П’ятниця
24-03-29
13:42

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Яремче, туризм, наш регіон.

Свято Купала на Драгобраті

Свято Купала на Драгобраті

Це закарпатське урочище відоме серед туристів перш за все як гірськолижний курорт. Зазвичай протягом короткого високогірного літа тут готувалися до наступного зимового сезону — ремонтували або будували готелі та витяги. А туристи-пішохідники використовували Драгобрат для першої ночівлі перед стартом на Свидовецький масив. Тож влітку було переважно тихо. Але не цього року... На початку липня сюди «приїхав» фестиваль.

Ранком 6-го липня ще тривала підготовка до відкриття першого промоційного фестивалю «Свято Купала на Драгобраті». Промоційного — тому, що організатори пропонували гостям не тільки пострибати через купальську ватру та потанцювати під відкритим небом, а й відчути туристично-відпочинкові принади цієї місцевості влітку. Готувалися велосипедисти, парапланеристи, скелелази, музичні гурти та група файер-шоу (це ті, що доволі ефектно порушують перше пожежне правило, тобто — граються з вогнем).

Біля повороту на Свидовець з траси Івано-Франківськ—Рахів гостей чекали фірмові драгобратівські автомобілі: ГАЗи, УАЗи, здатні подолати вісім кілометрів непростого підйому «на гору». Журналісти, які приїхали майже з усієї України, сприйняли цей автомаршрут як першу фестивальну ат­ракцію...

Гості прибували до самого вечора, розселялися на турбазах і в наметовому містечку, знайомилися між собою або вітали давніх друзів. Відкриття фестивалю почалося з підйому національного прапора та короткої промови ведучого з подяками організаторам: видавництву «Карпати-3000», туристичному комплексу «Оаза», туроператору «Карпати. Туризм. Відпочинок». Згодом учасники перемістилися до найближчого безіменного озерця дивитися театралізоване дійство. Світло і темрява, добрі й злі сили, «лісовики», «мавки», «нявки», «чугайстри», а також артистичний голос «за кадром» колективно намагалися додати чарівності короткій липневій ночі.

Через невеличкий потічок перед озером зробили кладку з декількох тонких дерев, але помітити її в темряві було складно. Гостям, що запізнилися, допомагав чималих габаритів охоронець, котрий підсвічував шлях величезним «поліцейським» ліхтарем і дуже ввічливо повідомляв про небезпеку промочити ноги.

Дійство закінчилося романтичними танцями всієї «нечисті», запаленням опудала в капелюсі та Купальською ватрою. Гості жваво пострибали через вогнище і швиденько перебазувалися до сцени, бо там «Перкалаба» вже настроювала звук. Хвилин через двадцять франківські «горяни» з першої пісні завели давно готову публіку і не відпускали її майже дві години. Плюс все те ж файер-шоу: у прямому сенсі запальні хлопці й дівчата крутили, пили, видихали правдивий вогонь. Описувати це суцільне шаленство не має сенсу. Достатньо сказати, що навіть телеоператори підтанцьовували, фотографи відчутно пахли бензином, а декілька особливо завзятих танцюристів наприкінці концерту раптом виявилися у повній прострації. Чернівецькому гурту «Олово» довелося заспокоювати фестиваль майже до самого ранку. Найвитриваліші гості зустріли світанок на вершині Близниці (1883 метри). Ані соціальних конф­ліктів, ані серйозних травм — всі здорові, задоволені, і слава Богу.

Наступного дня учасники свята або зай­малися за планом (семінари, походи, поїздки, польоти), або відпочивали, як кому заманеться. Ходили купатися в озері Івор під Близницею. В плавках спускалися сніжниками на гірських лижах і роверах. Випробовували свої сили на штучному скелелазному стенді. Уважно спостерігали за польотами парапланеристів із тераси ресторану. Кожен знайшов собі заняття до душі. Навіть фестивальні велотуристи, які потрапили на Свидовці під раптову гірську зливу, забрьохалися в болоті, промокли, але чомусь не втратили оптимізму.

А ввечері була «Атмасфера». Назва цього стильного музичного гурту не є граматичним приколом чи знущанням над московською говіркою. Слово «атма» — із санскриту — означає правдиву особистість, її вільний дух та індивідуальність, а зі «сферою» все зрозуміло — коло, оточення і тому подіб­не. Львів’яни зачарували глядачів-слухачів неочікуваною глибиною та професійністю виконання. Далі взялися до справи франківські гурти: «Гуцул-Бенд», «Петровичі», «Коралі». Що й казати — забава аж до раня. Гості співали, танцювали, якось так між іншим з’їли два величезних казани наваристої юшки. Зварив її закарпатський митник, а за сумісництвом — шоумен і гуморист Іван Беркела.

Родзинкою третього дня свята стали походи і поїздки (кому як зручніше) до озера Геришаска, за десяток кілометрів від Драгобрату. Знаєте, що потрібно, аби відчути, наскільки може бути теплою вода високогірного озера? Треба перед купанням пройтися по снігу босими ногами. Де там лід, а де вогонь — розібрати важко, але враження незрівнянні. По дорозі назад високогірних пляжників трохи налякав легкий дощик. Ніби пожартував і пішов далі на Закарпаття, перетворившись вдалині на загрозливу чорно-синю стіну.

Під вечір відбулася прес-конференція. Організатори фестивалю (керівник ТОВ «Карпати-3000» Іван Яцик та директор туристичного комплексу «Оаза» Петро Грапенюк) повідомили журналістам, що віднині фестиваль «Свято Купала на Драгобраті» має стати щорічним. Що Драгобрат розвиватиметься в бік туризму і надалі, не обмежуючись тільки зимовими видами відпочинку, адже не використовувати тутешній «літній» потенціал просто не логічно...

Закриття свята тривало до пізньої ночі. Виступи гуртів, до яких долучився народний ансамбль з села Кваси, розмовні замальовки Івана Беркели (особливо запам’яталися колоритні переклади віршів відомих російських поетів на гуцульську говірку), конкурс анекдотів і тому подібне — знову «до упаду».

Роз’їжджалися гості з легким сумом. Обмінювалися номерами телефонів та візитками, домовлялися зустрітися на інших карпатських фестивалях. Адже важко забути ночі перед вогнищем біля намету, тихі розмови та голосні співи, тисячі зірок у небі над Близницею.

 

Джерело: Всеукраїнський туристичний журнал "Карпати"



[10-02-20][Все для туристов]
Олекса Довбуш и Его Сокровища (0)

[09-08-20][Відпочинок і поради]
Десять найсмертоносніших тварин миру (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Легенда Прута та Говерли (0)
[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
ОАЕ: курорти (0)

Категорія: Яремче, туризм, наш регіон. | Додав: vechervkarpatah (10-02-05)
Переглядів: 1495 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: