Четвер
18-09-20
18:08

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Зіпсований відпочинок: як його уникнути? Частина 2

Зіпсований відпочинок: як його уникнути? Частина 2

Як же уникнути неприємностей під час подорожей? Найголовніше - інформація. Попереджений - означає озброєний ... Треба якомога більше дізнатися про гадане місце відпочинку, щоб бути готовим до всіляких несподіванок. Які ж небезпеки можуть зіпсувати наш бажаний відпочинок?
Зіпсований відпочинок: як його уникнути? Частина 2 Небезпека третя: нещасний випадок
Досить часто на відпочинку ми дозволяємо собі різні активні види спорту та відпочинку, які цілком можуть стати причиною нещасних випадків: рафтинг, дайвінг, парапланеризм, джип-сафарі, піші та кінні походи в гори і т.п. Звичайно ж, не варто відмовляти собі в задоволенні випробувати нові враження і підняти рівень адреналіну в крові. Головне в цьому випадку - серйозно підійти до підготовки до нової діяльності і не переоцінювати своїх реальних можливостей.

Крім того, нерідко нещасні випадки відбуваються внаслідок необережного купання або пересування на автомобілі в незнайомій країні.

Головне, навіщо ми їдемо в жаркі країни, - це море або океан. Шум хвиль і особливий повітря змушують забути про наші проблеми, допомагають набратися сил і енергії. Однак ця прекрасна водна гладь таїть у собі чимало небезпек. За огороджувальними буями ніхто не застрахований від зіткнення з катером або водним мотоциклом. Або підступне течія може понести далеко у відкрите море, а сил допливти до берега вже не буде. Пам'ятайте також про ненадійність надувних плавальних засобів і не запливайте на них за кілометри від берега.

У Малайзії, на Мадагаскарі, Шрі-Ланці, на островах Карибського, Індійського і Тихого океанів безпечні місця для купання - лагуни і ділянки, захищені кораловими рифами. На більшості пляжів Бразилії сильні течії йдуть уздовж берега, тому в прибійній зоні сильні і високі хвилі. Досить потужні хвилі і на пляжах Марокко. В Австралії найбільш підходять для купання райони з найменшими хвилями і плином позначені зеленими або жовто-червоними прапорцями. Одноколірні червоні або жовті прапорці говорять про підвищену небезпеку прибережних вод.

Під час купання в Мертвому морі краще уникати попадання солоної води в очі, так як це може викликати дуже хворобливе роздратування слизової оболонки очей.

Якщо ви любитель самостійного пересування по новим містам і країнам, необхідно заздалегідь вивчити інформацію про можливість оренди автомобіля та особливості водіння на вибраному курорті. Небезпечно без певної підготовки їздити за кермом у країнах з лівобічним рухом на дорогах.

У деяких країнах і містах дуже інтенсивний рух і своєрідна манера поведінки на дорогах, що піддає туриста за кермом сильного ризику. Це Таїланд, В'єтнам (там російським туристам самостійно дозволено їздити тільки на мотоциклах, яких у країні набагато більше, ніж автомобілів), Афіни, Домінікана, Туніс. А за кількістю серйозних дорожніх пригод транспорту, що перевозить туристів, лідируюче місце належить, поза сумнівом, Єгипту.

Несподівана зустріч з небезпечними представниками рослинного, тваринного і підводного світу цілком може стати причиною нещасних випадків.

Деякі представники тваринного світу можуть бути потенційно небезпечні для людини. Перебуваючи в природних для тварин умовах (наприклад, в лісі, на території парку-заповідника), важливо дотримуватися правил безпеки: не підходити занадто близько до тварин, не чіпати їх дитинчат, не лякати їх спалахами фотоапаратів, вести себе стримано, не махати руками і не робити різких рухів, суворо дотримуватися інструкцій досвідчених супроводжуючих.

У ряді країн рекомендується не ходити босоніж і відкритому взутті по траві і обережно прогулюватися у лісовій місцевості, тому що там водяться отруйні змії, енцефалітні кліщі або отруйні членистоногі. Небезпека зустрітися з отруйною або душу змією велика в Австралії, ПАР, Бразилії, Індії, Мексиці, Америці, Сирії, а також у Приморському і Алтайському краї Росії. Отруйний павук Каракута, або «чорна вдова», укус якого смертельно небезпечний, мешкає в Сpедней Азії, Північній Америці, Казахстані, на Кавказі, в Криму, Туркменії і в країнах Середземномор'я. А в Бразилії живе чимале число видів досить агресивних і небезпечно отруйних павуків з сімейства Ctenidea.

Морські мешканці представляють величезний інтерес для відпочиваючих. Завжди дуже забавно спостерігати за ними, однак не варто забувати, що деякі підводні мешканці можуть заподіяти нам досить істотної шкоди: поранити, вкусити, вдарити електричним розрядом або впорснути отрута. Отруйними можуть виявитися найнесподіваніші морські мешканці. Яскраве забарвлення іноді означає не бажання рибки або равлики привернути нашу увагу, а попередження про небезпеку.

Краще утриматися від годування рибок, перебуваючи при цьому у воді, і не варто чіпати незнайомих морських мешканців. Слід бути обачним при пересуванні на мілководді, особливо після прибою, а також раннім ранком і ввечері. У цей час в теплій водичці біля самого берега обожнюють вилежуватись, зариваючись в пісок, риби-камені (невеликі риби з отруйними шипами на плавниках), скати і морські їжаки. Єжи гніздяться на океанському узбережжі Гавани (там краще взагалі не купатися - для цього є пляжі Варадеро), в Японії і на Курилах, в Акапулько (Мексика), на Середземному морі, в Червоному морі (Єгипет, Ізраїль), на Адріатиці (Хорватія, Чорногорія, італійські курорти Мілано-Маріттіма, Габбіче Маре, Річчіоне, Ріміні), на Егейському узбережжі Туреччини.

Малопомітні у воді медузи мають жалкими клітинами. Щорічно медузи примудряються зіпсувати купальний сезон 160 мільйонам чоловік. Небезпечні медузи мешкають в прибережних водах Австралії, Філіппін, Південної Японії, Таїланду, біля берегів Західної Африки, Багамських і Гавайських островів, уздовж Атлантичного узбережжя Північної Америки.

Безсумнівно, для людини у воді небезпечні великі морські мешканці, такі як акули або мурени. У всьому світі щорічно реєструється від 30 до 100 нападів акул на людину, з яких від 5 до 15 закінчуються смертельним результатом. Три найбільш небезпечних району: Австралія, Південна Африка і острови тропічної Пацифики (Тихого океану). Мурени відмінно маскуються серед коралів, нагромаджень каміння та в ущелинах скель. Вони мешкають в тропічних і субтропічних водах всіх океанів, в Червоному і Середземному морях.

Рослинний світ також не настільки нешкідливий, як ми думаємо. У тропіках слід уникати контакту з соками рослин, оскільки деякі з них можуть містити отруту. У США ростуть отруйні плющ і торбах, при контакті з якими шкіра червоніє і набрякає. На півдні Росії і Україні небезпечним рослиною є дикий бадьян, або ясенець. У період цвітіння в травні - червні яскраві світло-фіолетові квіти цього високого рослини при зіткненні зі шкірою людини завдають сильний біль і наносять глибокі хімічні опіки.

Найголовніший принцип поведінки з невідомими представниками рослинного, тваринного і підводного світу - не турбувати їх. У них своє життя, в якій вони цілком можуть постояти за себе у відповідь на будь-яку дію, розцінює як загрозу. Набагато краще насолоджуватися відпочинком в ідилії з природою!

Небезпека четверта: кримінал і неприємності з законом
Перебуваючи на відпочинку, ми часто втрачаємо пильність і досить легко можемо стати жертвою професійних злодіїв чи шахраїв. Верткі кишенькові злодії є практично у всіх країнах, вони безпомилково розпізнають дозвільного туриста і чітко роблять свою справу. Порятунок від них тільки одне - підвищена увага до своїх речей в місцях скупчення людей. Великі суми грошей, цінні речі і документи краще залишати в сейфі в готелі. Щоб не попастися на вудку шахраїв, не потрібно міняти гроші на вулиці, приймати допомогу від нав'язливих доброзичливців, погоджуватися на сумнівні пропозиції.

У деяких країнах краще виключити прогулянки по небезпечних для туристів районам. У Бельгії це околиці кварталу Rodpoint Sсhuman Брюсселя, де перебувають установи Європейського Союзу, на Ямайці - передмістя Кінгстона і Монтего-Бея (особливо у вечірній час). У Мексиці найбільш небезпечним для туристів місцем вважаються передмістя Акапулько, де діють молодіжні злочинні угруповання. У Бразилії найвищий рівень злочинності наголошується в південних штатах і в Ріо-де-Жанейро. Ситуація ускладнюється тим, що до знаменитих бразильських пляжів Копакабана, Іпанема і Леблон примикають райони нетрів, жителі яких не проти поживитися за рахунок туристів. У ПАР не рекомендується з'являтися в так званих "тауншипах", де проживає африканське населення, особливо це стосується Йоганнесбурга.

Незнання місцевих звичаїв культури і релігії може призвести до неприємностей із законом. У деяких випадках туристи відбуваються штрафом (іноді, до речі, досить вагомим), а за певні проступки їх можуть навіть посадити у в'язницю. Тому перед поїздкою в будь-яку країну обов'язково потрібно вивчити тонкощі місцевих звичаїв, правил поведінки та митного ввезення-вивезення товарів. Наприклад, в Єгипті високий штраф (близько 1000 у.о.) налагаетс за незаконний вивіз коралів. У мусульманських країнах заборонено з'являтися в п'яному вигляді або з алкоголем в руках у громадських місцях (наприклад, в Марокко, Тунісі, на Мальдівах, а особливо строго з цим в ОАЕ). Зйомки об'єктів стратегічного значення заборонені на Кубі, в Китаї, в Еміратах. У деяких країнах не варто занадто оголятися на пляжах. Нудизм і топ-лес офіційно заборонені, наприклад, на Мальдівських островах, на Маврикії, в ОАЕ і Таїланді. На пляжах Маврикія не варто купувати у торговців черепашками невідому траву. Це наркотична трава, і якщо поліцейські виявлять її у туриста, можуть вислати його з країни.

Інші неприємності
Крім всіх перерахованих небезпек, що підстерігають нас під час довгоочікуваного відпочинку, наш відпустку може бути зіпсований найнезначнішими неприємностями: затримка рейсу, заселення в інший готель, необов'язкові гіди. Щоб всього цього уникнути, потрібно по можливості вибирати для подорожі рейси регулярних авіакомпаній і великого перевіреного туроператора.

Важливо також правильно підготуватися до випадковостям. Наприклад, зникнення документів може сильно ускладнити перебування в чужій країні, а особливо виліт з неї. Однак якщо заздалегідь зробити копії паспортів і квитків, це значно полегшить і прискорить процес встановлення вашої особистості.

На випадок втрати багажу при перельоті (таке, на жаль, трапляється: ви прилітаєте в Туніс, а ваш багаж, скажімо, в Італії) можна захопити в ручну поклажу необхідний мінімум речей: предмети особистої гігієни, купальник, майку і легкі штани.

У будь-якому випадку, навіть якщо ми не в змозі виключити і передбачити всього, що може зіпсувати наш благословенний відпустку, ми можемо, принаймні, підготуватися до несподіванок і правильно на них реагувати, не впадаючи у відчай і істерику. Адже найголовніше у відпочинку - правильний настрій!


[10-10-10][Все для туристів]
Дідух! (0)

[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Яремче – перлина Карпат (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Звіт по практиці (3)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Канада: історія кленового сиропу (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-18)
Переглядів: 745 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: