Четвер
24-04-18
10:35




Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Свята України :: Праздники Украины :: Holidays » Народні свята

Рахманський Великдень

Рахманський Великдень

На двадцять п'ятий день після Великодня припадає свято — Рахманський великдень (Переполовення, Права середа).

Дослідження Сапіги про це незвичайне свято ви можете прочитати в книжці Українські народні свята та звичаї. А сюди ми ще поміщаємо згадку про Рахманський великдень з книжечки Юрія Андруховича "Дезорієнтація на місцевості"

Згідно з давнім українським повір'ям Індія — це не зовсім півострів і навіть не зовсім материк, це швидше Острів, який лежить десь в Океані. Острів Індія населений рахманами — досить нефортунними створіннями, котрі не мають календарів і не знають, як їм вираховувати Великдень. Тож сидячи на березі Океану, медитують в очікуванні. В очікуванні яєчних лушпайок.

Після великоднього сніданку слід обов'язково викинути яєчні лушпайки до найближчої річки, чи навіть струмка. Збігаючи вниз разом із водою, лушпайки неодмінно потраплять у Прут, а звідти в Дунай, котрий насправді є іншою назвою Нілу. З Дунаю шлях лушпайок лежить через моря на край світу. Підхоплені і проваджені теплими течіями, на десяту п'ятницю своєї подорожі лушпайки приб'ються до берегів Індії. Тоді рахмани й довідуються про те, що вже настав Великдень і починають святкувати свій великдень, рахманський.

Колись давно, можливо, сім з половиною тисяч років тому, себто незадовго після відокремлення світу від хмар і води, одне з рахманських племен покинуло Індію на човнах і летючих килимах. Зараз уже годі дошукатися причин цієї втечі — могло нею бути як розумове потьмарення, так і містичне прозріння. Покидаючи острів, утікачі винесли з собою майже все таємне знання — в мішках, бесагах і кишенях, оскільки книг вони не мали та й не потребували мати, бо всі головні заклинання і прокльони вміли напам'ять. Серед інших важливих речей викрадене знання стосувалось насамперед істинного відліку часу, причинно-наслідкових рядів і нашарувань, здатності прочитувати минуле і передрікати майбутнє за візерунками долонь, розташуванням люстр у кімнаті або світил на небі, мистецтва дресирувати ведмедів, гіпнотизувати дітей і обробляти метали гарячим способом.


Джерело: sviato.in.ua

[10-01-23][All for the tourists of]
«Europe-Center» (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Іспанія: звичаї і ритуали (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Визначні пам'ятки Киргизстана. (0)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Визначні пам'ятки Кіпру (0)

Категорія: Народні свята | Додав: vechervkarpatah (11-01-24)
Переглядів: 968 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: