П’ятниця
24-04-26
00:14

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Старий Новий рік. Частина 1

Старий Новий рік. Частина 1

Ось і Старий Новий рік. Наливай, чесний народ! Вітаю і бажаю Ніяких не знати турбот: Щоб чарка не порожніла, Щоб дружина завжди хотіла, Щоб бензину повний бак, Щоб тебе боявся ворог, Щоб дівчата посміхалися, Щоб гроші не закінчувались, І бажання будь-які Дуже швидко виконувалися!
Старий Новий рік. Частина 1 У ніч з 13 на 14 січня жителі Росії та деяких інших країн мають унікальну можливість відзначати відразу два Нових роки: але новим і старим стилем.

Традиція відзначати Старий Новий рік іде від розбіжності юліанського календаря, тобто календаря «старого стилю», і Григоріанського календаря - того, за яким зараз живе практично весь світ. Розходження календарів в XX-XXI століттях становить 13 днів.

Особливе значення Старий Новий рік має для віруючих людей, оскільки в Новий рік вони дотримуються Різдвяний піст, а після Різдва можна зустріти Новий рік за святковим столом, який щедро ломиться від усіляких страв.

І хоча цей день не є календарним святом, в багатьох сім'ях його із задоволенням відзначають, накривають стіл, загадують бажання і дивляться улюблені новорічні передачі, які нам вдруге показують по телевізору.

Старий Новий рік - більш спокійний свято, ніж його попередник, який ми зустрічаємо в ніч з 31 грудня на 1 січня, але з ним також пов'язано чимало традицій, прикмет і звичаїв. У давньоруському календарі цей день був присвячений Василю Великому і називався Василів день. Цей день вважався дуже важливим з точки зору його впливу на весь наступний рік.

Селяни на Василів день відзначали старовинне свято «Авсень» або «Овсень» - землеробський свято, пов'язане з обрядом обсеванія, задобрювання майбутнього врожаю. У деяких губерніях діти розсипали по будинку зерна ярого хліба, примовляючи: «виродків, Боже, всякого жита по засіку, що по засіку та по великому, а і стало б жита на весь мир хрещений». Господиня дому збирала зерна з підлоги і зберігала їх до посіву. На Україні цей самий обряд здійснювався з піснями і танцями.

Обов'язковою частуванням для гостей у Василів день були пироги, варені свинячі ноги і взагалі всі вироби з свинини, адже Василь відомий на Русі як свінятнік, тобто покровитель свинячий їжі. Недарма казали: «Свинку та борівка для Васильєва вечірка», «На Василя великого - свинячу голову на стіл!»

Був ще цікавий обряд варення каші, який відбувався у ніч з 13 на 14 січня за новим стилем. Старша жінка в будинку рівно о другій годині ночі приносила з комори крупу, а старший з чоловіків - воду з річки або криниці. Крупа й вода стояли на столі до тих пір, поки не витопити піч, і до них ніхто не доторкався, щоб не відлякати долю. Далі вся сім'я сідала за стіл, і старша жінка, розмішуючи кашу, голосила: «Сіяли, рости гречку все літо; вродилася каша гречка і крупна і рум'яна; звали-Позивай нашу гречку в Царгород побувати, на княжий бенкет бенкетувати; поїхала гречка в Царгород побувати з князями, з боярами, з чесним вівсом, із золотим ячменем; чекали гречку, дожидали біля кам'яних воріт; зустрічали гречку князі й бояри, саджали гречку за дубовий стіл бенкет бенкетувати, і приїхала наша гречка до нас гостювати ». Після цього всі вставали з-за столу, а господиня з поклоном ставила кашу в піч. Коли каша встигала, оглядали - повний чи горщик. Якщо каша вилазила з нього - це віщувало біду всьому будинку. Від тріснутого горщика теж хорошого чекати не доводилося. Після зняття пінки оглядали саму кашу - якщо вона була наваристою, значить, буде і щастя, і врожай. Гарну кашу з'їдали на сніданок, погану ж викидали в річку.

Вважається, що під Новий рік - як за новим, так і за старим стилем - відбуваються незвичайні, чарівні події. Прикметами надається особливе значення. Кажуть, що якщо в Новий рік з людиною щось трапляється, то буде траплятися і цілий рік.

Найпоширенішою прикметою є та, яка говорить, що зустрічати Новий рік слід неодмінно в обновках і з грошима в кишені. Гроші в кишені повинні бути свої, кровно зароблені, і чим більше купюра, тим краще. А вже якщо до Старого Нового року не вдалося купити нового плаття, можна обмежитися новим білизною або хоча б шкарпетками.

Перед Новим роком потрібно розплатитися з усіма боргами і ні в якому разі не займати перед святом. А якщо недосвідчений у прикметах боржник віддасть вам борг прямо за новорічним столом, то вам дуже пощастить у наступному році.

Пощастить і тому, кому дістануться останні краплі шампанського з пляшки.

Доброю прикметою вважається і поява в компанії ненавмисного гостя, якого-небудь незнайому людину. Кажуть, що таким чином Дід Мороз перевіряє на людинолюбство. Якщо прийміть гостя, то буде вам щастя в новому році.

Звичайно, на Старий Новий рік також прийнято загадувати свої потаємні бажання. Головне - нікому про них не розповідати.

Якщо в новорічну ніч що-небудь знайдеш, то весь рік будеш отримувати несподівані подарунки.

Дуже добре, якщо, виходячи з будинку в перший день Нового року, ви зустрінете чоловіка. Це обіцяє удачу в новому році. Так само добре, якщо в перший день після Нового року чоловік першим переступить поріг вашого дому.

А ось деякі усталені прикмети в новорічну ніч набувають зворотний характер. Так, наприклад, розсипана сіль віщує не сварок, а успіх. А ось розбитий посуд, навпаки, не на щастя, а до негараздів.


Як би там не було, не відмовляйте собі в задоволенні влаштувати додатковий свято для свого сімейства. І навіть якщо у вас катастрофічно не вистачає часу (адже найчастіше Старий Новий рік припадає на робочі дні), залучіть помічників, підготуйте дещо наперед, виберіть ті страви, які швидко і легко готуються, і влаштуйте

Сімейна вечеря на Старий Новий рік

Оскільки ви зберетеся за столом після трудового дня, можна буде приготувати легкий святковий суп, наприклад, крем-суп або суп-пюре, і подати його з грінками або сухариками. Дуже хороший в даному випадку

Грибний суп-пюре

Для цього супчика підійдуть будь-які гриби (шампіньйони, гливи і т. д.), заморожена брокколі (можна додати і цвітну капусту).

Якщо ви хочете, щоб суп-пюре був поситнее, можна додати і картоплю.

Гриби і цибулю дрібно порізати і смажити на сковороді, поки не випарується вся рідина. Відварити брокколі (і цвітну капусту, якщо ви її додаєте). Додати гриби з цибулею і подрібнити у блендері. Влити 10%-е вершки, посолити, поперчити за смаком і прогріти.

Подати суп-пюре в суворих піалах.


В якості другої страви і гарячої закуски можна приготувати м'ясо або плов.


Яловичина з овочами і яблуками

Буде потрібно: 600-700 г яловичини, 50 г свинячого сала або смальцю, 1 ріпчаста цибулина, 1 солодкий перець, по 4 яблука і помідори, сіль за смаком.

Обмиті і зачищене від плівок яловиче м'ясо нарізати скибками і відбити; посолити і обсмажити на смальці до рум'яної скоринки. Додати дрібно нарізану цибулю, злегка його обсмажити і додати нарізаний солодкий перець і очищені, нарізані помідори. Закрити кришкою і тушкувати. М'ясо час від часу перевертати і підливати воду.

Коли м'ясо буде майже м'яке, додати очищені і нарізані кружальцями яблука і довести до готовності.

Подавати з рисом.


Морський плов з куркою

Особливо хороший цей плов, якщо готувати його у товстостінній посуді (казанку, чавунці або качатницю).

Буде потрібно: 1 склянка рису, 200 г креветок, 400 г курячого філе, 1 солодкий перець і 1 ріпчаста цибулина, 100 г консервованого зеленого горошку, рослинне масло, готова приправа для плову, сіль за смаком.

Рис замочити в холодній воді на 1 годину.

Креветки відварити у підсоленій воді і очистити. Цибулю нарізати і спасерувати. Перець очистити і нарізати соломкою.

Невеликі шматочки курячого філе згасити до напівготовності, додати рис, солодкий перець, цибуля, зелений горошок і креветки. Посолити, приправити і перемішати. Залити невеликою кількістю води і тушкувати 15 хвилин.


Замість хліба можна спекти

Закусочний кекс

Буде потрібно: Ѕ середнього кабачка або 1 маленький, 2 невеликих солодких перчика, 1 / 3 стандартного пучка листового салату, по 1 пучку зеленої цибулі та кропу, 0,5 л кефіру або кислого молока, сіль за смаком. Крім того, 1 пакетик розпушувача, 1 яйце, невеликий шматок сиру, 1 солоний огірок, борошно.

Кабачок очистити і нарізати дрібними кубиками. Так само дрібно нарізати перець, салат, кріп і зелена цибуля. Все змішати і залити кефіром або кислим молоком, посолити за смаком. Додати розпушувач, яйце і борошно, щоб вийшло тісто трохи густіше, ніж на оладки.

Невелике деко змазати маслом, вилити на нього тісто і запікати в духовці на середньому вогні близько 30 хвилин. Потім духовку вимкнути.

Сир і солоний огірок натерти на тертці й змішати. Готовий кекс змастити сирною масою і потримати в гарячій духовці хвилин 15.

Кекс особливо гарний у гарячому вигляді, але і холодний він теж непоганий!

Приготуйте пару салатиків, будь-яких: овочевий, м'ясний або рибний.


Любителі риби і морепродуктів оцінять такі смачні салати:

Салат «Пухнастий сніг»

Буде потрібно: 1 риба гарячого копчення, 1 ріпчаста цибулина і 1 яблуко, 3 варені картоплини і 2 солоні огірки.

Для соусу: 1,5 склянки сметани, сіль, цукор, гірчиця, оцет і чорний мелений перець за смаком.

Для соусу сметану змішати зі спеціями і приправами.

Рибу очистити від шкірки і звільнити від кісток. Філе нарізати невеликими шматочками.

Яблуко, картоплю і огірки нарізати кубиками, цибулю - півкільцями.

Укласти салат шарами: картопля, цибуля, огірки, яблуко. Залити половиною соусу. На цей «сніжок» покласти шматочки риби. На рибу знову шарами в тому ж порядку укласти овочі і яблуко. Залити соусом, що залишився. Дати салату настоятися.


Салат з морепродуктів

Буде потрібно: 200 г крабового м'яса, Ѕ банки консервованого зеленого горошку, 1 яйце, 200-300 г кальмарів, 1 свіжий огірок, 1 солоний або маринований огірок, 200 г креветок, 1 ріпчаста цибулина середнього розміру, 100 г майонезу, зелень.

var container = document.getElementById('nativeroll_video_cont'); if (container) { var parent = container.parentElement; if (parent) { const wrapper = document.createElement('div'); wrapper.classList.add('js-teasers-wrapper'); parent.insertBefore(wrapper, container.nextSibling); } }

[10-01-23][Все для туристов]
Реликты украинского костюму (0)

[09-08-22][Відпочинок і поради]
Туристичний гороскоп. Де і як відпочити 10-16 березня (0)
[09-09-18][Яремче]
Яремче р. Прут (0)
[09-08-22][Відпочинок і поради]
Вінчальне плаття, не заховане в скриню... (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
Переглядів: 889 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: