Четвер
24-04-18
23:25




Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Свята України :: Праздники Украины :: Holidays » Релігійні свята

Йом Кипур (Судний день)

Йом Кипур (Судний день)

Десятий день єврейського нового року – Судний день (Йом Кипур) – день спокутування гріхів і Вищого суду. Це єдиний день в році, коли Тора наказує людині не займатися нічим, окрім аналізу своїх вчинків і помислів.

В давнину, коли в Єрусалимі ще стояв Храм, в Судний день первосвященик здійснював процедуру самоочищення, входив у храм, готував жертву для заклання і приносив її в спокутування гріхів всього народу Ізраїлевого. Сьогодні суть обрядових дій перейшла з Храму в синагогу, а місце жертвопринесення зайняли молитви. "Відкриваюча молитва" – Кол-Нідрей, перетворилася на символ всього свята. Вона вимовляється тричі і співається вголос. Немає сумнівів, що цьому сприяв прекрасний мотив, що прийшов з середньовічної Іспанії.

У Йом Кипур читають також поминальну молитву, до якої в наші дні додалися ще дві частини: поминання жертв Катастрофи і загиблих у війнах за незалежність Ізраїлю.

У 1973 році цього дня армії Єгипту і Сірії зробили раптовий напад на Ізраїль. Прямо з синагог і з своїх домів люди відправилися в бій, і ревіння моторів порушило спокій свята. Багато хто не повернувся. Так старі обрядові форми наповнив новий трагічний зміст – втрати і скорбота.

Напередодні Йом Кипур прийнято їсти "розділяючу трапезу", після якої до завершення Судного дня – строгий піст. Синагоги наповнюються народом: приходять навіть ті, хто не буває там протягом року, закриті всі установи і підприємства, не працює транспорт, радіо, телебачення. На вулицях не видно навіть приватних автомашин, зате повно дітей на велосипедах, що вільно роз'їжджають порожніми вулицями.

Судний день, згідно з єврейською традицією, завершується тим, що кожен єврей одержує позитивну або негативну оцінку своїх діянь, а на її основі – вирок милостивий або осуджуючий. Це день, коли з'ясовується, прийняте або відхилене прохання про прощення Вищим судом на небесах. Особливого значення набуває "закриваюча молитва", яка виголошується при заході сонця - після неї вже ніби закриті брами милосердя, через які підіймаються до неба прохання і молитви народу Ізраїлю. Лунають звуки шофара і чутний заклик, який завершує всі обряди : "Наступного року – в Єрусалимі".

У 2006-му році Йом Кипур святкується 2 жовтня.

У 2007-му році Йом Кипур святкується 22 вересня.


джерело:sviato.in.ua


[10-02-09][Все для туристів]
Прощавай, зимо! (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Китай. Кухня, якої немає. (0)
[09-08-19][Відпочинок і поради]
Що таке паломництво? (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Значення туристичної галузі (0)

Категорія: Релігійні свята | Додав: vechervkarpatah (11-01-24)
Переглядів: 855 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: