П’ятниця
24-03-29
17:30

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Швейцарія без обгортки

Швейцарія без обгортки

Що ми знаємо про Швейцарію? У всіх у свідомості міцно засіли одні й ті самі штампи: швейцарський сир, швейцарський шоколад, швейцарські годинники, швейцарські Альпи. Однак відомо, що під красивою фантиком може виявитися який завгодно товар ...
Швейцарія без обгортки Пастка з сиром

Кожного з нас легко зловити в мережу професійно розкрученого бренду. Кого не спитай - який сир кращий на світі, відповідь однозначна - швейцарський. Ці два слова немов створені один для одного: кажеш «швейцарський», тут же проситься на язик «сир»! Однак зупиніть будь-якого швейцарця на вулиці: «Де купити ваш фірмовий швейцарський сир?», І відповіддю вам буде щирий подив і уточнюючі питання: «Який саме сир шановна іноземка має на увазі? Аппенцель, Тільзіт або Емменталь? А бути може, Грюйер або Тет де Муан? Або ж мова йде про Вашрен Фрібуржуа? Просто назва важкувато для приїжджих ... »

Вся справа в тому, що в самій Швейцарської Конфедерації, а таке офіційна назва держави, немає поняття «швейцарський сир»! Кожен сир має свою назву, найчастіше, регіональне, за місцем, де виробляється, а Швейцарія складається з 26 кантонів, а в них безліч сіл, в яких секрети сироваріння передаються з покоління в покоління в найсуворішій таємниці. Майже всі тутешні сорти традиційно тверді або напівтверді, оскільки тільки так вони могли зберігатися у відсутність холодильників довгими сніжними зимами і транспортуватися сусідам на продаж.

Життя в шоколаді

Якщо швейцарський сир - міф, створений за межами самої Швейцарії, то відносно швейцарського шоколаду реклама нам не бреше - є такий продукт! Відкриваємо довідник-путівник по Швейцарії і дізнаємося, що ще напередодні Першої світової війни на цю країну припадала левова частка світового ринку шоколадної продукції. Та й у наші дні швейцарська шоколадка - поза конкуренцією, це ми й самі без будь-якої довідкової літератури знаємо. Хоча, якщо задуматися, така спеціалізація для Швейцарії - дуже дивна штука, адже тут не ростуть какао-боби, вони просто не виживуть в місцевому кліматі. Більш того, Швейцарія ніколи не мала колоній ні в Центральній і Південній Америці, ні в Африці - тобто там, де ростуть плантації цих чарівних дерев (так, до речі, Швейцарія взагалі ніколи ніде не була колонізатором, це суперечить самому духу Республіки!).

У XVIII столітті на шоколад, який постачали з Італії, було запроваджено «сухий закон» (в ті часи ще не винайшли гідравлічного преса, який би штампував плитки з шоколаду, його пили гарячим), бо негідно пристойним побожним громадянам вживати настільки збудливий засіб! Виходить, історично все складалося проти цього стародавнього напою, і, тим не менш, саме Швейцарія стала найбільшим у світі виробником шоколаду. А все завдяки нам, туристам. Ще сто років тому більшість місцевих жителів плитки шоколаду і не нюхало, продукт вважався розкішшю і здійснювався для втіхи багатих приїжджих іноземців. Виняток становили солдати і офіцери Конфедерації. Хочеш насолоджуватися шоколадом кожен день, вступай у доблесні ряди швейцарської армії: в пайок ці ласощі входить аж з 70-х років XIX століття.

Годинки Джеймса Бонда

З годинником історія приблизно така ж - швейцарські майстри довели вже винайдений годинниковий механізм до рівня досконалості і принесли батьківщині світову славу місця, де роблять найкращі, престижні, надійні, точні, не підвладні часу годинник. Що у російських олігархів цокає на зап'ястях? Правильно, золоті «Ролекс». Який годинник віддає перевагу вже багато років супер-шпигун Бонд, Джеймс Бонд? Фанати «бондіани» в курсі - це швейцарська «Омега». Актор Пірс Броснан, гонщик Шумахер, тенісистка Марія Шарапова, всі вони - «особи» швейцарських марок годин. Для простого смертного навіть копію справжнього «Ролекс» ручної збірки придбати - дороге задоволення, хоча в тій же Женеві безліч годинникових магазинів, фірмових бутиків і крамниць, в яких при вас же зберуть по гвинтику і стрілочці цокає одного. Тільки ось ціна питання теж напружені до рівня досконалості. Не сподівайтеся, що безпосередньо у виробника придбати швейцарський годинник буде дешевшим. Навіть під час світової економічної кризи швейцарські годинникарі тримають марку і не знижують ціни - престиж для них дорожче прибутку!

Гроші з нічого

Відкриваєш російський путівник по Швейцарії і читаєш: «Бути в Женеві і не заїхати в Альпи було б просто нерозумно. Місто розташоване в долині, оточеної горами. Знаменитий Монблан добре видно в ясну погоду на протилежному березі Женевського озера ». Женева дійсно знаходиться між озером і горами, тільки місцеві жителі називають своє улюблене озеро Леман, а гори взагалі-то не Швейцарські, а Французькі. Найвища гора Альп і в цілому в Західній Європі - Монблан знаходиться на кордоні Франції та Італії, і ті її схили, якими можна помилуватися, перебуваючи в Женеві, належать сусідній Франції.

Однак я ж зі школи пам'ятаю, що саме Швейцарські Альпи перейшов наш Суворов на чолі нашої армії! Швейцарія - дійсно гірська країна, Альпи займають майже дві третини її території, тільки самі швейцарці жартують, що їх гори - це долини. Недарма в рекламі того ж шоколаду часто використовується картинка, на якій гладкі корови, що дають для нього молоко, пасуться на соковитих альпійських схилах. Снігові вершини теж без діла не стоять, практичні швейцарці активно розвивають гірськолижний туризм. У цій країні навіть замерзла вода продається і дуже дорого. А як ще виживати маленькій країні, в якій немає корисних копалин. Нам, російським, що живуть серед величезних просторів, у яких повним-повнісінько покладів нафти, газу, вугілля, залізної руди, алмазів і золота, важко собі уявити, але в Швейцарії немає нічого! Дрібні родовища тальку та графіту не в рахунок, їх не вистачає навіть на присипку для місцевих немовлят і заправку олівців. На самому кордоні з Німеччиною швейцарцям дуже пощастило, відкопали рудничка кам'яної солі!

Тим більше дивно бачити, як з міських фонтанів абсолютно безкоштовно ллється ... мінералка! Поряд з Женевою - лише кордон перейти - знаходиться знаменитий на весь світ курорт Евіан, в якому видобувають воду, настільки дорогу в Європі, що п'ють її одні лише знаменитості. Женевська вода нітрохи не гірше. І чи не краще. Це та ж сама вода - підземне джерело у них один! Хоча й цю поведінку можна пояснити: мабуть, швейцарці вирішили, що конкурувати з давно розкрученої на весь білий світ торговою маркою «Евіан» безглуздо, а ось залучити туристів ще й за рахунок цілющих халявних фонтанчиків - це хитрий піар-хід! Недарма кожен з них має власний дизайн, а деякі і зовсім є твори мистецтва, щоб сфотографуватися на їх фоні і попити з них потрібно чергу відстояти. Так швейцарці зробили з простої водички дохідну статтю для бюджету своєї країни, не вклавши в її розлив по фірмовим пляшечка, на відміну від сусідів-французів, ні франка! Товар є, але не в магазинах, а просто тече з краником, виробництва немає, зате прибуток ллється рікою.


[11-01-17][Все для туристів]
Під патронатом богів, святих, орлів... (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
OAE: Визначні пам'ятки (0)
[09-07-30][Відпочинок і поради]
Шведський стіл» де і як (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Як з'явився звичай відзначати Новорічну ніч? (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-17)
Переглядів: 1160 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: