П’ятниця
24-04-19
18:23




Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Свята України :: Праздники Украины :: Holidays » Релігійні свята

Свято Богородиці Діви Марії (католицьке свято)

Свято Богородиці Діви Марії (католицьке свято)

1 січня

Марія, мати Ісуса Христа, в християнській традиції – Богородиця (Мати Божа) і найбільша з християнських святих. Етимологія імені "Марія" (євр. Маріам) пропонувалась різна, серед значень пропонувалось, зокрема: "прекрасна", "гірка", "пані", "улюблена Богом". Вчені віддають перевагу останньому значенню, яке йде до древньоєгипетської мови і може бути пояснене чотиристалітнім перебуванням євреїв у Єгипті.

У католицькій традиції непорочне зачаття самої Діви Марії розглядається як логічна умова, що підготувала її до ролі матері Спасителя. Її свобода від гріха була особливою благодаттю, виключенням з загального правила, привілеєм, якого, за твердженням католицької теології (на відміну від протестантської), не було надано ніякій іншій живій істоті.

Непорочність Діви Марії і сторонність плотській похоті поєднувались у ній з її непідвладністю ніякому особистому гріху. На її безгрішність вказує визначення "благодатна", яке їй дається в Євангелії, оскільки моральний порок несумісний з повнотою божественної благодаті. Августин вважав, що поняття особистої гріховності не застосовне до Пресвятої Діви вже тому, що її пошанував Бог.

З роллю Марії як Матері Спасителя пов'язана і її роль посередниці між Христом і родом людським. В теологічній доктрині Римо-католицької церкви визнано, що, оскільки Діва Марія родила Спасителя, який є джерелом всякої благодаті, завдяки їй ця благодать передається людству.

У 1950 році папа Пій XII проголосив, що "Пренепорочна Діва, захищена від усякої скверни первородного гріха, завершивши шлях земного життя, була взята тілом і душею в небесну славу..." Католицьке вчення про вознесення Діви Марії грунтується на двоякій традиції: на усталеному здавна віруванні і на тому, що католицький єпископат з повною одностайністю прийняв цю догматичну істину в якості частини віровчення.


джерело:sviato.in.ua


[11-01-16][Все для туристів]
Місто-парк на трьох ріках (0)

[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Доміникана: дайвінг на Плайа-баваро (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Про вина Іспанії - основний елемент (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Легенда про озеро Синевір (4)

Категорія: Релігійні свята | Додав: vechervkarpatah (11-01-24)
Переглядів: 1326 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: