав та інтересів туристів

Одне з важливих умов розвитку ринку туризму - висока якість турпродукту. Існують принципові відмінності у забезпеченні якості матеріального товару і нематеріального товару (послуги). Якість матеріального товару забезпечується різними гарантіями, контрактами на його обслуговування, а в разі несправності матеріальний товар може бути повернений виробникові.

Туристська послуга як "невидимий" товар має ряд особливостей, а саме:

- Невідчутність: туристську послугу не можна побачити до покупки;
- Нездатність до накопичення;
- Її виробництво і споживання відбуваються одночасно;
- Споживач бере участь у процесі виробництва туристської послуги.

Помилка чи помилка при наданні туристичної послуги незворотні, їх не можна виправити. Людина, що скористався недоброякісної туристської послугою, не зможе повернути її виробнику. Слід зазначити, що невдоволення споживачів туристськими послугами зростає в період економічної кризи, коли доходи населення скорочуються, а ціни на туристські послуги зростають. Уявімо молодят, які забронювали відокремлений номер "люкс" в розкішному готелі на березі моря. Вони ретельно планували свій відпочинок під час медового місяця і заплатили досить велику суму грошей. Після прибуття на місце вони дізнаються, що готель переповнений. Молодят розміщують у звичайному двомісному номері з вікнами на внутрішній двір, поряд з ліфтом. Медовий місяць зіпсований!

Щорічно сотні російських громадян, незадоволених сервісом під час подорожі, подають до суду на турфірми, вимагаючи справедливості і компенсації як матеріального, так і моральної шкоди.

Чи може турист захистити себе від неякісного обслуговування? Як охороняються права туриста?

У СРСР більшість населення проводило відпустку на турбазах, в будинках відпочинку. Багато користувалися пільговими путівками. Туризм мав струнку систему управління. Спеціального закону про туризм не було, всі питання функціонування туристського комплексу вирішувалися відповідно до нормативних актів задіяних в туризмі відомств, головними з яких були Центральна рада з туризму та екскурсіях ВЦСПС1 (ЦСТЕ ВЦРПС), Держком Інтурист і В АТ "Супутник".

ЦСТЕ регламентував діяльність закладів з організації внутрішнього туризму.

Правові питання, пов'язані з виїздом радянських громадян за кордон, порядок укладення договорів з іноземними партнерами, питання страхування туристів, вимоги до персоналу, який обслуговує іноземних туристів, та інші питання вирішувалися Держкомінтурист, а Міжнародний туризм був монополією Держкомінтуриста, а ВАО "Супутник" займалося молодіжним іноземним туризмом.

Розпад СРСР призвів до краху налагодженої нормативно-правової системи міжнародного та внутрішнього туризму. У 1992 р. Держкомінтурист був скасований, його правонаступником у березні 1993 р. оголошений Комітет з туризму РФ, права і функції якого були сформульовані досить розпливчасто. ЦСТЕ ВЦРПС було реорганізовано у ВАТ "ЦСТЕ-Інтур - Центральна рада з туризму та екскурсіях". Ситуація складалася не на користь цивілізованого розвитку туризму в країні. Туристське простір тимчасово залишалося без контролю.

Розпочатий в країні процес демократизації і бурхливий розвиток виїзного туризму поставили багато проблем як перед самими турфірмами, так і перед їх численними клієнтами. Значно зріс потік скарг на неякісне обслуговування туристів. Таке положення не влаштовувало не тільки споживачів, але й виробників турпродукту, втомлених від непередбачуваності перехідного періоду.

Найбільш мобільними виявилися не федеральні, а міські структури влади. Першим кроком на шляху регламентування туристської діяльності стала розробка положення про ліцензування міжнародної туристської сфери. У 1993 р. Положення про ліцензування було видане урядом Москви, в цьому ж році вийшло Положення № 1343, згідно з яким турфірми, що займаються міжнародною туристичною діяльністю, повинні отримати відповідну ліцензію.

Ліцензування носило заявний характер і не могло протистояти непрофесіоналам і недобросовісним підприємцям, але все-таки дисциплінувало туристські фірми і давало державі важіль впливу на них.

На федеральному рівні суттєвий прорив у законотворчому процесі був зроблений в 1996 р. з утворенням в Державній Думі Російської Федерації Комітету з туризму і спорту. У лютому 1996 р. Комітет з туризму і спорту сформував робочу групу з розробки проекту федерального закону про туризм, а в червні 1996 р. подав його на обговорення в першому читанні.

До 1996 р. відносини між туристом і турфірмою регламентувалися Законом РФ "Про захист прав споживачів", який регулював усі відносини між суб'єктами підприємницької діяльності та громадянами, що замовляють конкретні послуги або здобувають конкретні товари для особистих потреб. Таке велике поле регулювання, безумовно, породжувало складності у застосуванні Закону до конкретних життєвих ситуацій.

