Четвер
24-03-28
18:38

Видео обзор Отелей в Яремче [234]
Легенди про Яремче, карпати. [473]
Яремче, туризм, наш регіон. [150]
Відпочинок за кордоном. [1323]
Відпочинок і поради [766]
Туризм і все про нього. [404]
Відео On-line. Яремче, Карпати. [889]
ТК "Буковель" [39]
TV - on-line/ ТВ - онлайн/ ТБ - онлайн [61]
Radio-online/Радио-онлайн/Радіо-онлайн [115]
Свята України :: Праздники Украины :: Holidays [523]
Іменини та все про Імена. Таємниця імені. [329]
Presentation of the rest in Ukraine, city Yaremche [1333]
Готелі, садиби, вілли, міні - готелі області [1751]
Відпочинок відео огляд [10]



Котедж
"Карпатська тиша"

Відпочинок у Яремче

0977739122 - Любов
0665020962



Вечер в Карпатах

::::::Каталог для туриста::::::

Головна » Статті » Відпочинок і поради

Прикмети серпня

Прикмети серпня

Ось і настав серпень: по-осінньому щедрий і зовсім по-літньому ласкавий і теплий. Спека вже не доводить до знемоги, хоча дні залиті яскравим сонячним світлом. І ще не дуже помітно, як повільно убуває день, перетікаючи з крапельки в ніч ...
Прикмети серпня Давні русичі називали серпень «зорніком», чехи, словаки, українці - «Серпень». Колись серпень був шостим місяцем у календарі, до Петровської реформи - дванадцятим, а з 1700 року став восьмим.

Серпень - місяць трьох Спасів. Дачники збирають урожай на своїх ділянках, а грибники та ягідники майже кожен день відправляються в ліс по ягоди і гриби. За старих часів і приказки були відповідні:

«Серпень - різносолу, всього вдосталь»,
«Август варить, вересень до столу подає»,
«Серпень - густарь, густоед, щедрий різносолу»,
«Август хліба припас, серпень яблуком пахне».

Хоча, звичайно, вже ні-ні, та закрадеться думка, що літо пролетіло.

Народ говорив:

«У серпні до обіду - літо, після обіду - осінь», «У серпні літо біжить назустріч осені вистрибом», «У серпні зима з літом бореться», «Август 2:00 уволок - від дня збавили, ночі додав».

Однак незважаючи на те, що літо закінчується, у селян багато роботи:

«У серпні мужику три турботи: і косити, і орати, і сіяти», «Батюшка серпня роботою-турботою мужика трощить, та після теплих», «У серпні баба хребет в полі гне, та життя-то їй мед: дні коротше, довше ночі, ломота у спині, та різносолу на столі »,« У серпні і жне баба, і мне баба, а все на льони озирається ».

Саме від серпня залежить, буде зима голодної або ситної: «Що в серпні збереш, з тим і зиму проведеш». У серпні і ми готуємо велику частину всяких припасів на зиму.

Якщо в місті є дуби, можна подивитися на них і перевірити таку старовинну прикмету: «У серпні дуб жолудями багатий - до урожаю».

1 серпня. День пам'яті преподобної Макріді і преподобного Серафима Саровського. У наших предків не було можливості послухати радіо або подивитися в Інтернеті, яка очікується погода, тому вони спостерігали, що і коли, з якою закономірністю відбувається в природі, і передавали свої знання у вигляді прийме і приказок від покоління поколінню.

Так, за Макріді дивилися погоду на всю осінь: «Коли на Макріді мокро, то жнива непогожа. Макріді мокра - і осінь мокра; суха - і осінь теж ». Проте в дощі на 1 серпня були і позитивні сторони: «На Макріді якщо дощ - сівба озимих хлібів буде хороший», «Якщо дощ - вродить жито». «Оводи кусають останній день». Однак дощ в цей день передбачав неврожай лісових горіхів.

Преподобного ж Серафима Саровського вважали цілителем всіх хвороб, особливо хвороб ніг. Молилися йому. А знахарі читали різні старовинні змови.

2 серпня. День пам'яті Іллі-пророка. На Ільїн день не можна було працювати і виганяти у полі худобу, щоб не прогнівити святого, якому нічого не варто було метнути блискавку і підпалити стоги. На Іллю підрізали перший стільники, підчищали вулики. З Ільїна дня починали збирати горох. У цей день селяни на Русі пекли хліб з нової жита і відносили його для благословення до церкви. Якщо на Іллю йшов дощ, то дощову воду збирали. Вона вважалася цілющою, яка рятує від пристріту і недобрих людей. Якщо під дощ потрапила весілля, то вважалося, що шлюб буде міцним і щасливим. За народними прикметами, якщо на Іллю піде дощ, то пожеж буде замало. Вважалося, що на Іллю-пророка літо закінчувалося: «На Іллю до обіду - літо, після обіду - осінь». У Ільїн ж дня читали змову на насіння, щоб наступного року був хороший урожай - «Батюшка Ілля, благослови насіння».

4 серпня. День пам'яті мироносиці Марії Магдалини. У цей день теж не можна працювати в полі - може вбити грозою. За старих часів існувало безліч молитов і змов від грози. Сильна роса в цей день обіцяла поганий льон.

5 серпня. День почаївської ікони Божої Матері. Ще цей день називали «бессоннікамі» через жнив.

6 серпня. День пам'яті мучеників благовірних князів Бориса і Гліба. Встигає хліб. За народними прикметами у цей день не можна було братися за жнітво. У цей день збирали березові віники і заготовлювали на зиму ягоди черемхи.

7 серпня. Успіння праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці, і день пам'яті преподобного Макарія Жовтоводського. З цього дня за народними прикметами починаються холодні ранки. Якщо вранці цього дня іде дощ - зима буде сніжною. Старі люди казали: «Яка на Ганну погода до обіду - така погода до грудня, яка після обіду - така зима після грудня».

8 серпня. День пам'яті преподобного Мойсея Угрина. За старих часів вірили, що Мойсей Угрин і мучениця Фіваїда допомагають від «блудної пристрасті». Ті, кому зраджував чоловік, ходили до церкви молитися цим святим, а ще треба було відслужити молебень з водосвяттям. Дівчата в цей день читали молитви-присушка на хлопців: «Як іконочку не відходить від святого кута, так щоб раб Божий (ім'я) не відходив від раби Божої (ім'я)».

9 серпня. День пам'яті великомученика і цілителя Пантелеймона і блаженного Миколи Кочанова. Святий Пантелеймон шанувався як цілитель від всіх хвороб і захисник військових. У цей день також не можна було працювати, щоб гроза не спалила будинок. У полі виїжджати теж було не можна: «На Пантелеймона гріх возити хліб і сіно - Пантелеймон спалить».

11 серпня. День пам'яті мученика Калинник. У цей день дивилися погоду на осінь: «Якщо стиглий овес вдруге зазеленіє - осінь буде непогожої».

12 серпня. День пам'яті апостола Сили. Цей день вважався кращим для посіву озимих: «Жито, посіяна на Силу, народиться сильно». А ще наші предки вірили, що в цей день, перепивши молока, завмирають відьми.

14 серпня. Перший Спас - свято походження Чесних Древ Хреста Господнього. Спас на меду, Маккавей. З цього дня роси стають холодними. За прикметами, якщо в цей день вихор, то зима буде сніжна і морозна.

15 серпня. День пам'яті мученика Стефана архідиякона. У цей день косять отаву - відросла траву - і напувають коней водою, в якій було що-небудь срібне.

16 серпня. День пам'яті преподобних Антонія Римлянина і Ісаакія. За цим днем наші предки дивилися погоду на жовтень: «Який цей день - такий жовтень».

17 серпня. День пам'яті Семи отроків і первомученіци Євдокії. Цей день пророкував погоду на листопад: «Погожев - так і листопад видасться гарним, а якщо похмуро і дощитиме - бути йому сирим і сніжним».

18 серпня. День пам'яті мученика Євстигнія і преподобного Іова Ущельского. Починають прибирати цибулю. У цей день для здоров'я їли свіжий лук з сіллю, хлібом і квасом. А ще заговорювали жнива, щоб у них не оселилася нечиста сила і не нашкодила худобі.

19 серпня. Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Другий, яблучний Спас. За старих часів, та й тепер, багато віруючих не їдять ягід і плодів до Яблучного Спаса. У цей день висвітлюють яблука та мед. За народними прикметами сухий день віщує суху осінь, мокрий - мокру. А якщо день ясний, то зима буде морозною.

21 серпня. День пам'яті святителя Мирона-чудотворця Критського. Святому Мирону молилися хворі лихоманкою, служили йому молебень. За цим днем дивилися, яким буде січень.

23 серпня. День пам'яті мученика Лаврентія Римського. На Лаврентія йдуть на річку і дивляться погоду на осінь по воді: «Якщо тиха, то осінь буде тиха, а зима без завірюх. Якщо сильна спека або сильний дощик, то буде так всю осінь ».

24 серпня. День пам'яті першомучеників Феодора та Василя Печерських. Селяни в цей день займалися стрижкою овець.

26 серпня. День пам'яті святителя Тихона, Задонського чудотворця. За старих часів вірили, що Тихон Задонський допомагає позбутися від зневіри. Хто знає, може, тепер він допомагає і від депресії ...

27 серпня. День пам'яті пророка Михея. Примічали: «Коли на Михея тихо, то вся осінь буде тихою, а якщо сильний вітер, то скоро прийде негода».

28 серпня. Успіння Пресвятої Богородиці. З цього дня починається молоде бабине літо. Триває воно до 11 вересня. Якщо на першу Пречисту немає заморозків, то не буде їх до Івана Пісного (11 вересня). Здавна вважалося, що якщо молоде літо сухе і тепле, то на старе бабине літо (з 14 по 21 вересня) підуть дощі, і навпаки.

29 серпня. День нерукотворного образу Господа Ісуса Христа. Третій, хлібний, або горіховий, Спас. У цей день відзначають закінчення жнив. Соломою від останнього снопа протягом року годували хвору худобу. Пов'язувати останній сніп потрібно було мовчки, знову ж таки на благо худоби. Цей сніп у колишні часи вносили в хату і ставили на лавку, в кутку, під іконами. Там йому був покладений стояти до Покрови. Якщо журавлі полетять до Третього Спасу, то на Покрову (14 жовтня) буде мороз, а якщо ні, то зима затримається.

31 серпня. День пам'яті мучеників Флора і Лавра. Флор і Лавр вважалися покровителями коней. А ще п'яниць. Вони оберігали їх і лікували від запою. Знахарі давніх-давен знали спеціальні змови. Наговорювали на вино і самогон. Вважалося, що той, хто випивав заговорене зілля, спиртне потім на дух не переносив. З 31 серпня починалася осінь. Але у природи часто буває так, що вона розщедриться і подарує людям по-літньому теплий місяць вересень ...


[11-01-16][Все для туристів]
Намасте, Непал! (1)

[09-07-31][Відпочинок і поради]
Сонце або сніг? Що вибрати? (0)
[09-08-19][Відпочинок і поради]
Чоловік-Жінка-рибалка або, як сумістити несумісне (4)
[09-09-19][Яремче]
Дизель поїзд в Яремчі на Вокзалі. (0)

Категорія: Відпочинок і поради | Додав: galin4ik (11-02-24)
Переглядів: 1656 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: