П’ятниця
24-04-26
01:52

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Світлий день календаря

Світлий день календаря

«Що таке Пасха?» - Запитала молода жінка в ієромонаха. Той глибоко замислився: «У мене є друг, йому вже за сімдесят. Так от він нещодавно сказав, що лише зараз став потроху наближатися до розуміння того, що таке Великдень. Але дається це важко ... »І все ж спробуємо розібратися.
Світлий день календаря Як з'явилося свято?

Слово «Великдень» перекладається з єврейського як «позбавлення». Євреї святкують власну Великдень, старозавітну, згадуючи в цей святий для них день про звільнення своїх предків від єгипетського рабства. Християни ж, святкуючи Пасху новозавітну, торжествують позбавлення всього людства через Ісуса Христа від рабства дияволу і здобуття вічного життя. На ранок третього дня після розп'яття на хресті і мученицької смерті Христос воскрес, «смертю смерть подолав і тим, що в гріхах, життя дарував». Коли його учні намагалися відшукати тіло Ісуса, голос ангела сповістив: «Що ви шукаєте живого між мертвими? Його тут немає. Він воскрес! »Ця подія вселило в перших християн непорушну віру в те, що смерті не потрібно боятися, що попереду їх усіх чекає воскресіння, і від того Великдень - навіть більше радісний і урочистий свято в християнстві, ніж Різдво. День цей у церковному календарі «рухливий», в поточному 2008 році припадає на 27 квітня.

Що таке Седмиця?

З апостольських часів свято християнського Великодня відзначається не один день, а сім, аж до Фоміна понеділка. Доки йшла світлої Седмиці в церкві не повинні закривати двері навіть під час причастя священнослужителів. Колінопреклоніння і земні поклони на цей час скасовуються. Віруючі обов'язково повинні причаститися, відвідати заутреню в перший день Пасхи, яка починається опівночі, взяти участь у хресній ході навколо храму та освятити особливі приношення - паски, паски, пофарбовані яйця. В ідеалі ж справжній християнин не пропустить жодного богослужіння за всю світлу Седмицю.

Як потрібно вітати з Великоднем?

Згідно з церковним Статутом після закінчення ранкової служби в світле свято Пасхи священнослужителі повинні христосуватися між собою, тобто тричі розцілуватися, радісно сповіщаючи: «Христос воскрес», - і відповідаючи: «Воістину воскрес!» Миряни в цей день роблять те ж саме і в церкві , і на вулиці замість звичайного привітання, тим самим уподібнюючись першим учням Ісуса, що за воскресіння Його «говорили, що Господь дійсно воскрес», і несли цю приголомшливу новину по всьому світу. Природно, що вимовляти ці святі для християн слова, потрібно тільки щиро вірячи в реальність події.

Навіщо потрібні паски?

Великодня й паски (як і великодні яйця) - це не просто смачна їжа, це церковно-обрядова їжа. Їх можна їсти тільки після освячення в церкві у вузькому сімейному колі. Таким чином віруючі закінчують пост, розговляються, а робити це в гостях не прийнято. Смакуючи освячену їжу, ви як би з'єднуєтеся з усіма братами і сестрами у Христі і з самим Господом.

Чому прийнято дарувати яйця?

З давніх часів існує звичай освячувати в свято Великодня фарбовані яйця. Одні переконані, що їх потрібно дарувати рідним і близьким, інші азартно стукаються ними і радіють, якщо їх яйце виявляється міцніше. А деякі стверджують, що все це забави язичницькі і до істинного християнства відношення не мають. Тим часом перше пасхальне яйце фігурує саме в біблійній історії: свята рівноапостольна Марія Магдалина прийшла в Рим, щоб проповідувати тамтешнім закоренілим язичникам Євангеліє. Насамперед зі словами «Христос воскрес!» Вона піднесла імператору Тиберію звичайне куряче яєчко. Просто це було єдине, чим вона володіла, окрім віри. А вірила вона в те, що, як з-під неживої шкаралупи народжується життя, так і з гробу повстав Ісус, так і воскреснуть і всі померлі, щоб жити вічно. Коли імператор розсміявся їй у відповідь, яйце несподівано стало яскраво-червоним - кольору крові Христової, пролитої в ім'я спокутування гріхів людських.

Ну а на Русі живе народ творчий, тільки ідею дай, розвине до невпізнання. Великодні яйця фарбували не тільки в червоний, але і у всі кольори веселки (і назва спеціальне придумали - «крашанки»), і розписували візерунками: від немудрих хрестиків до цілих мальовничих сцен («писанки»), і прикрашали бісером і навіть різьбленням по шкаралупі . Такі твори мистецтва, звичайно, не брали участь в улюбленій російської забаву - «битки», стукали яєчками простіше, пофарбованими у священний червоний колір з допомогою відвару звичайної цибулиння. Переможець «битків» у світлий день Великодня голодним не залишався - все розбиті їм яйця повинен був з'їсти на очах тих, хто програв.

Що таке артос?

Протягом всієї світлої Седмиці саме видне місце в храмі займає артос, або цілковита просфора, тобто особливий освячений хліб, який після закінчення великодніх торжеств роздається віруючим. Згідно з переказами, коли на сороковий день по Воскресінні Ісус Христос вознісся на небо, його учні, згадуючи кожен Його крок на землі, влаштовували подобу Таємної Вечері: збиралися всі разом за одним столом, молилися, куштували спільно хліб. Місце, де колись сидів Ісус, тепер порожнє, але Йому теж відламуються шматок в надії, що Він незримо присутній поруч. На артос традиційно зображають хрест з терновим вінком, але самого Розп'ятого на ньому немає. Це робиться в ознаменування перемоги Христової над смертю. Приймаючи шматочок артоса в храмі, віруючі з'єднуються через нього з самим Господом. Багато хто не з'їдають артос відразу, а зберігають його для особливих випадків. Вважається, що він обов'язково допоможе під час важкої хвороби, поверне здоров'я і бадьорість духу.

Як поминати покійних у Дні Великодня

Багато наших співгромадян впевнені, що на Великдень потрібно їздити на кладовищі і поминати пішли рідних і близьких. Часом подібні заходи перетворюються на п'яне застілля прямо на могилах. Церква інакше як блюзнірством назвати це не може. Поминання покійних дозволяється тільки на другий седмиці Великодня, після Фоміна неділі, у вівторок, коли віруючі можуть відвідати могили покійних з радісною звісткою про Воскресіння Христове. Звідси й назва цього дня - Радониця. Однак і на Радоницю ні їсти, ні пити, тим більше спиртні напої, на цвинтарі не можна. Це ображає пам'ять покійного. Не повинні православні люди і залишати на могилах чарку горілки, шматок хліба, «крашанки» «для покійного», це пережиток язичництва. За великим рахунком навіть установка пам'ятника - всього лише данина традиції. Мертвому він не потрібен.

Зате вічно живої душі пішов від нас коханої людини вкрай необхідна наша постійна молитва, бо сама вона не може творити добрих справ, якими була б в змозі умилостивити Бога. Ми повинні благати Господа про її порятунок. І перш ніж відправлятися на кладовищі, слід прийти до храму до початку служби, помолитися і подати записку з іменами покійних родичів для поминання у вівтарі. Краще всього, якщо це буде поминання на проскомідії, коли за покійного вийнято з особливою просфори часточку, а потім на знак обмивання його гріхів опустять у Чашу зі Святими Дарами. І ще один нюанс - вважається, що молитва буде дієвіше після вчинення поминають у цей день обряду причастя.

Якщо відвідування церкви з якихось причин неможливо, можна запалити свічку на могилі покійного і зробити літію, тобто посилене моління зі священиком або без нього, за допомогою спеціального молитовника або ж своїми словами від душі. Православна Церква дозволяє мирянам просто прибрати могилу і помовчати над нею, згадуючи покійного. Принесену через незнання поминальну їжу віддайте краще тим, хто просить милостиню біля цвинтаря, з проханням помолитися про ваші покійних близьких.

У випадку якщо ви далеко від рідних місць і не можете на Радоницю приїхати на кладовищі, де поховані ваші рідні, обов'язково відвідайте найближчий храм або помоліться за упокій їхніх душ дому. Це обов'язок кожного християнина.

Календар народних прикмет

1. Обов'язково на Великдень погладьте домашню худобу від рогів до копит освяченим яйцем, примовляючи: «Як яєчко гладко і кругло, так і коровушка моя будь гладка і сита». Ні холод, ні голод, ні хвороби, ні навіть ваше подальше халатне ставлення не будуть більше вашої тваринка страшні. Наші предки вірили, що пасхальні яйця, подібно чарівній паличці або хреста натільної, творять чудеса, захищають від нечистої сили, повертають втрачену життєву силу. За старих часів ними навіть намагалися пожежі гасити, чого ми вам, звичайно, настійно не рекомендуємо.

2. Якщо йдучи до заутренній, замерзли, не журіться - мороз на Великдень віщує рясний урожай льону. Потрапили під дощ - готуйтеся до сирого літа. А повертаючись додому з церкви, примічайте: якщо сонечко «грає» в чистому небі, то чекає вас вдалий рік. І здоров'я, і достаток, і лад у сім'ї - все буде при вас. Сонце сховалося в хмарах, ні промінчика не падає на грішну землю - життя попереду чекає нелегка, перехрестилася і кріпіться духом.

3. На дворі - світла пасхальний тиждень, а у вас в будинку - горе, помер хтось із близьких. Не впадайте у відчай. На Русі старі, хворі та немічні молили Бога, щоб забрав їх до себе саме на це велике свято, бо свято вірили, що той, хто піде на той світ у великодні дні, неодмінно потрапить в рай, яким би грішником не був. Помоліться і ви за упокій душі покійного. Нехай збудеться давнє повір'я.


[10-02-09][All for the tourists of]
Farewell winter! (0)

[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Ліванський кедр - диво природи (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Горгани (0)
[09-08-31][Відпочинок і поради]
Чарівний Крим! Запрошуємо в санаторій Ай-даніль (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-28)
Переглядів: 1013 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: