П’ятниця
18-09-21
07:59
Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Свята України :: Праздники Украины :: Holidays » Релігійні свята

День Ашура ("Шахсей-вахсей")

День Ашура ("Шахсей-вахсей")

Ашура ("ашура", від слова "ашара", що означає "десять") – десятий день мусульманського нового року Хіджри (в 2006-му році це 8 лютого). Для мусульман десятий день вважається ообливим, оскільки в цей день, згідно з переказом, Пророк виголосив пам'ятні слова: "О люди, поспішайте робити добро в цей день, бо цей день великий, благословенний. Аллах благословив в цей день Адама". На цей день припадає створення Всевишнім Небес, Землі, ангелів. День Ашура – День дарування Всевишнім Великої Благодаті Десяти Пророкам. Кінець світу також настане в день Ашура.

Для мусульман-шиітів цей день – день трауру. Спочатку у відповідності з загальномусульманськими традиціями шиіти теж відзначали настання мусульманського Нового року – місяця мухаррам і його 10-й день – Ашуру як день "великий і благословенний". Але з тих пір, як в цей день 10 жовтня 680 р. за григоріанським календарем бул убитий ал-Хусейн, молодший син Алі ібн Абу-Таліба і внук пророка Мухаммеда, перші десять днів місяця посвячують оплакуванню мученицької смерті Хусейна.

Імам Хусейн був узятий в полон ворогами ісламу в битві при Кербелі /місто на території сучасного Іраку/. Для мусульман-шиітів імам Хусейн став символом мучеництва, оскільки помер після тривалих і болісних тортур.

Протягом всього місяця проводять обряди, імпровізовані вистави трагічних подій. Жінкам належить багато ридати, виявляючи співчуття до убитих. Вважається, що сльози, пролиті в дні трауру, виліковуються від різноманітних хвороб, тому сльози навіть збирають у спеціальні посудини – слізниці.

У шиітів прийнято в цей день обмінюватись вигуками "Вах, Хусейн! Вах, Хасан!" Тому цей день у шиітів називається "Шахсей-вахсей".


джерело:sviato.in.ua


[09-10-14][All for the tourists of]
Mikulichin? (0)

[09-09-18][Яремче]
День міста Яремче. (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Мексиканські інгредієнти. Кухня Мексики (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Кращі напої для вогкої осені (0)

Категорія: Релігійні свята | Додав: vechervkarpatah (11-01-24)
Переглядів: 626 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: