Понеділок
23-03-27
05:46

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

Чорногірський хребет навколо Яремче
Чорногірський хребет навколо Яремче

Чорногірський хребет - це головний хребет простягається на 20 км., Досягає висоти 2000 м, своїм розташуванням та протяжністю займає домінуюче положення в дузі Карпат від Татр до Роднянських Альп. У головній своїй частині становить він вододіл Тиси і Пруту, а своєю найзахіднішою, ізольованою від громадськості глибоким перевалом, Петросом - вододіл Чорної та Білої Тис.

Особливістю хребта Чорногори є асиметрія його північних та південних макросхилів. Коли південні схили спадають усюди однаково стрімко, майже без розгалужень в глибокі долини, північні макросхили відзначаються значною кількістю розгалужень, сходовою формою спадів. Впадає в очі різниця стрімкості схилів окремих вершин відносно осі хребта та власних поперечних осей. Бічні північні стіни перевищують 100 м і спираються на котли. Сходова форма північних скидів відобразилась в автентичних назвах «Плечі». Подекуди такі Плечі є справжніми скельними обривами, наприклад, над долиною Кізіх влогом під Бребенескул.

Завдяки умовам льодовикового формування, отримала Чорногора найхарактернішу свою особливість - котли і уступи, перерізані жилами спадаючих з них потоків, моренових валами і численними озерцями. Еталоном таких поледовіковіх пейзажів є котел Данциша з двома рядами кінчастіх Козлов, які лежать зубастими пилами, які один з перших дослідників порівняв з місячними горами. Котловина ця розташована в самій середині Чорногори.

Хребет починається над Ясіні розгалуженнями Петроса - Шасой, Шешул, на Петрос досягає висоти 2020 м. Між Петросом і Шешул - перевал 1591 м, південні схили якого спираються на полонину Рогнеска. Північно-західний відріг Петроса через г.Петросул 1861 і Шасу (на радянських та українських картах - Какаразу 1564) Лопушанським плаєм спускається до Ясині, південно-східний відріг - через Шешул спускається до Богдана і Розтоки. При Петросом настає 6-ти кілометровий розрив хребта зі зниженням до 1550 м на перевалі Германецкому, який є найнижчим місцем Чорногорського хребта від Шесула до Шурин. Південні схили перевалу Германецкій спираються на однойменну полонину. Східні схили Петроса є крутіше, ніж західні. Через крутизну східних схилів, які особливо грізно виглядають з Говерли і через відносну окремішність від решти чорногорської спільноти Петрос навіть виглядає вища від Говерли.

Мітки: Чорногірський хребет


[09-10-14][Все для туристов]
Яблучниця? (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Киргизстан: пам'ятники історії (0)
[09-08-19][Відпочинок і поради]
Чоловік-Жінка-рибалка або, як сумістити несумісне (4)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Як не впасти в грязь особою. Ради мандрівникові в Малайзії (0)