24 листопада 1996 Президентом РФ було підписано Федеральний закон "Про основи туристської діяльності в Російській Федерації", розроблений в рамках Федеральної цільової програми "Розвиток туризму в Російській Федерації", що покликаний регулювати відносини між туристом і туристської організацією, визначати права, обов'язки і відповідальність сторін. Прийняття Федерального закону "Про основи туристської діяльності в Російській Федерації" було продиктоване появою масового туризму в Росії і, отже, виникненням необхідності державного регулювання туристської галузі, а також утворенням різних туристських об'єднань асоціації, спеціалізованих туристських видань як для професіоналів у сфері туризму, так і для туристів. З прийняттям цього Закону російський турист отримав можливість вимагати дотримання своїх, має рацію.

В даний час функції державного управління, координації, а також реалізації державної політики у сфері туризму здійснює Міністерство РФ з фізичної культури, спорту і туризму. Основу російського законодавства в області захисту прав та інтересів туристів складають:

- Федеральної закон "Про основи туристської діяльності Російської федерації";
- Закон РФ "Про захист прав споживачів";
- Федеральної закон "Про ліцензування окремих видів діяльності".

Федеральний закон "Про основи туристської діяльності в Російській Федерації" вказує, що державне регулювання туристської діяльності здійснюється з метою захисту прав та інтересів туристів, забезпечення їх безпеки. Закон визначає відносини між виробником і споживачем туристичного продукту, перераховує основні права і обов'язки продавця і покупця, передбачені договором Закон регламентує відповідальність продавця за достовірність інформації про турпродукту і якість вхідних в нього послуг. Таким чином, якщо раніше із Закону РФ "Про захист прав споживачів" доводилося брати норму, що стосується продажу товарів або надання послуг, і адаптувати її стосовно до специфічної галузі туризму, то з прийняттям Федерального закону "Про основи туристської діяльності в Російській федерації" більшість колізійних моментів стало регульованим Ст. 5 Федерального закону передбачає ліцензування стандартизацію туроператорської та турагентської діяльності та об'єктів туристичної індустрії, сертифікацію туристського продукту, забезпечуючи цим захист прав та інтересів туристів.

Закон РФ "Про захист прав споживачів" вже набув певного стажу як нормативного документа, що регулює відносини між туристом і турфірмою: накопичилася велика судова практика застосування цього Закону, є спеціальна постанова Пленуму Верховного Суду РФ, що регламентує застосування Закону судами при розгляді конкретних справ за участю туристів.

Федеральний закон "Про ліцензування окремих видів діяльності", який набув чинності 26 вересня 1998 р., передбачає особливі умови дії туристської ліцензії. Невиконання турфірмою умов, передбачених цим Законом, розглядається як порушення Закону та може призвести до ліквідації ліцензії турфірми.

Ліцензування туристської діяльності - дієва міра з попередження проникнення на туристський ринок несумлінних підприємців, а також по захисту прав та інтересів туристів і створення умов для дотримання законодавства.

Сертифікація, як і ліцензування, є одним із способів державного контролю над якістю і безпекою надаються споживачу туристських послуг. Сертифікат підтверджує, що туристське підприємство гарантує клієнтові безпеку поїздки, здоров'я, збереження майна, якісне обслуговування. Важливо і те, що сертифікація захищає як клієнта, так і турфірму: клієнта - примушуючи турфірму чітко і в повному обсязі виконувати всі встановлені законами та іншими нормативними актами правила та норми надання послуг з тим, щоб клієнт за свої кошти одержував якісне обслуговування; турфірму - шляхом застосування тих самих законів і нормативних актів, що не дають туристові можливість знайти недоліки в обслуговуванні і висунути проти турфірми обгрунтовані претензії.

Незважаючи на те що правовий захист туристів в Росії забезпечує достатню кількість законів і постанов, багато хто з них недосконалі, породжують спори, розбіжності і вимагають подальшого опрацювання та погодження. Тому російське законодавство у сфері захисту прав та інтересів туристів продовжує розвиватися, зокрема, шляхом детального врегулювання відносин між туристом, бажаючим здійснити подорож, і турфірмою, що надає йому цю можливість.

Зміст


[10-03-19][Все для туристов]
Нужно есть всем капусту ... (0)

[09-07-30][Відпочинок і поради]
З головою в екзотику (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Неповторний мир. Мальдівськие визначні пам'ятки (0)
[09-09-19][Відпочинок за кордоном.]
«Подорож до Пікам Сабах і Аксу.!» 2009 (0)