Четвер
24-04-25
15:34

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Традиційне весілля в Гані

Традиційне весілля в Гані

Ви коли-небудь були присутні на весільній церемонії в Гані? Видовище справді захоплююче, скажу я вам.
Традиційне весілля в Гані Знайомство

У минулому в Гані не були прийняті побачення і залицяння. Батьки нареченого і нареченої укладали між собою договір про вступ своїх дітей у шлюб. Все це предварялись уважним спостереженням за юнаками і дівчатами, що живуть по сусідству. Цей звичай зберігся в країні і до цих пір, але нині так чинять не всі.

При виборі батьки юнака враховують характер дівчини, репутацію її та її сім'ї, можливі спадкові хвороби. Якщо батьки юнака задоволені з'ясованими фактами, вони звертаються до батьків дівчини і роблять їм пропозицію про шлюб.

Тепер настає черга батьків дівчини дослідити всю таємницю нареченого. Крім вищезазначених нюансів їх цікавить здатність молодої людини утримувати сім'ю: чи є у нього професія, чи працює він?

Якщо батьки дівчини всім задоволені, вони повідомляють про це протилежній стороні і після того, як потенційні наречений і наречена висловлять свою згоду, батьки і з тієї, і з іншого боку спільно починають підготовку до весілля.

Прихильники більш сучасного підходу діють трохи інакше. Після побачень і залицянь молоді люди, які вирішили побратися, повідомляють про це своїм батькам.

Заручини

Якщо батьки юнаки та дівчата після спільної зустрічі вирішать, що молоді підходять один одному, обидві сім'ї проводять церемонію, відому як «стукання у весільну двері».

Батьки молодят сповіщають членів своєї численної сім'ї, до якої належать дядька й тітки, двоюрідні і троюрідні брати і сестри, бабусі і дідусі, про час і мети зустрічі. У призначений день обидві родини збираються на церемонію, при цьому присутність нареченого необов'язково.

Представник дівчини (далі П.Д.) звертається до представників юнаки (далі П.Ю.):
- Нам відомо, чого ви сюди прийшли, але звичай все ж вимагає, щоб ми запитали вас. Отже, навіщо ви до нас завітали?

П.Ю.:
- Наш син Квезі проходив повз вашого будинку і побачив чарівний квіточка; з вашого дозволу він хотів би зірвати його.

П.Д. (Роблячи вигляд, що не розуміє про що йде мова):
- У цьому будинку немає квіточки. Перевірте самі!

П.Ю.:
- Наш син не міг помилитися. Ми знаємо, що такий чарівний квіточка є, і називається він АФІ.

П.Д.:
- Аааа, так це наша АФІ! Але вона не квіточка, а людина. Так, вона тут живе.

П.Ю.:
- Ми хочемо постукати у ваші двері і попросити руки АФІ для нашого сина Квезі.

Тепер сім'я нареченого щось пропонує, наприклад, напої або гроші. У деяких випадках потрібно обручку. Ця церемонія те саме церемонії заручин в західних країнах.

Після цього представник нареченої прилюдно запитує її згоди на шлюб. Дівчина відповідає «так» і сторони домовляються про дату весілля. Все закінчується легким обідом.

Ах, це весілля!

Сама церемонія одруження починається зі сплати викупу за наречену. На сплату викупу приходить більше людей, ніж на церемонію стукання у двері. Додатково приходять друзі і хороші сусіди.

Всі знаходяться в радісному збудженні, бажаючи подивитися на дари викупу. Оглянувши його, сім'я нареченої починає скаржитися, що чогось не вистачає. Сім'я жениха сперечається з ними, доводячи, що всі надано в надлишку, але ті не поступаються. Представник нареченого майстерно волає до сім'ї нареченої про жалю і ті, нарешті, здаються.

Після цього подають легку святкову закуску.

На наступному етапі виходить представник нареченої і запитує представника нареченого, за яким це приводу вони всі тут зібралися? Представник нареченого пояснює причину «загального збору» і нагадує, що представники нареченого вже стукали в ці двері, і їм було дозволено увійти.

Далі представники кожної сім'ї знайомлять присутніх зі своїми близькими, після чого представник нареченої звертається до представників молодого з проханням показати їх весільні подарунки (фактично - викуп за наречену).

Потім він починає привселюдно перераховувати, що включається до викуп. Список приношень і їх кількість обговорюються до весілля батьками обох сторін. Деякі сім'ї вимагають, наприклад, різні напої, предмети одягу, прикраси. На півночі країни у викуп за наречену входять сіль, горіхи кола, вівці і навіть велику худобу. Частину викупу неодмінно виплачується грошима.

За всім цим наречена спостерігає зі сторони, а присутність нареченого і зовсім необов'язково. Наречений може знаходитися навіть за багато кілометрів від цього місця, уповноваживши своїх представників укласти шлюб від його імені.

Представник нареченого каже:
- Ми виконали всі вимоги, але ще не бачили наречену.

Представник нареченої:
- Дуже шкода, але нареченої тут немає. Вона виїхала далеко-далеко за кордон, а у нас немає грошей на паспорти та візи, щоб привезти її назад.

Сенс цих слів зрозумілий кожному. Тут же сторона нареченого надає необхідну суму на «паспорти та візи» і - о, диво! - Сім'я нареченої вже повернулася з «закордонної поїздки», привізши з собою дівчину. У деяких племенах подружок нареченої по черзі показують представникам нареченого, видаючи за саму наречену, але ті з обуренням всіх відкидають, поки їм не виводять справжню наречену.

Потім представник нареченої запрошує поглянути дівчину на викуп, сплачений за неї, і питає, чи готова вона прийняти такий викуп? Відповідь незмінно позитивний і зустрічається бурхливими оплесками.

Якщо наречений присутній, сім'я нареченої висловлює своє бажання познайомитися з ним. Тут же з поважним виглядом встає один з друзів нареченого, але під гучні обурені вигуки і свист сідає поспішно назад.

Батьки нареченої знову повторюють своє прохання, і тут вже піднімається справжній наречений. Наречена підходить до нього, і вони обмінюються обручками. Звичай обмінюватися кільцями - нововведення з Заходу.

Досвідчені члени сімей дають молодятам свої поради й настанови. Подаються частування. Тепер, нарешті, шлюб вважається зареєстрованим!

Частіше за все, для зручності, церемонію стукання у двері і реєстрації шлюбу проводять в один день.

Є можливість укласти шлюб з підписами в мерії, але шлюби обох видів - традиційний і державний - є офіційними і мають однакову юридичну силу. Тому вибір залишається за молодятами.


[10-01-10][Все для туристів]
Зимовий фрістайл (0)

[09-08-15][Відпочинок і поради]
Що дратує чоловіка на відпочинку (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Єгипет: за історією до Каїра! (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Австралія: Стара в'язниця Мельбурну (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-19)
Переглядів: 1101 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: