Вівторок
18-09-25
16:53

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Жіноча доля Африки

Жіноча доля Африки

«Африка, Африка! - Захоплено співала мавпочка Чічі у фільмі «Айболить-66». - Це сонце, скільки хочете, це море, скільки хочете !»... А ще це - навіть уявити собі важко, скільки народів, племен, кланів, мов, а, отже, абсолютно різних жіночих доль, і далеко не завжди сонячних ...
Жіноча доля Африки Танцюй, поки молода

Центральна Африка. Десь у надрах Намібії. Так званий «Невестін селище». Тут збирають дівчат на виданні з усієї округи. Ах, як мило! Загальний «дівич-вечір» напередодні весілля, спільне вишивання на п'яльцях приданого, колективні мрії про майбутнє сімейне щастя ...

Як би не так. Мета заходу - перевірка дівчат в першу чергу на цнотливість. Втратили цноту до першої шлюбної ночі можуть і на багаття відправити. Але навіть дорогоцінна невинність - ніщо перед іншим найважливішим якістю, яким повинна володіти тутешня наречена. Це витривалість. Воно й зрозуміло, адже, як правило, місцевим жінкам доводиться виконувати важку фізичну роботу під палючим сонцем. Однак вельмишановна дружина вождя й інші високопоставлені дами перевіряють профпридатність дівчат не на плантації, як можна було б подумати, а на своєрідній дискотеці. Наречених змушують не працювати, а співати і танцювати. Причому десять днів підряд, від сходу до заходу, з невеликими перервами на сон, пару бананів і ковтків води. Вечорами, щоб додати жару, посеред танцмайданчика розпалюють величезне багаття. Ту негідну, яка впаде без сил, втратить свідомість або, що ще гірше, відмовиться від подальшої участі в танцях, з ганьбою проганяють назад до батьківської хати. Заміжжя для неї замовлено назавжди. «Перездачі» в «нареченої селищі» не передбачено ні за які пряники. Однією старою дівою на світі стане більше.

Успішно відтанцювали чорношкірим красуням чекає ще одне випробування - на плодючість. Святий борг будь заміжньої африканки - твір потомства. Горе тій жінці, яка не може зачати дитини протягом трьох років після весілля. Місцеві жителі вірять, що безпліддя жінки передається землі, садів та стадам її чоловіка. А потім вічні неврожаї наздоженуть і інших її близьких, і навіть сусідів. Так що, не чекаючи загальної голодної смерті, багато племен просто-напросто виганяють нещасну з села, більш милосердні - повертають батькам. А ось плем'я Рунду виявляє в цьому питанні нечувану м'якотілість - дозволяє безплідним жінкам симулювати вагітність за допомогою накладного живота, а потім зобразити пологи - для того, щоб у той же день усиновити або удочерити новонародженого з багатодітної сім'ї. За велінням вождя, ніхто і ніколи не посміє відкрити такій дитині таємницю його народження. Усі щасливі, всі танцюють.

Краса по-африканськи

Чи важлива у долі африканських жінок краса? Дивлячись що розуміти під цим словом. Модельна зовнішність, параметри 90х60х90, лялькове личко - це всі забаганки «білої людини». В Африці перекручуються по-своєму. У племені банту особливо цінують подовжене, вузьке обличчя, а в племені акан захоплюються довгими прямими носами, абсолютно не характерними для негроїдної раси. Жінки народності менде з раннього дитинства використовують глину особливого сорту для відбілювання обличчя. Це зовсім не означає, що чорношкірі люди відчувають комплекс меншовартості по відношенню до своїх колишніх колонізаторів, всі ці хитрощі існували задовго до того, як жителі Африки вперше побачили європейців.

З найдавніших часів представниці прекрасної статі з різних племен прикрашають себе, як можуть. Деякі вважають, що для пані немає нічого привабливіше шрамів, які «заробляються» не в боях за кращих кавалерів, а тихо-мирно, в домашніх умовах. Ніжну дівочу шкіру розрізають в уподобаних місцях склом або заточеним каменем, отримані рани, що кровоточать натирають послідом тварин, піском або золою, мучаться і стогнуть, і все це для того, щоб в результаті рубці вийшли як можна більш помітними, а значить, більш привабливими для чоловічого населення.

Інші чорношкірі дами ісхітряются не залишити на собі живого місця від увійшов нещодавно в моду і в нас пірсингу. Перші проколи на вушках дівчаткам роблять ще в дитинстві, тільки вставляють в них не золоті сережки, а некволі важки. До моменту статевого дозрівання найкрасивішою дівчиною вважається та, чиї мочки вух найдовші. В інших племенах малятко прийнято робити отвір у нижній губі і закладати його прикрасою, діаметр якого поступово збільшують, а губа тим часом, природно, розтягується все більше і більше. Чоловік, у якого, як кажуть, губа не дура, і дружину вибирає собі до пари. Адже чим більша прикраса здатна витримати ніжна губка його благовірної, тим вище його соціальний статус.

А от у країнах Північної Африки з давніх, найчастіше голодних, часів красунею називають ту, яка ламає будь ваги своїми кілограмами. Гаваж, тобто насильницьке непомірне годування дівчаток, практикується і в наші дні. Худа жінка вважається некрасивою і не здатна виносити здорове потомство. Таку заміж не видаси! Часом турботливі батьки доходять до абсурду, напихають дочок як на забій, і в результаті половина жінок в Тунісі і Марокко страждають ожирінням, а, отже, цілим рядом захворювань, перш за все діабет, серцево-судинними захворюваннями, серйозними недугами шлунково-кишкового тракту. Багато нещасні ледве пересуваються по життю і несвоєчасно йдуть в інший світ.

У Мавританії (північний захід Західної Африки) гаваж взагалі оголошений національним лихом. Тамтешні жителі, особливо в сільській місцевості, впевнені, що жінки повинні бути не просто повними, а величезними! Мабуть, в пустелі, яка займає велику територію країни, такі огрядні матрони - своєрідний запас їжі на чорний день. Місцеві чоловіки при цьому відрізняються стрункістю і прихильністю традиціям: особисто контролюють процес харчування своїх дочок. У ході дослідження з'ясувалося, що у 15% маврітанок через переїдання тріскалася шкіра! А кожна п'ята заявила, що їй ламали великі пальці ніг, щоб примусити їсти. Краса по-африканськи вимагає кривавих жертв.

Не ходіть, дівчата, в Африку гуляти ...

Ще одна древня традиція, з якою намагаються боротися сучасні просунуті африканки - жіноче обрізання. Ампутація клітора, а то і всіх геніталій - звичайна практика щонайменше у двадцяти восьми країнах Африки, від тієї ж Мавританії і Берега Слонової Кістки на заході до Єгипту, Сомалі і Танзанії на сході. Ця операція вважається священним ритуалом і символізує «очищення» дівчатка приблизно від шести до дванадцяти років, її перехід у ранг дорослої жінки. На переконання їх матерів, необрізаний дівчину ніхто не захоче взяти за дружину. У Судані переконані, що таке «недороблене істота» буде весь час занадто порушено, почне гуляти направо і наліво і не зможе належним чином зосередитися на домашньому господарстві. До того ж «без обрізання не народжуються хлопчики», і ніякі наукові доводи не переконають суданців в абсурдності цього постулату. Жителі Нігерії вірять, що якщо жіночий клітор не видалити, то контакт з ним вб'є дитини при народженні. А в деяких особливо глухих місцях люди з покоління в покоління передають повір'я про те, що необрізані жіночі геніталії продовжують рости і перетворюються на величезний фалос. Гарна буде ваша улюблена донька з такою ось ... частиною тіла?!

Ще в грудні 1997 року Верховний суд Єгипту визнав операцію по обрізанню незаконною, і жінки всієї Африки знайшли надію, що це стане віхою у викоріненні варварської традиції. Але, на жаль, обрізання продовжують робити, тільки тепер підпільно, а значить, в антисанітарних умовах, без дезінфекції та анестезії. Як хірургічних інструментів використовуються ножі, леза для гоління і навіть биті пляшки. Від сильної кровотечі і болі дівчинки іноді помирають прямо під час «очищення». У тих, що вижили виникають ускладнення, які докучають їм протягом усього життя: інфекції, сильні болі під час менструацій, найважчі пологи, не кажучи вже про постійну сексуальної незадоволеності. Але, незважаючи на ризик, матері, що призводять своїх дочок на операцію до якої-небудь місцевої повивальної бабці, свято вірять, що творять праведне діло. І справді, необрізані дівчатка стають ізгоями, їх шанси створити сім'ю дорівнюють нулю.

А у народності Сабіна, що в Уганді, необрізані жінки взагалі не зважають ні жінками, ні одноплемінниць. Їх називають «дівчатками» незалежно від віку, забороняють участь в справах громади навіть у якості слуг. У племені масаї, проживає в Кенії і Танзанії, практикується публічне обрізання, щоб майбутні чоловіки могли бачити, що беруть у дружини «якісний товар».

Що накажете робити в такій ситуації владі - заарештовувати і карати цілі села? Щоб ритуал "очищення" залишився у минулому, в сьогоденні потрібно очистити свідомість від стародавніх забобонів, а це справа нелегка. А поки що навіть високоосвічені африканки везуть своїх доньок у Європу. Не тільки за елітними дипломами, але і за професійними операціями з жіночого обрізання в дорогих клініках ...


[10-01-23][All for the tourists of]
Relikti Ukrainian a suit (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Кіпр: активний відпочинок (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
На замітку господині. Українські традиції і Різдво (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
З головою в екзотику (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-17)
Переглядів: 1633 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: