Понеділок
23-06-05
22:13

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

6.1. Туристський пакет


6.1. Туристський пакет

Іноді туристський продукт асоціюють з поняттям «туристичний пакет» - основним (обов'язковим) комплексом послуг, що надаються в подорожі за індивідуальним або груповим планом, який має серійний характер, пропонується в широкий продаж. Туристський пакет включає чотири обов'язкові елементи: туристський центр, транспорт, послуги розміщення, трансфер (рис. 6.1).

Структура туристського пакета

Рис. 6.1. Структура туристського пакета

Туристський центр - місце відпочинку туриста, що включає всі його рекреаційні можливості: природні, культурно-історичні, екологічні, етнічні, соціально-демографічні, інфраструктурні. Цей елемент належить до обов'язкових, оскільки без об'єкта інтересу неможливо організувати подорож. Його потрібно обов'язково вибрати. Туристський центр представляє собою інтегральний символ інтересу, що сполучає в собі всі мотиви індивідуума щодо рекреаційних ресурсів. Коли одна людина приходить в туристське бюро і говорить, що він хотів би поїхати до Франції, інший - у Крим, а третій - у Пушкінські гори, то незалежно від масштабу території кожен турист вибирає свій об'єкт. Для одного - це країна, для іншого - регіон, а для третього - конкретне місце. Незалежно від індивідуального масштабу споживача туроператор зобов'язаний звести його до одиничного варіанту - туристського центра. Це пов'язано з тим, що він зобов'язаний доставити туриста в конкретне місце відпочинку, тому що саме гуда буде замовлений транспорт, саме там буде замовлена готель. Тому якщо клієнт говорить, що він хотів би відвідати Францію, то необхідно уточнити, який саме район Франції його цікавить, а потім допомогти йому вибрати конкретний туристський центр. При цьому будемо пам'ятати, що навіть в одному місті, наприклад, у Москві, є кілька туристських центрів, оскільки проживання в самому центрі міста, або в районі Ізмайловського парку, або на Південно-Заході - це різний комплекс рекреаційних можливостей, які не можна перенести в будь- інше місце.

Транспорт - засіб пересування, за допомогою якого можна дістатися до туристського центру. Найбільш широко використовується як засіб пересування, без сумніву, літак. На короткі відстані поїзд, туристський автобус, автомобіль. Велику частину витрат, що обумовлює вартість турпакета, складають витрати на перевезення. Чим більш комфортабельний і швидкісний вид транспорту використовується, тим вища вартість подорожі. У відношенні швидкісних видів транспорту необхідно зауважити, що, незважаючи на їх дорожнечу в порівнянні з іншими видами, вони також використовуються на короткі відстані, тому що дозволяють економити час туристів для рекреаційних цілей.

Послуги розміщення - це конкретний готель, який пропонується туристу в туристичному центрі на час подорожі. Розміщення в готелях різняться відповідно до типу послуг гостинності, які пропонують туристу. Це можуть бути готелі, мотелі, вілли, апартаменти, ботелі, кемпінги і т.д. Послуги харчування не включаються окремим елементом в туристичний пакет, оскільки в туризмі вони складають частину послуг розміщення. Прийняті в туризмі комбінації розміщення і харчування:

- ВВ - розміщення + сніданок;
- НВ - напівпансіон: розміщення + сніданок + вечеря;
- FP - повний пансіон: розміщення + сніданок + обід + вечеря.

Зазвичай турист має можливість вибрати і замовити будь-яку з цих комбінацій, при цьому, замовляючи ВВ як варіант обслуговування, турист вибирає його аж ніяк не з-за міркувань економії. Дійсно, туроператор отримує значні знижки при пакетуванні послуг розміщення та харчування, оскільки гарантує завантаження готелів і ресторанів. При цьому «пакетні ціни» можуть бути в три-чотири рази нижче роздрібних. Що ж набуває турист, викуповуючи комбінацію ВВ чи НВ? Перш за все свободу вибору, оскільки в цьому випадку він може сам моделювати програму перебування в туристському центрі, на власний розсуд обираючи ресторан, або може відправитися на екскурсію, в якій зазвичай передбачено обід.

Трансфер - доставка туриста від місця прибуття, розташованого в країні перебування (аеропорт, гавань, ж / д станція), до місця розміщення (готель), де він буде проживати, і назад. Трансфери здійснюються з використанням автобусів, іноді таксі або лімузинів, якщо такого типу трансфери включені в турпакет або затребувані туристом.

Строго кажучи, трансфер - це будь-яка перевезення туриста в межах туристського центру. Тому сюди відносять також поїздки з готелю в театр і назад, у музей і т. п. Але ці трансфери зазвичай не включаються до туристський пакет, оскільки клієнти їх не завжди сприймають як обов'язкову послугу.

Цей пакет обов'язковості туристських послуг і відрізняє туристський пакет від туристського продукту. Дійсно, купуючи пакет, що включає чотири обов'язкових базових елемента, ви не тільки маєте значні знижки від туроператора, оскільки набули серійний туристський продукт туристської компанії, але завжди можете попросити туроператора розширити його за рахунок включення інших послуг або зможете це зробити самостійно безпосередньо в туристському центрі.

Після укладення Шенгенської конвенції (1995 р.) питання уніфікації вимог до туристського продукту стали особливо актуальними. Справа в тому, що тур, придбаний в одному місці, споживається в іншому, і тільки повне узгодження позицій туроператора, туристського агента і туриста здатне забезпечити взаємне виконання зобов'язань. Відповідно до Міжнародної конвенції по туристських контрактами (Брюссель, 1970 р.) таке узгодження здійснюється на контрактній основі у формі ваучера, який підписують всі учасники угоди: туроператор, турагент та турист. У спеціальній директиві Європейського союзу (ЄС) з пекідж-турам від 15 червня 1990 наводяться обов'язкові вимоги до змісту ваучера. Він повинен мати повну інформацію про тур:

- Країна, місто (туристський центр), куди направляється турист;
- Транспортні засоби, що використовуються для перевезення туриста;
- Умови розміщення туристів, включаючи розташування готелю, її категорію, рівень комфорту, перелік обов'язкових послуг, включених у вартість туру;
- Умови харчування;
- Дати початку та завершення туру;
- Програма перебування з розбивкою по днях із зазначенням включених екскурсій та соціокультурних заходів;
- Паспортно-візові формальності;
- Медична страховка;
- Мінімально допустима кількість учасників туру;
- Максимально можливі терміни ануляції туру (у ЄС - не пізніше 20 днів до його початку);
- Комплексна ціна туру;
- Компенсація за недотримання термінів, програми та умов перебування туриста;
назву і реквізити туроператора і туристського агента.

Відповідно до цього контракту туроператор несе відповідальність:

- За дотримання програми перебування;
- Відповідність реклами і наданої туристові інформації фактичному комплексу послуг;
- Довільна зміна ціни туру;
- Достовірність інформації про туристський продукт.

У разі порушення одного з цих пунктів туроператор зобов'язаний компенсувати туристу не тільки матеріальний, а й моральну шкоду.

Зміст


[10-03-04][All for the tourists of]
Hiking (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Визначні пам'ятки, головні місця Латвії (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
КНПП (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Що подарувати коханим в день Святого Валентина? (0)