Четвер
24-04-25
06:15

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

Швеція - дружна сім'я

Швеція - дружна сім'я

Входить людина у готель, бачить стіл, що ломляться від страв, але стільців чомусь немає. Відвідувач озирається, бере стілець, який стоїть біля порожнього столика, присуває його до того, що заставлений їжею, і починає бенкетувати. -Що ви робите! - Підбігає до нього офіціант. - Це ж шведський стіл! -Ось шведи прийдуть, я встану!
Швеція - дружна родина «Смергасброд», або Все до столу!

Що таке «шведський стіл», нині знає кожен. Підходь собі до скатертини-самобранку і їж, скільки влізе. Російську людину такий розклад завжди дивував: «Довгий стіл був заставлений гарячими стравами і холодними закусками. Тут була свіжа лососина, смажена форель, холодний ростбіф, якась дичина, маленькі, дуже смачні битки тощо. Кожен підходив, вибирав, що йому подобалося, закушував, скільки йому хотілося, потім підходив до буфету і з власної доброї волі платив за вечерю рівно одну марку тридцять сім копійок. Ніякого нагляду, ніякого недовіри. Наші російські серця, так глибоко звиклі до паспорта, ділянці, примусовому піклуванню старшого двірника, до загального шахрайству і підозрілості, були абсолютно пригнічені цієї широкої взаємної вірою »(О. Купрін).

У наші дні практичні шведи, а за ними і власники готелів по всьому світу, влаштовуючи для відвідувачів шведський стіл, просто включають його вартість у загальну плату. «Але ж вартість ця невелика і строго фіксована, а з'їсти я можу ого-ого, тим більше, стоячи!» - Заперечите ви. Може ви і думаєте, що можете, а от можливості вашого шлунка обмежені за своєю природою. Фізіологія!

І ще один нюанс: справжній «Смергасброд», а саме так на чистому шведською мовою звучить словосполучення «шведський стіл», включає в себе не все, що вашій душа забажає, а саме: солону оселедець, картопляний салат, зварені круто яйця, холодне м'ясо і бутерброди. Щоб пояснити такий продуктовий набір, треба повернутися на століття назад. За старих часів шведи жили на рідних просторах в сотнях верст один від одного. Поки в гості доїдеш, смакоту у господарів зіпсуються: про холодильниках та двигунах внутрішнього згоряння і не мріяли. Тому перевагу віддавали тим стравам, які могли протриматися до прибуття довгоочікуваних гостей. А оскільки народу збиралося багато (сім'ї були з декількох поколінь), то за столом не тіснилися: вхопив оселедця хвіст і ходи собі по будинку, новини збирай!

Тато, мама, я - шведська сім'я

Спробуйте сказати середньостатистичному місцевому жителю, що шведська сім'я - це коли чоловік, як султан, при двох дружин або, навпаки, в однієї щасливиці пара чоловіків на всі випадки життя, а діти взагалі не розбереш чиї. У відповідь побачите здивовано підкинуті брови і збентежений смішок: «Це ТАК про нас у Росії кажуть?!»

Дорогі, мовляв, росіяни, ретельніше перечитайте улюблену з дитинства класику: «У місті Стокгольмі, на звичайнісінької вулиці, в самому звичайному будинку живе сама звичайна шведська сім'я на прізвище Свантесон. Сім'я ця складається з самого звичайного тата, звичайнісінької мами і трьох самих звичайних хлопців - Боссе, Бетан і Малюка »(Астрід Ліндгрен« Карлсон, який живе на даху »).

«Ой, тільки не треба нас казками годувати!», - Вигукнете ви і матимете рацію. Це зараз шведи будують з себе добропорядних сім'янинів. А в 50-ті роки минулого століття останнім писком моди було вступати в шлюб «по-стокгольмський», чи то пак жити-поживати без залучення держави в свої особисті справи. Такі цивільні союзи офіційної сили не мали, а тому народ шведський кинувся міняти одного партнера на іншого зі швидкістю летить Карлсона.

У славні хіпівське часи і зовсім все вирішили любити всіх, а значить, і жити однією дружною комуною. Але незабаром сексуальна свобода обернулася справжньою епідемією венеричних захворювань, і абсолютна більшість громадян миттю повернулося в патріархальну сім'ю. У ті роки подібний розбрід і хитання відбувалися повсюдно по Європі. Відмінність Швеції в тому, що тут ще й держава підметушилися навести лад у лавах розкріпачитися громадян: замість сексуальної свободи і рівності запропонувало економічну рівноправність статей.

Вже в середині 80-х по країні пройшла агітація закону, про який наші жінки і думати не сміли: "Татусі, беріть оплачувану відпустку по догляду за малюками!» І зі словами: «Діти - це святе!» Шведи забули про принади вільного кохання і зосередилися на вихованні спадкоємців. У наші дні у маленького шведа купа законодавчо захищених прав. Не те що шльопнути власне творіння не смій, але навіть за підвищення голосу на його адресу можна в тюрму загриміти. І оцінок у школі діткам не ставлять: не дай Бог стрес трапиться! Ось такий в окремо взятій Швеції побудували соціалізм з людським, а точніше, з дитячим обличчям ...

Все можуть королі!

А між тим, країна до цих пір є монархією. Більш того, сучасні подані люблять королівську пару - Карла XVI Густава та його вінценосну дружину Сільвію - не менше, ніж любили своїх монархів їх предки. Палац їх варто якраз в самому центрі Стокгольма і відрізняється небаченим для скупих протестантів розмахом: займає перше місце в Європі за кількістю залів та інших приміщень (самі зодчі збилися з рахунку на цифрі шістсот). Правда, зараз король користується тільки робочим кабінетом та балконом, щоб махати з нього ручкою народу у свята. Адже, по суті, він - лише декоративна фігура в державі, для більшої краси. Це в минулі часи шведські правителі вели нескінченні війни, перетворивши країну на грізну державу з сильним військовим флотом, що наводив жах на Балтійському морі. Одного разу черговий Густав так захопився баталіями за Фінляндію з нашою Катериною Великою, що жалісливі городяни взяли на себе турботу про його сімействі. Повернувшись додому, монарх у подяку встановив своїм поданням пам'ятник. Зазвичай буває навпаки ...

Швеція не воювала вже майже триста років, а правитель з поданими не втомлюються обмінюватися подарунками. У день народження Карла Густава всі музеї, розташовані в королівському палаці, можна відвідати безоплатно, тобто даром. А подивитися є на що: у величезному підземеллі знаходиться Збройова палата з середньовічними піками, обладунками та іншими іграшками чоловіків тих часів. Дам, звичайно, більше приваблює Скарбниця з фамільними коштовностями королівської сім'ї. Тільки в цьому палаці ви можете уявити себе справжньою принцесою, адже гостинні шведи навіть дозволяють приміряти корону і посидіти на срібному троні королеви Христини в Імператорському залі. Мало вам, їдьте слідом за королівським подружжям у їх заміське володіння - замок Дроттнінгхольм, який теж відкритий для огляду. Кожне літо тут дають опери та концерти на тлі справжніх декорацій XVII століття. А по парку щоранку перед роботою здійснює моціон сам його Величність ...

Ми ж тим часом погуляємо по столиці. Благо автобуси ходять секунда в секунду, а приватники послужливо поступаються дорогою пішоходам, які нордичний спокійно переходять вулицю на червоне світло. У метро взагалі хоч на екскурсію вирушай: такі там фантастично гарні та безшумні поїзда. До речі, проїзд у громадському транспорті з дитиною не буде вам коштувати жодної крони, так що є резон узяти шведське чадо у знайомого місцевого на прокат ...

У так званому «Старому місті» можна побувати на одній з найбільш вузеньких вуличок в Європі: розкинувши руки, ви доторкнетеся долоньками до стін старовинних будинків по обидві її сторони. А можна спробувати пошукати пам'ятник «в міру угодований чоловік в самому розквіті сил»: фігурка Карлсона встановлена десь на одній з черепичних дахів ...

Або отруїтися в стокгольмський порт, щоб покерувати штурвалом на кораблі-музеї «Васа». Це ще один королівський презент городянам. На цей раз курйозний. Триста років тому монарх по імені, природно, Густав - тільки Другий і Адольф того ж - вирішив прославити Швецію наймогутнішим у світі кораблем. А коли той був майже готовий, в пориві творчого натхнення наказав надбудувати ще одну гарматну палубу. Це так порушило балансування судна, що при першому ж подиху вітерця воно затонуло прямо в столичній гавані на очах у здивованих бюргерів. Тільки в 1961 році «Васу» підняли з дня морського ...

А до речі, і сам Стокгольм - по суті, царський шведам подарунок. Місто в 1252 році заснував на прибережних острівцях Балтійського моря Ярл Біргер - той самий, якого дванадцятьма роками раніше розбив на річці Неві новгородський Олександр, прозваний за цю перемогу, звичайно ж, Невським. Наш бравий князь мало не взяв у полон пораненого Біргера. І не було б тоді у шведів столиці. Втім, Стокгольм і так довгий час не вважався центром країни, тому як самого поняття «столиця» у волелюбних скандинавів не існувало. Де король, там і столиця. А вінценосні особи частенько переміщалися по своїх володіннях - хобі у людей таке було. З кінця XIX століття королівська сім'я і зовсім абсолютно добровільно передала тягар влади парламенту - черговий подарунок народові - і зайнялася хто чим. Нинішній Карл Густав екологією захоплюється: його стараннями навіть у столичних каналах така кришталево-чиста вода, що форель плюскається. Приїжджайте, помилуйтеся на справу рук королівських!


[10-01-23][Все для туристов]
Пятеро остались под лавиной (0)

[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Замбія: для любителів екстриму (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Що поїсти туристові в Єгипті? (0)
[09-08-20][Відпочинок і поради]
Що робити у разі відмови у видачі візи (5)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-17)
Переглядів: 1068 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: