П’ятниця
24-04-26
00:49

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Життя чудових іспанців

Життя чудових іспанців

Якщо мова зайде про чоловіків іспанської національності, то неодмінно прозвучить слово «мачо». А якщо про іспанці - то, звичайно, фатальна красуня Кармен. А що насправді являють собою іспанці в звичайному повсякденному житті?
Життя чудових іспанців А у нас сієста!

Іспанці дійсно дуже темпераментний народ. Це видно неозброєним поглядом. Вони абсолютно не соромляться бурхливо виражати свої почуття, багато і голосно сміються і з шаленою швидкістю жестикулюють. Туристу вступити в контакт з іспанцем будь-якого віку та статі не представляє жодної проблеми. Не встигнете озирнутися, як вас вже поплескують по плечу, а то й зовсім дворазово цілує - так тут вітаються. Коли почнуть «тикати», не обурюйтеся: «Я з вами, шановний, на брудершафт не пив!». Звернення на «ти» в Іспанії настільки в порядку речей, що «зелені» студенти дозволяють собі подібну вільність по відношенню до посивілий поважним професорам без ризику заробити «пару» в залікову книжку.

Потрапите в іспанський будинок, не поспішайте підхоплюватися ні світ, ні зоря: і на самоті перебувати будете, і ложки паельі на сніданок не знайдете. Ні, іспанці - народ гостинний, просто в них розпорядок дня зовсім інший, ніж по всій Європі: всі події зрушені в часі на більш пізній час. А звичка снідати вдома в один і той же фіксований час відсутня зовсім. Чашка кави випивається вже на робочому місці. Зате між годиною і половиною другого дня дуже щільно обідають. Після чого настає святе для кожного місцевого жителя час - «сієста», післяобідній відпочинок.

До незадоволення туристів і радості корінних жителів всі магазини і левова частка установ закриваються до п'яти годин вечора - занадто спекотно, щоб роботу працювати. Іспанці взагалі люблять повторювати, що робота - це всього лише вимушені паузи між святами. Громадяни під час сієсти в міру можливостей розійдуться по домівках, де ніжаться у затінку, а то й просто сплять. Ще б пак - вночі це зробити буде просто ніколи. Нагодувавши дітей обов'язковим п'ятигодинних полуднем, потім попрацювавши ще пару-трійку часочков, іспанці зобов'язані з'явитися на сімейну вечерю о десятій вечора.

Краща прикраса столу - знамените іспанське вино «Сангрія». Пам'ятайте, що стукатися келихами до дзвону у вухах тут не прийнято: досить вимовити «чин-чин». А підносячи спиртне до рота, не забудьте ще «Салюд» на честь присутніх сказати. А ось фразу «На добраніч» можете навіть не шукати в російсько-іспанському розмовнику. Спати після вечері ніхто з місцевих до величезної радості відпочиваючих не збирається. Коли спадає спека і приходить нічна свіжість, наступає «марча».

Нічний дозор по-іспанськи

У цій країні улюблена національна забава - марча, тобто нічні походи з бару в бар, з ресторану в ресторан, з кафе в кафе. Благо в Іспанії подібних закладів більше, ніж у будь-якій іншій країні. З кінця XIX століття і до цього дня іспанці виспівують частівку: «Мадрид - не місто, а потіха! Сюди приїхав ти не дарма! Тут є одна бібліотека і пара тисяч славних барів! ». Кількість бібліотек, звичайно, збільшилася за цей час, але і питних закладів теж стало ще більше. Столичні жителі присягаються святий Мадонною, що між площами Аточа і Сан-Мартін, які знаходяться в центрі Мадрида на відстані в п'ятсот метрів, більше барів, ніж у всій Норвегії. Тільки одне-єдине заклад майже пустує в цій країні - це «Макдональдс». Іспанці - патріоти у всьому. Лише одного американця вони визнали мало не рідним - письменника Ернеста Хемінгуея, який з такою любов'ю описав їх кориду, ловлю форелі і іскристе вино. Кожен іспанська бармен буде з піною біля рота доводити вам, що саме тут - по-він за тим столиком - дядечко Хем творив свої шедеври. Словом, гріх марча не влаштувати, хоча б заради того, щоб все ж таки розшукати даний хемінгуеєвської кафе.

У літню пору це улюблене всіма іспанцями, крім грудних немовлят, захід може тривати годин до сьомої ранку, незважаючи навіть на те, що завтра на роботу. Частенько можна помилуватися, як іспанські батьки в годину ночі бурхливо спілкуються за чаркою хересу, а їх п'ятирічний малюк, завбачливо захопивши з собою іграшки, розважається поруч за столиком. О, а от і дідусь підійшов, зараз замовить ароматне вино «Ріохи», прямо з дубової бочки, і всі відвідувачі почують полум'яну промову про те, які в роки його молодості бували кориди! Туристи, котрі скуштували радості Марч, саме її, а не архітектурні шедеври Барселони або навіть знамениті бої биків, називають головною визначною пам'яткою цієї країни.

Однак для того, щоб дати такий хвалебний відгук, необхідно дотримати правила Марч. Пересуватися з одного закладу до іншого традиційно прийнято на своїх двох, пити теж бажано стоячи. Присіли на хвилиночку, значить, застрягли в цьому кафе до ранку, а вам ще не один десяток треба відвідати.

У кожному барі потрібно замовляти тільки одне блюдо на компанію з трьох-чотирьох чоловік і не більше двох келихів вина на кожного, а платити треба не складчину, а по черзі. Вип'єте більше в цьому закладі, на дегустацію вин наступних барів просто сил не залишиться, а до ранку ваш організм взагалі не буде здатний функціонувати. Вчіться пити у іспанців - в міру, перемежовуючи величезною кількістю простий питної води і під різноманітну закуску.

До речі, найкраще замовляти «тапас» (кришка). Начебто блюдо одне, а наїстеся досхочу. За старих часів листоношам, які принесли добру вістку, безкоштовно підносили домашнє вино і трохи їжі на дерев'яній кришці від глечика з вином. Зараз безліч різних закусок невеликими порціями розкладають прямо на барних стійках на одному великому дерев'яному блюді. Вам не потрібно навіть вчити, як саме вони по-іспанськи називаються - хамон серрано або чорізо, просто покажіть на "тапас» пальцем і їжі у вас буде в асортименті.

І ще один нюанс. Упустите серветку на підлогу, не поспішайте її піднімати, розсипаючись у вибаченнях. Господар питного закладу тільки «мучас Грасіас» вам скаже, адже згідно стародавньої традиції, кількість сміття на підлозі бару говорить про ступінь його популярності: чим його більше, тим частіше бар відвідуємо.

Не варто думати, що мета Марч - просто перепробувати меню і можливості винних льохів всіх навколишніх закладів. Головне - поспілкуватися з народом. Пам'ятайте, що в бесідах з іспанцями існують найсуворіші табу. Місцеві жителі, на відміну від нас, ніколи не говорять про смерть. Так що «бути чи не бути» будинку розберетеся. Тут же споживайте тільки радості цього тлінного світу. Поганим тоном вважається обговорювати за чаркою грошові питання. Це ваші особисті проблеми, їх ви повинні були в робочий час усунути. Ніколи не питайте в іспанця, навіть у чоловіка, скільки йому років. Втім, помандрувавши іспанським барах, ви зрозумієте, що можна цілу годину душевно розмовляти з місцевим завсідником, а, розпрощавшись, з подивом усвідомити, що навіть імені його не впізнали.

Не просто Марія

На іспанських іменах варто зупинитися докладніше, щоб уникнути непорозумінь у спілкуванні. У іспанців немає по батькові, але зате є подвійні прізвища, за якими можна простежити їхній родовід. Виходячи заміж, жінка, як справжня горда Кармен, прізвище чоловіка не бере, а зберігає свою, родову. А їх спільні діти отримують в якості першої прізвище батька, а за нею слідом пишеться перше прізвище матері. Проста задачка: середньостатистична іспанка з середньостатистичним ім'ям Пілар Гомес Діас виходить заміж за звичайного іспанського мачо на ім'я Феліпе Родрігес Фернандес. Як її тепер називатимуть? Правильно, все так само Пілар Гомес Діас, як ніби нічого в її житті не змінилося. Коли у цієї пари народиться дочка, яку в кращих традиціях назвуть Мерседес, вона стане Мерседес Родрігес Гомес. Прийде час, і Мерседес Родрігес Гомес відправиться під вінець з Хуаном Гарсією Мартінесом, але ні одна з трьох складових її імені не зміниться. А ось повне ім'я її сина Педро буде звучати, як Педро Гарсія Родрігес. На щастя для іноземних партнерів іспанців у діловому спілкуванні використовується тільки перша прізвище. Так, Феліпе Родрігес Фернандес в бізнесі іменує себе просто сеньйор Родрігес.

Незважаючи на репутацію ревнивих мачо, звичайний іспанець вкрай рідко наполягає на тому, щоб його обожнювана дружина прийняла його прізвище в знак того, що належить тільки йому єдиному. У такому випадку мудра Пілар Гомес Діас, дружина Феліпе Родрігеса Фернандеса, буде підписуватися як Пілар Гомес Діас де Родрігес, тобто і чоловікові догодить, і своє прізвище збереже. Коли бідолаха Феліпе помре, неутішна Пілар почне підписуватися як Пілар Гомес Діас, вьюда де Родрігес (тобто вдова Родрігеса).

Заплутавши приїжджого в лабіринтах своїх прізвищ, іспанці спробували навести порядок в іменах. Часто синів називають, не довго думаючи, ім'ям батька, а дочкам дають ім'я матері. Таким чином, в одній великій іспанської сім'ї можна зустріти відразу декількох Едуардо і парочку Маргарит. Щоб їх розрізняти, люблячі батьки придумують зменшувально-пестливі варіанти. Енріке-старший залишиться Енріке, а молодшого будуть кликати до столу як Кіке. А маленький Пако насправді носить стародавнє ім'я свого батька Франсіско.

Сім'я і дім - святі для іспанців поняття. Всі важливі життєві питання вирішуються на сімейній раді. Батьки при всій своїй природній напористості ніколи не карають дитину, навіть не підвищують на нього голоси. А люди похилого віку живуть з подорослішали дітьми і користуються пошаною і повагою. В Іспанії майже немає будинків для людей похилого віку або людей похилого жебраків на вулицях. Можливо, завдяки подібним до відносин тривалість життя середнього іспанця найвища по Європі. Та й чому б не порадіти життю довше в цій чудовій країні, де свято, як казав дядечко Хем, завжди з тобою.


[09-10-22][Все для туристів]
Наші пам’ятки – Архітектура. (0)

[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Звіт по практиці (3)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Канада: особливості поведінки (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Андорра: віза в минуле (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-17)
Переглядів: 1000 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: