Субота
24-04-20
04:55

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Різдвяні канікули

Різдвяні канікули

Прикмети та звичаї на Різдво і Святки. «І малий, і старий, іди на базар, купуй веселіше, рублів не шкодуй»
Різдвяні канікули Не дарма ця приказка зберегла свою актуальність і в наші дні. Адже Різдво - це не тільки день Народження Спасителя, але і найбільше свято, до якого готується кожен християнин, припасів продукти для різдвяного бенкету і подарунки для близьких людей.

Різдво Христове - одне з великих свят, яке відзначають усі віруючі християни. І зараз, з відродженням певних духовних цінностей, цього свята приділяється все більше уваги, і він по праву внесений до списку державних свят січня.

З давніх часів зі святом Різдва, а також із наступними двома тижнями від різдвяного святвечора до Водохреща (19 січня), які називають Святками, пов'язано чимало традицій, звичаїв і прикмет.

До Різдва обов'язково прикрашають оселю, використовуючи ялинкові гірлянди з серпантином або яскравими атласними стрічками. Раніше у світлиці стелили святкові ткані доріжки: на білому полі - блакитні квіти. Стіл застеляють красивою святкової скатертиною, на стіл ставлять кращі сервізи і красиві столові прилади.

Вважається, що в Святвечір, з 6 на 7 січня, зазвичай сняться віщі сни, особливо при зростаючій місяці, тому, для того щоб запам'ятати сон, в головах ліжка потрібно поставити свічку і покласти сонник, щоб вранці негайно заглянути в нього і розгадати приснився сон .

У Святвечір віруючі весь день нічого не їдять, готують страви до святої вечері і різдвяної трапези. У саме Різдво не можна готувати їжу і займатися господарськими справами.

Святкову одяг також підбирають заздалегідь. Головне, щоб вона не була чорного кольору, так як по одній з прикмет Різдва не можна зустрічати свято «в жалобі».

За стіл сідають «з першою зіркою», починаючи трапезу (святу вечерю) з куті або сочива, узвару і овочевих страв, поступово переходячи до страв скоромним.

Зі «святого вечора» до 14 січня господині не вимітають сміття з хати, щоб потім все сміття, зібраний в купу, спалити у дворі.


Здавна прийнято зустрічати Різдво в батьківському домі, де збирається вся сім'я. Це також пов'язано зі звичаями, за якими в гості на Різдво запрошували тільки найближчих людей, які могли принести в дім щастя. Адже зустрічаючи першого гостя, кожен загадує бажання на весь рік, і якщо гість хороший, добрий, то й усі бажання неодмінно здійсняться.

Багато господині печуть різдвяний пиріг «з сюрпризом», вклавши в нього монетку, горішок, квасолинку, горошину перцю і т.д. Господар будинку ділить пиріг, і щасливим буде той, кому дістанеться шматок з сюрпризом.

Під час обіду на Різдво не можна пити воду, хто не п'є, тому не захочеться води, коли її нема де взяти.


У різдвяний Святвечір у багатьох будинках запалюють вогнища, каміни, а у вогонь кладуть дерев'яну колоду, попередньо обмазану медом і посипану хлібними зернами. Вогонь у вогнищі намагаються підтримувати всі Святки аж до старого Нового року.

У ніч на Різдво, за народним повір'ям, творяться всілякі дива. Вважається, що в цю ніч «відчиняються» небеса, всі земні води, джерела, джерела і колодязі наділяються чарівної цілющою силою, а якщо в цю ніч хтось загадає бажання, воно повинно обов'язково збутися. Існує звичай виходити в різдвяну опівночі в полі і дивитися в небо: поглядам людей, що живуть праведним життям, відкриваються небесні висоти немислимою краси.

Гадання на Різдво по праву вважаються найбільш правдивими і своїм корінням сягає часів язичницької Русі. Але молодим дівчатам ворожити на Різдво не можна. Для цього у них в запасі Святки.

У Різдво не можна і шити, інакше в сім'ї за народним повір'ям хто-небудь осліпне.

З різдвяного Святвечора сонце йде на літо, а зима - на мороз. Попереду хрещенські морози.

І ось ще деякі прикмети, пов'язані зі святом Різдва Христового:

Заметіль напередодні Різдва - буде рання листя.

Завірюха на Різдво - бджоли добре роїтися будуть.

Багато зірок на небі в різдвяну ніч - урожай на горох.

Якщо Різдво тепле - весна холодна.

Сніг 7 січня - до хорошого році.

Якщо в перші дні різдвяних свят іній на деревах - буде гарний врожай хліба.

На Святки багато зірок на небі чи часто йде сніг і на деревах багато інею - рік буде врожайним.

У переддень Різдва існував звичай колядування, коли молодь, одягнувшись у карнавальні костюми, ходила по хатах з колядками (різдвяними пісеньками), бажаючи господарям добра та щастя. Господарі обдаровували прийшли солодощами, а часом підносили чарочку або давали гроші.

Зараз цей веселий звичай відроджується, особливо в сільській місцевості, але по домівках в основному ходять діти. Так що про всяк випадок запасіться дрібної випічкою (її особливо люблять дітлахи), цукерками і дрібними монетами. А якщо ваші діти захочуть поколядувати на Різдво, і навчіть їх кільком колядок, щоб вони могли бажати щастя і здоров'я господарям тих будинків, куди вони відправляться. Наприклад, таким, найпростішим:

Прийшла коляда - відчиняй ворота!

***

Пан, панове,
Господінова дружина,
Двері відчиніть
І нас подаруєте!
Пирогом, калачем
Або чим-небудь ще!

***

Не даси мені ватрушки -
Отримаєш по верхівці!
Не даси пирога -
Відведу корову за роги.

А самі напечи колядки, такі, якими пригощали колядник ще наші предки. Ці маленькі випечені вироби з житнього прісного тіста в різних місцевостях Росії називають також хвіртками або преснушкамі. Готують їх з різними начинками, наливками, намазками і припеке.

Колядками (преснушкамі або хвіртками) не тільки пригощали, але і замість хліба (у залежності від начинки) подавали їх до борщу чи супу, квасу, киселю або компоту.

Для тесту буде потрібно: 2 тонких склянки житнього борошна або суміші житнього та пшеничного борошна у співвідношенні 1:1, 1 склянка води, 1 щіпка солі.

Замісити легке, податливе тісто.

Замішене тісто має «відпочити» 20-30 хвилин, прикрите серветкою, щоб не обвітрилося.

Потім тісто розкотити в джгут, нарізати на рівні шматочки, закатати кульки, з них за допомогою качалки розкачати круглі або овальні коржики, покласти на них начинки, красиво защипнути краю, надаючи, за бажанням, різну форму - круглу, овальну, трьох-, чотирьох -, п'яти-, шести-, семикутну.

Випікати при температурі 180-200 градусів.

А начинкою для преснушек може служити все, що завгодно: свіжі або заморожені ягоди, сухофрукти, каші, овочі, картопляне пюре або гриби.


Начинка з моркви

Буде потрібно: 300 г сирої моркви, 1 ч. ложка цукру, 1 ч. ложка рослинної олії, сіль і сік лимона за смаком.

Моркву натерти на середній тертці, припустити з додаванням 1-2 ст. ложок води, приправити за смаком сіллю, цукром, соком лимона, рослинним маслом.

Щоб морква не пригоріла, її слід частіше помішувати, а посуд поставити на чавунну підставку.


Начинка з свіжих грибів

Буде потрібно: 1 кг свіжих грибів, 1-2 ст. ложки рослинної олії, 1 головка ріпчастої цибулі, сіль, зелень кропу або петрушки.

Очищені промиті гриби відварити до повної готовності, нарізати або нарубати січкою в дерев'яній мисці, обсмажити в рослинній олії. Окремо обсмажити дрібно нарізану ріпчасту цибулю, з'єднати з грибами, приправити сіллю, дрібно нарізаною зеленню кропу. Можна додати і чорний мелений перець, це тільки покращить смак вироби.


Начинка з каші

Буде потрібно: 1 склянку пшона, 2 склянки води, сіль, щіпка цукру, рослинне масло.

Пшоно промити в семи водах, помістити в глиняний горщик, приправити маслом і сіллю, залити гарячою водою, закрити кришкою, поставити в духовку і зварити розсипчасту кашу.

Замість пшона можна використовувати пшеничку, перловку або гречку.


7 січня, на Різдво прийнято ходити в гості і зустрічати гостей у себе в будинку.

Кожен день Святок на Русі завжди намагалися прожити весело, відзначаючи його не тільки гуляннями, катанням на санях і пустотливими витівками, а й особливими прикметами і ворожіннями. Сни, бачення і знамення купували на Святки особливе значення. Але у всьому цьому слід було шукати тільки хороший сенс, щоб не налаштувати себе на невдачу в новому році.

Веселого Вам Різдва і бешкетних Святок!


[10-02-22][Все для туристів]
наплічники (0)

[09-07-30][Відпочинок за кордоном.]
Сафарі. Африканське полювання. (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Легенда про с. Вороненко (0)
[09-07-31][Відпочинок за кордоном.]
Бразилія: кухня (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
Переглядів: 1340 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: