Вівторок
18-09-25
17:23

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Прикмети травня

Прикмети травня

У середній смузі Росії травень - це і є справжня весна і в той же час предлетье. За однією з версій свою назву місяць отримав від імені давньоримської богині Майї. За староримской календарем він був третім місяцем у році, а з приходом григоріанського календаря став п'ятим.
Прикмети травня У травні 31 день.

Травень буває як теплим, так і холодним, іноді навіть зі снігом. Народна прикмета свідчить - «Травень холодний, рік хлібородних». Найчастіше буває жарко на початку місяця, а потім приходить похолодання. Старі люди застерігали від спеки на початку травня - «У сорочках орати, в шубах сіяти».

Але зазвичай похолодання припадає на час цвітіння черемхи. У народі травневі холоду називають «черемховий». Навіть у пісні співається: «Я не повірила в прикмету давню, квітне черемшина до похолодання». Наші предки казали - «Коли цвіте черемшина, завжди живе холод».

Похолодання буває і тоді, коли розгортаються листя дуба. І приказки на травень відповідні: «Травневий мороз не видавить сліз», «Прийшов травень - під кущем рай».

Дощовий холодний травень не дуже хороший для садівників, він може завдати шкоди плодовим деревам. Полям ж і городам і холодний дощ особливо не зашкодить.

Помічено: розпустилася береза, черемха і бузок зацвітуть через тиждень.

У травні варять найсмачніші та вітамінні щі з молодої кропиви - «Майська травичка і голодного годує».

У травні не радять одружуватися і ... народитися: «У травні женитися - століття маятися», «Радий би одружитися, та травень не велить», «Хто в травні народиться - весь вік промается».

Можна вірити в прикмети чи ні, але якщо весілля ще можна відкласти, то пологи не вийде. Я знаю і тих, хто народився у травні, і тих, хто одружився. Всі живуть по-різному: хто щасливо, хто не дуже. Мабуть, травень все-таки тут ні при чому.

Багато народів раніше святкували в травні день появи першої травневої листя. У селище вносилося травневе дерево. Його встановлювали на просторій площі, в гілці вплітали стрічки і водили навколо нього хороводи. У Росії травневих деревом була береза.

Цікавий свято існував у Білорусі. Весну білоруси представляли в образі прекрасної дівчини - Лялі. І свято на честь неї називався - Ляльник.

Усім селом вибиралася найкрасивіша дівчина. Її наряджали в біле плаття, на голову одягали вінок з весняних квітів, плаття, шию, руки прикрашали зеленню. Дівчину нарікали богинею і садили на зелену травичку. Біля неї складали сир, яйця, хліб, молоко, масло, сметану, сир, красиві вінки. Дівчата, взявшись за руки, водили хороводи, співали ритуальні пісні і просили Лялю послати добрий урожай. А Ляля потім усіх пригощала розкладеної навколо неї їжею.

1 травня. Наші батьки відзначали його як Міжнародний день солідарності трудящих. У Стародавньому Римі 1 травня святкували як день весни. У цей же день наші предки радили сіяти гречку. А ще в цей день шанували Івана-Воїна. До нього зверталися за допомогою в затриманні злодіїв, навіть у церквах служили спеціальний молебень.

Якщо до цього дня зацвіла верба, потрібно було сіяти кріп, редис, морква.

2 травня. День поновлення полотна. У цей день весну обдаровували полотном нового врожаю, розстеливши його на лузі.

3 травня - Феодор. У цей день гукали предків. Ходили на могили батьків і з голосінням просили вибачення, якщо за життя їх чимось образили.

4 травня. Гліновяз, водошлеп. Вважалося, що в цей день граки летять - стадом ...

Примічали, якщо черемха зацвіла рано, то буде тепле літо. Чим раніше вона починає цвісти, тим спекотне буде літо.

У цей день іменини у Хоми. Фома з івриту - «близнюк». Цей день можуть відзначати і всі «Фоми невіруючі», тобто недовірливі і в усьому сумніваються люди, незалежно від того, як їх звуть ...

5 травня. За прикметами, якщо в цю ніч підморозить, то потрібно чекати сорок холодних ранків. У цей день висаджували на грядки цибулю.

6 травня. Єгорій Вешний. У цей день заорювали ріллю і відзначали свято пастухів - виганяли череду в поле. Худобу виганяли вербою з вербної неділі (неділі перед Великоднем), вербу шанували як символ зростання, здоров'я і сили. Тихенько б'ючи худобу, примовляли: «Принесла верба здоров'я! Як вербичка зростає, так і ти рости! »

Помічали - «Якщо роса, будуть добрі проса, дощ - худобі легкий рік».

Вважалося, що на Єгорій ластівки прилітають.

7 травня. Євсєєв день. З цього дня буває ще 12 морозів.

До цього дня закінчувалися запаси старого хліба, і безжурний російський народ жартував - «Про нашого Саву розпустили славу: не п'є-де, не їсть, а зерном мишей годує!», «Всього у мене вдосталь, чого хочеш - того і просиш!» - «А дай-но, брат, хлібця!» - «Ну, хліб-то давно весь вийшов, мабуть візьми у Савки у крамниці».

8 травня. Марков день. Приліт співочих птахів зграями на батьківщину.

Була така приказка - «На Марка в небі яскраво, бабам в хаті жарко».

Якщо в цей день був дощ, то дивилися на веселку: висока і крута веселка - до гарної погоди, низька і полога - до негоди. Дощ у цей день говорив про те, що добре вродить жито.

10 травня примічали: ясний схід сонця - до вітряному льоту.

11 травня. Максимов день. З Максимова дня починали хворих відпоювати березовим соком. Ясна ранок говорило про те, що лікування допоможе хворому.

13 травня. День Апостола Якова. Теплий вечір і зоряна ніч віщували хороший урожай. Ясний схід сонця обіцяв хороше літо.

14 травня. Веремій Запрягальнік. У цей день третя і остання зустріч прольоту. Такі у народу були приказки - «З Єремєєв-запрягальніка запрягай коня в соху, виїжджай на посів, піднімай мережно», «Веремій, Веремій, - про посіви розумій!» Якщо на Єремєєв хороший день, то і врожай прибирати по сухій погоді.

15 травня. Борис і Гліб. Починають сіяти хліб.

На Бориса починають співати солов'ї, в давнину казали: «Мала пташка соловейко, а знає май». Примічали: «Соловей співає всю ніч - буде сонячний день», «Якщо соловей заспіває раніше зозулі, літо буде щасливе».

16 травня. Мавра Зелені Щі. У зелені щі кропиву шукай.

З цього дня ставала рясніше селянська їжа. Корови починали давати більше молока, приходячи ситими з випасу. Казали: «Господині легко, коли на столі молоко».

Якщо солов'ї заспівали перед Мавров, то весна буде дружною.

18 травня. Ірина Рассадніца. Висаджують огіркову і капустяну розсаду.

19 травня. Іов Горошніков. Іов огуречнік. Садять огірки, поливаючи їх ставкової водою. У цей день сіють у вологий грунт горох і примовляють: «виродків, мій горох, і спокуса виграшу велика, і білого волосу, і сам-три-десять. Сію, сію біл-горох: вродити, мій горох, і спокуса виграшу велика і бел, людям похилого віку на потіху, молодим хлопцям на веселощі ».

22 травня день «Святого Миколая». Початок цього трудового селянського літа.

Примічали: «Велика милість Божа, коли в Николин день дощик поллє», «У Ніколу як дощ - буде хліб і жито». Вважали, що «Іній на Ніколу - до урожаю».

За народними прикметами, «якщо на Ніколу заквакали жаба, то хороший овес народиться».

23 травня копають коріння на зілля. Заготовляють лікувальні та любовні трави.

24 травня. Мокей Мокрий. Коли в цей день мокро, то і все літо буде мокре, і навпаки.

25 травня. День Єпіфана. Якщо на Єпіфана ранок в червоному каптані, то й літо буде сухе, пожежне.

26 травня. Ликера Комарниця. Вважають, що з цього дня з'являються комарі. Вважається, що комарі - улюблені ласощі ластівок. Якщо ластівки літають низько - на дощ. Знаючі люди з цього дня починають збір лікарських трав.

У Москві в цей день за старих часів влаштовувалося гуляння на дівочому полі.

27 травня. Сидор огуречнік. На Сидора відійдуть всі Сівер (холоду). Прилітають ластівки і стрижі - приносять тепло.

28 травня. Пахом Бокогрей. Якщо на Пахома тепло, все літо тепле.

Останній день для посіву вівса і пшениці. З цього дня посіяний раніше овес пускається в зростання.

30 травня. День Преподобного Ісаакія Далматського. Ісаакія-змеевніка. На Ісаакія садять квасоля та інші бобові культури.

31 травня. Федот Овсяник. Наступ постійного тепла. Дуби повністю розпускають листя. Якщо дуби стоять на Федота зелені, то багато вродить вівса.

А взагалі травень - це так здорово, адже попереду ціле літо!


[10-04-10][Все для туристів]
На Чорногорі (0)

[09-07-30][Відпочинок і поради]
На рибалку ставай! (0)
[09-07-29][Легенди про Яремче, карпати.]
Олекса Довбуш (1)
[09-08-15][Відпочинок за кордоном.]
Європейське + арабське = ліванська кухня (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
Переглядів: 1288 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: