Вівторок
18-09-25
13:36

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Традиції та історія Великого посту

Традиції та історія Великого посту

Настав Великий піст, який приходить відразу за Масляною і триває сім тижнів до Великодня.
Традиції та історія Великого посту Ось що сказав про час Великого Посту Творець у Книзі старозавітного пророка Ісаї:
«Ось пост, який я вибрав його: розв'язати кайдани безбожности, пута ярма,
І пригноблених відпусти на свободу, і всяке ярмо розірвати;
Розділи з голодним хліб твій, і подорожніх бідних введи в будинок;
Коли побачиш нагого, щоб вкрити його, і від єдинокровного твого не сховатися.
... Коли ти ... будеш підносити пальця й казати лихого,
І будеш давати голодному душу твою, і знедолену душу страждальця:
Тоді світло твоє засвітить у темряві ... »

Після тривалого забуття і заборон зараз багато росіян повернулися до віри. І навіть молоді дотримуються або хоча б намагаються дотримати пост, не вживати під час Великого Посту в їжу м'яса, молока, масла, яєць. Але справа не тільки в тілесному стриманості і в обмеженні в їжі, піст - це, перш за все, духовне випробування, очищення і відродження.

Ось що говорив у своїх проповідях шістнадцять століть тому Іоанн Златоуст архієпископ Константинопольський: «того, хто поститься найбільше треба приборкати гнів, привчатися до лагідності і поблажливості ... відчувати свою совість ... Ось це справжній пост».

Під час Святої Четирехдесятніци в храмах читається молитва святого Юхима Сиріна - богослова, песнотворцев, пустельника:
«Господи і Владико життя мого, дух лінивства, зневіри, Любоначалія і пустослів'я не дай мені. Дух же цнотливості, смиренномудрості, терпіння і любові даруй мені рабу Твоєму. Їй, Господи, Царю, даруй мені бачити мої гріхи й не осуджувати брата мого, бо благословенний єси на віки віків. Амінь ».

Якщо Різдво - це радісне свято, що дає всім надію на вічне життя душі, так само, як і свято Богоявлення - Хрещення Господнього, той час Великого Посту дано для роздумів. Під час нього віруючі згадують, як Господь був відданий своїми учнями і страчений - розіп'ятий на хресті разом з двома розбійниками. Він був оплаканий Богородицею і розкаявся учнями своїми. Ісуса Христа поклали в труну, але на третій день він воскрес із мертвих.

Перші сорок днів посту - це пам'ять про те, як Христос сорок днів у пустині за Йорданом. Перший день Великого посту названий Чистим понеділком, а вся перший тиждень Чистої седмицею. На Русі в цей тиждень зазвичай їли гриби, квашення, солоності і рибу. Особливою популярністю користувалися брусниця, солоні грузді, рижики, які в крамницях виставляли на тарілках для проби.

Другий тиждень посту називалася седмицею светотворних постів. На Русі з понеділка другого тижня дівчата починали вишивати перлами свій майбутній вінчальний убір.

Четвертий тиждень звалася Хрестопоклонною. У четвер на Хрестопоклонною тижня пекли з пісного тіста «хрести» з родзинками посередині. Саме тому, що на хресті прийняв смерть Ісус Христос заради порятунку всього людства, хрест став особливо шануватися. В давнину хрести прикрашали перлами і носили на шовкових шнурках.

П'ятий тиждень поста носить назву Похвальною седмиці. Протягом неї проходять два богослужіння. У середу ввечері і в четвер вранці в церквах читається Великий канон, складений святителем Андрієм Критським в кінці 7 століття. Древній канон - це плач душі про покаяння, про совість ...

У цьому ж каноні йдеться і про житіє святої Марії Єгипетської, яка жила в Олександрії в 6 столітті і вела далеко не праведне життя. Відправившись з корабельниками в подорож, вона допливла до Єрусалиму. Там красуня захотіла увійти в храм, але невідома сила перегородила їй шлях. Марія злякалася, заплакала, впала на коліна у притворі храму перед іконою Божої Матері. І Богородиця дозволила їй увійти до церкви. Після чого Марія вирушила в пустелю за рікою Йордан і провела там все своє подальше життя. Коли вона померла, могилу їй вирив лев. Пам'ять преподобної Марії Єгипетської відбувається 14 квітня. У суботу на п'ятому тижні Великого посту в церквах читається Акафіст Божої Матері.

Шоста тиждень - Вербна. А субота на шостому тижні Великого посту називається Лазаревої суботою. Названа вона так на честь Лазаря - брата Марфи та Марії, якого воскресив з мертвих Ісус Христос. Ось що написано про це в Євангелії від Івана:
«Отже, відняли камінь від печери, де лежав померлий. Ісус же звів очі до неба й промовив: Отче! Дякую Тобі, що Ти почув. Та Я знаю, що Ти завжди почуєш Мене, але ради народу, що довкола стоїть, щоб повірили, що Ти послав Мене. Сказавши це, Він скричав гучним голосом: Лазарю, Іди геть. І вийшов померлий, оповитий по руках і ногах поховальними пеленами, і обличчя у нього було хусткою ».

Після цього воскреслий Лазар прожив тридцять років. На схилі літ своїх він став єпископом на Кіпрі. У нього на Кіпрі гостювала Богородиця, за якою він спеціально надсилав до Єрусалиму корабель. І вишила в той час вона для нього єпископський омофор - широку стрічку, розшиту золотими хрестами, покладається на плечі, як знак єпископського сану.

Для Ісуса ж Христа воскресіння Лазаря було однією з останніх ступенів на Голгофу. Первосвященики старозавітної Церкви не бажали визнати його і, зібравшись на таємну раду, вступили в змову, яка описується в Євангелії від Івана:
«... Що нам робити? Цей Чоловік пребагато чуд чинить.
Якщо залишимо Його так, то все увірують в Нього ... »
Євангелист Іоан сумно зауважує:
«З цього дня поклали вбити Його».

Всі ми з різних джерел знаємо про духовних і тілесних страждання Ісуса Христа. Ті, хто не читає релігійних книг, бачили фільми, читали Булгакова. Так що подання мають практично всі. І все, звичайно, пам'ятають і страх його людський, і віру його, з якою він через цей страх переступає:
«Душа Моя тепер обурилася, і що Я повім? Отче! Заступи Мене від цієї години! Але на цю годину Я й прийшов »(Євангеліє від Іоанна).

Вже знаючи про неминучий, Ісус молився Отця Свого Небесного:
«... Кажучи: Отче, як волієш пронести мимо Мене цю чашу! втім, не Моя воля, а Твоя нехай буде »(Євангеліє від Луки).

Ісус Христос подолав усі свої сумніви і приніс себе в жертву, щоб спокутувати наші гріхи. Напевно, у дні Великого посту навіть самим закоренілим атеїстам варто подумати про свою душу, про свій внутрішній світ і, можливо, переглянути свої взаємини з близькими людьми, з самим життям і згадати головну заповідь - Возлюби! Адже без любові до світу, до людей, до себе, людина - не людина зовсім, а так, порожня оболонка.

Ще зовсім трохи, і настане Великдень - Світле Христове Воскресіння.


[10-01-21][All for the tourists of]
«Planet of Dragobrat» (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
10 причин відпочити в Латвії (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Купальники-2008 - стрінги і бікіні терплять фіаско (0)
[09-09-19][Яремче]
Стрибок над Водоспадом ПРобій в Яремче р. Прут. (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
Переглядів: 534 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: