Понеділок
23-06-05
21:37

Все для туристов [313]
Информация о г. Яремча
Все для туристів [308]
Інформація про м. Яремча
All for the tourists of [318]
Information is about the city of Yaremcha
Отдых в Буковеле - Отели [27]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

4.4. Релігійні об'єкти ісламу


4.4. Релігійні об'єкти ісламу

Як вже зазначалося, паломництвом в ісламі вважається відвідування двох священних міст - Мекки і Медіни, що знаходяться в Саудівській Аравії.

Ці паломництва поділяються на дві категорії:

1) хадж (велике паломництво);
2) умра (мале паломництво).

Мекку і Медіну щорічно відвідують близько 2 млн паломників. Тут побудована одна з найбільших мечетей у світі - Харам бейт Уллах. Усередині мечеті знаходиться святилище Кааба. Назва "Кааба" походить від форми будівлі, схожого на куб, але в дійсності прямокутного, розміром приблизно 10? 12 м, висотою 15 м. Кааба побудована з сірого каменю з навколишніх гір, підстава з мармурового фундаменту висотою 25 см. Її чотири кути називаються - червоний, сірійський, єменський і чорний (так як біля нього знаходиться "чорний камінь", до якого прочани прагнуть доторкнутися і поцілувати його). Зовні святилище Кааба покрито чорним покривалом (серпанком). Цей покривало щорічно виготовляється в Єгипті. Незадовго до прибуття прочан чорне покривало замінюють на білий чохол. В кінці паломницького місяці її знову одягають у нове чорне покривало, а старе розрізають на шматки і продають паломникам, як реліквію. Двері Кааби знаходиться на висоті 2 м від землі, до неї піднімають драбину. Усередині три дерев'яні колони підтримують покрівлю, безліч ламп з написами, підлога викладена мармуровими плитами. Камінь, на який за переказами ставав Авраам, знаходиться у дворі, в невеликому будові.

Паломництво до Медіни зазвичай поєднують з паломництвом до Мекки. Між Меккою і Медіною відстань 300 км. Це відстань паломники зазвичай долають на літаку або автомобілі. Мечеть в Медині менше, ніж у Мецці. У ній похований Пророк Мухаммед. У Медині паломники піднімаються на гору Джабал ал Нур, щоб відвідати печеру, де великому пророкові Мухаммеду було послано перше бачення, на гору Джабал ат Таур, де він переховувався від переслідувачів. Прочани відвідують місця знаменитих битв і мечеті.

Крім паломницьких центрів в Мецці і Медині, ісламські паломники відвідують і інші релігійні об'єкти в інших країнах світу. У Єрусалимі знаходиться одна з найважливіших святинь ісламу - мечеть халіфа Омара ("Купол скелі"). Вона знаходиться на горі Моріа, на місці колишнього храму царя Соломона. Це місце є священним для християн, іудеїв і мусульман, оскільки тут Авраам збирався принести в жертву свого сина Ісаака. Для мусульман це місце важливе тим, що звідси пророк Мухаммед здійснив свою нічну подорож на небеса.

Деякі інші важливі мусульманські паломницькі святині:

- В Стамбулі знаходиться Блакитна мечеть (колишній Софійський собор);
- У Дамаску - мечеть Омейядів;
- В Багдаді - Золота мечеть;
- В Каїрі - мечеть Ібн Тулуна і султана Хасана;
- У Делі - мінарет Кутб Минар і мечеть Кувват уль Іслам.

Зміст


[10-10-17][Все для туристів]
У Коломиї трамвая не було (0)

[09-08-20][Відпочинок і поради]
Бангкок: як отримати справжню тайську насолоду (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Йорданське побережжя Мертвого моря. Все найкраще (0)
[09-09-18][Відпочинок за кордоном.]
Індійський ром - кращий антикризовий засіб (0)