Четвер
24-04-18
16:24

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Воїн російська - Симбірськ

Воїн російська - Симбірськ

Саме так на самому початку свого існування іменувався Симбірськ, нині Ульяновськ. Заснований як фортеця на кордоні держави російської, Симбірськ не раз відбивав атаки ворогів, ставши справжнім містом-богатирем.
Воїн російська - Симбірська Діти лева

Далекий 1648 рік. Цар Олексій Михайлович віддає указ побудувати фортецю на "дорозі до Персії». Саме так тоді іменували річку, яку ми звикли вважати символом Росії - Волгу-матінку. Землі по той бік Волги і вниз по річці вважалися східними, неспокійними і навіть небезпечними, а тому потрібен був надійний оплот, який у разі нападу не пустив би ворогів далі, на захід, на Москву. За 893 кілометри від столиці приїхав воєвода Богдан Хитрово, заснував на правому березі Волги місто і назвав його Симбірська.

Не дарма турбувалися російські правителі. Вже в 1672 році нової фортеці був наданий герб міста. Правда, це честь була надана Симбірську за відображення не зовнішнього ворога, а за боротьбу з ворогом внутрішнім, а саме за дворазову оборону від військ Степана Разіна. Сімбіряне проявили в боях з Стенько незвичайну мужність і левову хоробрість, а тому на гербі зобразили лева з короною на голові, що стоїть на задніх лапах і тримає меч у правій передній лапі. Хоча, можливо, що образ лева, якого ніхто з сімбірян і в очі-то з роду не бачив, був запозичений у герба все того ж Ірану. У столиці і раніше вважали, що город-фортеця ближче до Сходу, ніж до Русі.

Честь і совість

Петро I недарма увійшов до історії нашої країни, як найбільший реформатор. Ніщо не вислизнуло від його орлиного погляду, навіть геральдика. Заснована ним геральдмейстерську контора розробила для десятків російських міст нові, більш відповідні герби. Симбірську дісталася колона, увінчана короною. Вперше ця емблема з'явилася в 1712 році на прапорі Симбірського піхотного полку вкупі з роз'яснюючою «підперта честю». З тих пір і до теперішнього часу біла або срібна колона з короною залишається символом Симбірська-Ульяновська. Колону на блакитному щиті мав герб Симбірського намісництва, а потім Симбірської губернії.

Щоправда, були часи, коли колону честі намагалися зневажити. Після Жовтневої революції 1917 року герб з короною не міг не бути скасований. А заодно місто було перейменовано, адже Симбірськ - батьківщина самого Володимира Ілліча Леніна! Однак нового гідного символу Ульяновська придумати не змогли, і тільки в шістдесяті роки порожнечу спробували заповнити радянським гербом, який повинен був символізувати соціалістичні досягнення міста та області. Але як поєднати і аграрні успіхи, і Ілліча? Представлені на конкурс герби виявилися настільки невдалі, що далі проектів житті не мали.

Лише в 1996 році Ульяновськ, нарешті, знайшов новий герб, точніше, йому просто повернули стару білу колону, але розвінчаних - без корони. Одні історики стверджують, що колона як можна більш підходить місту, який мав прізвисько «дворянина на Волзі», адже колона символізує оплот держави. Однак цей символ органічний для століття 19-го, не для нинішніх днів. Під державою розумілося самодержавство, а дворяни були його честю і совістю. У наші дні цей посил не актуальне. А тому більшість краєзнавців тлумачить значення герба з більш широких, філософських позицій. Колона - це і вертикальна вісь, єднальна місто, що стоїть на землі російської, з Вищим світобудовою, і символ будівництва, архітектури, мистецтва в цілому. У цьому сенсі місту, заснованому як фортеця, місту-воїну є чим зайнятися і в мирний час!


[10-10-10][Все для туристів]
Вершини центральних Горганів (0)

[09-08-20][Відпочинок і поради]
Десять найсмертоносніших тварин миру (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Привіт з глибини століть - ліванські визначні пам'ятки (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
10 причин відпочити в Латвії (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-17)
Переглядів: 764 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: