П’ятниця
24-04-19
03:18

test [404]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Туризм і все про нього. » test

ЕТНІЧНИЙ ТУРИЗМ: ПРОБЛЕМИ, ТЕНДЕНЦІЇ, ПЕРСПЕКТИВИ

ЕТНІЧНИЙ ТУРИЗМ: ПРОБЛЕМИ, ТЕНДЕНЦІЇ, ПЕРСПЕКТИВИ

Прогнози на майбутні декілька років говорять про те, що потоки іноземних туристів на території Росії зменшуватимуться. Проте питання розвитку іноземного туризму залишаються на першому плані в розвитку туризму, оскільки прибуток, що приносить туризмом, можна порівняти з будь-яким розвиненим сектором економіки. У розвитку іноземного туризму особливе місце займає етнічний туризм, пов'язаний з відвідинами історичної батьківщини або місць народження родичів. Мета даного повідомлення показати напряму в розвитку етнічного туризму, його перспективи в Саратовській області і інших волжських регіонах. В рамках свого виступу я спробую дати оцінку регіональних туристських ресурсів, розробити і представити деякі види туристських маршрутів, а так само намітити нові тенденції у використанні багатющої історико-культурної спадщини Волги.

Поволжський регіон займає особливе місце в історико-культурній спадщині країни. Протягом багатьох століть тут проживали десятки народів, які створили неповторний колорит нашого краю. Особливістю краю є і те, що XVIII столітті саме тут поселилися переселенці із Західної Європи. На Волзі склалася особлива народність, яка відома нам під назвою поволжськие німці. Десятки книг написані по історії, культурі, етнографії поволжських німців. Особлива увага приділяється цьому народу в останнє десятиліття, історики віддають дань пам'яті народу, що перебував в забутті протягом сорока років. Щорічно десятки вихідців з поволжських німців приїжджають до Саратова, відвідують місця народження своїх предків, знайомляться з музеями міста. Проте ця робота проводиться неорганізовано, приїзд іноземців пов'язаний з їх розміщенням або підтримкою їх родичами або знайомими, які стають організаторами культурної або туристської програми. Особливістю сучасного історичного етапу є те, що інтерес до даного народу підтримується при еміграційних настроях, що посилилися, в середовищі поволжських німців. Еміграція, що почалася з 1970-х рр., посилилася в 1990-х рр., мільйони колишніх радянських громадян опинилися в Германії. Як правило, споживачами туристського продукту, споживачами історико-культурної спадщини стають не ті вихідці з Росії, які недавно виїхали на історичну батьківщину, а нащадки тих, що давно переїхали, які виросли в Германії, в Америки і знають про Росію тільки по розповідях своїх батьків, бабусь і дідусів. У цьому своєрідність етнічного туризму. Така своєрідність споживачів туристського продукту обуславліваєт особливу комфортність в розміщенні.

Туристські ресурси для етнічного туризму на Волзі багаті і своєрідні. Це пам'ятники архітектури, музейні експозиції, архівні матеріали, живописні природні місця. В сукупності все це створює сприятливі умови для відпочинку і знайомства з історією і культурою народу.

Для рекреаційного туризму найбільш сприятлива акваторія Волги волжськие береги. Серед унікальних природних місць можна відзначити околиці Хвалинська, волжськие береги біля Жігульовська (Самари), лівобережні місця у Маркса, високий правий берег в у с. Белогорськоє. Це найбільш сприятливі зони для відпочинку, що поєднує прогулянки на теплоході або яхті з місцями знайомства з історико-побутовими пам'ятниками німецького етносу.

Для розвитку етнічного туризму необхідна розробка нових туристських маршрутів, а так само визначення основного напряму в розвитку такого виду туризму на Волзі. На мій погляд розвиток іноземного туризму повинен стати пріоритетним для економіки наший області, проте розвиток туризму не може і не повинно обмежуватися цими вузькими рамками. Тільки на основі розвитку внутрішнього туризму, розвиток іноземного туризму стане успішнішим. Це завдання вирішуване на верхньому рівні влади. Нам же належить оцінити місцевий потенціал і намітити нові напрями в розвитку етнічного туризму.

Тільки на території Саратовської області більше 200 населених пунктів, що мають німецьке коріння. У частині з них збереглися удома старої споруди, церкви, що руйнуються, млини, частково збереглися кладовища. Все це може бути використано в туристських цілях. Серед всіх цих пам'ятників можна виділити що найдобріше збереглися, а так само доступніші для водного або автомобільного транспорту. Серед таких населених пунктів виділяється р. Маркс (колишня німецька колонія Екатеріненштадт), розташований на Волзі. У місті чудово збереглася німецька архітектура, старий лютеранський собор, побудований на початку ХХ в., який зараз працює, новий католицький собор. Центральні вулиці Маркса - це старі німецькі будинки, які пам'ятають велич міста як центру автономної області німців Поволжья. В рамках туристського огляду може бути запропонована екскурсія по старому місту, з відвідинами експозиції місцевого краєзнавчого музею.

Іншим найбільш доступним в транспортному відношенні містом, пов'язаним з німецькою культурою є місто Енгельс, колишня столиця республіки німців Поволжья з 1922 по 1941 рр. У місті найцікавішими туристськими об'єктами, є архітектура старого центру, виставки Енгельсського краєзнавчого музею по історії і культурі німців Поволжья. З 1925 по 1941 рр. краєзнавчий музей був Центральним музеєм республіки. Фонди музею закладалися в цей час. Колекція побутових і етнографічних речей поволжських німців почала комплектуватися в 1920-х рр., вона була значно поповнена в експедиціях 1990-х рр. Тепер фонди музею зберігають значну кількість історико-побутових речей поволжських німців, які можуть стати основою для створення експозиції. Найцікавіший краєзнавчий музей з погляду проглядання колекції картин Якова Вебера, заслуженого художника німецької республіки. Його картини - дивовижне зображення волжських берегів, безкрайньої волжськой широти, великої кількості води і повітря. Співак Волги - Яків Вебер відомий в Росії і за її межами. На мій погляд, саме ця художня колекція представляє особливий туристський інтерес для гостей міста. Не менше інтереснимі є документи архіву міста Енгельса, у фондах якого зберігаються десятки унікальних рукописних, друкарських документів, фотографій з історії німців. В рамках туристського огляду бажані відвідини «постійної» виставки з фондів архіву, з якою могли б знайомитися відвідувачі. Ця виставка можлива при відведенні нового приміщення для виставкової діяльності архіву, в плані розвитку якого передбачається будівництво нової прибудови або нової будівлі. Для якнайкращого збереження документів архіву можливе регулярне оновлення малої експозиції. Подібна діяльність архіву стане і додатковим джерелом доходу його співробітників і приверне увагу до його діяльності.

Найбільш багатою історико-культурною спадщиною володіє Саратов - архітектура міста, пам'ятні місця, історичний центр міста, експозиції музеїв. По Саратову може бути розроблене декілька туристських маршрутів. Наприклад, «Прогулянка по німецькій вулиці», «Поволжськие німці і Саратов» - пішохідна екскурсія по місту, експозиції по історії і культурі поволжських німців в Саратовському обласному і етнографічному музеї і так далі Для туристських маршрутів в місті можливе поєднання пізнавальних екскурсій з рекреаційним відпочинком в лісах на Кумисній поляні в Жовтневому і Смірновськом ущелинах, а так само з оглядом Саратова з борту яхти або пароплава, з відпочинком у води на одному з волжських островів. Відвідини міста туристами займає центральне місце в туристкою програмі із-за доступності транспортної інфраструктури міста, а так само великої кількості туристських ресурсів.

Якщо відправитися вниз по Волзі на водному транспорті, то по лівому берегу розташовуватиметься цілий ряд німецьких сіл: Березівка, Червоноармійське Енгельсського і Ровненського району Саратовської області. Ці села цікаві з погляду огляду старих німецьких будинків, побудованих на початку ХХ століття. Всі села при будівництві гідроелектростанції були пере-несени на нові місця, на відстань 2-3 км. від колишнього берега, втративши самобутність. Ця ж доля спіткала багато лівобережних німецьких колоній, ряд з яких були затоплені Волгою.

Найцікавіші поселення німців розташовані вниз по Волзі, знаходяться на території Саратовської і Волгоградської областей: с. Зауморье, Сосновка, Галка, Нижня Добрінка і так далі В с. Нижня Добрінка Жірновського району Волгоградської області проживає декілька німецьких сімей. У селі є невеликий шкільний музей, експонати якого розповідають про історію і культуру німецького народу. В рамках знайомства з краєм можливі відвідини старожилів, старого німецького будинку, обід з блюд традиційної німецької кухні.

По Волзі можна дістатися до Сарепти. Ця колишня німецька колонія є зараз частиною території Волгограду (Червоноармійський район). Колонія була заснована гернгутерськой релігійною общиною. На території музею-заповідника «Стара Сарепта» відреставровані і відкриті для відвідувачів кирха, будинок німецького колоніста. Пізнавальний відпочинок в Сарепті можна сумістити із знайомством з м. Волгоградом, з відпочинком на Волзі.

В рамках музейного туризму в 2000 р. був розроблений проект «Вгору по Волге-муттер». Він був удостоєний першої премії на музейному пікніку в м. Самарі, що проходив в травні 2000 р. Проект є результатом співпраці декількох музеїв: Саратовського обласного музею краєзнавства, Енгельсського музею краєзнавства, Марксівського музею краєзнавства і музею-заповідника Стара Сарепта. Розроблений туристський маршрут розрахований на декілька днів і включає подорож по Волзі. Мета проекту познайомити туристів з історією і культурою поволжських німців через музейні колекції і експозиції. Починається туристський маршрут з міста Волгограду із знайомства з експозицією музею Стара Сарепта. Увазі туристів представляються архітектурний ансамбль музею-заповідника з отреставриро-ванной кирхой. Особливу увагу займає експозиція будинку колоніста, де вос-создан побут і заняття колоністів ХIХ століття. Закінчується знайомство із старою Сарептою з автобусною екскурсією по місту. Далі теплохід прямує вгору по Волзі ка Саратова. Особливістю водної подорожі є те, що в його рамках можливі «зелені зупинки», призначені для купання.

Наступний етап подорожі - це Саратов. Історія німців Поволжья представлена в місті старою архітектурою, музейними експозиціями, центральна вулиця міста носить назву Німецької. Туристам надаються пішохідна екскурсія по центру міста, екскурсія по обласному музею краєзнавства, яка сполучає в собі знайомство з історією міста і з експозицією на тему «Поволжськие німці». Знайомство з Саратовом розраховане на один день, а далі туристи відвідують р. Енгельс. Місто Енгельс представлений через експозицію картин Якова Вебера в Енгельсськом краєзнавчому музеї. Роботи художника високо оцінені мистецтвознавцями і представляють головну цінність провінційного Енгельса. У екскурсії особлива увага приділяється архіву міста Енгельса. Далі туристи знов продовжують подорож вгору по Волзі.

Туристська програма подорожі вгору по Волзі знов включає «зелені зупинки». Піднімаючись вгору по Волзі група потрапляє в Марксштадт, де здійснює екскурсію по місту, знайомиться з експозицією по історії поволжських німців в Марксівському музеї краєзнавства. Подібний проект розрахований на 5-7 днів, залежно від кількості і тривалості екскурсій. Він дозволяє не тільки познайомиться з історією і культурою народу, але і відпочити на берегах Волги. Музейний проект розрахований не тільки на співпрацю музеїв Волгоградської і Саратовської областей, але і на співпрацю з туристською організацією, яка б узяла на себе функції організатора подорожі. Цей проект розрахований на іноземних і вітчизняних туристів, виконує пізнавальне і рекреаційне завдання.

На музейному пікніку в Самарі проект був представлений через пересувну музейну виставку, основу якої склали фотографії і справжні речі по історії поволжських німців. Виставка представляла розташовані один проти одного планшети, поставлені під кутом таким чином:
У освіченому просторі було створено експозиційне поле, яке представляло вулиці, удома, церкви поволжських німців, починаючи з Сарепти і закінчуючи Марксштадтом. Музейна експозиція імітувала справжню подорож по Волзі. Важливим моментом експозиції були картини Я. Вебера, на яких художник зобразив Волгу. Доповненням до музейного дійства був імпровізований трактир «У Ельзи», де будь-якого охочого чекали господині, одягнені в національні німецькі костюми. Господині продавали національну німецьку їжу і були як екскурсоводи для будь-якого охочого. До такого шинку відвідувач потрапляв тільки пройшовши через невелику експозицію, це було спочатку задумано експозіционерамі. Прекрасну атмосферу національного колориту створювала німецька музика і фольклорні пісні, які супроводжували свято.
Подібний проект є, на мій погляд, не тільки чудово розробленим туристським маршрутом, але і дивовижним чином поєднує в собі туризм музейний і рекреаційний. Це перша спроба розробки туристського маршруту для поволжського регіону в рамках розвитку етнічного туризму.


[11-01-16][Все для туристів]
Круті віражі на Варшавці (0)

[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Індонезія і її визначні пам'ятки (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Звідки взялися писанки (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Визначні пам'ятки, головні місця Латвії (0)

Категорія: test | Додав: vechervkarpatah (10-02-16)
Переглядів: 4383 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: