Четвер
24-04-25
07:09

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Свято трьох волхвів

Свято трьох волхвів

Біблійні відомості про волхвів, що принесли дари немовляті Христу, досить мізерні. Хто були ці люди? Звідки родом? І чому вони пройшли такий довгий шлях, щоб поклонитися новонародженому? Спробуємо відповісти на ці питання, виходячи з різних джерел.
Свято трьох волхвів Нащадки трьох рас

Спочатку волхвами називали членів давньоперсидської касти жерців-зороастрійців епохи правління Сасанідів (226-640). У Стародавній Греції і Римі це найменування також давали вихідцям з Близького Сходу, які володіють окультними науками. Волхви займалися астрологією та прогнозами. Їх звали також магами. Згодом так стали називати всіх окультистів.

На думку Івана Золотоустого та Блаженного Августина, число волхвів становило дванадцять. Але традиційно вважається, що їх було троє - про це свідчить і кількість принесених дарів, в такій кількості їх зображують на картинах і фресках ... Називають і імена - Каспар, Мельхіорv і Валтасар. У VIII ст. англійський чернець Біда повідомив, що йому стало Божественне одкровення про волхвів. Ось його опис:

«Мельхіор був седокудрим старцем з великою бородою. Каспар був молодшим, але не носив бороди; він був червонощокий. Що стосується Валтасара, то він ставився до чорної раси і бороду не голив ».

Згідно з деякими переказами, волхви були нащадками прабатьків трьох людських рас: Сима, Хама і Яфета.

Католицькі джерела стверджують, що Каспар, Мельхіор і Валтасар були східними царями. Цей міф заснований на пророцтві Ісаї: «І підуть народи за світлом твоїм, і царі - до ясністю сяйва твого» (Іс.60: 3). Однак за контекстом йдеться зовсім не про поклоніння Христу, а про будівництво Єрусалимського храму. Так що, найімовірніше, волхви були філософами і мудрецями, але ніяк не світськими володарями.


Зустріч з Іродом і приношення дарів

Є свідчення і про те, що до того часу, коли волхви досягли Віфлеєму, Ісусу вже виповнилося два роки. Однак, за іншими, більш достовірним даними, сім'я Марії та Йосипа тоді перебувала вже в Галілеї, так що застати їх у Віфлеємі відвідувачі ніяк не могли. Можливо, тут відбулася деяка плутанина: цар Ірод наказав знищити всіх вифлеємських немовлят молодше двох років, а немовлятами тоді називали всіх дітей до дворічного віку.

Отже, опинившись у Єрусалимі, подорожні вирушили на базар, де найпростіше було довідатися новини про «народився царя Юдиного». Вони розпитували про нього грошових міняйл, водоносів, господарів харчевень - ті контактували з великою кількістю людей і могли щось знати. На жаль, тут їх чекала невдача, але, самі того не бажаючи, волхви співслужили Месії недобру службу. Чутки про народження Месії і його пошуках дійшли до Ірода. Той, зрозуміло, поцікавився, кого це називають «новим царем Іудеї», і, дізнавшись, що це нікому не відомий немовля, став побоюватися, що Месія буде загрожувати його владі. Зібравши первосвящеників і книжників, він попросив їх вказати місце народження «конкурента». І отримав відповідь, що це Віфлеєм. Два дні потому підступний правитель таємно запросив волхвів до свого палацу і повідомив їм, що немовля, якого вони шукають, має народитися у Віфлеємі. Направивши чужоземців туди, він попросив: «Підіть, пильно про дитя, і коли знайдете, сповістіть мене, щоб і мені піти поклонитися Йому» (Мт. 2:8).

Коли волхви, не підозрюючи про підступність Ірода, залишили межі Єрусалиму, вони знову побачили на небі дороговказну зірку. Та і довела їх до печери у Віфлеємі, де з'явився на світ немовля Ісус. Святий Іриней говорить: «Ті волхви таємниче освічені благодаттю Господньою, побачивши Немовля, пізнали і увірували, що Він - Бог, і тому вклонилися Йому не тільки як Царю, але і як Богу, - поклонінням, яка личить Богу. Тому і написано: «впавши і відкривши скарби свої, принесли Йому дари» (Мф. 2:11).

Дари були теж особливі - золото, ладан і смирна. Святий Лев писав: «Вони приносять ладан - Богові, смирну - людині, золото - Цареві, правильно шануючи Боже і людське єство в єдності, серцем вони в цей вірують, а дарами сповідують». Таким чином, був здійснений ритуал поклоніння Богові.


Кельнська реліквія

Так як після кончини волхвів зарахували до лику святих, останкам їх відплачувалися великі почесті. Вони зберігалися спочатку в Константинополі, потім були перенесені в Медіолан, і, нарешті, у Кельн, де вони спочивають до цих пір в соборі Пресвятої Богородиці і святого Петра.

У 1220 р. місцевий золотих справ майстер Микола фон Верден з Маасу виготовив ковчег для мощей святих Фелікса, Набору і Григорія Сполетського, а також трьох волхвів. Розповідають, що останки володіють цілющою силою, яка передається тим, хто наближається до раки з мощами.


«День трьох королів»

У Німеччині Каспара, Мельхіора і Валтасара, до речі, величають «трьома святими королями», підтримуючи легенду про їх «царському» походження. 6 січня (у Росії це напередодні православного Різдва) тут святкують «День трьох святих королів». У цей день сюди стікаються паломники з усієї Німеччини і навіть з-за кордону. Напередодні, увечері 5 січня, на вулицях з'являються процесії хлопчиків у білих балахонах, троє з них обряжая в «королівські одягу» і носять на голові «золоті корони». Вони ходять від хати до хати і співають пісні, що прославляють винуватців торжества - «трьох королів». У кожному храмі можна побачити «вертеп» - різдвяні ясла. А біля них розігруються театралізовані вистави, що зображують принесення волхвами дарів немовляті Христу.

Вранці 6 січня багато німці пишуть на дверях або над входом початкові літери імен трьох волхвів - К + М + У, і вказує поточний рік. За старовинним повір'ям, такий напис оберігає житло і його мешканців від неприємностей. У цей же вечір прийнято в останній раз запалювати в будинку новорічну ялинку. Вважається, що після свята «трьох святих королів» світловий день збільшується «на півнячий крок».


[10-02-18][All for the tourists of]
In a warm and cozy: choose sleeping bags (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Білорусь: резиденція Діда Морозу (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Іспанія і Хамон (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Сто заборон Сінгапуру (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
Переглядів: 1651 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: