П’ятниця
24-03-29
12:24

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Життя після відпустки

Здається, немає людини, яка б не любила літо, не чекав би з нетерпінням відпочинку, поїздок, моря, гір, сонця, подорожей. Ми вважаємо тижні і дні до відпустки. Ми вириваємося не тільки із задушливих міст, з чотирьох стін своїх квартир, строгих офісів - вириваємося з самих себе: із звичних, встоявши
Пережили відпустку присвячується
Ніхто так не потребує у відпустці, як
Людина, тільки що з нього повернувся.
Ел. Хаббар

Здається, немає людини, яка б не любила літо, не чекав би з нетерпінням відпочинку, поїздок, моря, гір, сонця, подорожей. Ми вважаємо тижні і дні до відпустки. Ми вириваємося не тільки із задушливих міст, з чотирьох стін своїх квартир, строгих офісів - вириваємося з самих себе: із звичних, усталених графіків і розпорядків життя, з якихось своїх рамок.

Але літо закінчується. Настають будні.

Стомлені відпочинком
Пам'ятайте відомий анекдот про чоловіка, якого дружина до травня пиляла: «Винеси ялинку!»? У мене він викликає подвійні почуття. Можливо, цей бідолаха зовсім не був невиправним ледарем, а просто ніяк не міг змиритися з тим, що новорічні свята вже минули?

Є везунчики - люди, які повертаються з відпустки свіжими, «як огірочки», і дуже швидко входять в колишній ритм життя. Іншим повернутися у звичну, здавалося б, колію не так-то просто. А є й такі, кому хоч зовсім у відпустку не ходи, настільки після нього «плющить і ковбасить», все валиться з рук, а при думках про роботу або домашніх клопотах починає боліти голова і до горла підступає кому ...

«Всихання мізків» у більшості курортників першими визначили німецькі психологи (за три тижні відпочинку інтелектуальний рівень у середньому знижується на 20 пунктів). Їх колеги-іспанці зафіксували у 35% обстежених екс-відпускників симптоми глибокої депресії. В останні роки термін «післявідпускна депресія» полюбився і вітчизняним психологам. Деякі з них упевнені, що депресії після відпустки, яка проявляється в занепадницькі настрої, небажанні вирішувати поточні справи і повної апатії, відчувають абсолютно все! Працівники численних центрів бізнес-консультування пропонують своїм клієнтам - керівникам організацій - цілі програми з «повернення» кадрів в робоче русло. Але чи так все похмуро насправді?

Депресія? Ні, післявідпустковою «блюз»!
Традиційно відпустку асоціюється з відпочинком, «видихом», розслабленням. Часто саме у відпустці ми кидаємо собі виклики і приймаємо їх, робимо небувалі раніше подвиги. Таким особистим звершенням може стати справжній похід: з ночівлями у наметі та приготуванням обідів на вогнищі, або здійснення давньої мрії - скажімо, стрибок з парашутом або заплив на байдарках, або ... поїздка з немовлям «на село до дідуся», вдалину від цивілізації.

Зроблю невеличкий відступ. Різкі зміни гормонального фону і стрес, супутній пологах, викликають у жінки стан, який в англомовній літературі іменується baby blues. Російського еквівалента цього терміна немає, але за змістом найбільше підходить слово «нудьга». У перші дні після появи малюка на світ емоції молодої мами «пливуть». Вона то бурхливо радіє, то сумує, то заливається гіркими сльозами. Зазвичай все налагоджується само собою; до цієї післяпологової депресії справа доходить в окремих випадках. У нас же існує думка, що цей психіатричний діагноз - неминучий доля кожної новоспеченої мами.

Також і повернення з відпустки - чергова зміна ритму життя, а, значить, стрес для організму і психіки, підвищена вразливість і коливання настрою. Але зовсім не обов'язково депресія!

Післявідпускний нудьги схильні як любителі активного, насиченого, екстремального відпочинку, переповнені яскравими враженнями, так і ті, хто спокійно розслаблявся і відсипався на дачі. Зміна способу життя може виявлятися не тільки букетом негативних емоцій, дратівливістю, безсонням, тугою і пригніченістю. Інший, менш поширений сценарій - післявідпускна ейфорія, коли людина не просто не може увійти в робочу колію, а, здається, «завис» у відпускний часу. Співробітник моєї подруги щорічно відпочиває з дружиною в Криму. Після повернення він не здатен ні на яку роботу, а розмовляти може тільки про минулу поїздці. Він блукає по офісу зі своїми альбомами у пошуках чергової «жертви», а відловив таку, починає найдокладніший розповідь в захоплених тонах години на півтори. Причому йому зовсім не потрібен зворотній зв'язок і байдужі спроби «співрозмовника» реагувати на почуте! «Повернення до себе» займає у Миші з місяць - за цей час не залишається ні одного колеги, який не знав би напам'ять всі найдрібніші подробиці його відпустки.

У найгірших випадках після відпустки загострюються міжособистісні конфлікти, а схильний до вживання спиртного людина може запити. Нерідка і захисна реакція організму - хвороба. Це класичний неусвідомлюваний спосіб продовжити собі відпустку, пом'якшити перехід до буднів.

Післявідпускна реанімація, або Рецепт від хандри
Щоб допомогти собі фізіологічно і психологічно перебудуватися, звикнути до нового ритму, не потрібні грандіозні «програми». Досить слідувати простим, навіть очевидним правилами.

При можливості постарайтеся повернутися з поїздки не за один день до початку роботи / навчального року, а хоча б за 3-4 дні, і відразу ж налагодьте режим сну. Щоб вранці не виникало суєти і поспіху (коли ми сердимося на противний будильник, на повільність дітей, на власну неогранізованность, одним словом - на весь світ), доведеться прокидатися набагато раніше, ніж під час відпустки. А для цього слід раніше лягати спати, щоб сон становив як мінімум 7-8 годин.

При одній лише думці, який купу невирішених справ накопичився за відпустку, опускаються руки. Часом в останні дні відпочинку або відразу після приїзду додому ми часто прагнемо «обійняти неосяжне»: розібратися з фотографіями і відеозаписами, перепрати речі, прибрати в квартирі, відвідати всіх друзів і родичів і обдарувати їх привезеними подарунками. Така лихоманка «під завісу» відпустки не обіцяє нічого хорошого і лише посилює нудьгу.

Після повернення з відпустки вам належить велика прибирання (будь то вдома або на робочому місці)? Не намагайтеся здолати її за один-єдиний день. Якщо у вас є схильність складати плани і дотримуватися їх, так і зробите. Людям же, за природою спонтанним і не бере до планування, можна порадити: дійте так, щоб не виходити зі своєї зони комфорту.

На роботу з новими силами
У перші робочі дні не звалювати на себе, наскільки це від вас залежить, гору рутини. Поділіть всі справи на ті, які потрібно вирішувати прямо зараз, і ті, які можуть трохи почекати (краще оформити список у письмовому вигляді). До самої роботі краще повертатися потихеньку і поступово, починаючи з розмірених дій: наприклад, розберіться з накопиченої за час вашої відсутності поштою, електронної та паперової. Але не прискорюйте післявідпусткову «розгойдування» - не беріть роботу додому.

Якщо разом з вами з відпочинку повернулося багато ваших колег - не зашкодить корпоративний післявідпустковою сабантуй з обміном враженнями (але не треба розтягувати його на тиждень і довше).

Оскільки з відпустки повертається новий (або нова) «Я», то мимоволі всі знайомі обставини сприймаються в іншому світлі - щось, звичне раніше, починає шалено дратувати. Звідси правило: не приймати відразу після відпустки відповідальних рішень - великий ризик, що вони виявляться помилковими (рекомендація відноситься не тільки до робочих, а й сімейним, особистих справах).

Відпочинок - це святе!
Вчорашні відпускники кілька тижнів, а то й місяців, не дозволяють собі повноцінного відпочинку, мовляв «вже навідпочивався». У результаті посилюється стрес і накопичується втома.

Нехай наступний рада не здасться безглуздим: після відпустки треба наново вчитися відпочивати, вже не нон-стоп, а в звичайному режимі - так, як ви живете більшу частину свого життя. Вечорами знайдіть час для себе: прогуляйтеся, прийміть теплу ванну, дочитайте книгу, яку не дочитали у відпустці ... Не звинувачуйте себе, що «справи стоять», а ви, мовляв, прохолоджує. На вихідні намагайтеся вибратися на природу, за місто.

Якщо позбутися від думок про власну легковажність не вдається, спробуйте домовитися з «відповідальною частиною себе». Пообіцяйте їй, що в обмін на відпочинок ви відразу повернетеся до невирішених проблем. Девіз Скарлетт О'Хара з «Віднесених вітром» доведеться як не можна до речі: «Я не буду думати про це зараз, подумаю про це завтра».

Пошук альтернатив
Під час відпустки в організмі людини виділяється велика кількість ендорфінів - гормонів щастя та гарного настрою. Після повернення додому їх рівень може різко знизитися, але ендорфіни - природні наркотики - тим і гарні, що вам під силу активізувати їх вироблення. Два простих, але надзвичайно ефективних способу: перебування на яскравому сонячному світлі і фізична активність.

Багатьом улюбленим канікулярним занять можна підібрати якщо не повноцінну, то хоча б часткову заміну. Наприклад, сумуєте за щоденними морським або річковим запливів - спробуйте походити в басейн. Врахуйте, що при нудьги не можна чекати натхнення, щоб чимось зайнятися - ризикуєте зовсім його не дочекатися. У післявідпускні час, як і в інші складні життєві періоди, активність повинна передувати бажанням її виконувати.

Тих, хто будував на час довгоочікуваного відпочинку воістину наполеонівські, а тому - нездійсненні плани, після відпустки з'їдає почуття незадоволеності і провини. Сумують і ті, чиїм очікуванням не призначено було збутися («Ну не прикро - збиралися на Мальдіви, а з-за [...] просиділи все літо у бабусі в селі!") Подивіться правді в очі - відпустка минула, і його не повернеш. У тому, яким він виявився - велика частка незалежних від вас обставин. Напевно було в ньому щось хороше - так розшукайте ж! Неважливо, що буде предметом вашої особливої гордості - разючий шоколадну засмагу або небачений врожай вишень та абрикосів, вирощений у власному саду. Цінуйте свій досвід - він найкращий, тому що належить вам.

Ледь повернувшись з відпустки, ви починаєте будувати плани на наступний рік? Такі думки цілком природні, але культивувати їх навмисно не слід. Настільки завчасна «підготовка» безглузда, оскільки ще більше відволікає від дійсності і навалилися після відпустки турбот. Може виникнути відчуття, що справжнє життя - це повна свобода і безтурботність, море, гори, острови, походи, розкішні готелі, улюблена дача (підкресліть потрібне), а зараз вас чекає тільки суцільна каторга. Так що в даному випадку прислів'я «готуй сани влітку» не зовсім доречна.

Мама після відпустки
Вважається, що жінкам зміна життєвих ритмів дається легше, оскільки їх психоемоційна система більш гнучка. Але якщо мова йде про працюючій жінці, то їй, як не крути, доводиться переживати множинну адаптацію: до роботи і домашнім турботам, і, крім того, займатися підготовкою дітей до нового навчального року.

Якщо мама не працює, а зайнята вихованням малюка, то, на перший погляд, ні про яку післявідпустковою нудьги навіть мова не може йти. Однак материнство - це цілком повноцінний працю, тому все сказане вище відноситься і до мам-декретниці.

Особливо чутливі натури часом компенсують післявідпусткову нудьгу, програючи в голові всілякі «сценарії» життєвих змін, зокрема, переглядають оголошення про нову роботу. Така стратегія допомагає знайти плюси в нинішній ситуації і швидше до неї адаптуватися. Мами ж малюків позбавлені такої можливості. Їх роботу не можна «змінити», як не можна попросити «гнучкий графік роботи» чи вихідний за свій рахунок.

Як відомо, до хорошого, більш комфортному звикаєш швидко. Скажімо, ви чудово справлялися з немовлям самостійно, але на відпочинок поїхали зі своєю мамою. Дві-три тижні або довше доглядали за дитиною «у чотири руки». Не дивно, що після повернення здасться, що ви не здатні прожити один на один з сином та донькою і одного дня. У такому випадку, перш ніж піти вищенаведеним порадам, усвідомте, чому вам так складно. Вірніше, чому вам здається, що вам важко.

Діти після літа
Вашим дітям належить повертатися в дитячий садок або школу, або прийти туди вперше? Після привілля, неробства, повноцінного «видиху» їм, маленьким і старших, набагато складніше ніж дорослим «зібратися» і зробити «вдих».

Перш за все, з найперших вересневих днів налагодьте чітку систему ранкових зборів. Систематична суєта, знервована обстановка, гарячкові пошуки потрібних речей і, як результат, запізнення дітей у школу і садок трапляються виключно з вини батьків. Навіть тим, хто терпіти не може графіки і розпорядки, краще трохи поступитися принципами і скласти найпростішу «напоминалку» хоча б дітям про те, що і в якій черговості їм треба робити вранці. Подбайте також, щоб часу було з невеликим запасом - адже час дітей також структурують дорослі. Наприклад, своєчасний підйом неможливий без своєчасного «відбою» - значить, доведеться звернути увагу і на «зміст» вечорів дитини, на те, щоб він вчасно лягав спати.

Ще одна післявідпускна проблема криється у звичці купувати все для школи та садочка, повернувшись «з корабля на бал»: в останні дні літа. Чи доводилося вам брати участь у набігах на магазини у пошуках відсутніх книжок, зошитів, пензликів, кросівок? Коли поряд з необхідним купується маса непотрібної нісенітниці? Мабуть, таке можна пробачити лише батькам першокласників. Іншим варто проявити завбачливість, щоб не перевантажувати і без того напружені післявідпускні деньки.

Усім читачам від душі бажаю, щоб єдиною проблемою після відпустки стала легенька смуток прощання з літом, яка з лишком би компенсувалася бадьорістю духу і підйомом сил. Вдалого навчального та трудового року!

Країна спогадів, або Архів мандрівника
Виконайте невелике завдання: назвіть сходу десять асоціацій до слів «спогади про відпустку». Упевнена, що в списку кожного з вас виявиться слово «фотографії».

Я, як і більшість моїх друзів, зробила вибір на користь цифрового фотоапарата. Але мені шкода прощатися з епохою реальних, фізичних фотографій. Прийшовши в гості до знайомих, вже не попросиш фотоальбом «з останньої відпустки», не влаштуєшся з ним зручно в кріслі, не станеш розглядати, не поспішаючи, в своє задоволення, повертаючись до вже переглянутих зображень, порівнюючи їх між собою. Весь фотоархів зосереджений в хазяйському комп'ютері (який у мене особисто абсолютно не асоціюється з відпочинком, швидше навпаки) або на диску DVD. Можливо, дорослі від цього і виграють, адже їм доступні графічні редактори - простенькі й хитромудрі, - дозволяють миттєво прибирати зі знімків дефекти, обробляти їх, поєднувати, додавати спецефекти, створювати складні композиції ... Але для дітей всі ці процеси залишаються абстрактними. Такими ж поступово стають спогади про канікули та відпочинок.

Тому в мене вдома віртуальні фотовоспомінанія не витіснили фізичні, матеріальні. По-перше, я завжди замовляю друк цифрових фотографій. Хоч вартість цієї послуги висока, вона себе виправдовує, адже друкуються не «всі якісні», а тільки найбільш вдалі або підходящі для якихось робіт (про це нижче) знімки. По-друге, у моїх дітей є власні альбоми, в яких вони самі наводять порядки, переставляють фотографії і дарують їх друзям, додають наклейки і малюнки ... Але мова не про це. Ми дуже любимо створювати колажі.

Все дуже просто. Беремо лист щільного ватману. Зверху (або збоку, або навскоси) підписує назву. Скажімо, «Літні канікули-2006» (втім, колаж може бути присвячений і єдиному події, скажімо, «Наша подорож до Єгипту»). І тут відкривається простір для творчості. Перш за все, ми продумуємо концепцію і «родзинку» саме цієї роботи. Потім розкладаємо фотографії і вирізані їх частини, красиво поєднуємо і компонуємо. Додаємо забавні, жартівливі підписи, наклеюємо підходящі повнокольорові вирізки (наприклад, з рекламних проспектів - великий їх запас зберігається в окремій коробці), наклейки, прикрашаємо якимось декором, щось домальовували, створюємо фон ... уф. Готово. Можна віднести готовий колаж в дитячий садок або школу (уявляєте, який успіх буде мати традиційний розповідь вашого сина чи дочки «Як я провів літо», підкріплений чудовим наочним матеріалом), а потім або залишити там, або забрати додому (і, наприклад, повісити його на стіні в дитячій або загальній кімнаті).

Створюючи фізичні образи канікулярних подій і поїздок, діти немов переживають їх заново. Вони не просто «занурюються» в недавні ще враження, а й починають відчувати їх місце в потоці часу («Це було, але вже пройшло») і знаходять самих себе в Даному.

З огляду на все сказане, складання такого колажу принесе користь і дорослому, послужить приємною профілактикою післявідпустковою нудьги і об'єднає з дітьми.

Так, до речі: нам до душі ватман, а можна взяти і альбом для малювання з щільними сторінками і створити власну «Книгу нашого літа».

Журнал "Світ родини"

[09-10-20][Все для туристів]
Традиції нашого краю. (0)

[09-08-22][Відпочинок за кордоном.]
Греція: Блюда і напої (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Столиця Кіпру - Никосия (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Йорданське побережжя Мертвого моря. Все найкраще (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: ЛюбOFF (11-02-18)
Переглядів: 1103 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: