Четвер
24-03-28
19:46

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Велика ціна за ясні очі Коханом. Софія Потоцька

Велика ціна за ясні очі Коханом. Софія Потоцька

Цей короткий розповідь є частиною циклу "Велика ціна за ясні очі коханням". Кохання - перекладається з білоруського, українського і польського як улюблена. Ви дізнаєтеся багато нового про те, як жіноча краса правила світом у різний час. Ці короткі історії розповідають про спокусниця, що володіють не тільки сліпучою красою, але і рідкісним розумом. Вони піднімалися з дна життя на вершину слави і багатства. І часто таких зльотів і падінь було кілька в їхньому житті. Ці фантастичні метаморфози відбивалися на долі великих людей і величезних держав. Краса править світом вже багато тисячоліть!
Велика ціна за ясні очі Коханом. Софія Потоцька Софія Потоцька.

У 1778 році в Туреччині для гарему Станіслава Августа, польського короля, були придбані у власної матері дві дівчинки-гречанки. Жінка розхвалювала королівському послу живий товар, сподіваючись виручити кілька золотих монет за обох дочок. Однією з них була Софія, 13 років зроду. Другий - її старша сестра. Посол порахував товар гідним уваги, кинув його господині кілька грошів. Так почалася велика доля Софії Потоцької, яка змінила багато чого в історії держави Російської.

У прикордонної Кам'янець-Подільської фортеці через деякий час дівчат висадили на берег, разом з іншим майном посла. На Софії було пошматоване плаття, на обличчя спадали темні локони. З живим товаром на кораблі зверталися не надто дбайливо. Хоч він і призначалася в дар самого короля.

Сестри так і не потрапили в гарем. У фортеці їх перекупив син коменданта, Йосип Вітт. Старша з дівчат покірно стала його коханкою. Раба змушена виконувати волю свого пана. Як вона не схожа була на молодшу сестру. Навіть втративши свободу, Софія не ставала жалюгідною кріпак. Вона запропонувала Вітте одружитися на ній! За власні гроші дорослий чоловік виконав бажання маленької грецької рабині. Доводи розуму, громадська думка і воля батьків виявилися слабкішими, ніж Софія і любов до неї!

Дівчина вмовила старого коменданта дати дозвіл на цей шлюб його сина. Майбутня свекруха померла, дізнавшись цю новину. А старшій сестрі знайшли чоловіка, турецького пашу. Медовий місяць пара провела в Парижі. Пізніше Софія народила сина Івана. Помер старий комендант, його місце дісталося синові. Але до того часу дівчина вже повністю усвідомила силу своїх чарів. Чоловіки були іграшками в її юних ніжних руках. Красуню чекали кращі столиці світу і блискучий Петербург.

У Стамбулі відбулася зустріч Софії і французького посла. Чари дівчата захопили розум чоловіки, кілька годин він розмовляв з юною дівою, не помічаючи сказаного. А прекрасна пані Вітт запам'ятала кожне його слово. Через деякий час Софія подарувала імператриці кілька цікавих фактів. У подяку дівчина отримала земельні угіддя і право бувати при дворі.

Був забутий чоловік і його жалюгідна фортеця. Сам польський король заборонив Йосипу залишати фортецю, щоб повернути дружину. Софія потрапила в табір Потьомкіна, а потім була їм відправлена до Польщі, зібрати інформацію про плани шляхти.

Мадам Вітт стала Софією Потоцькій. У Варшаві в неї закохався один з найвпливовіших поміщиків, дворянин, лютий борець за свободу Польщі старий граф Потоцький. Любов до жінки іноді буває сильнішою за любов до Батьківщини. Від пана відвернулися друзі, повернутися до Варшави було рівносильно смерті, загрожувало розорення, Вітт не давав розлучення Софії, а Юзефіна Мнішек розлучення своєму чоловікові Потоцькому.
Йосип Вітт сторгувався з суперником, і за величезну суму продав право бути з Софією. Юзефіна померла, хоча хто знає, що послужило причиною її смерті, і чи була вона природною.

Заради своєї коханої старий граф пожертвував незалежністю Польщі, друзями і багатством. Але навіть при помірних доходи, він знайшов кошти на казковий подарунок Софії. Чарівний парк на березі маленької річки, такий же прекрасний, як і Софія, став цим даром. У 1800 році в свій 35 день народження мадам Потоцька вийшла до гостей у костюмі грецької богині Афродіти. Погляди заворожували екзотичні рослини з далеких країн, водоспади і дивовижні тварини, химерні камені з'явилися фоном для сліпучої краси.

В Уманському палаці, Потоцький виплекав зрадника, яка позбавила його життя і викрав його серце прекрасної Софії. Цей юнак 22 років зроду став першим коханням Софії за всю її нелегке життя. Та саме любов вперше штовхнула її в пристрасні обійми чоловіка, а не можливість вирватися з рабства й злиднів. Мудра вершітельніца доль закохалася в пасинка Юрія Потоцького, сина власного чоловіка. Голос розуму жінки мовчав, так само як мовчав він у Йосипа Вітта, Салтикова, Потьомкіна, Потоцького старшого багато років тому. Любов править світом. І жодне почуття не здатне її перемогти.

Юрій допоміг батькові відправитися на той світ, а коханці стати забезпеченої вдовою. Багата, красива, мудра жінка отримала найбажаніший дар від долі - взаємну любов. Здавалося, тепер її життя стане справжньою казкою!

Потоцький молодший виявився азартним гравцем. І заради карткової гри він жертвував всім. Маєтки батька, коштовності Софії, спадок братів, власна любов до жінки-богині. Всі мерхнуло в порівнянні з тим азартом, який Юрій отримував від карткової гри. Вона любила його, а він любив гру. І цей любовний трикутник трохи не погубив Софію Потоцьку, маленьку грецьку рабиню, що стала легендою.

Мудра жінка відмовилася від першої й останньої любові. Вона вигнала Юрія, який загинув у Парижі, через кілька місяців після від'їзду.

Софія керувала залишилися заводами чоловіка, його угіддями і маєтностями. Її життя стало спокійним і нормальним. Благодійність та допомога біднякам замінили пристрасті, тихі прогулянки - світські бали. Кожен новий день був схожий на попередній.

У 47 років Софія зустріла того, хто заволодів нею навічно. Її краса дісталася смерті. У 1812 році померла грецька рабиня, комендантша Вітт, пані Потоцька, дивно мудра жінка Софія. Її краса губила чоловіків і країни. І може бути, коротка любов до азартному пасинку зробила її щасливою на мить. Про що вона згадувала перед смертю? Можливо, їй згадувалось дитинство на березі південного моря, або перший шлюб в убогій фортеці, початку її сходження до вершини влади і багатства. Або голос совісті змушував розкаятися у смерті графа, який зробив її ім'я легендою. Коротка любов до азартному пасинку в останні хвилини поставала перед її прекрасним оком або вона тихо молилася у своєму гарячому серці. Ми ніколи про це не дізнаємося. Але чоловіків, які жертвували честю і багатством заради цієї жінки, один її погляд робив щасливими на довгі роки. Цей погляд допомагав перенести позбавлення і втрати. Він снився їм у прекрасних снах і марився на яву.

Велика ціна за ясні очі коханий!


[10-01-23][All for the tourists of]
Easter (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Національна кухня ОАЕ (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Цитрон - символ розуму і король лимонів (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Прикмети і повір'я: національна кухня Індонезії (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
Переглядів: 1884 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: