П’ятниця
24-04-26
00:49

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок за кордоном.

«Саламат датанг!»

«Саламат датанг!»

«Малайзія - справжня Азія!» - Пісенькою з таким приспівом місцеві мешканці зустрічають в столичному аеропорту іноземних туристів. При ближчому знайомстві виявляється - брешуть. Пардон, по-східному тонко хитрують ...
«Саламат датанг!» Історія з географією

У назві країни ясно чується - «мала Азія». Насправді це азійська держава, яке язик не повернеться назвати карликовим - 342 тисячі квадратних кілометрів. Та й взагалі географічно Мала Азія - це територія Туреччини, а Малайзія розташована в центрі Південно-Східної Азії. Виникає відчуття, що тамтешні громадяни спеціально сліди заплутують.

І не дивно: адже хто тільки не прагнув завоювати їхню батьківщину - китайці, японці, португальці. Вдалося англійцям, причому так всерйоз і надовго, що Малайзія перестала бути частиною Великобританії всього лише п'ятдесят років тому. З тих пір колишня колонія у вільному польоті. Недарма з космосу країна виглядають як два крила величезної метелики. Це дві майже рівні частини, розділені Південно-китайським морем - західна і східна. Західне крило розкинулося на півострові Малакка, воно складається з одинадцяти штатів та зростаючого з року в рік столичного округу Куала-Лумпур. Східна Малайзія займає левову частку острова Борнео і складається всього з двох, але величезних штатів - на півдні громадина Саравак, на півночі - Сабах, який всього на третину менше. Разом виходить чортова дюжина штатів.

Але нехай вас не лякають американські терміни. Це така чергова східна хитрість. Мовляв, ми такі ж, як і ви, тільки не лізьте в наші справи. У дійсності більшість штатів як були, так і залишаються султанатами. І правлять ними справжні султани, які кожні п'ять років обирають зі свого кола верховного правителя країни - короля. Така от у них там демократія.

І народ, знаєте, не проти. Ніхто референдуму, мітингуючи з плакатами у розкішного королівського палацу, не вимагає. Поряд з корінними жителями-мусульманами мирно уживаються китайці (їх вже третина населення), вихідці з Індії, нащадки колонізаторів - англійці. Клімат тут чи що такий? Літнє сонечко радує круглий рік. Температура під тридцять градусів спеки, яку пом'якшує вологий м'який морське повітря і прохолодний вітерець із гір. Прибережні пальми плавно переростають в незаймані тропічні джунглі в глибині країни. Ви тільки послухайте, що вони там їдять прямо з гілки, і мультяшна пісенька «Диво-острів, диво-острів, жити на ньому легко і просто!» Тут же спливе в пам'яті: кокоси, банани, ананаси - це добре, і нас вже цим не здивуєш. А ось мангостан, рамбутан, дуріан, нарешті! Про останній пісня окрема ...

Ну і фрукт!

Дуріан - найхитріший фрукт на всьому білому світі. Тому що самий смачний, як стверджують знавці. А щоб його не з'їли, самий смердючий. Пам'ятаєте дитячий віршик: «Кішка здохла, хвіст обліз ...»? І як у результаті вона могла «заблагоухав»? Приблизно так само, як фрукт дуріан. До речі, дуріаном його величають зовсім не за огидний запах. «Duri» по-малайські означає «колючка», адже у нього є ще одна зброя захисту - товстенний колючий шкірка, як у якого-небудь бронтозавра. Голими руками цей фрукт не візьмеш. Але зняти з нього шкуру варта будь-яких зусиль. Адже місцеві гурмани запевняють: «Пекло у нього зовні, всередині - рай!» Той, хто хоча б раз у житті спробував його солодку м'якоть, буде вернути ніс від смачних страв на землі!

Однак за межами Малайзії можете його навіть не шукати. Ні, екзотичний фрукт не імпортують в інші країни, не тому що він здатний просмерділося весь аеропорт. Навпаки, запах через пару днів після зняття дуріана з гілки зникає, але разом з ним, на жаль, пропадає і божественний смак. У стародавні часи існував штат бігунів, які доставляли фрукт до двору бірманського короля за сотні кілометрів, ризикуючи задихнутися від шаленого бігу і дуріанской смороду. У наші дні в сусідньому Таїланді вивели менш пахучу і примхливу різновид фрукта - монтхонг, яку більш реально продавати за кордон. Однак самі аборигени його не їдять, це всього лише замінник для «білої людини». Чергова східна хитрість.

Вуаля - сучасний Куаля

До речі, не варто з усього вище прочитаного робити висновок, що в Малайзії дійсно до цих пір живуть аборигени, які злазять з пальм тільки для того, щоб продати туристові який-небудь екзотичний плід. Насправді це держава справжній південно-східний економічний дракон: займає лідируючі позиції на світовому ринку з виробництва каучуку, пальмової олії, цінних порід деревини і прянощів. І при цьому економіка орієнтована не на розширення плантацій, де ростуть, немов самі собою, всі ці дари природи, а на сучасне промислове виробництво. Японці здригаються, коли бачать техніку з маленькими літерками де-небудь на боці: «Зроблено в Малайзії».

Столиця держави Куала-Лумпур - сучасний мегаполіс за типом Нью-Йорка: хмарочоси, високошвидкісні шосе і при цьому багато зелені. Його майже двохмільйонного населення називає рідне місто коротко - «Кей-Ел» або ласкаво - «Куаля». Для нашого вуха всі три варіанти звучать по-східному екзотично. У дійсності назва перекладається лише як «брудне гирло». У самому центрі міста дві річки - Кланг і Гомбак - стікаються в єдиний потік сіро-бурого кольору. Це не від нечистот, як можна подумати, а від олов'яних покладів на дні. Малайзію взагалі називають «азіатською Швейцарією» за чистоту і порядок, які панують всюди.

Головна визначна пам'ятка Кей-Ела - 452-метрові вежі «Петронас Тауерс». На їхньому тлі, особливо після загибелі веж-близнюків у Нью-Йорку, бажають сфотографуватися туристи всього світу. Не тут-то було. Найвищі в світі хмарочоси поміщаються в кадр поверху до вісімдесят дев'ятого. Щоб охопити хоча б одного гіганта цілком, необхідно проявити східну спритність. Даємо підказку, а то застрягнете в далекій Азії назавжди. Вашій папараці потрібно пройти через сквер з фонтанами, розбитий біля підніжжя будівель, спуститися по драбині на майданчик з невеликим басейном і влягтися на прогрітий тропічним сонцем бетон. А вам, навпаки, піднятися на верхню сходинку і застигнути там в красивій позі. Можете теж прилягти відпочити на сонечку, навіть якщо ви вся в білому. Повторюємо, місцеві жителі - найбільші чистюлі у всій Азії.

На проклятому острові ...

Щоб знайти в сучасній Малайзії шматочок незайманої Азії, потрібно не по столиці в білому одязі розгулювати, а відправитися в туристичному вбранні у глушину, в село. Наприклад, на «весь покритий зеленню, абсолютно весь» острівець Лангкаві. Ще зовсім недавно туди навіть жителі сусідніх місцевостей намагалися зайвий раз не показуватися. Ще б пак: адже на нещасний острові лежало страшне прокляття!

Легенда свідчить, що давним-давно місцевий Султанчик взяв у дружини прекрасну, але бідну дівчину на ім'я Махсурі. Його мати, яка бажала єдиному синочку більш гідну за положенням у суспільстві пару, зненавиділа невістку так, що готова була порвати її при нагоді на дрібні шматочки. Але в присутності сина якось соромилася. Незабаром султан вирушив на війну. А повернувшись додому з перемогою, був засмучений матусею до сліз. Вона надала йому неспростовні докази зради його дружини. Мовляв, тільки ти за поріг, а твоя-то давай гуляти зі слугами - на те вона і простолюдинкою, я тебе попереджала! Ось записки любовні, ось свідчення очевидців.

За звичаєм того часу невірну дружину слід було зарізати без суду і слідства. Коли цю процедуру здійснили з Махсурі, кров на ритуальному ножі стала білою, що вважалося вірною ознакою того, що чесну жінку звели наклеп. Перед смертю нещасна встигла проклясти Лангкаві на сім поколінь вперед. На острів відразу знецінилися всілякі нещастя: від цунамі до злиднів. І так тривало до початку 1990-х років, поки, нарешті, місцевому керівництву набридло бачити, як в інших районах Малайзії ростуть хмарочоси і фабрики, а в них одні кокоси. Теж, знаєте, хочеться пожити по-людськи.

Було офіційно оголошено, що дія прокляття закінчилося. На острові встановили зону безмитної торгівлі та стали закликати туристів - вклонитися могилі Махсурі. Про всяк випадок. А то ще разок прокляне ... А заодно скуштувати радості первісного життя: прокотитися на човні по вузеньких протоках серед диких джунглів, помилуватися на водопад Сім колодязів, наловити власноруч величезних морських крабів собі на вечерю, відправитися на нічну екскурсію в печеру кажанів.

Тільки не варто мріяти про гостинності усміхнених остров'ян, які не втомлюються повторювати: «Саламат датанг!» («Ласкаво просимо!"). Провінція Лангкаві тільки з вигляду залишилася забутій Богом азіатській глушь. Це маскування. А насправді колишній клятий острівець встиг перетворитися на початок XXI століття в один з найпрестижніших і найдорожчих курортів світу. Ця Азія нині - модна штучка, так що «Саламат датанг!».


[10-01-23][All for the tourists of]
to paint pisanku (0)

[09-08-20][Відпочинок і поради]
Магічна сила лікарських трав (0)
[09-07-29][Яремче, туризм, наш регіон.]
Ретроспективний аналіз розвитку туризму в Україні (0)
[09-08-14][Відпочинок за кордоном.]
Спеції і пахощі - кухня Індії (0)

Категорія: Відпочинок за кордоном. | Додав: galin4ik (11-02-18)
Переглядів: 1215 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: